Jump to content
giakons

Θραύση Παρμπρίζ Σε Golf 6

Recommended Posts

Σήμερα μου έσπασε το παρμπρίζ σε Golf 6 , από χαλίκι του πέταξε ο μπροστινός.

Έχω ασφάλεια για θραύση.

Όμως θα ήθελα τη γνώμη σας , εσείς που γνωρίζετε , τι να προσέξω. Υπάρχει κάποιος κωδικός που να πιστοποιεί την αυθεντικότητα; Υπάρχει κίνδυνος να έχω προβλήματα στεγανότητας, θορύβου κλπ με ένα καινούργιο;

Έχω μια ρωγμή 10 εκατοστά κάτω δεξιά. Μήπως να το αφήσω έτσι αν δεν προχωρήσει;

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έσπασε το παρμπρίζ σε Golf 6 , από χαλίκι του πέταξε ο μπροστινός.

Έχω ασφάλεια για θραύση.

Όμως θα ήθελα τη γνώμη σας , εσείς που γνωρίζετε , τι να προσέξω. Υπάρχει κάποιος κωδικός που να πιστοποιεί την αυθεντικότητα; Υπάρχει κίνδυνος να έχω προβλήματα στεγανότητας, θορύβου κλπ με ένα καινούργιο;

Έχω μια ρωγμή 10 εκατοστά κάτω δεξιά. Μήπως να το αφήσω έτσι αν δεν προχωρήσει;

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Όχι δεν μπορείς να το αφήσεις έτσι. Με τις στρεβλώσεις του αμαξώματος ή την ανεμοπίεση έτσι ή αλλιώς η ρωγμή θα προχωρήσει. Καλά θα ήταν αφου΄έχεις και ασφάλεια θραύσης κρυστάλλων να το αλλάξεις σε μια καλή αντιπροσωπεία VW ωστε να σου βάλλουν σίγουρα γνήσιο παρμπρίζ αλλά και εγγύηση στεγανότητας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έσπασε το παρμπρίζ σε Golf 6 , από χαλίκι του πέταξε ο μπροστινός.

Έχω ασφάλεια για θραύση.

Όμως θα ήθελα τη γνώμη σας , εσείς που γνωρίζετε , τι να προσέξω. Υπάρχει κάποιος κωδικός που να πιστοποιεί την αυθεντικότητα; Υπάρχει κίνδυνος να έχω προβλήματα στεγανότητας, θορύβου κλπ με ένα καινούργιο;

Έχω μια ρωγμή 10 εκατοστά κάτω δεξιά. Μήπως να το αφήσω έτσι αν δεν προχωρήσει;

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Ειναι περιπου ενας χρονος που επαθα και εγω το ιδιο. Εγινε η αλλαγη χωρις κανενα προβλημα. Το ιδιο θα σε συμβουλευα να κανεις και εσυ. Εταιρειες υπαρχουν πολλες και σιγουρα ειναι πολυ πιο εμπειροι απο οποιαδηποτε αντιπροσωπεια. Θα μου πεις σιγα μην στο αλλαξουν μεσα στην αντιπροσωπεια, αφου και αυτοι καπου αλλου θα το πανε. Παντος μιλας για ρωγμη 10 εκ. Εμενα ηταν περιπου 2-3 εκατοστα αλλα και βαθια. Μου ειπαν οτι θα μπορουσε να γινει και επισκευη πιθανον. Ουτε που το σκεφτηκα βεβαια. Καλυτερα καινουργιο!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έσπασε το παρμπρίζ σε Golf 6 , από χαλίκι του πέταξε ο μπροστινός.

Έχω ασφάλεια για θραύση.

Όμως θα ήθελα τη γνώμη σας , εσείς που γνωρίζετε , τι να προσέξω. Υπάρχει κάποιος κωδικός που να πιστοποιεί την αυθεντικότητα; Υπάρχει κίνδυνος να έχω προβλήματα στεγανότητας, θορύβου κλπ με ένα καινούργιο;

Έχω μια ρωγμή 10 εκατοστά κάτω δεξιά. Μήπως να το αφήσω έτσι αν δεν προχωρήσει;

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Aν θέλεις να αλλαχθεί το παρμπρίζ σου δωρεάν,τότε πας carglass σφαίρα! Αν όμως θέλεις το γνήσιο της vw κι έχεις να πληρώσεις,τότε πας σε εξουσιοδοτημένο. Εννοείται ότι στη δεύτερη περίπτωση θα πάρεις από την ασφαλιστική τα χρήματά σου. Όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έσπασε το παρμπρίζ σε Golf 6 , από χαλίκι του πέταξε ο μπροστινός.

