Jump to content

Recommended Posts

χαχχαχ καλο...αλλα επιφοβο εκει...σε κανα ελενχο να δω τι θα πεις στο ασφαλιτη που θα σε σταματησει και αντε να εξηγησεις οτι ειναι νερακι...και οχι ελεφαντας...λολ ιδιαιτερα στην επαρχια.....

οσο για τα φαναρια ειναι must σε καθε 5νταρι....πολυ ωραια!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μεγιες!!! Το αμαξι σου είναι ενα πραγματικο project car έτοιμο για παρουσιαση σε κανενα περιοδικο!!!

Δωσε πληροφοριες και για τα δυο...και κανενα λινκ...

(είπαμε οι αστυνομικοι είναι άσχετοι,αλλα οχι κ τόσο να μη μπορουν να ξεχωρισουν τη μπουκαλα του νιτρο απο ενα κουτακι,που γραφει κ τι έχει μέσα!!!)

Link to comment
Share on other sites

:drinks: Ευχαριστω παιδια..να ειστε καλα..!!

χιονουλη οντως τα φαναρια ειναι Must πιστευω..Αγορα απο αντιπροσωπο της dectane εδω κρητη με κοστος γυρω στα 280-290.

Ασφαλίτες ε??Εχω περάσει και από αυτο το πόστο... :crazy: Δεν θα εχω θεμα..

Methana αν το πιω θα θέλω πλυση στομάχου μετα for sure...Δεν θα έχει σκέτο νεράκι,αλλα winter καθαριστικό παρμπρίζ και λίγο vodka grey goose(οινόπνευμα).

Φανη ευχαριστω για τα καλά σου λόγια..Μπορώ να σου στείλω με π.μ info για τα φανάρια και από που να τα πάρεις σε αυτήν την τιμή .

Οσο για το water spray - injection kit , ειναι της DEI και το εφερα Ελλάδα με 70 ευρώ κόστος..Αξίζει όλα τα λεφτά του πάντως... 8)

Ελπίζω το power technics να μας κάνει την τιμή αρχές νοεμβρη να μας φιλοξενήσιε στο περιοδικό του..... :db:

Link to comment
Share on other sites

ο ναι....

η τοποθετηση ειναι σχετικα ευκολη αν και χρονοβόρα...θέλει ξήλωμα το πατωμα όλο σχεδον να περασουν οι καλωδιώσεις..(η μοκετα βασικα και το πισω κάθισμα)

Αγορά ψεκαστηρακια με καλή διασπορά με όσες περισσοτερες τρυπες γίνεται..και ενός διακόπτη τον οποίο ο ηλεκτρολόγος στον βάζει όπου θες...(τον διακόπτη)...

Επίσης κάποιος μπορεί να πάρει (επόμενο πιθανο προτζεκτάκι) ενα boost pressure switch ωστε να κανει το water spray να ψεκάζει μόνο του αναλογα την πίεση που θα το ρυθμίσεις εσυ να ανοίγει μόνο του...π.χ 1.4..

Link to comment
Share on other sites

:drinks: Ευχαριστω παιδια..να ειστε καλα..!!

χιονουλη οντως τα φαναρια ειναι Must πιστευω..Αγορα απο αντιπροσωπο της dectane εδω κρητη με κοστος γυρω στα 280-290.

Ασφαλίτες ε??Εχω περάσει και από αυτο το πόστο... :crazy: Δεν θα εχω θεμα..

Methana αν το πιω θα θέλω πλυση στομάχου μετα for sure...Δεν θα έχει σκέτο νεράκι,αλλα winter καθαριστικό παρμπρίζ και λίγο vodka grey goose(οινόπνευμα).

Φανη ευχαριστω για τα καλά σου λόγια..Μπορώ να σου στείλω με π.μ info για τα φανάρια και από που να τα πάρεις σε αυτήν την τιμή .

Οσο για το water spray - injection kit , ειναι της DEI και το εφερα Ελλάδα με 70 ευρώ κόστος..Αξίζει όλα τα λεφτά του πάντως... 8)

Ελπίζω το power technics να μας κάνει την τιμή αρχές νοεμβρη να μας φιλοξενήσιε στο περιοδικό του..... :db:

Αυτα είναι μόνο look xenon, δεν είναι xenon εκτος κ αν βαλεις μετα εσυ μόνος σου σωστα? εσυ έβαλες?

Ναι στειλε μου πληροφορίες (ή εδω ή σε πμ)

Λογικό ειναι να παρουσιαστει... Το αμαξι σου έχει οτι χρειαζεται για παρουσιαση... Πολλα άλογα,καινοτομες Ιδεες, πρωτοτυπία,πολυ μερακι, και ειναι ενα μοναδικο 122αρι που θα παραδειγματιστούν πολλοι... να πάνε όλα καλα ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην μπερδευεστε..δεν ψεκαζει στην εισαγωγη..

ψεκαζει πριν την εισαγωγη ,πανω στο κουλερ.,Ριχνει τις θερμοκρασιες κατακορυφα..φανταστειται να βαλετε οινοπνευμα στο χερι σας και να το φυσηξετε..θα παγωσει,....το ιδιο λοιπόν..Η ΙΑΤ ειναι σα την εξωτερικη θερμοκρασία..

