Jump to content
kleo

Εγγυήσεις Vw

Recommended Posts

Καλημέρα, χθες το βράδυ έμαθα απο αξιόπιστη πηγή ότι πλέον όσα αυτοκίνητα βρίσκονται σε εγγύηση και έχουν πρόγραμμα !!!, παύει να ισχύει η εγγύηση !. Πήγε επιστολή αυτή την εβδομάδα σε όλες τις αντιπροσωπίες από την ΚΟΣΜΟΚΑΡ. Γι'αυτό παρακαλούνται όσοι απο εμάς έχουν πρόγραμμα και απευθυνθούν για βλάβες ή service στις αντιπροσωπίες να βγάζουν απο δω και στο εξής το πρόγραμμα, γιατί υπάρχει η δυνατότητα να το ελέγξουν και να μην καλυφθούμε.

Edited by kleo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες το βράδυ έμαθα απο αξιόπιστη πηγή ότι πλέον όσα αυτοκίνητα βρίσκονται σε εγγύηση και έχουν πρόγραμμα !!!, παύει να ισχύει η εγγύηση !. Πήγε επιστολή αυτή την εβδομάδα σε όλες τις αντιπροσωπίες από την ΚΟΣΜΟΚΑΡ. Γι'αυτό παρακαλούνται όσοι απο εμάς έχουν πρόγραμμα και απευθυνθούν για βλάβες ή service στις αντιπροσωπίες να βγάζουν απο δω και στο εξής το πρόγραμμα, γιατί υπάρχει η δυνατότητα να το ελέγξουν και να μην καλυφθούμε.

Πολύ σημαντικά τα όσα μας αναφέρετε !

Η πηγή σας μπορεί να μας πει με ποιον τρόπο τους υποδεικνύουν να το ελέγξουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Speedy, με κάποιο διαγνωστικό μου είπε. Πρέπει να βγει το πρόγραμμα και να ξαναμπεί μετά την επίσκεψη στην αντιπροσωπεία.

Edited by Speedy
αφαιρεση ονόματος απο δημόσιο ποστ
Link to comment
Share on other sites

ετσι κ αλλιως αν ειχες προγραμμα εχανες εγγυηση.μερικες αντιπροσωπειες ομως σου περνανε προγραμμα κ συνεχιζουν να σε καλυπτουν.

τωρα αν βγηκε μηχανημα που να βρισκει το προγραμμα ενω πριν δε το εντοπιζε αλλαζει,αλλα κ παλι αν θελουν να το βρουν θα το βρουν.ενα ενδεχομενο

reflash δε φαινεται?δε καταγραφεται δλδ στον εγκεφαλο ακομα κ αν το εβγαλες>?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Speedy, με κάποιο διαγνωστικό μου είπε. Πρέπει να βγει το πρόγραμμα και να ξαναμπεί μετά την επίσκεψη στην αντιπροσωπεία.

λογικά το κάνουν με το γνωστό μηχάνημα που κάνουν τον έλεγχο για διαθέσιμα update εγκεφάλων ...

αυτό που μου έρχεται πρώτο στο μυαλό είναι πως ίσως πρόσθεσαν κάποιο προγραμματιστικό "module" και ελέγχει κάποιες παραμέτρους εάν αντιστοιχούν στο vin δλδ στις εργοστασιακές ρυθμίσεις που θα πρέπει να έχει ο εγκέφαλος ..

ετσι πολύ απλά βλέπει εαν αντιστοιχούν ή οχι ... εάν αντιστοιχούν είναι μαμά , εάν όχι έχει πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εδω στην αντιπροσωπεια δεν ξερουνε να κανουν κωδικοποιηση θα δουν αν φοραμε προγραμμα!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εδω στην αντιπροσωπεια δεν ξερουνε να κανουν κωδικοποιηση θα δουν αν φοραμε προγραμμα!!!

η διαδικασία που αναφέρω, τονίζω πως είναι υπόθεση, θα γίνεται μέσω συστήματος Γερμανίας, οπως και ο έλεγχος για updates εγκεφάλων ... δλδ εδω δεν ξερουν εαν υπαρχουν updates όταν πάμε, απλά πατανε 2 κουμπια και το βγαζει το σύστημα :faceless:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορούν να βρουν το πρόγραμμα ακόμα και σε εμάς που έχουμε revo + controller που βάζει το μαμά πρόγραμμα... Αρκεί να μην ξεχάσεις τον controller στο αμάξι! χαχαχα

επειδή κοιτάζω να βάλω εισαγωγή για πείτε μου...Αν την βάλω χάνω εγγύηση της vw φαντάζομαι ε??

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω με το αθωο μυαλο μου πως με αυτον τον ελεγχο δηλαδη συνδεμενο Laptop και στο δρομο..

δεν θα κοιτανε τις βενζινες αλλα πραγματα τα οποια προδιδουν το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

πιο πάνω έγραψα κάτι άλλο όμως... αφού εγώ έχω γυρίσει στο stock πρόγραμμα δεν θα μπορούν να το βρουν..αφού δουλεύει μαμά..τι να δούν? και εσύ είπες ότι μια χαρά μπορούν....πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το γυρνας σε μαμα μορφη? Αυτο δν το ηξερα...

Αλλα και παλι δν θα πρεπει να κανεις καποια χιλιομετρα 100-150 με το μαμα προγραμμα ωστε να κανει το adaption??

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι για αυτό μιλάω..Να είναι μαμά το πρόγραμμα!Εννοείται ότι θα χρειαστέι και adaptation γιατί όπως λες σίγουρα κάτι μπορούν να δουν εκεί....! :-)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι για αυτό μιλάω..Να είναι μαμά το πρόγραμμα!Εννοείται ότι θα χρειαστέι και adaptation γιατί όπως λες σίγουρα κάτι μπορούν να δουν εκεί....! :-)

Νομίζω το Revo δεν γυρνάει σε μαμα χαρτογράφηση αλλά σε πρόγραμμα της Revo που βγάζει τα ίδια άλογα με μαμά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτοκόλλητο ΜΤΜ κάτω από το ΤSI άραγε θα καταλάβουν κάτι ή θα πρέπει να το δουν με το διαγνωστικό.... :p

Link to comment
Share on other sites

STELIOS_GOLF 6 TSI έτσι όπως το είπες είναι..σε revo μαμά γυρνάει αλλά δεν λέει πουθενα revo ας πουμε..δηλαδη δεν μπορει να φανει τι έχει... :-)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά φαίνονται τα reflash attempts που έχουν γίνει στον εγκέφαλο νομίζω..

STELIOS_GOLF 6 TSI έτσι όπως το είπες είναι..σε revo μαμά γυρνάει αλλά δεν λέει πουθενα revo ας πουμε..δηλαδη δεν μπορει να φανει τι έχει... :-)

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Aν το αυτοκινητο εχει προγραμμα αυτο μπορει να διαβαστει μεσα απο το vas και απο τα μπλοκ τιμων μετρησης πολυ ευκολα και με μια μικρη δοκιμη.

Τωρα αν η αντιπρωσοπεια το αμελησει και σου κανει την εγγυηση ειναι θεμα του εκαστωτε. Οσον αφορα το revo ακομη και στο stock να το γυρισεις παλι φαινεται. Για να μην εντοπιστει τπτ πρεπει να φλασαρεις ξανα ολους τους εγκεφαλους και να περαστει το εργοστασιακο παλι σε αντιπρωσοπεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.