Έχω ασφάλεια για θραύση.

Όμως θα ήθελα τη γνώμη σας , εσείς που γνωρίζετε , τι να προσέξω. Υπάρχει κάποιος κωδικός που να πιστοποιεί την αυθεντικότητα; Υπάρχει κίνδυνος να έχω προβλήματα στεγανότητας, θορύβου κλπ με ένα καινούργιο;

Έχω μια ρωγμή 10 εκατοστά κάτω δεξιά. Μήπως να το αφήσω έτσι αν δεν προχωρήσει;

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Εμένα πετάχτηκε καδρόνι που υπήρχε στον δρόμο αφού το πάτησε ο μπροστινός που δεν πρόλαβε να το αποφύγει, όλα αυτά με 140km/h. Διατήρησα την ψυχραιμία μου ευτυχώς δεν έκοψα το τιμόνι να πέσω πάνω σε καμία μπάρα, απλά ευχήθηκα να μην περάσει μέσα. Εγώ άλλαξα στην αντιπροσωπία το παρμπρίζ με αυθεντικό και δεν έχω κανένα πρόβλημα στεγανότητας.

Υ.Γ. Η ασφάλεια που είχα ήθελε να αλλάξω το παρμπρίζ σε συμβεβλημένο κατάστημα πασίγνωστης αλυσίδας επισκευής παρμπρίζ το οποίο περνά μαϊμού παρμπρίζ. Εγώ φυσικά δεν το δέχτηκα και ενώ είχα μεικτή ασφάλεια δεν μου κάλυψαν όλο το ποσό αλλά με έβαλαν να πληρώσω 90 Euro επί του συνόλου (480 Euro). Αυτά στα λέω για να μην την πατήσεις όπως εγώ.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πετάχτηκε καδρόνι που υπήρχε στον δρόμο αφού το πάτησε ο μπροστινός που δεν πρόλαβε να το αποφύγει, όλα αυτά με 140km/h. Διατήρησα την ψυχραιμία μου ευτυχώς δεν έκοψα το τιμόνι να πέσω πάνω σε καμία μπάρα, απλά ευχήθηκα να μην περάσει μέσα. Εγώ άλλαξα στην αντιπροσωπία το παρμπρίζ με αυθεντικό και δεν έχω κανένα πρόβλημα στεγανότητας.

Υ.Γ. Η ασφάλεια που είχα ήθελε να αλλάξω το παρμπρίζ σε συμβεβλημένο κατάστημα πασίγνωστης αλυσίδας επισκευής παρμπρίζ το οποίο περνά μαϊμού παρμπρίζ. Εγώ φυσικά δεν το δέχτηκα και ενώ είχα μεικτή ασφάλεια δεν μου κάλυψαν όλο το ποσό αλλά με έβαλαν να πληρώσω 90 Euro επί του συνόλου (480 Euro). Αυτά στα λέω για να μην την πατήσεις όπως εγώ.

Αν είχες θραύση κρυστάλλων δεν θα πλήρωνες μια. Η μικ΄τη έχει συμμετοχή.

Link to comment
Share on other sites

επίσης πολλές ασφαλιστικες έχουν συνεργασία με carglass και στο αλλαζουν τζάμπα

Μόνο που η carglass δεν σου βάζει το γνήσιο χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και υποδειέστερης ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έσπασε το παρμπρίζ σε Golf 6 , από χαλίκι του πέταξε ο μπροστινός.

Έχω ασφάλεια για θραύση.

Όμως θα ήθελα τη γνώμη σας , εσείς που γνωρίζετε , τι να προσέξω. Υπάρχει κάποιος κωδικός που να πιστοποιεί την αυθεντικότητα; Υπάρχει κίνδυνος να έχω προβλήματα στεγανότητας, θορύβου κλπ με ένα καινούργιο;

Έχω μια ρωγμή 10 εκατοστά κάτω δεξιά. Μήπως να το αφήσω έτσι αν δεν προχωρήσει;

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Φίλε μου έχει τύχει το ίδιο στο προηγούμενο αμάξι από πετραδάκι που ήρθε από κάποιο ασυνείδητο που οδηγούσε τζιπ χωρίς πίσω λασπωτήρες στην Εθνική Πατρών - Αθηνών.

