Jump to content

Recommended Posts

Σε ευχαριστω Σταυρο ,να σαι καλα..Απο ήχο όταν αρχιζει και φουσκώνει η τουρμπινα άλλο τίποτα..

Τωρα ειμαι στο 1,4 με 1.25 Bar  κόφτη,

Περιμένω τον αντιπρόσωπο εδω στην κρητη να ανανεωσει την συνδρομη με το μηχανημα ωστε να σηκωσω το 1,5 σταθερό.

 

Γιωργαρε να σαι καλα φίλε!!!! Αντε να δουμε Bt Το πολακι να τρελαθούμε!!!βρες μια τουρμπίνα σαν την δικιά μας (εργοστασιακή!!) και θα πας στα 170 αλογα χωρις πολύ κόπο με 1 μπαρ κοφτη,,,

Πουλαω την εργοστασιακη δικη μου αν θες... :diablo::crazy:



Alex να το χαιρεσαι το πριονι τι πιεση δουλευεις πολυ τουρμπισμα ρε αδερφακι μου εβαλες και σφυρηλατα ???

Σφυρια δεν εβαλα...Την φωτο την εβαλα για να τρολλαρω τον μακη,,,

Link to comment
Share on other sites

Πωπω οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολυ απομακρυνομαι απο ενα παρομοιο tune για το δικο μου :sad: :sad: 
Γ@μω την τρελα μου καλα π χουμε κ σενα Αλεξ να βλεπουμε να ξεκ^&@#&νουμε λιγο γτ για μας μεχρι κ αυτο το "μικρο" βημα γινεται ονειρο σιγα σιγα :)

Edited by Speedy
ασεμνο περιεχομενο
Link to comment
Share on other sites

κάτσε καλά ήχος !!!   ωραιος ο άλεξ !!  και μες στο τούνελ είναι ότι καλύτερο να τ ακούς.  τουρμπο με μεγάφωνο !!

 

:good:

Link to comment
Share on other sites

Πωπω οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολυ απομακρυνομαι απο ενα παρομοιο tune για το δικο μου :sad: :sad:

Γ@μω την τρελα μου καλα π χουμε κ σενα Αλεξ να βλεπουμε να ξεκαυλωνουμε λιγο γτ για μας μεχρι κ αυτο το "μικρο" βημα γινεται ονειρο σιγα σιγα :)

:drinks: Σιγά σιγα μπορεις να το κτισεις το project σου , δεν χρειαζεται να ζοριστεις μονομιας ..

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και την στηριξη απο την αρχη του project.

κάτσε καλά ήχος !!!   ωραιος ο άλεξ !!  και μες στο τούνελ είναι ότι καλύτερο να τ ακούς.  τουρμπο με μεγάφωνο !!

 

:good:

xaxa γιαυτο ειπ ακαι εγω να το βγαλω στο τουνελ...

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επιδή ήθελα μί αλλαγη ...

Παραγκέλθηκε η

tial_q_bov_red.jpg

TIAL Q BOV 50mm  η οποία θα αντικαταστήσει την hks ssqv την οποία θα πάρει μέλος απο εδώ με 160αρι ρόκο..

Παραγκέλθηκε με ελατήριο 11 psi και αναμένω ήχους αλλα Nfs.. :db:

 

Κόστος 250 με μεταφορικά. απο tial αμερικής.

Επίσης παραγκέλθηκε μαμά πολλαπλή εισαγωγης χωρίς το cooler με σκοπό να τροποποιηθεί και να γίνει κοντίτερη και να επιτευχθεί πολύ καλυτερη ροή (η οποία χωρις το ψυγειο του υδροψυκτου απολτα 2πλασια ταχύτητα) και αμεσότητα σε πατήματα . 8) ο αερας συναντα τεραστια αντισταση οταν εισερχεται στις κυψελες του υδροψυκτου και μετα να φτάσει στους αυλους εισαγωγης οποτε θα παρει πόδι,...Κέρδος και στην αμεσότητα και στην θερμοκρασια iat  αφου το υδροψυκτο δεν κανει και τοση καλη δουλεια... =@

Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις πως το περιμενω το βιντεακι σταυρο..!!!

Μην σ πω και παραπέρα...(για την ώρα τουλάχιστον γιατί στο μέλλον δεν ξέρεις..)

Αλλα άντε ρε παιδιά οι καιροί ειναι δυσκολοι όντως , η βελτίωση όμως ειναι ίωση...

Link to comment
Share on other sites

alex  πολύ καλο update θα είναι αυτό στην πολλαπλή  και  μπορεί να αξίζει να το δοκιμάσει και κάποιος σε stage1

 θα μείνει κενος θάλαμος? η θα εχει και αυλους ? γιατι παίζει μεγάλο ρόλο και η σωστή ροή και η συνολική γεωμετρία   

Link to comment
Share on other sites

Καλοφορετη Αλέξη!

Από ήχο τι λέει;

Αν έχεις χρόνο και διάθεση τράβηξε ένα βίντεο να χαζεψουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Να σται καλα παιδια ευχαριστω πολύ!!Και στα δικά σας που λένε.. :drinks:

Μακη το βιντεο το ψηνω συντομα γτ θελω να τσεκαρω ενα ελατηριο μαλακοτερο απο 11psi σε 8psi να δω αν εκτονωνει καλυτερα διοτι τωρα σκαει σαν evo ..

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ ΚΡΗΤΙΚΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!Οτι και να πω λιγο θα ναι!!εχεις κανει την καλυτερη μοντιφα σε 14αρι golf all over the world!!να το χαιρεσαι!περιμενω να ακουσω τον ηχο!!

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι.... :phew: φιλέ πανέμορφο να το χαίρεσαι...... να του βάλεις καμιά χάντρα....μην στο ματιάσουνε.

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι.... :phew: φιλέ πανέμορφο να το χαίρεσαι...... να του βάλεις καμιά χάντρα....μην στο ματιάσουνε.

Να σαι καλ φιλε m@kro , σε ευχαρσιτω για τα καλα σου λόγια..

ελα ρε τρελε...πανεμορφο φιλε μου το εκανες ρε συ..χρωστας βολτα :-))

Ελα γιωργαρε!!!!!!!! Να σαι καλα !! 8) και το δικό σου δεν παει πίσω .. το εχεις τουμπανιασει και συνεχίζεις απο οτι βλέπω!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.