Jump to content

Recommended Posts

αντικειμενικα τα λευκα κανουν πιο πολυ μπαμ στα golf.... ας μιλησει καποιος αντικειμενικα κ οχι επειδη εχει μαυρο αυτοκινητο...

Link to comment
Share on other sites

αλεξ σου ρημαξαμε το τοπικ..εσυ εκανες παρουσιαση κ εμεις πηγαμε στα χρωματα.... γραψε αγορι μου για την τουρμπινα που θα βαλεις στο 122αρι σου να παθουνε ολοι πλακα....το πιο γρηγορο 122αρι της ελλαδας ετοιμαζεται παιδες κ ειναι κ κρητικο :clapping: ..ανυπομονω αλεξη να κλεισεις πολλα στοματα εδω που θα γυρνας.... κ παλι μπραβο για το tuning που εχεις κανει τωρα και συνεχιζεις να κανεις..και οτι θελησεις εδω ειμαι και το ξερεις :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα ρε θοδωρή και εσυ μπραβο για την γκολφαρα σου και για το επιπεδο που την εχεις φτασει....Εχεις δωσει πολύ μαρούλι....Ξερω οτι και εσυ εχεις στο μυαλό σου για 300+ και πιστευω επίσης οτι θα το κανεις.....!!!Αλλωστε είδες και το προτζεκτ απο την κυπρο ..Βουρ αγορίνα.. :clapping:

Oσο για μενα όταν ερθει η ώρα θα γίνουν οι αποκαλύψεις..

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

Nα και ενα βιντεακι για το πως ακουγεται η hks .Κατω φαινεται το κουλερ..

Βιντεο απο την συναντηση scirocco club στο Ρεθυμνο..

Απομoνώστε αφου το δειται το κομμάτι στο 0,22 και μετά...

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

Και μια απο την μολις χθες τοποθετημενη μου χωάνη της APEXI

25092011199.jpg

25092011200.jpg

Εχουν παραγγελθει ηδη κολλαρα χρωματος κοκκινου της DEMON MOTORSPORTS για να δειξει ακομα περισσοτερο η εισαγωγη

Επίσης περιμένω το oil caatch can της TOYOSPORTS απο Αγγλία ..

oil_catch_tank_sq_red-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μια απο την μολις χθες τοποθετημενη μου χωάνη της APEXI

25092011199.jpg

25092011200.jpg

Εχουν παραγγελθει ηδη κολλαρα χρωματος κοκκινου της DEMON MOTORSPORTS για να δειξει ακομα περισσοτερο η εισαγωγη

Επίσης περιμένω το oil caatch can της TOYOSPORTS απο Αγγλία ..

oil_catch_tank_sq_red-2.jpg

φιλε πολυ ωραια ολα μπραβο για ολη την δουλεια :whistling::goodjob::tongue::goodjob: :goodjob:

θα το αλλαξεις και τουρμπο?για να το κανεις 200-210?

Link to comment
Share on other sites

ρε αλεξη αυτο το toyo με ενδιαφερει τρελα...ποσο κοστιζει τι χρειαζομαι?για να μπει......πολυ ωραια ολα παντως.

μιας και τα tsi δεν εχουν ποτηρακι σαν gti

Link to comment
Share on other sites

αλεξη να σου στειλω μια k03s που την εχω πεταμενη μπας και την ριξεις επανω να λυτρωθεις??ταιριαζει σε 122αρι η κ03ς??

Link to comment
Share on other sites

ρε αλεξη αυτο το toyo με ενδιαφερει τρελα...ποσο κοστιζει τι χρειαζομαι?για να μπει......πολυ ωραια ολα παντως.

μιας και τα tsi δεν εχουν ποτηρακι σαν gti

Kοστίζει πολύ λιγότερο απο την δουλειά και το καλό που θα κάνει...36 ευρώ το βρήκα εγω με μεταφορικά..Εχει ειε 9μμ είτε 15μμ fittings για να διαλεξεις τι σωληνακι θα βάλεις .Επίσης περιεχει σφυκτηρακια και σωληνακια τα οποια θα αντικαταστησω με ενισχιμενα..

Οσοο για την τοποθετηση , πολυ ευκολο αφου ειναι διακριτες οι σωληνωσεις που φευγουν απο τον κινητηρα και καταλήγουν στην εισαγωγη..Εκει αναμεσα τους θα παρεμβαλεταιι..Ειναι η 3η φορα που λυνω εισαγωγη και βρισκω λαδι διπλα σρην τουρμπινα.. φανταζομαι τι θα περναει...