Μην παρασυρθείς από την ταχύτητα εξυπηρέτησης της χ εταιρίας κλπ που θα σου πλασάρει ο ασφαλιστής για να σε ψήσει!!

Θα πας μόνο στην αντιπροσωπεία και θα βάλεις οπωσδήποτε το γνήσιο παρμπρίζ.

Η ρωγμή που λες από 5 πόντους στην Πάτρα μου έγινε 80 πόντοι μέχρι την Αθήνα.

Κωδικό έχει το τζάμι σου, όσο μικρότερο το νούμερο τόσο πιο ποιοτικό.

Θα αφήσεις το αμάξι 2 ημέρες μέσα να στεγνώσουν οι κόλλες, μόλις το πάρεις θα είναι όπως πριν!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες θραύση κρυστάλλων δεν θα πλήρωνες μια. Η μικ΄τη έχει συμμετοχή.

Μόνο οι μεικτες του που είναι για τον ****** δεν καλύπτουν όλο το ποσό και δεν πρόκειται να την ξαναπατήσω και να βάλω μία από αυτές.

Μόνο που η carglass δεν σου βάζει το γνήσιο χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και υποδειέστερης ποιότητας.

Αυτήν ακριβώς την εταιρία εννοώ πιο πάνω στο post μου.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Υπερβαλεις!...γιατι ασυνειδητος??? Υπαρχει κανενας νομος ο οποιος να λεει οτι τα τζιπ πρεπει να φορανε λασπωτηρες???

Να ηταν κανενα φορτηγο με χαλικι χωρις κουκουλα ΝΑΙ ασυνειδητος! ...το πετραδακι μπορει να σου ερθει και απο σμαρτ...πρεπει να βαλει και αυτος λασπωτηρες???

Γιατί φορτηγό και τζιπ έχουν διαφορά??

Με ένα μέτρο απόσταση από το έδαφος και μεγάλο κομμάτι ακάλυπτο λάστιχο / τροχού, δεν θεωρείται νορμάλ να πηγαίνουν με 140 τα τζιπ.

Οι λασπωτήρες προστατεύουν και το ίδιο το αμάξι του από τα όσα εκτοξεύονται καθώς ο τροχός περιστρέφεται.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι σας ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες. Το μόνο τώρα που θα δω αν το αλλάξω στην αντιπροσωπεία της επαρχιακής πόλης που ζω ή θα πάω Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας 

 

Διάβασα αυτά που έιχαν  γράψει τα παιδιά (τότε)

 

Και θα πω και την δικιά μου περίπτωση που τράβηξα με την Carglass.

 

Καταρχάς να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα γιατί η παραπληροφόρηση δυστυχώς πάει σύννεφο.

 

Καταρχάς όταν έχετε θραύσει κρυστάλλων, και καλή ώρα πάτε στην Carglass (και στην κάθε εταιρεία σαν αυτή).

 

ΈΧΕΤΕ ΔΙΚΑΊΩΜΑ ΝΑ ΒΆΛΕΤΕ ΤΟ ΓΝΉΣΙΟ ΤΖΆΜΙ ΠΟΥ ΦΩΡΑΕΙ ΤΟ ΑΜΆΞΙ ΣΑΣ.!!!

 

Αρκεί βέβαια όμως να το ΑΠΑΙΤΉΣΕΤΕ!!.

 

μπορούν να σας το φέρουν και να το βάλουν το ίδιο ακριβώς τζάμι.

 

 

Το άλλο λάθος που κάνουν πολύ και αυτό είναι λόγο παραπληροφόρησης ξανά, είναι τα περί "Γνήσιου" τζαμιού.

 

Στην ουσία δεν ισχύει κάτι τέτοιο, η VW και η κάθε VW δεν κατασκευάζει τζάμια για το αμάξι αλλά τα δίνει παραγγελίες σε επώνυμα και επίσημα εργοστάσια παραγωγής/κατασκευής για τζάμια.

 

Μια μάρκα η οποία είναι πάρα μα πάρα πολύ γνωστή είναι η saint gobain.

