Jump to content

Recommended Posts

Λοιπόν μιας και είμαι αρκετο καιρό στο club ηρθε η ωρα να παρουσιάσω και εγώ το τουτου μου golf tsi 122 gt sport αγορασμενο 01/2008 .

Ζαντες 18αρες απο edition 30 με michelin pilot 225/40 18

Μασπιεδες απο gti βαμένοι κόκκινοι.

Φίμε μεμβράνες madico

24102010343.jpg

και συνεχίζουμε πισω προφυλακτήρας r32 style με απόληξη εξάτμισης στα αριστερα . ο διαχυτης ειναι βαμμενος glossy black

Φανάρια πισω βαμμένα r32 style

02112010362.jpg

Καποιες φωτο απο νυχτα...

09122010398.jpg

Αααα, βαμένες δαγκανες κοκκινες φυσικα

Στην επόμενη φωτο εχει προστεθει και ενα αυτοκολλητακι στο πισω τζαμι :hyper:

09122010404.jpg

εδω οταν καποιος εξυπνος μ ειχε παρει τους ανακλαστηρες του προφυλακτηρα γιατι νομιζε οτι τους πουλαγα τζαμπα

29102010351.jpg

24102010339.jpg

24102010344.jpg

Επισης ειναι στο βαφειο και θα τοποθετηθει απο βδομαδα το μπροστινο σπόιλερ απο το edition 30 βαμμένο κοκκινο και το νυχακι glossy black

Παμε στην μηχανικη βελτίωση ξεκινώντας με πρόγραμμα overload 100ron και full 60 mm εξάτμιση απο dp και πίσω με hjs 200αρι καταλύτη και κοντό σπυραλ χωρίς μεσαίο καζανακι .

εδω φωτο απο την τοποθετηση στον Βαγγελη Κουκλινο ο οποίος έκανε φοβερη δουλεια

(ειναι λιγο βρωμικο)

29102010348.jpg

31122010456.jpg

13012011491.jpg

13012011490.jpg

13012011489.jpg

31122010452.jpg

13012011495.jpg

13012011496.jpg

13012011494.jpg

το dp

24122010438.jpg

Εδω έχουμε τοποθέτηση χωάνης pipercross για να μην μου ιδρώνει

02022011511.jpg

02022011512.jpg

Καθε γνωμη και σχολιο δεκτο

Αναμονη του εμπρος σποιλερ του ed30 για φωτο , επισης σκεφτομαι να βάψω και τους καθρέπτες glossy black αλλα δεν ξερω αν βγαίνουν ευκολα και αν θα ειναι ωραιο το αποτελεσμα καθως οι βαση στηριξης των καθρεπτων ειναι ματ μαυρο..

Λοιπον?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο.. για μενα ενα χαμηλωματακι χρειαζεται και τους καθρευτες καν τους gloss black... να το χερεσαι !! :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο.. για μενα ενα χαμηλωματακι χρειαζεται και τους καθρευτες καν τους gloss black... να το χερεσαι !! :hyper:

Ευχαριστώ φιλε μου Detuner, οντως σκεφτομαι για χαμηλωμα αλλα επειδη θελω να βαλω coilover πρεπει να πληρωσω αρκετα μαρουλια...Σκεφτομαι π.χ καμια fk ή AP ρυθμιζομενη καθ'υψος που παιζουν γυρω στα 550 και ειναι γερμανικες και inox ..Εχεις κατι ΄πόψιν σου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου Detuner, οντως σκεφτομαι για χαμηλωμα αλλα επειδη θελω να βαλω coilover πρεπει να πληρωσω αρκετα μαρουλια...Σκεφτομαι π.χ καμια fk ή AP ρυθμιζομενη καθ'υψος που παιζουν γυρω στα 550 και ειναι γερμανικες και inox ..Εχεις κατι ΄πόψιν σου?

Δυστυχως δε ξερω απο προσωπικη εμπειρια γιατι εγω εχω βαλει bilstein pss10 που βγαινουν αρκετα παραπανω.. θα στις συνιστουσα.. αλλα θες κατι πιο οικονομικο... απο πολλους εδω μεσα ακουω οτι ο συνδιασμος bilstein με H&R ελατηρια χαμηλωματος ειναι απο τους καλυτερους συνδιασμους και βγαινει κοντα στο 600αρι.. αλλα ας σου πουν καλυτερα και ατομα που εχουν βαλει

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε ξερω απο προσωπικη εμπειρια γιατι εγω εχω βαλει bilstein pss10 που βγαινουν αρκετα παραπανω.. θα στις συνιστουσα.. αλλα θες κατι πιο οικονομικο... απο πολλους εδω μεσα ακουω οτι ο συνδιασμος bilstein με H&R ελατηρια χαμηλωματος ειναι απο τους καλυτερους συνδιασμους και βγαινει κοντα στο 600αρι.. αλλα ας σου πουν καλυτερα και ατομα που εχουν βαλει

Aπλα με ενδιαφερει coilover και οχι απλη αναρτηση με κοντοτερο ελατηριο...

