Jump to content

Recommended Posts

Εσενα παλι με ολόσωμη πλεον και pot ποιος σε πιανει,.....

Δεν μας είπε εντυπώσεις όμως !

Αλέξη έτσι ! άνοιξέ μας τον δρόμο να μπαίνουμε κι εμείς στη σειρά ! :crazy: :crazy: Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά, μπράβο και περιμένουμε την τελευταία πινελιά από τον Κύριλλο !

Link to comment
Share on other sites

Ναι η λουγκρα δεν είπε..

Κοσμα ευχομαι το προγραμμα του κυριλλου να τα κανει ολα να δουλεψουν ρολοι αλλιως χαθηκαμε.... =@

Απο το προγραμμα εξαρτωνται πολλά.

Επόμενη κινηση ειναι η αγορα ενος electonic boost controller Hks evc-6 και καταργηση μαμας N75 καθως και λειτουργια του αμαξιου με διαφορετικες χαρτογραφησεις.

Συντομα α ν ολα πανε καλα θα εχω στα χερια μου ενα κιτακι φρένων με δαγκανα AP RACING - GALFER 4POT με τα μεγαλα εμβολα και δισκους μονομπλόκ τρυπητους χαρακτους με καινουργια τακακια ,βασεις δαγκανων, σωληνακια αεροπορικού.

:acute:

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αμαξι εφυγε απο τον μηχανικο σημερα...

Το αμαξι αν και αριθμιστο και με παιδικες πιεσεις για τα δεδομενα της τουρμπινας μετα τις 3700 (αριθμιστο κιολας ) μεχρι ΚΟΦΤΕΣΣΣΣΣΣΣ γαζωνει... twisted.gif

Απορω με προγραμματισμο και σωστες πιεσεις (πειθομαι σιγα σιγα να σηκωσω πανω απο 1,4 απο μερικους μερικους...) πως θα πηγαινει..

Κατι που παρατηρησα και εγω και ο λευτερης ειναι το πλεονεκτημα του μοτερ μας με τα πυρόμετρα αφου ακομα και στο αφημα του γκαζιου τα μπεκ μας ψεκαζουν με αποτελεσμα να εχουμε χαμηλες θερμοκρασιες ..Πραγμα ζωτικης σημασιας.

Το αμαξι ειναι κατα 97% ετοιμο, αφου θελει ακοαμ να μπει η κουβερτα , να ντυθει ολοκληρο το dp με ταινια τιτανιου γτ δεν μου εφτασε τελικα , περιμενω επίσης ενα αλλο κολλαρο σιλικονης 90 μοιρων που θα ενωνει την τουρμπινα με την σωληνα του cooler , ενα kitακι με .....injection και ισως χρειαστει και κατι αλλο με το dp..Aαα και απαραιτητο θεωρω και ενα electronic boost controller ωστε να παιζουμε εμεις και να επιλεγουμε εμεις ποτε θελουμε να το σκιζουμε η να το παμε χαλαρα...

Αυτα προς το παρον..

30032012961.jpg

30032012960.jpg

30032012959.jpg

30032012958.jpg

30032012957.jpg

30032012956.jpg

30032012954.jpg

Η μηχανολογική εργασια εγινε στο συνεργειο του Μαυρακη Γιωργου , Πολλα απο τα πραγματα αγοραστηκαν μεσω του καταστηματος auto exelixis Μαυρακης Μιχαλης , το χταπόδι ειναι δουλεια της P.M.T και η εξατμιση φτιαχτηκε απο τον Κουκλινο .

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Alex πολυ επιμελης εργασια και ομορφο μηχανοστασιο 1.4 big turbo απο δω και περα με αυτη τη σκαστρα δεν χανεις πιεση η ειναι διπλου εμβολου ποτε θα ανεβασεις βιντεακι να δουμε και να ακουσουμε η τουρμπινα ειναι μεγεθος gt28rs?

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε φίλε! χαίρομαι πολύ που πέτυχε!!!

πες μου ότι επαιξες κόφτη με 0.9 bar !!!!

Link to comment
Share on other sites

alexako μπράβο ρε πολύ τζαμι το αποτέλεσμα το 100% θα κάνει να αναθεωρήσουν πολλοί για τα 122 φοβερό project καλα αποτελέσματα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΑΑΒΒΒΒΒΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε ρε μαστορα μας "γανιασες" μεχρι να περιμενουμε.Αντε να περνουν και αλλοι σειρα.Εγω προς GARRETT παω.Την εχω αγαπη απο παλια.Θελω να κανω μια κουβεντα με τον δικο μου προγραμματιστη και θα ξεκινησω και εγω σιγα-σιγα.

Αντε Αλεξ με το καλο να τελειωσεις πληρως και ΑΣΠΑΣΤΟ φιλε!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΩΞΑ τον θεο ολα πηγαν καλα ...Αν βρω δυναμη επειδη τελειωσα τωρα απο τις 08.00 το πρωι , θα ποσταρω νουμερα και dyno...Λεω να σας κρατησω λίγο σε αγωνια...

αντε ρε τελιωνε και ανεβασε να δουμε μην μας σκας και λεγε εντυπωσεις πιεσεις και παει λεγοντας αντε ακομα ρε?τελιωνε
Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε ωραιος να σε γερος και να χαιρεσαι το τερατακι σου καλες βολτες και απροβληματιστες

Link to comment
Share on other sites

:drinks: :drinks:

σε παρακαλω κανε μου μια χαρη αλεξη .για αλλαξε λιγο τα specs σου και αλλαξε λιγο και τα αλογα σου δεν ειναι πλεον 122 :db:

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ δυνατο μπραβο δεν το περιμενα να το χερεσαι φιλαρακι.το μονο που δεν με πολυ αρεσε ειναι το μιγμα.........12,1 δεν ειναι και το καλυτερο.καλυτερα να το κανεις πιο πλουσιο και ας πεσεις λιγα αλογα πιο κατω.

Link to comment
Share on other sites

ολα θα διορθωθουν βιλλ1 ακομα δεν τελιωσε εχει κατι πραγματακια ακομα το τελικο αποτελεσμα δεν ειναι αυτο αρα any way απλα περιμενουμε :db:

Link to comment
Share on other sites

bIll κοφτη εχω 11,8 συμφωνα με αεμ..αλλα ειμαι πολυ ποιο πλουσιος ..Το αεμ δυστυχως εχουμε θεμα με καλωδιωση και περνει αερα,

διαβαζει παραπανω .φαντασου οτι το πνιξαμε με καυσιμο ωστε να δειχνει το οργανακι 11.4-11.5 και εκανε misssfires .Σιγουρα οταν το καναμε αυτο θα ειμχα 10++ .Οπότε αυριο εχω να τσεκαρω αυτο.. :acute:

:drinks: :drinks:

σε παρακαλω κανε μου μια χαρη αλεξη .για αλλαξε λιγο τα specs σου και αλλαξε λιγο και τα αλογα σου δεν ειναι πλεον 122 :db:

:db: Ασε να μην κινω υποψιες... :diablo:

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι του προγραματιστη σου του βγαζω το καπελο. :hi: :hi: :hi: :hi:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ιδουφωτο και βιντεο..Σχολια αυριο γτ δεν μπορω να σκεφτω τωρα και κλεινουν τα ματια μου..

Το αμαξι ξανα λεω δεν ειναι τελειως ετοιμο.. 8) Αυριο τα υπόλοιπα...

31032012966.jpg

31032012968.jpg

31032012969.jpg

31032012970.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.