 

Και μια ακόμη η pilkington.

 

Αυτές η 2 είναι η ποίο γνωστές , αλλά έχει και άλλες επώνυμες.

 

Τα τζάμια σε ένα αμάξι (όποιας εταιρίες είναι αυτής είτε λέγε VW / ford/mercedes κτλ.)

 

Γράφουν επάνω στο αμάξι την μάρκα του εργοστασίου που έχει κατασκευαστεί το τζάμι και δεν έχει μόνο το λογότυπο της VW επάνω τούς.

 

Οπότε δεν υπάρχει "Μαϊμού τζάμι" αλλά το τι μάρκας είναι το τζάμι που έχει από το εργοστάσιο.

 

Το θέμα είναι όταν πάτε στην Carglass να απαιτείται ΑΝ θέλετε να βάλουν τζάμι που να έχει ΚΑΙ την στάμπα της VW.

 

 

Πάνε στο επόμενο, δυστυχώς πριν από χρόνια έκανα το ΜΈΓΑ ΛΆΘΟΣ!!! 

Να κάνω επισκευή στην συγκεκριμένη εταιρεία η οποία έχει και το θράσος να διαφημίζεται κιόλας για της υποτιθέμενες παροχές που υπόσχεται.

 

Σε περίπτωση που έχετε προβλήμα με τζάμια να πάτε ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ στην αντιπροσωπεία σας και όχι σε αυτούς.

 

Γιατί αν γίνει μαλακιά ,και λάθος και κακή τοποθέτηση από την Carglass τοτε κύριοι μπλεξαται.

 

1000 φορές στην ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΊΑ και να αναλάβει την ευθύνη για όλη την εργασία . (Και να έχετε να κάνετε ΜΌΝΟ με αυτούς) παρά με την Carglass.

 

Η Carglass μόλις πληρωθεί από την ασφαλιστική σας εταιρεία, αυτό ήταν σας ξέχασε την ίδια ώρα και στιγμή.

Δεν σε ξέρουν μετά.... Και δεν αναγνωρίζουν απολύτως καμία εγγύηση στα χαρτιά που έχουν δώσει.

 

Εμένα μου έκαναν πολύ μεγάλη μαλακιά με τοποθέτηση τζαμιού σε ένα αμάξι που ειχα και τα οποία ήταν τα εξής.

 

Μου κόλλησαν στραβά το πίσω τζάμι (Ναι καλά διαβάζετε τα κατάφεραν) και σαν να μην έφτανε αυτό του έβαλαν 20 κιλά κόλλα και είχε ως αποτέλεσμα το τζάμι να έχει βγεί ποίο έξω από το κασωμα του αμαξιού.

 

Και δυστυχώς μετά από πολλές φασαρίες με το κατάστημα και με τα κεντρικά γραφεία της Carglass και με την ασφαλιστική εταιρεία, το δίκιο μου ΔΕΝ το βρήκα .

 

Η απάντηση - δικαιολογίες που είχαν ήταν για γέλια και για κλάματα.

 

Η επίσημη απάντηση της συγκεκριμένης εταιρίας ήταν "εμείς κύριε μόλις πληρωθούμε από τα τιμολόγια δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα δεν είναι δικό μας θέμα και δεν μας αφορά"......... 

 

Αυτή είναι απάντηση εταιρείας που άλλα λέει για να σε πιάσει πελάτη , και μόλις πάρουν τα λεφτά δεν ξέρουν...

 

Κάπου έχω και τους όρους από την υποτιθέμενη εγγύηση που δίνουν. 

 

Δυστυχώς όμως η συγκεκριμένη εταιρεία έχει πολύ κακό όνομα στην πιάτσα με πολύ μεγάλες ζημίες που έχουν κάνει σε αμάξια πελατών τους που έχουν κάνει και μετά ο πελάτης εκτός από το τζάμι που έχει να επισκευάσει πρέπει να πληρώσει αργότερα και επιπλέον από την τσέπη του για άλλες ζημιές που σου κάνουν και κατά την τοποθέτηση η και στην αφαίρεση τον κρυστάλλων.

