Jump to content

Recommended Posts

Αλεξη ποτε το βλεπεις γιΑ μεγΑλυτερο σεσουΑρ???

Φιλε diMake σημερΑ εξΑκριβωσΑ οτι ΦορΑω πιστονιΑ μπιελες ελΑτηριΑ βΑλβιδων μπεκ ΑντλιΑ βΑλβιδες εισΑγωγης μεγΑλυτερες βΑλβιδες εξΑγωγης Απο το 160Αρι στροΦΑλο βολΑν οποτε μπορω νΑ βΑλω δισκο πλΑτο του 160Αριου γιΑ νΑ εχω Αντοχη μεχρι 38 κιλΑ ροπης ..ΘΑ προχωρησω σιγουρΑ εντος τριμηνου στην τοποΘετηση μεγΑλυτερης τουρμπινΑς (Ας οψετε ο βενιζελος ) .κΑτεληξΑ σε ποιον ΘΑ γινει η τοποΘετηση της πολλΑπλης dp κΑι το μονο που μενει εινΑι νΑ κουμπωΘουν πΑνω ΑΦου η ΑποΦΑση εχει πΑρΘει..οποτε πΑμε γιΑ 250 Αν ολΑ πΑνε κΑλΑ με μιΑ μεγΑλυτερη ΑντλιΑ...το νουμερο εχει βγει Απο χειλη βελτιωτη οποιος ειπε κΑι γιΑ μεγΑλυτερο ΑριΘμο Αλογων ΑλλΑ ...

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι αν εχω βαλει αυτο το βιντεο εΔω ή στο scirocco club και επειΔη βαριεμαι να ψαξω το βαζω ...

ακουγεται η HKS Δειτε στο 0,22 KAI META που ακουγεται το Διπλο σκασιμο..

Link to comment
Share on other sites

alex πολύ ωραίο το αμάξι! Και ωραίες βελτιώσεις. Μια ερώτηση έβαλες intercooler της toyosports? Γιατί όχι forge?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι αν εχω βαλει αυτο το βιντεο εΔω ή στο scirocco club και επειΔη βαριεμαι να ψαξω το βαζω ...

ακουγεται η HKS Δειτε στο 0,22 KAI META που ακουγεται το Διπλο σκασιμο..

POST 154 :crazy: το έχεις ξαναβαλει αλλα Δεν μας πειραζει το ακουμε ξανα το ιΔιο ευχαριστα :clapping:

πολυ ωραια η hks ,εχεις Δει εαν χάνεις καθολου εξαιτίας της ; και εγω θα ήθελα ,θέλει κάποια συντηρηση η συγκεκριμενη;

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

ωχ ναι τωρα το ειδα...ευχαριστω φιλε dimiv ..

ειναι σχεδον το ιδιο και ποιο οικονομικο σε σχεση με το forge..αλλωστε εχουν ιδιες διαστασεις..δεν υπηρχε λογος να πληρωσω παραπάνω...

καμια συντηρηση φιλε και καμια ρυθμιση δεν χρειαζεσαι αφου ειναι αυτορυθμιζομενη

η σκαστρα δν μου εχει κανει να χασω πιεση οσο σηκωνα σηκωνω...(πιεση χαχα)

Βαλε ανοιχτα!!

αααα δεν εχω κανει ακομα remap με το νεο μου setup..

Link to comment
Share on other sites

ωχ ναι τωρα το ειδα...ευχαριστω φιλε dimiv ..

ειναι σχεδον το ιδιο και ποιο οικονομικο σε σχεση με το forge..αλλωστε εχουν ιδιες διαστασεις..δεν υπηρχε λογος να πληρωσω παραπάνω...

καμια συντηρηση φιλε και καμια ρυθμιση δεν χρειαζεσαι αφου ειναι αυτορυθμιζομενη

η σκαστρα δν μου εχει κανει να χασω πιεση οσο σηκωνα σηκωνω...(πιεση χαχα)

Βαλε ανοιχτα!!

αααα δεν εχω κανει ακομα remap με το νεο μου setup..

Όταν λες διαφορά alex πόσο ακριΒώς εννοείς? της forge κοστίζει νομίζω 750-850 ευρώ, είναι αρκετά φθηνότερο το intercooler της toyosports??

είναι κάποιο από αυτά που έχει στο παρακάτω link??

http://www.toyosport...er-kit-71-c.asp

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

ειναι το type s ace..