Αν θυμαμαι καλα την εχεις αγορασει μεταχειρισμενη(διορθωσε με αν κανω λάθος) Στο λεω επειδη βρισκω και εγω μια kw 1 στα 650 η οποια ειναι μετα απο service..Τι πρεπει να προσεξω .καθε ποτε χρειαζονται οι coilover επισκευη?(κοστος?μετα απο ποσα χιλιομετρα?) Ρωταω επειδη εχεις.

Το οτι ειναι απο σερβις πρεπει να με τρομαζει??

Link to comment
Share on other sites

Aπλα με ενδιαφερει coilover και οχι απλη αναρτηση με κοντοτερο ελατηριο...

Αν θυμαμαι καλα την εχεις αγορασει μεταχειρισμενη(διορθωσε με αν κανω λάθος) Στο λεω επειδη βρισκω και εγω μια kw 1 στα 650 η οποια ειναι μετα απο service..Τι πρεπει να προσεξω .καθε ποτε χρειαζονται οι coilover επισκευη?(κοστος?μετα απο ποσα χιλιομετρα?) Ρωταω επειδη εχεις.

Το οτι ειναι απο σερβις πρεπει να με τρομαζει??

εγω την πηρα ολοκαινουρια αλλα απο οσο γνωριζω θελουν επισκευη καθε 70.000 χιλιομετρα(αναλογα και με το τροπο οδηγησης).. το οτι ειναι μετα απο service δεν υπαρχει λογος ανησυχιας (εκτος αν ειναι απο service επισκευης αναρτησης απο προβλημα αλλο μη φυσιολογικης φθορας)... αλλα μεταχειρισμενη kw1 στα 650 ειναι πολλα λεφτα.. δεν αξιζει και ειδικα αν εχει κανει και τοσα χιλιομετρα

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο!!!!

Μπραβω φιλε.

ακωμη ενας απο τους λιγους που εκαναν κατι με αυτο το μοτερ.

Εκανες dyno???

να εισαι καλα να το χαρεις ευχομαι, καλα χιλιομετρα με προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο!!!!

Μπραβω φιλε.

ακωμη ενας απο τους λιγους που εκαναν κατι με αυτο το μοτερ.

Εκανες dyno???

να εισαι καλα να το χαρεις ευχομαι, καλα χιλιομετρα με προσοχη.

Σε ευχαριστω πανο και εσυ ωα χαιρεσαι την μαυρη golfara σου...

Δεν εχω κανει ακομα ..1 του απριλη θα αναιβω στα παιδια πανω και λεω να το κανω εκει..μαζι με ενα σεταρισμα ..ξερεις ποσο πηγαινει το μαλι??

Παντως αν και ειμαστε απο τους λιγους που εχουμε ασχοληθει με ενδιαφερει και η περεταιρω βελτιωση του και θα ηθελα να μαθουμε περισσοτερα για το προτζεκτ απο την τουρκια με την τd03 η οποια κουμπωσε.....εμαθες τπτ??? :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πανο και εσυ ωα χαιρεσαι την μαυρη golfara σου...

Δεν εχω κανει ακομα ..1 του απριλη θα αναιβω στα παιδια πανω και λεω να το κανω εκει..μαζι με ενα σεταρισμα ..ξερεις ποσο πηγαινει το μαλι??

Παντως αν και ειμαστε απο τους λιγους που εχουμε ασχοληθει με ενδιαφερει και η περεταιρω βελτιωση του και θα ηθελα να μαθουμε περισσοτερα για το προτζεκτ απο την τουρκια με την τd03 η οποια κουμπωσε.....εμαθες τπτ??? :drinks:

αν θελεις να κανεις Fine tuning δηλαδη Σεταρισμα πανω στο Maha αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι 100 η ωρα.

1 ωρα δηλαδη μπορεις να κανεις οσα πατηματα θελεις.

εμενα μου πηρε 1 ωρα περιπου και καναμε 4-5 πατηματα!

ποιο πολυ χρονο θα φας στο να φλασαρεις και να στελενεις το file στον Κυριλλο και να περιμενεις τη νεα version για Reflash παρα σε κατι αλλο.