 

ΜΑΚΡΙΆ ΑΠΟ ΑΥΤΟΎΣ! είναι επικίνδυνη και για το αμάξι σας και για την τσέπη σας.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Εχω μπει στην ενότητα Golf γιατί με ενδιαφέρει το θέμα με το παρμπρίζ.Scirocco έχω το 122 μεταχειρισμένο και από την ημέρα που το πήρα δεν άλλαξα υαλοκαθαριστήρες(δεν πήγε το μυαλό μου ότι μπορεί να γίνει στραβή,επίσης είχαν ψωμί ακόμα)Τελοσπαντων η ζημιά έγινε και μεγάλες γρατζουνιές δημιουργήθηκαν στο παρμπριζ.Οπου και  αν ρώτησα για επισκευή κανένας δεν το αναλάμβανε.Βρηκα έναν  κύριο στο Ίντερνετ που ανέλαβε την επιδιόρθωση .Οι γρατζουνιές έφυγαν αλλά σε κάποια σημεία του παρμπριζ έμεινε μια θαμπαδα που είναι ορατή την ημέρα.Η ερώτηση μου ρε παιδιά είναι να μπω στην διαδικασία “γνωστή-άγνωστη”με το πετραδάκι στο παρμπριζ για να μου το αλλάξουν ;Ή να μείνω έτσι ;Έχω θραύση Κρυστάλλων αλλά έχει απαλλαγή 200€ δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.Και τα ρωτάω αυτά γιατί δεν ξέρω αν αξίζει να μπεις στον κόπο ξήλωμα και καινούριο παρμπριζ από το εργοστασιακό.Θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας .

Edited by Christosp
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν  να φύγουν αυτές η θαμπαδες? 

 

Αυτός που το ανέλαβε τη σου είπε? 

Link to comment
Share on other sites

55 λεπτά πριν , OMINUS said:

Δεν μπορούν  να φύγουν αυτές η θαμπαδες? 

 

Αυτός που το ανέλαβε τη σου είπε? 

Ότι δεν θα αφήσει θαμπαδα.Αυτο είναι άλλο θέμα μην επεκταθούμε εκεί.Ουτως ή άλλως πήρα την απόφαση να το κάνω γνωρίζοντας ότι μπορεί να έχει συνέπειες.Το θέμα είναι αξίζει για κάτι τέτοιο να μπω στην διαδικασία με ασφαλιστικές να το αλλάξω ;Ή θα τραβάω τα μαλλιά μου ;

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχεις θραύση κρυστάλλων δεν νομίζω ότι θα μπλέξεις? Και γιατί να μπλέξεις? 

 

Αν ήταν ραγισμένο τι θα έκανες?

 

Αρκεί να βρεις από πρίν σωστό μάστορα , και αν θέλει να σου φέρει και το τζάμι με την στάμπα της VW.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Christosp said:

Καλημέρα παιδιά.Εχω μπει στην ενότητα Golf γιατί με ενδιαφέρει το θέμα με το παρμπρίζ.Scirocco έχω το 122 μεταχειρισμένο και από την ημέρα που το πήρα δεν άλλαξα υαλοκαθαριστήρες(δεν πήγε το μυαλό μου ότι μπορεί να γίνει στραβή,επίσης είχα ψωμί ακόμα)Τελοσπαντων η ζημιά έγινε και μεγάλες γρατζουνιές δημιουργήθηκαν στο παρμπριζ.Οπου και  αν ρώτησα για επισκευή κανένας δεν το αναλάμβανε.Βρεθηκε κάποιος κύριος στο Ίντερνετ που ανέλαβε την επιδιόρθωση .Οι γρατζουνιές έφυγαν αλλά σε κάποια σημεία του παρμπριζ έμεινε μια θαμπαδα που είναι ορατή την ημέρα.Η ερώτηση μου ρε παιδιά είναι να μπω στην διαδικασία “γνωστή-άγνωστη”με το πετραδάκι στο παρμπριζ για να μου το αλλάξουν ;Ή να μείνω έτσι ;Έχω θραύση Κρυστάλλων αλλά έχει απαλλαγή 200€ δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.Και τα ρωτάω αυτά γιατί δεν ξέρω αν αξίζει να μπεις στον κόπο ξήλωμα και καινούριο παρμπριζ από το εργοστασιακό.Θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας .

