Jump to content

Recommended Posts

Να 'σαι καλα..Μην σ'ακουσει ομως ο Λευτερης να τις les donighton.. :p Interlagos τις λενε,donighton einai oi πιαλιες του Λευτερη

Χχαχαχα εχεις δικιο μπερδευτηκα .... Μου ειχαν κολλησει τοτε που μ ελεγε συνεχεια οτι θελει να τις αλλαξει..

Στειλε μεσω π.μ αν θες το τηλ σου να κανονισουμε κανενα καφε καμια μερα να τα πουμε απο κοντα..Το ιδιο και για σε να Paul...Ειμαστε και απο το Ηρακλειο και δεν γνωριζομαστε..

Το είδα και γω στην αστόρια χθες το αμάξι!!! Να το χαίρεσαι!!! Έλαμπε λεμε!

Ευχαριστω Paul και εσυ να χαιρεσαι το τουτου σου!!!

Αυριο θα εχουμε τις πρωτες φωτο απο εξατμιση λογικα...

Και ισως καποιες απο τα πραγματα που προκειται να φορεθουν... 8)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ένα μικρό update ...

Ηρθε ο πολυαναμεννόμενος προφυλακτήρας R32 σήμερα το πρωί και το αμάξι οδηγήθηκε κατευθείαν στον εξατμισά για τοποθέτηση της εξάτμισης ...(To dp θα μπει τελευταίο)

Ευχαριστώ τον Μαυράκη Μιαχάλη (Auto exelixis) για την εκπληξη σημερα :drinks: με τον προφυλακτηρα στο wall μου...

Φώτο λοιπόν..

419293_3012639593192_1178594476_32381143_1510437070_n.jpg

419293_3012639553191_1178594476_32381142_1748557356_n.jpg

Mε το που ετοιμαστει και τοποθετηθει το τελικο θα παει απευθειας για βαψιμο κοκκινο και gloss black..

Επίσης θα αλλαχθεί η αντλία υψηλής (εφτασε σημερα) μαζί με το ποτηράκι της γιατί ειναι ταλαιπωρημένη (ποιο πολυ για προληπτικους λογους και επειδη ακουγεται λιγο ποιο εντονα τωρα τελευταία - ας εχουμε το κεφαλι μας ησυχο αφου τα 88.000 ειναι αρκετααα χιλιομετρα...)

Ακομα πηραμε ταινία τιτανίου της DEI για να τυλίξουμε το dp μας ωστε να μειώσουμε θερμοκρασιες και να αυξήσουμε την ταχύτητα καυσαερίων..

29022012841.jpg

29022012842.jpg

Τουρμποκουβέρτα της PTP ειδικα κατασκευασμένη για την TD04 ωστε να ριξουμε θερμοκρασιες στο μηχανοστάσιο, να προστατευσουμε τον κομπρεσσορα της τουρμπίνας (μερια εισαγωγης) απο την ζεστη και να αυξήσουμε ταχυτητα ροης καυσαερίων...

Η πτωση θερμοκρασίας ειναι δραματική αφου σε πατημα π.χ σε dyno μπορείς να έχεις το χερι πανω στην τουρμπίνα ..Για δοκιμαστε το χωρίς... :bad:

Link to comment
Share on other sites

μεγειά Αλεξανδρε!! βγάλε φωτογραφίες από το ποτηράκι όταν αλλαχθεί για να ξέρω αν θα θέλει ή όχι και το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες αλεξ..καλοφορετα το τέρας προχωράει βλέπω!!.φίλε είμαι μετα συζύγου σε ένα κολλητό μου στα Χανιά αυριο φεύγω.θα σε δούμε;

Link to comment
Share on other sites

Απο το καταστημα auto exelixis στο Ηρακλειο Κρητης . Υπευθυνος ειναι ο Μαυρακης Μιχαλης ο οποιος κανει αποστολη σε ολη την ελλαδα.

Τιμη καλυτερα συννενοησου με το ιδιο... τηλ 2810 259259

Θα σου στοιχισει γυρω στα 250 περίπου...

Link to comment
Share on other sites

Χθες μπηκε ενα μέρος της εξάτμισης (τελικο καζανακι μεχρι γέφυρα )

και σημερα μπηκε και η γεφυρα με το σπυραλ σε διαμετρο 63,5 .

Φωτο απο γεφυρα αυριο..

07032012857.jpg

Αλέξη καλησπέρα

REGAL PREMIUM COMFORT φοράς στο αμάξι ?

Edited by Koumparos
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για το όλο project και την αφοσίωση εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ μου το γκολφακι ειναι ποιημα...ανυπομονω να ακουσω εξατμιση απο κοντα και να δω κ προφυλακτηρα πανω!!!!με γεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ μου το γκολφακι ειναι ποιημα...ανυπομονω να ακουσω εξατμιση απο κοντα και να δω κ προφυλακτηρα πανω!!!!με γεις!!!

Να σε καλα βρε theo..

σημερα πηγα και ετριβα με γυαλοχαρτο τον προφυλακτηρα ο ιδιος φιλε μπας και τον εχω ποιο συντομα...(γτ ο φανοποιος -ξερεις ποιος - ειχε δουλεια)

Οσο για την εξατμιση is too loud for my tastes αλλα συνηθιζεται.. με κατι ωτοασπιδες που εχω απο την δουλεια... :beerhat: Πλακα κανω ο ΚΟΥΚΛΙΝΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΦΟΒΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!

Τουμπανο λεμεεε... 8)

Αντε με το καλο ρε Αλεξη....

Να σαι καλα Γιαννιο , απο οτι ειδα και το δικο σου ΘΕΡΙΕΨΕ με την αντλια και ..... με το παρασυνθημα που εκανες στην τουρμπινα...

Link to comment
Share on other sites

ΦΟΒΕΡΟ!!!μιλάμε για τα κανόνια του ναβαρονε!!!με κουζουλανεσ τελείως.. εγω αλεξ λέω να οταν φτιάξω το τελικό να κουμπωσω 2 μπουριά 120 άρια αντικριστα στις μαμά θέσεις..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.