αλεξη να σου στειλω μια k03s που την εχω πεταμενη μπας και την ριξεις επανω να λυτρωθεις??ταιριαζει σε 122αρι η κ03ς??

Χαχα Ανέστη ολα μπαίνουν πανω...Μια πολλαπλη θελω μονο η οποία ειναι στα σκαριά.Αλλα θα εχει πάτημα για td 04 αφου θελω καποιο potential να εχει αυτο που θα βάλω,...εννοώντας οτι αν θελησω στο μέλλον να αναίβω αλογα αντεα μπορω αφου κανω οτι θέλω...Αλλάζω κόλλους catdridge καιπαει λέγοντας πανεύκολα..Ασε που εχει απο μονη της παροχη για 270...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τι βγάζει το oil catch can και τι απαγορευει να εισελθει και να στρογγυλοκατσει στις ωραιες βαλβιδούλες μας.....

0110rz.jpg

0111k.jpg

Μουσταρδα κανεις???? :whistling:

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

μαγιονέζα:shocked:

για δείξε μας που το τοποθετησες και πως -αν και στο 160αρι μου φαινεται αδυνατη η εγκατασταση του...:getlost:

Link to comment
Share on other sites

μαγιονέζα:shocked:

για δείξε μας που το τοποθετησες και πως -αν και στο 160αρι μου φαινεται αδυνατη η εγκατασταση του...:tongue:

iNFO και φωτο μόλις εγκατασταθεί ..Αυτες ειναι φωτογραφίες απο αδελφικό φορουμ ...Ο παθών σωθηκε απο οτι φαινεται με το oil catch tank..

Γιατι φίλε μ DIMIV δεν μπαινει στο αμάξι σου?Τι ιδιαιτερο εχει δηλαδη το 160αρι? :laugh:

Ολα τα tsi εχουν σωληνακι το οποίο ρίχνει τις αναθυμιασεις στην εισαγωγη ξανα..(λογοι περιβαντολογικοι) Θα το εχεις προσεξει δεν μπορεί...

ΣΕ ολα τα τουτου μπαινει...

Παναγιά μου!

και Χριστε μου!!

Πολυ μπιχλα..

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

iΓιατι φίλε μ DIMIV δεν μπαινει στο αμάξι σου?Τι ιδιαιτερο εχει δηλαδη το 160αρι? :search:

Ολα τα tsi εχουν σωληνακι το οποίο ρίχνει τις αναθυμιασεις στην εισαγωγη ξανα..(λογοι περιβαντολογικοι) Θα το εχεις προσεξει δεν μπορεί...

ΣΕ ολα τα τουτου μπαινει...

φίλε alex καταρχην σόρυ που σου χαλάω λιγο το τοπικ ,απλά ρωτάω γιατί η αλήθεια είναι ότι

σε εμάς είναι λίγο πιο πολύπλοκα τα πράγματα ..συγκεκριμένα σύμφωνα με το self study της vw υπάρχουν

3 σημεία που "πεφτουν" οι αναθυμιάσεις:

DSC00826.jpg

-το κτιρινο βελάκι που πάει στον σωλήνα εισαγωγής (το γνωστό σωληνάκι αναθυμιάσεων

-το ροζ βελάκι που πέφτει πάλι στον σωλήνα εισαγωγής στο σημειο μετα την διακλαδωση με τον σωληνα του κομπρεσσορα

-και το κόκκινο βελάκι που περναει απο κατω και πηγαίνει κατευθείαν στην πολλαπλή εισαγωγής

το πρωτο (κίτρινο) δεν βγάζει σχεδόν τίποτα-ειχα πάνω φιλτρακι και δεν ειχε βρωμίσει καθολου-

το δευτερο βγαζει πολλά (το εχω δει όταν εβγαλα την σωλήνα της εισαγωγης )

το τρίτο δεν ξέρω τι βγάζει αλλα αφου προέρχεται απο τον ίδιο σωλήνα που καταλήγει στο ροζ οποτε πρεπει εχει και αυτο πολυ πράμα

για αυτόν τον λόγο μου φαίνεται πιο δύσκολο στο 160αρι:search:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει προβλημα dimiv .. οντως ειναι πιο περίπλοκο αλλα [ιστέυω οτι η θέση του ειναι εκει που ανεφερε και ο θανάσης..

:search:

Πιστευω να φτασει γρηγορα ωστε να αναρτησω φωτο αποτην εγκατασταση και να εκφερω καποια πιο εμπεριστατωμένη γνωμη ...

dimiv το σκεφτεσαι καθόλου?

Μηπως καποιος γνωστης θα μπορουσε να μας πει την χρηση για το καθε ενα απο τα τρια σωληνακια ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.