Jump to content

Recommended Posts

Αλεξ , αντε με το καλο φιλε!! σου ευχομαι να το παρεις και να το χαρεις οσο πιο γρηγορα γινεται , απροβλημάτιστο!!!

Aπο το στομα σου και στου θεου το αυτι...!!!!!Ευχαριστω σαραντη....αντε και στα δικα σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλεξη ολα βαινουν καλως φιλε!!!! αυριο θα ειναι ακομα πιο προχωρημενα τα πραγματα!! το πρωτο big turbo tsi 122 γινεται πραγματικοτητα....αυριο αλεξη ξερεις,ραντεβου στου μαυρακη για να δουμε τα νεοτερα!!!! ααα κ μην ξεχασεις να του παρεις μπεργκεεερρ

Link to comment
Share on other sites

άντε με το καλό φίλε! αν το περπατήσεις, επειδή θα σηκώνεις μέχρι κόφτη 0,8+bar θα πρέπει να το οδηγάς με μισόγκαζα μέχρι να μπει το νέο file

Link to comment
Share on other sites

αλεχ μια απορια με το εργοστασιακό ic τι γίνετε? θα το αφαιρέσεις κόβει απο εισερχόμενο αέρα με το setup αυτο ? αλλα μετα τι γινεται θελει πολλαπλή εισαγωγής ? αφου θα αφηνει τρύπα η απώλεια του ic εκει μεσα.

γενικα με τα ηλεκτρονικά δεν βαρανε με τέτοιες επεμβάσεις? μου φαίνεται εχω πολλες απορίες είμαστε και μακρυα μήπως να κατέβω κρητη :D να φαω και κανα burger xixixi

Edited by alex-g
Link to comment
Share on other sites

άντε με το καλό φίλε! αν το περπατήσεις, επειδή θα σηκώνεις μέχρι κόφτη 0,8+bar θα πρέπει να το οδηγάς με μισόγκαζα μέχρι να μπει το νέο file

Θανασση σε ευχαριστω!!! Θ α προσπαθησω να αποφυγω την οποιαδηποτε μετακινηση του αμαξιου χωρις το νεο προγραμμα πανω..

thanks για την πληροφορια ..

μπραβο ρε φιλε με το εργαλειο σου.φοβερη δουλεια

Ευχαριστω αλεξ , μετα θα μου μενει μονοτο detailing... :acute:

αλεχ μια απορια με το εργοστασιακό ic τι γίνετε? θα το αφαιρέσεις κόβει απο εισερχόμενο αέρα με το setup αυτο ? αλλα μετα τι γινεται θελει πολλαπλή εισαγωγής ? αφου θα αφηνει τρύπα η απώλεια του ic εκει μεσα.

γενικα με τα ηλεκτρονικά δεν βαρανε με τέτοιες επεμβάσεις? μου φαίνεται εχω πολλες απορίες είμαστε και μακρυα μήπως να κατέβω κρητη :D να φαω και κανα burger xixixi

Οχι φιλε αλεξ δεν θα το αφαιρεσω..δεν υπαρχει λόγος.Θ α μπορουσα ακομα και να λειτουργω μονο με αυτο χωρις παραλληλη χρηση fmic αλλα σε πολλαπλα πατηματα εχετε για βρυσουλες.....

Επαρκει γι ααλογα της ταξης 220-230 αλλα με προυποθέσεις...

Οσον αφορα για το τι θα γινει αν το ξυλωσεις τι να σου πω , αφου δεν το εχω ουτε προκειται να το επιχειρησω..Ο φιλος ktm εκανε μια τετοια προσπαθεια ας μας πει ο ιδιος..

Το ποιο πιθανο ειναι να μ αναβει το λαμπακι κινητηρα το οποιο θα το σβηνω καθε 200 χιλιομετρα..

Κρητη ελα να φαμε αντικριστο για τους γνωστες!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ αν μπορείς βγάλε καμιά φωτογραφία να δεις αν έχουν πιάσει μάκα οι βαλβίδες εξαγωγής για να τις καθαρίσεις τώρα που έχεις κατεβασμένη την πολλαπλή εξαγωγής!

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι και εγω.

Σου ειπα σε βλεπω απο κοντα αλλα δεν μιλαω.κουκλα το χτραποδακι !!

Οσο για το ιντερκουλερ εγω επελεξα να παιξω λιγο με τα νερα.Θα αποσυνδεσω το δευτερο ψυγειο που εχει για αυτον τον λογο και θα βαλω ενα πιο μεγαλο μπροστα.Θα μοιαζει κατι σαν ιντερκουλερ αερα.Εχω και κατι σκεψεις με την αντλια την ηλεκτρικη.Θελω να ολοκληρωσω ενα κυκλωματακι που εχω στον παγκο.

Επισης αλεξη ανακαλυψες ενα ψυγειο λαδιου εκει κατω????Με ενα μηχανουργειο μπορεις να κανεις μια αλλη "φλατζα" και να βαλεις ενα εξωτερικο αεροψυκτο εαν θες.ειναι υδροψυκτο και αυτο

Edited by ktm25089
Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι και εγω. Σου ειπα σε βλεπω απο κοντα αλλα δεν μιλαω.κουκλα το χτραποδακι !! Οσο για το ιντερκουλερ εγω επελεξα να παιξω λιγο με τα νερα.Θα αποσυνδεσω το δευτερο ψυγειο που εχει για αυτον τον λογο και θα βαλω ενα πιο μεγαλο μπροστα.Θα μοιαζει κατι σαν ιντερκουλερ αερα.Εχω και κατι σκεψεις με την αντλια την ηλεκτρικη.Θελω να ολοκληρωσω ενα κυκλωματακι που εχω στον παγκο. Επισης αλεξη ανακαλυψες ενα ψυγειο λαδιου εκει κατω????Με ενα μηχανουργειο μπορεις να κανεις μια αλλη "φλατζα" και να βαλεις ενα εξωτερικο αεροψυκτο εαν θες.ειναι υδροψυκτο και αυτο

Γιωργο σε ευχαριστω φιλε για τα καλά σου λόγια..Το είδα το ψυγειακι αλλα είπα να μην μπω σε άλλα έξοδα....όσον αφορά το κούλερ και το ψυγείο που σκέφτεσαι να αντικαταστήσεις τι λες για κάτι τέτοιο??