Δες αν βγάζοντας φωτογραφία με το κινητό σου φαίνεται η θαμπάδα. Αν δεν φαίνεται αλλάζεις ασφαλιστική και ασφάλεια και βάζεις μια της προκοπής χωρίς απαλλαγές (γιατί αν το κάνεις ιντερνετικά σου ζητάνε φωτογραφίες από το όχημα σε μέιλ) . Περιμένεις 1- 1,5 μήνα έρχεσαι κοντά στο καραισκάκι μέρα που έχει αγώνα και κάνεις μετά δήλωση ότι στο χτύπησε κάποιος και τ αλλάζεις χωρίς απαλλαγή. 

Αν φαίνεται η θαμπάδα μένεις στην ασφάλεια που είσαι και κάνεις το ίδιο με το γήπεδο. κάνεις την δήλωση σου και πληρώνεις 200 ευρώ.

μετά αλλάζεις ασφάλεια γιατί οι απαλλαγές είναι κοροϊδία...

 

Link to comment
Share on other sites

να σημειωθεί πως αν για τον οποιοδήποτε λόγο σε πιάσουν ότι πας να εξαπατήσεις την ασφαλιστική με οποιονδήποτε τρόπο βρες καράβι να φύγεις. Η ασφαλιστική απάτη είναι βαρβάτο παράπτωμα

Αν ήταν εύκολο θα έκανα λαμογιά να βάψω τ αμάξι όλο χωρίς να δώσω μια δηλώνοντας ζημιά από χαλάζι.

Θέλουν μόνο το χαρτί από τον καιρό ότι στο σημείο που ήσουν είχε χαλάζι. το έχει κάνει γνωστός μου αλλά προσωπικά δεν το ρισκάρω

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν , Kostas Tranoulis said:

να σημειωθεί πως αν για τον οποιοδήποτε λόγο σε πιάσουν ότι πας να εξαπατήσεις την ασφαλιστική με οποιονδήποτε τρόπο βρες καράβι να φύγεις. Η ασφαλιστική απάτη είναι βαρβάτο παράπτωμα

Αν ήταν εύκολο θα έκανα λαμογιά να βάψω τ αμάξι όλο χωρίς να δώσω μια δηλώνοντας ζημιά από χαλάζι.

Θέλουν μόνο το χαρτί από τον καιρό ότι στο σημείο που ήσουν είχε χαλάζι. το έχει κάνει γνωστός μου αλλά προσωπικά δεν το ρισκάρω

Σε ευχαριστώ φίλε μου για τις απαντήσεις σου.Αυτο που με τρομάζει εμένα μπορεί και άδικα βέβαια, είναι να εμπιστευτώ κάποιον να αλλάξει το εργοστασιακό παρμπριζ.Και αυτό αφορά και την εκάστοτε εταιρεία που επισκευάζει παρμπριζ αλλά και την ίδια την αντιπροσωπεία.Ισως τελικά να συνηθίσω την θαμπαδα και μείνει τελικά έτσι .

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , Christosp said:

Σε ευχαριστώ φίλε μου για τις απαντήσεις σου.Αυτο που με τρομάζει εμένα μπορεί και άδικα βέβαια, είναι να εμπιστευτώ κάποιον να αλλάξει το εργοστασιακό παρμπριζ.Και αυτό αφορά και την εκάστοτε εταιρεία που επισκευάζει παρμπριζ αλλά και την ίδια την αντιπροσωπεία.Ισως τελικά να συνηθίσω την θαμπαδα και μείνει τελικά έτσι .

Τσάμπα νομίζω ότι σε αγχώνει, αν είχες χτύπημα τι θα έκανες?

 

Έχει μικρα καταστήματα  που κάνουν αλλαγές,  μπορείς να πάρεις πληροφορίες  και να δεις τι θα σου πουν.

 

Δεν χάνεις τίποτα απολύτως,  στην περίπτωση της αντιπροσωπείας  (Εγώ μιλάω ως παθών) μπορεί κάποια αντιπροσωπεία να μην έχει μαστορα να αλλάξει μπαρμπριζ και να φωνάξει εξωτερικό συνεργάτη. 

 

Αλλά εκεί όμως θα έχεις να κάνεις καθαρά με την αντιπροσωπία και όχι με τρίτους αν πας εκεί που θα σε στείλει η ασφάλεια σού.

 

Γιατί εκεί μετά μπλέκουν τα πράγματα ο ένας σε στέλνει στον άλλον. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.