Jump to content
babmach

Αλλαγη Συμπλεκτη Σε Passat 1.6Fsi

Recommended Posts

Ξερει κανεις να μου πει ποσο κοστιζει αλλαγη δισκου-πλατο σε passat 1.6fsi?Δεν εχω παει ακομα αντιπ/πεια και θελω να δω ποσο βγαινει πανω κατω.Εχω πατιναρισμα με την πρωτη καποιες φορες,οποτε μαλλον κατι τετοιο πρεπει να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει ποσο κοστιζει αλλαγη δισκου-πλατο σε passat 1.6fsi?Δεν εχω παει ακομα αντιπ/πεια και θελω να δω ποσο βγαινει πανω κατω.Εχω πατιναρισμα με την πρωτη καποιες φορες,οποτε μαλλον κατι τετοιο πρεπει να'ναι.

Το 500άρικο πάνω-κάτω το θεωρώ δεδομένο.

Link to comment
Share on other sites

Περιπου εκει παιζει.

Αν εισαι εκτος εγγυησης αποψη μου να πας σε δικο σου συνεργειο.Σιγουρα η τιμη θα ειναι χαμηλοτερη,ειδικα στην εργασια.

Link to comment
Share on other sites

4χρονια το εχω τ'αμαξι,οποτε δεν παιζει εγγυηση.Αν και απο οσο νομιζω δεν καλυπτεται ο συμπλεκτης μεσα στην εγγυηση.Thanx παντως για την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Οντως ο συμπλεκτης θεωρειται αναλωσιμο και δεν καλυπτεται απο εγγυηση,παρα μονο σε περιπτωσεις αστοχιας υλικου,αν δηλαδη παθει ζημια μεσα στα πρωτα 2000χλμ πχ.

Οποτε πιστευω σε καποιο καλο συνεργειο,με ανταλλακτικα και εργασια να μην σου στοιχισει πολλα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

δισκο πλατο αγορα σε καλη τιμη valeo 130 ευρω !!!ειναι ιδιο καταιδιο με το γνησιο μονο που εχει πανω τις σταμπες της μαμας VW και το αλλαξα μονος μου!!! οποιος δεν πιστευει υπαρχουν και φωτο...χεχεχεχε!!!τωρα σε συνεργειο θα θελουν κανα 200 ευρω!τελικα τι εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πει ποσο κοστιζει αλλαγη δισκου-πλατο σε passat 1.6fsi?Δεν εχω παει ακομα αντιπ/πεια και θελω να δω ποσο βγαινει πανω κατω.Εχω πατιναρισμα με την πρωτη καποιες φορες,οποτε μαλλον κατι τετοιο πρεπει να'ναι.

Καλησπέρα πόσα χιλιόμετρα άντεξε ο παλιός και με τί οδήγηση?(πόλη εθνική?)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.δεν εχω παει ακομα για αλλαγη,το εχω στο προγραμμα.δεν εχω ρωτησει παντως πουθενα οποτε το 130eyro που μου λες ειναι πολυ καλη τιμη απλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο καλο με γνησιο.σαν τιμη παντως ειναι καλα γιατι εγω υπολογισα 500+ euro.

velgos,εχω 60.000χλμ.-εχω κανει 60%πολη και 40%εκτος.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και μια δεύτερη γνώμη από άλλο συνεργείο.

Αυτό που περιγράφεις παραπάνω είναι σίγουρα από σετ αμπραγιάζ.

Link to comment
Share on other sites

re paidia egw exw passat 1.6 fsi 08montelo twra akouw thorivo 1 h 2a stis xamiles opws episis kai sto relanti pataw symplekti kai stamataei o thorivos i antiprosopeia leia sasman alla den lene ti omws prepei prwta na to lisoun gia na doun egw pisteyw rouleman exw 80000km ti enoeitai eseis patinarisma giati emena kamia fora stin prwti pagwmeno tamaxi san na skortsarei san na paei na sou svisei ena pragma ti sto diaolo symbainei kai to prosexw tamaxi san ta matia mou ta xiliometra sxedon ola einai ethniki ta fota sas p[arakalw!!!!!!!!!!!!

σιγουρα ο θορυβος ειναι απο το ρολεμαν αλλα αν πατιναρει θες και δισκο και πλατο
Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπία δεν ξέρω αλλά σε εξουσιοδοτημένο που άλλαξα πρόσφατα 300 € μαζί με την εργασία.

Σε κάθε περίπτωση με τα χιλιόμετρα που έχεις δεν αξίζει να αλλάξεις μόνο ρουλεμάν.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας ανάλογα με την τσέπη του και όπου νομίζει ότι θα εξυπηρετηθεί καλύτερα. :yes: Φίλε george nik σε παρακαλώ με βάση τις οδηγίες χρήσης να γράφεις ελληνικά από δω και πέρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια 500???????300 θελουν εδω πολοι καλοι μηχανικοι για να πανω-κατω μοτερ και 350 για σασμαν???????και 25 ετρω εχει το ρολεμαν μη τρελαθουμε το πολυ 200 να εδεινες οχι και 500 και τα 200 που λεω πολα ειναι

Link to comment
Share on other sites

φιλε προφεσορ οκ ελληνικα πες μου σε παρακαλω οταν το αμαξι ειναι παγωμενο και παω να ξεκινησω και στην πρωτη σαν να τρεμει ολο τ αμαξι σαν να σβισει αλλα δεν σβηνει ρεταρισμα λεγεται αυτο τι ειναι΄;πασατ 08 φσι θθμιζω και επισης θυμιζω οτι αλλξα ρουλεμαν σασμαν αντιπροσοπεια τωρα και μου ειπαν οτι ολα βολαν πλατο δισκος οκ αν αυτο ποθ λεω παραπανω οφειλεται απο αυτα παρακαλω τα φωτα σας σημειωνω οτι αυτο γινεται οταν ειναι παγωμενο αμα το ζεστανω δεν το κανει

Link to comment
Share on other sites

φιλε προφεσορ οκ ελληνικα πες μου σε παρακαλω οταν το αμαξι ειναι παγωμενο και παω να ξεκινησω και στην πρωτη σαν να τρεμει ολο τ αμαξι σαν να σβισει αλλα δεν σβηνει ρεταρισμα λεγεται αυτο τι ειναι΄;πασατ 08 φσι θθμιζω και επισης θυμιζω οτι αλλξα ρουλεμαν σασμαν αντιπροσοπεια τωρα και μου ειπαν οτι ολα βολαν πλατο δισκος οκ αν αυτο ποθ λεω παραπανω οφειλεται απο αυτα παρακαλω τα φωτα σας σημειωνω οτι αυτο γινεται οταν ειναι παγωμενο αμα το ζεστανω δεν το κανει

Την πεταλούδα στην εισαγωγή την καθάρισες ποτέ??

Link to comment
Share on other sites

ναι την εχω καθαρισει αμα το ζεστανω δεν το κανει και δεν το κανει παντα!!!μπασς και ειναι καμια βαλβιδα νερου??παντως δεν ειναι κατι σοβαρο απο τι μοθυ χουν πει μηχανικοι και δεν βγαζει σφαλμα στο διαγνωστικο τσπ θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.