$(KGrHqEOKjUE10M(RLo6BNhWD+J8,!~~0_12.JPG

http://www.ebay.com/itm/330544313913?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Περιμένουμε και δικα σου νεα..

Ενημερωνε μας με ινφο και φωτο!!!

Αλεξ πολυ καλη δουλεια ρε τρελε... Καλα τελειωματα και καλα νουμερα.... Internal η External θα το κανεις;

Να σαι καλα Γιαννηηηη,

Κοιτα το χταπόδι ειναι ετοιμο, θα αναιβασω φωτο του σε λιγο, και εχω προθεσμία μεχρι της 26 του μηνα μεχρι να αποφασισω αν θα κανω θεση για external... Απλα το χωνι της πολλαπλης ειναι τοσο ωραια φτιαγμενο που δεν θελω να το χαλασω.. :db:

Αντικειμενικα τωρα, ο μαπ μας δεν μπορει να διαβασει πανω απο 1,3 (Για να το κανει θελει καλιμπραρισμα) οποτε για πιεσεισ μεχρι 1,3 να βαζω εξτερναλ...???Λιγο υπερβολη ειναι για μονο εφε..Το σκέφτομαι,,,, 8)

Λοιπόν πάμε το χταποδάκι μας.....Επιτέλους έτοιμο!!!!!!!! :yahoo:

409194_271992172872007_100001836789751_691383_494280390_n.jpg

423690_271992752871949_100001836789751_691384_2111064581_n.jpg

400338_271993612871863_100001836789751_691386_1892752871_n.jpg

401163_271994152871809_100001836789751_691388_1857804946_n.jpg

424779_271994806205077_100001836789751_691390_1911896981_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ ποιημα το χταποδι!!! εγινε αψογη δουλεια!!! οσο για το εξτερναλ αγορινα μου βαλε το κ μην κολλας. αξιζει τον κοπο... θελω μπαλοτιες να ξεσηκωνεις κοσμο!!! παμε γερα!!!

Link to comment
Share on other sites

το χταποδι φαινεται πολυ καλη δουλεια και πολυ μελετημενο :good:

external και τα μυαλα στα κάγκελα !!! :crazysmile:

Link to comment
Share on other sites

αδερφε αφου κανεις που κανεις τη μοντα τρελανε μας τελειως με το εξτερναλ αγορινα μου...!!!!θελω τρυπα στον προφυλακτηρα να βλεπω φλογες!!!!οσο για τους καφεδες που θα πιουμε μεχρι να καταληξεις στο ναι ,τους κερναω εγω!!!!

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε κ την αλλη φορα,εσυ δεν εχεις απλως βυσμα εκει μεσα,εχεις μπαλαντεζα!!! δεν μας ξενερωνεις ,εξτερναλ να ειναι κ οπου να ναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλοφόρετο Αλέξη!!! :clapping: :clapping: :clapping: Βλέπω έχει πολύ "ζόρικη" σχεδίαση για να μη πιάνει χώρο! Νομίζω ότι σιγά-σιγά το "ταξίδΙ" φτάνει στο τέλος του και μένει πλέον η χαρά της προσμονής του αποτελέσματος! Καλό "κούμπωμα" της ΤD04 :gym::spiteful: τώρα... :thumbsup2::db::D

Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε Γιώργο εχει σχεδιαστεί με γνώμονα την εξοικονόμιση χωρου ώστε να μπορέσει το dp να κατέβει και να γυρίσει απο κάτω.Αυτο ήταν ενα θεμα που αντιμετωπίσαμε ..Αφου εμποδίζουν το δυναμό και καποιες γραμμες νερου που περνάνε απο εκεί ..

Μίζων ζήτημα ειναι η επίτευξη όσο το δυνατό ποιό γρήγορο spool...

Ελπίζω να τα καταφέρουμε..

Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε Γιώργο εχει σχεδιαστεί με γνώμονα την εξοικονόμιση χωρου ώστε να μπορέσει το dp να κατέβει και να γυρίσει απο κάτω.Αυτο ήταν ενα θεμα που αντιμετωπίσαμε ..Αφου εμποδίζουν το δυναμό και καποιες γραμμες νερου που περνάνε απο εκεί ..

Μίζων ζήτημα ειναι η επίτευξη όσο το δυνατό ποιό γρήγορο spool...

Ελπίζω να τα καταφέρουμε..

Πιστεύω Αλέξη μου κανά 800/1000ράκι στροφούλες "καθυστέρηση" το πολύ θα έχει η "ηδονή" :wub:...Και μετάααααα: :crazysmile::diablo: χαχαχαχαχαχ!

Υ.Γ: Το avatar μου πώς σου φαίνεται (Golf R20) ;;; "Φόρος τιμής" στο club που με φιλοξενεί! :angel: χαχαχαχ! Μα τί γαλίφης που είναι ο...Opelακιας εεεε;;; :p:D:crazy:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.