Jump to content
tsolias26

Cruise Control Σε Polo Gti 6R

Recommended Posts

καλοριζικο! εγω ακομα περημενω να παραλαβω τον μηχανισμο. η αγορα εγινε. απο το electritech.co.uk και καθυστερησαν παρα πολυ την αποστολη επειδη δεν ηταν διαθεσιμο. ελπιζω την ερχομενη εβδομαδα να παραλαβω.

παρεπιπτοντως και επειδη ανεφερες οτι την τοποθετηση την εκανες σε αντιπροσωπεια αν δεν εχεις θεμα στειλε μου ενα πμ ποιοι την ανελαβαν. οταν εψαχνα την ολη φαση πηγα σε κανα δυο αντιπροσωπειες να ρωτησω αν μπορουν να αναλαβουν την εγκατασταση και με κοιταζαν σαν να ημουν εξωγηινος.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια την τοποθετηση την εκανα εγω /ωποσ και του φιλου μου του τσολια/ και πηστεψτεμαι δεν ειναι καθολου ευκολο 2 ωρεσ σκοιψηματοσ και υπομονησ για να σηνδεσησ τα καλοδια . οποιοσ θελει λεπτομεριεσ σε pm.Την καλησπερα και στον φιλο τον πανο αντε 2 μερεσ μηνανε.

Edited by electric doctor
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΞΕΤΕΛΕΣΘΕΙ!!!! =@ =@ :acute: :acute: :give_rose::air_kiss: :air_kiss: :air_kiss: Δύομιση ώρες προσπάθεια και ο Θανάσης να είναι σίγουρος ότι θα μπει το cruise παρόλο που εγώ το έπαιζα άπιστος Θωμάς!!! Τελικά κατάπια την γλώσσα μου όταν είδα το πράσινο λαμπάκι να ανάβει πάνω στο καντράν ... κάτι που δεν έχω δει ποτέ εώς τώρα εδώ και περίπου ένα χρόνο που έχω το cruise επάνω χωρίς να λειτουργεί. Ένα μόνο πράγμα θα πώ ... ο τύπος ξέρει τα κέρατά του από aftermarket σε VW και σίγουρα θα τον προτιμήσω πάλι σε περίπτωση που θα προκύψει μελλοντικά πρόβλημα. Να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Θανάση που έκανε πραγματικότητα το όνειρο και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Κώστα (Α-Polo) για το πρείξιμο που δέχτηκε από μέρος μου και δεν με κοπάνησε στο τέλος! Επίσης ευχαριστώ και τον Αριστείδη (enas - aris) που μας έφερε σε επαφή με τον Θανάση, χωρίς αυτόν θα ήμασταν στο κενό! Θα πώ μελλοντικά εντυπώσεις για το cruise control και για θέματα κατανάλωσης (πόσο καλύτερα είναι τα πράγματα τώρα)! ΜΠΗΚΕ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!! :thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ειμαι καινουργιοs στο club εχω δυο polo 9n και 6r tsi .Στο δευτερο του εβαλα cruise control με ολα τα παρελκομενα σε αντιπροσωπεια αλλα δεν κωδικοποιειται .ποιοs ειναι ο μαγοs να παω? Περημενω νεα σαs.Eυχαριστω.PATRIC

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ειμαι καινουργιοs στο club εχω δυο polo 9n και 6r tsi .Στο δευτερο του εβαλα cruise control με ολα τα παρελκομενα σε αντιπροσωπεια αλλα δεν κωδικοποιειται .ποιοs ειναι ο μαγοs να παω? Περημενω νεα σαs.Eυχαριστω.PATRIC

Αν θες στείλε ένα pm να κάνουμε μια δοκιμή.

