Jump to content

Recommended Posts

Και εγώ. Άλεξ μετά το ψάξιμο που κάναμε στο ΕΤΚΑ πιστεύω είσαι για πολλά άλογα χεχεχε :super:.

Με το καλό :thumbsup2:

:good:

Στελιο εισαι κορυφήηηηη ... Φοβερος με το Ε.Τ.Κ.Α το παιζεις στα δακτυλα φιλε//

Ευχαριστω αγόρι.. :thumbsup2:

Κοιτα,αν μιλαμε για 250+ πιστευω πως θα ειναι υπεραρκετη η 70αρα...

Τωρα υπολογιζω περιπου στα 225, μιας και η αντλια ειναι καθ΄ οδον (θελω να πιστευω) γι΄ αυτο εχω βαλει τον αστερισκο... :p

Θα μπουν ολα μαζι τα πραγματα...Hybrid Turbo και αντλια υψιλης...Θα προσπαθησουμε για το καλυτερο....

Με το καλο Γιαννηηη αντε να τρακοσαρισεις και εσυ.... :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Οποιος βρει τις διαφορες κερδίζει...

imag0245s.jpg

Αυριο καλυτερες γιατι δεν ειχα χρονο ..

Αλλα κοιταξτε διαφορες με την IHI VL36 η οποία ειναι μεγαλυτερη απο την δική μας με μεγιστη παροχη 200 άλογα ..

IMG_2248.jpg

IMG_2249.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οποιος βρει τις διαφορες κερδίζει...

imag0245s.jpg

Αυριο καλυτερες γιατι δεν ειχα χρονο ..

Αλλα κοιταξτε διαφορες με την IHI VL36 η οποία ειναι μεγαλυτερη απο την δική μας με μεγιστη παροχη 200 άλογα ..

IMG_2248.jpg

IMG_2249.jpg

Η μέρα με τη νύχτα!!! :cool::sleep: Αlex! Το παλιό φυσερό είναι για πολύ συγκεκριμένα "πράγματα". Μ ε το ν έ ο σπάνε "οι φραγμοί" και πάς σε άλλες "διαστάσεις"!!! :alien:
Link to comment
Share on other sites

Αντε βαλτην πανω και μας εχεις σκασει!!!!!!!!!

Προγραμμα ο κυριλλος θα κανει?Γιατι τα μηχανικα ειναι το ευκολο!

Εαν ναι ο κυριλλος ειναι ισως κατα την γνωμη μου ο πιο γνωστηε σε τετοια "περιεργα" project1

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο με την καινούργια τουρμπινα. Οποίο πρόγραμμα και να επιλέγεις μην το τσιτωσεις τέρμα, καλύτερα 5-10 άλογα ποιο λίγα και να είναι αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

paidia sorry gia ta agglika alla eimai canada giauto kai den evlepa ta mhnumata sas..

ktm nai o kurillos tha einai o programmatisths kata 99 tis ekato..

h turbina tha mpei an ola pane kala ton ianouario..

pantos oi times edo (canada) logo isotimias einai ekseutelistikes (foros 5% mono epishs)

Καλοταξιδο με την καινούργια τουρμπινα. Οποίο πρόγραμμα και να επιλέγεις μην το τσιτωσεις τέρμα, καλύτερα 5-10 άλογα ποιο λίγα και να είναι αξιόπιστο.

ennoeitai giorgare pos autos einai o skopos m..dn tha thisiaso thn aksiopistia (an kai dn petao sta suneffa-gnorizo pos akoma kai ta 250 p exo sto mualo m isos thisiazoun kata polu thn aksiopistia\) tha deiksei..

tha ginei oti eiai aparaithto gia na einai h aksiopistia o no1 paragontas...

kala xristougenna na exoume..

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

ενα μικρο Update με καποιες φωτο απο καποια καινουργια πραγματακια που εχω παραλαβει και θα μπουν σε λιγες μερες λόγω του πρότζεκτ.Η αιτια της καθυστερησης ειναι καθαρα ο προγραμματισμος και οτι δεν θελω να κυκλοφορει το αμαξι αρρυθμιστο .Θελω να με το που μπουν τα πραγματα πανω να γινει και ο προγραμματισμος αντε με 2 μερες το πολυ καθυστερηση.Υπαρχει ενα προβλημα με το μηχανημα οπου περνιουνται τα προγραμματα του αντιπροσωπου το οποιο θα λυθει εντος του μηνα φεβρουαριου για μπορεσουμε να ρυθμισουμε.