οσον αφορα τα φαναρια εχουν προτζεκτορες και ειναι ετοιμα ωστε να υποδεχτουν χωρις βασεις xenon bulbs..Δεεν ειναι bi xenon αλλα ειναι ειδικα για ξενον..

Φανη μπες fb σττην σελίδα auto exelixis mavrakis..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπερδεύτηκαν τα παιδιά γιατί το ανέφερες ως water injection. Συνήθως water injection λένε αυτά που ψεκάζουν μέσα στην εισαγωγή, ενώ αυτά που ψεκάζουν το εξωτερικό του intercooler όπως το δικό σου, τα λένε water spray.

Τα water injection είναι αρκετά πιο ακριβά και έχουν αντλία υψηλής πίεσης και δικό τους μπεκ. Εννοείται ότι μεθανόλη μπαίνει στα water injection μόνο. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν και γω εδω και καιρο να βάλω ένα σύστημα όπως το δικό σου αλλά δεν καταπιάστηκα ποτέ... :lazy:

Link to comment
Share on other sites

ο ναι....

η τοποθετηση ειναι σχετικα ευκολη αν και χρονοβόρα...θέλει ξήλωμα το πατωμα όλο σχεδον να περασουν οι καλωδιώσεις..(η μοκετα βασικα και το πισω κάθισμα)

Αγορά ψεκαστηρακια με καλή διασπορά με όσες περισσοτερες τρυπες γίνεται..και ενός διακόπτη τον οποίο ο ηλεκτρολόγος στον βάζει όπου θες...(τον διακόπτη)...

Επίσης κάποιος μπορεί να πάρει (επόμενο πιθανο προτζεκτάκι) ενα boost pressure switch ωστε να κανει το water spray να ψεκάζει μόνο του αναλογα την πίεση που θα το ρυθμίσεις εσυ να ανοίγει μόνο του...π.χ 1.4..

Φίλε μην ξυλωσεις μοκέτα, μπορείς να το περάσεις το καλώδιο από μέσα, από το κανάλι στο άνοιγμα της πόρτας απ όπου περνούν όλα τα καλώδια και το σωληνακι εξωτερικά, από το σασί μαζί με τις γραμμές καυσίμου για λόγους ασφαλείας, αν κάπου κοπεί να μην στα κάνει μούσκεμα.

Πάρε με όταν μπορέσεις να σου πω και για το δικο μου εγχείρημα που πέτυχε. :D

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μακη γαμάνε...Το ωραιο ειναι οτι γιια τα θεσεως δεν εχουν λαμπα διπλα στα πορειας αλλα εχουν χωρο για smd διπλα στα φλας .οποτε οταν τα αναβεις φαινεται μια γραμμη στο κατω μερος του φαναριου ασπρη... :acute:

Link to comment
Share on other sites

Μακη γαμάνε...Το ωραιο ειναι οτι γιια τα θεσεως δεν εχουν λαμπα διπλα στα πορειας αλλα εχουν χωρο για smd διπλα στα φλας .οποτε οταν τα αναβεις φαινεται μια γραμμη στο κατω μερος του φαναριου ασπρη... :acute:

Eλα ρε, ωραιο ακουγεται! Βγαλε καμια φωτο βραδυ να το δουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα φανάρια όντως είναι must και ειδικά σε gt sport/gti προφυλακτήρες αλλάζει πολύ η μούρη :thumbsu:

@fanis δες μια απο το δικό μου που φαίνεται το θέσεως που λέει ο alex ;)

http://www.flickr.com/photos/85204173@N04/7803642194/

(Βέβαια με αναμένη τη μεσαία σκάλα φαίνεται λίγο κίτρινη σαν χρώμα σε σχέση με τα xenon αλλά εγω δεν έκατσα να τις αλλάξω :p )

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο απραξιας και εχοντας πλεον 105.700 χιλιομετρα χωρις το αμαξι να κανει κιχ με την TD04 να κανει τον tsi να γυρναει 7αρες ήρθε η ώρα για αλλαγη πολλαπλασιαστων μιας και ειχαν πολυκαιρισει και ηταν ταλαιπωρημενοι αρκετα,..

Μπηκανε φυσικα οι ενισχυμενοι πολλ/στες της BERU made in Germany

03012013384.jpg

03012013385.jpg

03012013386.jpg

Νιωθω το αμαξι να εχει στα ψηλα και υπο φορτιο την ορεξη που ειχε μολις το προγραμματισα πρωτη φορα .

τ μπουζι που τα έλενξα (ξεχασα να τα βγαλω φωτο) ηταν σε αριστη κατασταση και λιγο μαυρα , δειγμα οτι το αμαξι δουλευει πλουσιο και ασφαλες και αρα λιγο ακομα στεγνωματακι θα μπορουσε να πάρει..Ο κυριλλος εχει κανει ΑΨΟΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!

Και μια φωτο για ενα ποντικαρα εδω μέσα...

03012013383.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μωρη ξ********α ανεβασε οτι φωτογραφιες θες.εγώ θα σε κανω μεροκαματο.τον αλλον μηνα το αμαξι θα δουλευει 2 μπαρ και θα σε κ@τουρ@ει.

Edited by Speedy
ασεμνοι χαρακτηρισμοί
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.