Jump to content
thodoris10

Golf 1.4 Fsi

Recommended Posts

Καλήμέρα σε όλους,

Θα ήθελα να μου πέιτε τη γνώμη σας για την αγορά του Golf 1.4 FSI, ξέρω ότι έιναι βαρύ αμάξι και τα 90 άλογα που δίνει έιναι λίγα αλλα δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ η ταχύτητα. Δεν έχω οδήγησει ποτέ 1.4 FSI οπότε δεν έχω καποιο μέτρο σύγκρισης, πιστεύετε οτι αξίζει η αγορά golf με αυτό το κινητήρα??? Εχει εμφανίσει προβλήματα?? Θέλει μόνο 100αρα βενζίνη??

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν αξιζει.

θα σου σπασει τα νευρα με 3 ατομα μεσα σε καποια προσπεραση που θες να κανεις...

και αμα εχεις και a/c θα θελεις να το σπασεις.

για εμενα απο τι στιγμη που δεν θελεις να πας σε παραπανω cc το καλυτερο ειναι να βρεις ενα tsi 122 ειναι αρκετα οικονομικο σιγουρα πολυ ποιο σβελτο και απο το 1.4 και το 1.6 fsi

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν αξιζει.

θα σου σπασει τα νευρα με 3 ατομα μεσα σε καποια προσπεραση που θες να κανεις...

και αμα εχεις και a/c θα θελεις να το σπασεις.

για εμενα απο τι στιγμη που δεν θελεις να πας σε παραπανω cc το καλυτερο ειναι να βρεις ενα tsi 122 ειναι αρκετα οικονομικο σιγουρα πολυ ποιο σβελτο και απο το 1.4 και το 1.6 fsi

Σίγουρα ειναι καλύτερο το TSI αλλα το βλέπς απο οικονομικής άποψης και σκέφτομαι για FSI του 2005

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που πουλαει το FSI για να το αγορασεις εσυ. το πουλαει απο οικομικης αποψης για να παρει ΤΣΙ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαχνεις για 14αρι καλυτερα παρε ενα astra h, δεν εχει την ποιοτητα και κυληση του golf αλλα περπαταει πολυ καλυτερα για 1400...

έχει κοντο σασμαν όμως και μετά τα 130 ρουφαει πολυ μεχρι τα 120 ομως είναι οικονομικάτατο. για το astra H λέω

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος με tsi122 να μας πει τι καταναλωση εχει στα 130 χλμ πορεια??????κ τι στα 160-170....??????

Link to comment
Share on other sites

σα κατοχος 1,4 fsi, μπορω να σου πω καποια πραγματα.. απο ταχυτητα μην εχεις πολλες απαιτησεις, κι αν εχεις καλυτερα να κοιταξεις κατι αλλο απο τωρα.. απο κει κ περα ειναι ενα οικονομικο αμαξι, με αρκετα καλη ποιοτητα κυλισης κ χωρις προβληματα.. αν σ ενδιαφερει πουλαω το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος με tsi122 να μας πει τι καταναλωση εχει στα 130 χλμ πορεια??????κ τι στα 160-170....??????

120-130 εχεις καταναλωση 6-7 λιτρα

160-170 8-9.5 λιτρα Με cruice control ε.. Στις ανηφορες θα βλεπεις απο 11-13 λιτρα σε αυτες τις ταχυτητες

σα κατοχος 1,4 fsi, μπορω να σου πω καποια πραγματα.. απο ταχυτητα μην εχεις πολλες απαιτησεις, κι αν εχεις καλυτερα να κοιταξεις κατι αλλο απο τωρα.. απο κει κ περα ειναι ενα οικονομικο αμαξι, με αρκετα καλη ποιοτητα κυλισης κ χωρις προβληματα.. αν σ ενδιαφερει πουλαω το δικο μου.