02 του φεβρουαριου ετοιμαζεται η πολλαπλη και το 70αρι dp οπότε γυρω στις 07 του μηνα θα σας εχω φωτο με την καινουργια πολλαπλη εξαγωγης..

Τα πραγματα αν και θα φτιαχτουν δν θα φορεθουν κατευθειαν.

Πυρομετρο - air fuel

24012012767.jpg

24012012766.jpg

24012012749.jpg

24012012748.jpg

24012012747.jpg

24012012754.jpg

24012012752.jpg

24012012758.jpg

Καινουργια μπουζακια ενα βαθμο ψυχροτερα ΙΡΙΔΙΟΥ αυτην την φορα...με 0.8 διακενο

24012012740.jpg

24012012743.jpg

24012012741.jpg

24012012746.jpg

Το air fuel της AEM το εβαλα γτ δεν αντεξα.... :db: απο μιγμα δουλευω σε πατημα 11,4 ..πλουσιοτατος..

εδω ειμαι ρελαντι..

24012012764.jpg

24012012762.jpg

Θελω μια 52αρα βαση οργανων γτ αυτη π εβαλα προς το παρον ειναι για 60αρι οργανο..

24012012760.jpg

Πριν λιγες μερες εγινε και το καθιερωμενο σερβις οπότε ειμαστε ετοιμοι.. =@

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το project σου με το καλο :good: αφού έκανες και το service σχετικά με τις επικαθησεις παρατήρησες κάτι καπoια αλλαγή με το oil catch tank , λαδια τι φοράς ? θα αλλάξεις προδιαγραφή

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συννονοματε λογω χιλιομετρων σε εθνικη πιστευω πως δεν θα αντιμετωπιζω προβλημα με επικαθησεις στις βαλβιδες αφου το φαινομενο παρατηρειτια σε συνθηκες πολης ..

Τα λαδια που εβαλα αυτην την φορα ειναι τα aral supertronic 5w30 ..πριν φορουσα τα mobil απο τα οποια δν εμεινα και τοσο ευχαριστημενος..

Σχετικα με το οιλ κατσ καν απο οτι εχω παρατηρησει ενα ελαχιστο ποσο μουσταρδιτσας στον πατο του, οποτε κανει δουλεια..

το καλυτερο θα ηταν να μην βαλουμε σωληνακι για επιστροφη στην εισαγωγη αλλα να βαλουμε φιλτρακι αναθυμιασεων..

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε αν βάλεις σωληνάκι στην εισαγωγή:

α) λόγω υποπίεσης θα διοχετεύεις μεγαλύτερη ποσότητα αναθυμιάσεων εκεί που πρέπει, στο δοχείο δηλαδή

β) δεν θα σου κάνει χάλια το μηχανοστάσιο (αν δεις κάποια TSI που έβαλαν φιλτράκι, γέμισαν με κάπνα όλο το μηχανοστάσιο, εσένα που είναι και κοντά στην φιλτροχοάνη θα στην κάνει χάλια

Link to comment
Share on other sites

Σωστη η παρατηρηση θανασση απλα θελω δοκιμαστικα εστω να το ελεγξω για να δω αν μαζευει μεγαλυτερη ποσοτητα βρωμιας το δοχειο.Επισης παρατηρω ετσι πως υπαρχει συνεχως εστω και μικρη ποσοτητα λαδιου κοντα στην φτερωτη της τουρμπινας και δεν μ πολυαρεσει..

Link to comment
Share on other sites

Αλεξη το επομενο ποστ που θα κανεις ελπιζω να ειναι βιντεακι με εσενα να περνας Gti-k04!!! :D

Αντε εχουμε σκασει!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ενα μικρο Update με καποιες φωτο απο καποια καινουργια πραγματακια που εχω παραλαβει και θα μπουν σε λιγες μερες λόγω του πρότζεκτ

Καινουργια μπουζακια ενα βαθμο ψυχροτερα ΙΡΙΔΙΟΥ αυτην την φορα...με 0.8 διακενο

Τί κινητήρα έχεις, 122???

Έχω χάσει κάποιο επεισόδιο όσον αφορά το διάκενο στα μπουζί των TSI ???

Έχω το 140 με κινητήρα BMY!!!

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Tsilis φιλε μ δεν εχεις χασει καποιο επεισοδιο, αναφερομαι στα μπουζι που αγορασα για να βαλω στο τουτου μ τα οποια τα θεωρω καλυτερα για 2ου σταδιου ακομα και 3ου σταδιου αμαξια....

το προτεινει και η ρεβο και καποιοι βελτιωτες π εμπιστευομαι...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.