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

POLAKIDES καλησπερα αναφερομαι για το προβλημα που ειχα με την ενεργοποιηση του cruise control στο πολακι μου.μετα απο πολλεs προσπαθειεs σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο vw δεν ηρθε το αναμενομενο αποτελεσμα που ολοι μαs θελουμε.΄(να δουμε το πρασινο λαμπακι να αναβει) τελικα ο καταληλοs ανθρωποs βρεθηκε.το ονομα του ΚΩΣΤΑΣ.Μετα το σημερινο μαs ραντεβου,εγινε ο προγραματισμοs μεσα σε πεντε λεπτα και η δοκιμη δεν αργισε να γινει.Μολιs ειδα μετα τα 60 χιλ να αναβει το λαμπακι και το ποδι μου μακρια απο το γκαζι δεν πιστευα στα ματια μου.Δουλευει κανονικα.Αυριο που εχω ραντεβου για αλλαγη φρενων (GTI ΔΑΓΚΑΝΕS)με δισκουs θα τουs πω .οριστε τι καταφερε εναs ανθρωποs με απλο LAPTOP.Τελοs ενα μεγαλο ευχαριστω στον ΚΩΣΤΑ για την αμεση βοηθεια του.

Edited by PATRICK
Link to comment
Share on other sites

Guys πηρε κανένανς το cruise απο αντιπροσωπία?

Κόστος και part number εαν είναι ευκολο?

Η διαιδικασία είναι ξηλωμα τιμονιού αερόσακου κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνο τα paddles εχω, αλλα σκέφτομαι να βάλω και τα χειρηστήρια αλλα στην αντιπροσωπία αρνούνται καθώς δεν τους το εγκρίνει η Γερμανία...

Link to comment
Share on other sites

παιδια για πειτε παλι λιγο ..

πρωτον ποσο κανει να το αγορασεις ( τι ακριβως ζητας cruise control για vw polo gti 6r ? )

δευτερον κοστος περαστικων..

οποιος ξερει υπευθυνα να μου πει ακριβως..

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα πρωτα απο ολα την αντιπροσωπεια ποσο θελουν για να σου φερουν οι ιδιοι το σωστο cruse control και μετα βλεπεις για αγορα...εμπειρικα το πρωτο που μου προτεινανε απο εδω δεν εκανε ηταν λαθος κωδικος και το δευτερο παλι απο εδω μου ηρθε βραχυκυκλωμενο απο το εμπαυ ....την δευτερη φορα ο κωδικος ηταν σωστος αλλα ακυρη αγορα λογω δεν δουλευε.τελικα πηγα αντιπροσωπεια και μετα απο βοηθεια απτο τεχνικο τμημα της vw μας στειλανε το σωστο κρουσε κοντρολ στην τοπικη αντιπροσωπεια της περιοχης

Link to comment
Share on other sites

Μπηκε και σε μενα....παροτι μας εκανε το δυσκολο στην αρχη ο Θανασης δεν αφηνε το αυτοκινητο μεχρι να δει το πρασινο λαμπακι να αναβει...

Ενα μεγαλο ευχαριστω στο Θαναση που ασχοληθηκε με το αυτοκινητο μου σαν να ηταν δικο του...

ΥΓ και διακοπτης on off για το sound actuator...post-23124-0-85195200-1377188875_thumb.j

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Για να μπει το ctuise control πρεπει να εχω και χειριστηρια στο τιμονι;

Στο Α3 που εχω βαλει cruise control, επρεπε να αλλαξω και εγκεφαλο γιατι δεν ειχα χειριστηρια στο τιμονι και μετα αλλαξα το "κολαρο" του τιμονιου με ολους τους διακοπτες και εβαλα αλλο "κολαρο" με 3 πλεον διακοπτες.

Κατι παρομοιο χρειαζεται και η Πολαρα με καποια χαρτογραφηση στον εγκεφαλο του τιμονιου;

Ενδιεικτικα κοστος; Ελεγα να εβαζα προγραμμα αλλα με αυτο το κινητηρα ισως θα ηταν σωστο να βαλω cruise control :p

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξεθάβω το θέμα μήπως υπάρχει κάνα νεότερο... Ρώτησα στην αντιπροσωπεία αν μπαίνει cruise control σε Polo μοντέλο 2014 και μου είπαν όχι. Αυτοί οι γερμαναράδες δεν δίνουν καν ανταλλακτικό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το μοντ.2010 κι έχω εργοστασιακο, είναι πάνω στον λεβιέ του φλας. Επειδή σε πολλά μοντέλα γίνεται, πιστεύω μέσω ebay θα βγει άκρη μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.