Εσυ μαλλον θες τσι 122 ε..? :D

Link to comment
Share on other sites

120-130 εχεις καταναλωση 6-7 λιτρα

160-170 8-9.5 λιτρα Με cruice control ε.. Στις ανηφορες θα βλεπεις απο 11-13 λιτρα σε αυτες τις ταχυτητες

εγω με το 1.6 fsi εχω ακριβως την ιδια καταναλωση κ χωρισ cruice control....!!!!!!στα 130 ισωσ κ λιγοτερη......!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με περιορίζει το budget μου αν και εχω βρει ενα TSI πολύ καλό με 10000, αλλα θα πρέπει να βάλω δάνειο οπότε έχω αρχίσει να ψάχνω για Golf 4 1.6 '02 - '03 generation βλέπω οτι κυκλοφορούν πολλά και μου έχουν πεί οτι το 1.6 έιναι πολύ καλό μοτερ, και η τιμές τους έιναι στα "κυβικά" μου, αν έχει δεί καποιος κατι καλό ή πουλάει ας επικοινωνήσει και μόνο 2 πορτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας για μκ4 1600 γνωμη μου ειναι να ψαξεις για 16βαλβιδο, τα τελευταια μοντελα κοντα στο 2003 βγενανε και με fsi κινητηρα...

Καταναλωση 7,5-8,5 εντος πολης, στα 120 εχει 6,5-7,5 στα 140 εχει 8-8,5. (με 15αρια σιδερενια ζαντολαστιχα)

Τελικη 200αριζει με λιγο ζορι και τυχη.!! τα 180-190 τα ποιανει ανετα, στο γκρεμο θα δεις και 210...!

Το 1600 16V ψάχνω αλλα δεν βρίσκω κάποιο αξιόλογο θέλω και 3πορτο, είδα κάτι τρελές τιμές σε κάποια που είναι καλά με καμια 80ρια χιλιόμετρα. Πιστεύω αυτό το αμάξι 10ετίας δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 6 με 6500 χιλιάρικα ένα αρκέτα καλο.

Ποια είναι η γνώμη σας...

Link to comment
Share on other sites

οντως μην βιαζεσαι!

στις εποχες μας με 6 6.5 χιλιαρικα θα κανεις καλη αγορα!

απλα θελει υπομονη και ψαξιμο!

Link to comment
Share on other sites

φιλε με 6 500 θα βρεις και 5αρι...ψαξου λιγο σε παρακαλω..θα ψαξω και εγω στο καρ και θα ποσταρω τπτ.

Link to comment
Share on other sites

αν σε ενδιαφερει σε 2λιτρο νομιζω ειναι σοβαρη περιπτωση αυτο.μην σε ξεγελα το 2λιτρο..καιει αερα!!πριν το gti ειχα τετοιο.για ενα χρονο απο το 2004 εως το 2005..ωραια χρονια τοτε 6 λιτρα μεση καταναλωση σε ταξιδι!! http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1189736/

μετα ακολουθει αυτο το οποιο μην πιστεψεις χλμ...αλλα φαινεται καθαρο..ριξ του μια ματια..http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/1306783/

μονο σε γκολφ σε ενδιαφερει??υπαρχουν πολυ αξιολογα αμαξια και περα απο το γκολφ να ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/8796/ θοδωρη,βγαλε μεγαλυτερο δανειο....!!!!!!!!!!devil.gif ειναι κ 3.2,αν πηγαινεις χαλαρα δε θα καιει σταγονα...!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/8796/ θοδωρη,βγαλε μεγαλυτερο δανειο....!!!!!!!!!!devil.gif ειναι κ 3.2,αν πηγαινεις χαλαρα δε θα καιει σταγονα...!!!!!!!!!

αυτο περσυ ειχε 50000χμ φετος πως γινετε να εχει 14000???με οπισθεν το παει....θεος φυλαξει!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο περσυ ειχε 50000χμ φετος πως γινετε να εχει 14000???με οπισθεν το παει....θεος φυλαξει!!

χαχαχα!δεν το ειχα προσεξει!μεγαλο πιστολι παντως!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.