το αμαξι ομως παραμενει πανω στο δυναμομετρο μεχρι να φτιαχτει το δυνατοτερο file οποτε την ωρα την πληρωνεις με το ποσο απασχολεις το δυναμομετρο και οχι με τα πατηματα που κανεις.

Αρκετα χρηματα μπορω να πω αλλα σε σχεση με τα 70 που εχει μια απλη μετριση (2 run δηλαδη) και κραταει 5 λεπτα δεν ειναι πολλα τα 30 παραπανω για να το εχεις 1 ωρα. Φυσικα παραμενουν πολλα χρηματα οπως και να εχει!!!!

δεν εμαθα κατι παραπανω δεν το εψαξα γιατι ειμαι στεγνος απο χρηματα και δεν θελω αλλες μπριζες!!!!!

προσπαθω να σταματησω να ασχολουμε αλλα δεν μπορω. :drinks:

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

δεν εμαθα κατι παραπανω δεν το εψαξα γιατι ειμαι στεγνος απο χρηματα και δεν θελω αλλες μπριζες!!!!!

προσπαθω να σταματησω να ασχολουμε αλλα δεν μπορω. :thumbsup:

Μην σταματας Πανο ........ τα 210 ειναι κοντα.....χχααχαχα

Θα σταματησουμε να ασχολησουμε μονο αν τα πουλησουμε και παρουμε prius :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Αλεξακο φιλε το κοκκινο learjet ειναι φοβερο!μολις το χαμηλωσεις κι ολας θα δειχνει εξαιρετικα εξαιρετικο!μου αρεσουν τα μπουρια πισω πoυ εβαλες..οπως και του Πανου ειναι??aaa περιμενω και φοτος απο το μπροστα ed30 μολις το βαλεις..να σου πω..την γραμμη στα κεντρο θα την κανεις μαυρη γυαλιστερη??θα ακολουθει δλδ τις γραμμες του πισω προφ??εγω σκεφτομαι να την κανω μαυρη ματ(μαυρο γιαλιστερο ειναι το αμαξι)..ωστε να γιαλιζουν μετα ανοιγματα απο το σποιλερ και να ειναι ματ το κεντρο και να διμιουργειτε η εικονα του ξεχειλομενου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλεξακο φιλε το κοκκινο learjet ειναι φοβερο!μολις το χαμηλωσεις κι ολας θα δειχνει εξαιρετικα εξαιρετικο!μου αρεσουν τα μπουρια πισω πoυ εβαλες..οπως και του Πανου ειναι??aaa περιμενω και φοτος απο το μπροστα ed30 μολις το βαλεις..να σου πω..την γραμμη στα κεντρο θα την κανεις μαυρη γυαλιστερη??θα ακολουθει δλδ τις γραμμες του πισω προφ??εγω σκεφτομαι να την κανω μαυρη ματ(μαυρο γιαλιστερο ειναι το αμαξι)..ωστε να γιαλιζουν μετα ανοιγματα απο το σποιλερ και να ειναι ματ το κεντρο και να διμιουργειτε η εικονα του ξεχειλομενου!!!

Γεια σου ρε Ανέστη με τον μαυρο πιτ σου part23.jpg .....Θα μπορουσα να γραψω πολλα για την αμαξαρα σου (ερπετο-πανεμορφο-λίγο αργό βέβαια χα,χα) αλλα θα στο ματιαζα σίγουρα ...Ευχαριστω για τα κοπλιμαντ.... :wink:

Την γραμμή του σποιλερ θα την κανω μαυρη γυαλιστερη να ταιριαζει με τον ισω προφυλακτηρα που ειναι το ιδιο οπως και με τους καθρεπτες π θα τους βαψω το ιδιο ...Εσυ που ήδη εχεις ματ επιφανειες θα ειναι :bow: ..

Οσο για χαμηλωμα τι να πω...Επειδη παντου υπαρχουν ραμπες π.χ δουλεια σπιτι ααααα και κολοδρομοι το ιδανικο θα ηταν 3-3,5 ποντοι (το πολυ ) ηδη υποτιθεται οτι φοραω την σπορ αναρτηση του Gt sport πουεχει1,5 ποντο διαφορα με το gti διορθωσε με...Και δεν ξερω αν για χαμηλωμα 3,5 ποντων αξιζει να δωσω π.χ 850 ή 600 ευρω

για μια coilover ρυθμιζομενη καθυψος...τι λες???? :bow:

Link to comment
Share on other sites

φιλε θα βαλεις οτι σε συμφερει..ητε μι καλη κοιλ οβερ η αλλιως κλασικα β7 μπιλστειν με αημπαχ η HR.3ποντα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι πανέμορφο το αμάξι!! Έχεις "παίξει" με κόκκινο & glossy black και είναι τέλειος ο συνδυασμός! :thumbsup:

Κατά την γνώμη μου, αφού έχεις τον διαχύτη και θα συνεχίσεις και με το μπροστινό σπόιλερ, κάνε και τους καθρέπτες glossy black και θα είναι απλά τέλειο από look! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι πανέμορφο το αμάξι!! Έχεις "παίξει" με κόκκινο & glossy black και είναι τέλειος ο συνδυασμός! :thumbsup:

Κατά την γνώμη μου, αφού έχεις τον διαχύτη και θα συνεχίσεις και με το μπροστινό σπόιλερ, κάνε και τους καθρέπτες glossy black και θα είναι απλά τέλειο από look! :thumbsup:

ace να σαι καλα σε ευχαριστω .....

αυτο ακριβως που ειπες θα κανω.... :tongue: Να χαιρεσαι και εσυ την μαυρη golfαρα σου με τις 18αρες ζανταρες που κανουν τρελη αντιθεση ... :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ πολύ ωραίο το κοκκινάκι σου να το χαίρεσαι !!

Εκτός του μπροστά spoiler πρέπει να βάλεις και την αεροτομή του GTI...

Edited by Κοσμάς
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ πολύ ωραίο το κοκκινάκι σου να το χαίρεσαι !!

Εκτός του μπροστά spoiler πρέπει να βάλεις και την αεροτομή του GTI...

Να σαι καλα κοσμα σε ευχαριστω...Να χαιρεσαι και εσυ την golfara σου..Διαλέξαμε το καλυτερο χρωμα...(θα σηκωσω θυελα αντιδρασεων με αυτο?? :whistling:)

για το σποιλερ το ed 30 θα μπει σε 3 μερες...

για την αεροτομη θα με βγαλεις απο εξοδα παλι...:baby: ποσο παει αραγε??

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα το καλύτερο χρώμα ! :baby::whistling: :whistling: :whistling:

Εγώ προχθές την παρήγγειλα αλλά είναι λίγο ακριβούτσικια γιατί πρέπει να αλλαχτεί και το τρίτο στοπ...

Δες http://www.oemvag.es/gti-roof-spoiler-p-382.html κάπου στα 320 ευρώ βγαίνει...

Όταν βάλεις το χειλάκι ανέβασε φωτό !

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα το καλύτερο χρώμα ! :whistling: :whistling: :whistling: :whistling:

Εγώ προχθές την παρήγγειλα αλλά είναι λίγο ακριβούτσικια γιατί πρέπει να αλλαχτεί και το τρίτο στοπ...

Δες http://www.oemvag.es...iler-p-382.html κάπου στα 320 ευρώ βγαίνει...

Όταν βάλεις το χειλάκι ανέβασε φωτό !

ακριβο οντως αλλα αξιζει....

θα ανεβασω κοσμα... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

H κοκκινη golfara tou alex ειναι απλα ολα τα ευρω!!!! ενα παραπανω απο κοντα!!!το αμαξι ειναι κουκλι!!!μολις μπει κ το ed30 lip θα ειναι το αποκορυφωμα!!!! πολλα μπραβο στον αλεξ!!!! :huh:

Link to comment
Share on other sites

H κοκκινη golfara tou alex ειναι απλα ολα τα ευρω!!!! ενα παραπανω απο κοντα!!!το αμαξι ειναι κουκλι!!!μολις μπει κ το ed30 lip θα ειναι το αποκορυφωμα!!!! πολλα μπραβο στον αλεξ!!!! :huh:

Παλι θα με κανεις να κοκκινισω θοδωρη..... :blush:

Ευχαριστω φιλε μου...Επιτελους εκανες και εσυ παρουσιαση στην δικη σου golfara στην οποια εχεις ριξει πολλυ money και το αποτελεσμα πραγματικα σε αποζημειωνει..μπραβο για τον κοπο σου ...εγω θα το δω και απο κοντα ....ζηλια στους αλλους ...χαχαχ :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Παλι θα με κανεις να κοκκινισω θοδωρη..... :blush:

Ευχαριστω φιλε μου...Επιτελους εκανες και εσυ παρουσιαση στην δικη σου golfara στην οποια εχεις ριξει πολλυ money και το αποτελεσμα πραγματικα σε αποζημειωνει..μπραβο για τον κοπο σου ...εγω θα το δω και απο κοντα ....ζηλια στους αλλους ...χαχαχ :huh:

πο πο πο αλοιφη με εκανες παλι.... :thumbsup: σ ευχαριστω πολυ κ εγω αλεξη!!!! με σκλαβωνεις!!! χαχαχαχ :blush:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.