Jump to content
tsoumpis

Revo Exhaust Or Millteck

Recommended Posts

καλησπερα παιδες εχω ενα golf tsi με τα 140 προγραμμα revo και φιλτρο apr θελω να βαλω και εξατμηση, βεβαια εδω θελω την βοηθεια σας revo η millteck αλλα αυτο που με καιει ποιο πολυ ειναι οτι αφου θα παει σε stage 2 με επαναπρογραματισμο μηπως ειναι μετα πολυ πιεσμενο?θα την βγαλει η πρεπει να παρω και το χειριστηριο για να μην το δουλευω συνεχεια τσιτα?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου κανεις λαθος εχει βγει και επειδη το εχω ψαξει ειναι και πολυ καλη.μπορεισ να την δεις και πιο κατω στο link

http://www.cargate.gr/products/car_tuning/EXHAUSTS/REVO_Exhausts.html

Της blueflame ειναι...Aλλα και παλι καλυτερα να βαλεις miltek!

Link to comment
Share on other sites

H φουλ εξατμιση σε αυτοκινητο με προγραμμα και εφοσον ειναι μελετημενη μονο καλο μπορει να κανει.Λογω του οτι εχεις revo καλο θα ηταν να πηγαινες στην revo για την εξατμιση, οχι γιατι

ειναι καλυτερη απο την milltek, αλλα γιατι φυσιολογικα πρεπει να εχουν δουλεψει καλυτερα την συνεργασια της με το προγραμμα. Δεν ξερω ποσο την χρεωνουν αλλα πιστευω οτι πρεπει φθηνοτερα απο milltek για να αξιζει.

Παρεπιπτοντως ειδα οτι καποιο παιδι πουλαει στις αγγελιες μια milltek για tsi στα 550 αλλα ειναι non resonated. Aν σου κανει παντως ειναι πολυ καλη τιμη.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Ναι η non resonated δεν έχει μεσαιο καζανάκι και πιο μπάσο ήχο...

Συνεχεια εχει τετιο ηχο η μονο οταν το σκας? Δηλαδη ταξιδι πως πας ανετα η ?

Link to comment
Share on other sites

H φουλ εξατμιση σε αυτοκινητο με προγραμμα και εφοσον ειναι μελετημενη μονο καλο μπορει να κανει.Λογω του οτι εχεις revo καλο θα ηταν να πηγαινες στην revo για την εξατμιση, οχι γιατι

ειναι καλυτερη απο την milltek, αλλα γιατι φυσιολογικα πρεπει να εχουν δουλεψει καλυτερα την συνεργασια της με το προγραμμα.

δεν πάιζει αυτό γιατί μεχρι πριν κανα χρόνο έβαζαν miltek -τώρα για καποιο λόγο δεν βάζουν Miltek και συνεργάζονται με άλλη εταιρέια

Συνεχεια εχει τετιο ηχο η μονο οταν το σκας? Δηλαδη ταξιδι πως πας ανετα η ?

στο ρελαντί δεν ακούγεται καθόλου ,μέχρι τις 3000 στροφες είναι ωραία ,μεταξύ 3000-5000 σε πορώνει και

μετά σε κουφαίνει :flowers: τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα -πάντως και να μου χαλάσει πάλι miltek θα έβαζα

My link (από κινητο)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω Νον resonated και ηθελα παραπανω θορυβο...καμια κουραση...μη βαλεις reso...τηα νομιζουν οτι εισαι 1000αρι...μιλαμε καθολου ηχο..ντροπη για τοσα αλογα

Link to comment
Share on other sites

η non resonated συγκριτικα με άλλες εξατμισεις είναι αθόρυβη ....

εννοείται να μην πάρει ο φίλος resonated καθώς δεν έχει σχεδόν καμία διαφορά από μαμα εξατμιση σε θόρυβο-

απλά την miltek την παίρνεις κυρίως για το υλικό της ,για την ποιότητα της και όχι τόσο για το θόρυβο..

Link to comment
Share on other sites

παιδια η Revo ακωμη εχει συνεργασια με τη milltek.

προσφατα πριν λιγες βδομαδες εβγαλαν η revo με τη milltek πακετο stage2 για τα ibiza cupra dsg.

και με τη supersprint εχει συνεργασια.

ειναι επιλογης και dealer φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

δεν πάιζει αυτό γιατί μεχρι πριν κανα χρόνο έβαζαν miltek -τώρα για καποιο λόγο δεν βάζουν Miltek και συνεργάζονται με άλλη εταιρέια

My link (από κινητο)

Ακομα βαζουν αν θελεις.

Αυτο ομως δεν αναιρει οτι μπορει να δουλευει καλυτερα με την δικη της (δηλ της blueflame) εκτος του οτι σιγουρα δεν θα τους κοστιζει και τοσο.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

και ρωταω εγω... αν παρω απο την αγγελια την miltek που λογικα ειναι ολοσομη και και βαλω πανω μονο το dp και τον καταλυτη και αφησω ως εχει το μεσαιο τελικο (63,5 απο gti) θα δω διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις διαφορά γιατι σχεδόν όλη η δουλεια γίνεται στο downpipe και στον κατλύτη. Αλλα αν την πάρεις όλη γιατί να μην την βάλεις όλη?

Edited by geotag
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ειναι καγκουροεξατμιση η milltek.

βγαζει σωστο ηχο.

εχει πολυ σωστο τελικο και σχετικα μεγαλο δεν θα εχεις θεμα με τον ηχο φυσικα.

η res ακουγεται λιγοτερο και απο τη μαμα.

πανος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.