εχει παροχη εως 350 άλογα οπότε με καλυπτει πλήρως χωρις να λαγκαρω και να προσθετω παραπανισιο βάρος .. απίστευτη τιμή απο μια εταιρία που στελνει fmic σε όλο τον κοσμο με ενα απο τα μεγαλύτερα εργοστασια ..άλλωστε μην ξεχνάς οτι εχω και το υδρόψυκτο να συνδράμει απο πίσω αλλα και εσεις το βάζετε παράλληλα με το εργοστασιακο αν θελετε όπως της forge...αν και επαρκει ανετα...ειδικα τωρα που πεφτουν οι θερμοκρασίες...

οσο για την τιμη το βλέπεις και μόνος σου..

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

ειναι το type s ace..

εχει παροχη εως 350 άλογα οπότε με καλυπτει πλήρως χωρις να λαγκαρω και να προσθετω παραπανισιο βάρος .. απίστευτη τιμή απο μια εταιρία που στελνει fmic σε όλο τον κοσμο με ενα απο τα μεγαλύτερα εργοστασια ..άλλωστε μην ξεχνάς οτι εχω και το υδρόψυκτο να συνδράμει απο πίσω αλλα και εσεις το βάζετε παράλληλα με το εργοστασιακο αν θελετε όπως της forge...αν και επαρκει ανετα...ειδικα τωρα που πεφτουν οι θερμοκρασίες...

οσο για την τιμη το βλέπεις και μόνος σου..

την βλέπω την τιμή και τρίβω τα μάτια μου....!! τσάμπα μιλάμε..!

Link to comment
Share on other sites

το ic αυτο μπορει να μπει σαν παραλληλο με το μαμα σε tsi 160-170...δηλαδη οπως το forge η θα υπαρχει lag?sorry gia to offtopic αλλα η τιμη ειναι παραπανω απο καλη :shok: !!

Link to comment
Share on other sites

Για τα 160αρια-170αρια Tsi, οι περισσότεροι λένε ότι η καλύτερη λύση είναι του S3.Lag σίγουρα δεν θα έχεις με του S3.Από την άλλη,ουδείς από όσους ξέρω που έχουν βάλει FMIC, έχει παραπονεθεί για lag.

Link to comment
Share on other sites

Το λες και μονος σου..... :acute:

Και μην ξεχνατε πως η τιμη ειναι με σωληνες αλουμινιου ετοιμες Κουρμπαρισμενες γυαλισμενες με Κολλαρα τριραφα Και αεροποριΚου τυπου συνδεσμους...αν τα περνατε απο αλουμινα μονο οι σωληνωσεις θα στοιχιζαν 350 ευρω...τα σχολια διΚα σας..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αλεξη.Θελω να σου στιελω ενα μνμ και δεν μπορω για να μην γραφω εδω.Ειμαι ο Γιωργος που ειχαμε φτιαξει τα φαναρια πισω. Λοιπον θελω να σε ρωτησω ποιος σου φτιαχνει το αμαξι.ποιος σου εβαλε το intercooler.

πιστευς να μπορεσουμε να βρεθουμε και την Κυριακη στη συναντηση......

Link to comment
Share on other sites

Σου εστειλα π.μ φιλε Γιωργο....

Λοιπον το αμαξι ειναι στην αντιπροσωπια για αλλαγη σασμαν εντος εγγυησης .. Αυτο για το οποιο εξεταζω κ γιαυτο το οποιο τρεχω εινσι για ν δω αν μπαινει στο αμαξι μας το δισκο πλατο του 160αριου αφου εγω τουλαχιστον φοραω το ιδιο βολαν με το 160αρι...ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Σου εστειλα π.μ φιλε Γιωργο....

Λοιπον το αμαξι ειναι στην αντιπροσωπια για αλλαγη σασμαν εντος εγγυησης .. Αυτο για το οποιο εξεταζω κ γιαυτο το οποιο τρεχω εινσι για ν δω αν μπαινει στο αμαξι μας το δισκο πλατο του 160αριου αφου εγω τουλαχιστον φοραω το ιδιο βολαν με το 160αρι...ειδωμεν...

Έγινε κάτι ή προληπτικά αλλάζεις σαζμάν???

Link to comment
Share on other sites

Μακη μ εκανε καποια νουμερα η δευτερα του..μου κολλουσε μεσα καμια φορα...Εεεεε, και αντι να αλλαξω γραναζι 2αρας ειπα να αλλλαξω ολόκληρο σασμαν μιας και βγαινω τελος του χρονου απο την εγγυηση...Θα αναιβασω φωτο απο το λυσιμο του σασμαν φωτο απο βολαν δισκο πλατο κτλ απλα για ενημερωση..

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

Φιλε τομμυ σε 1-2 μερες θα ξερω με σιγουριά..Οταν το εχω μπροστα μ για δοκιμη...Το βολαν παντως εχει 230μμ διαμετρο..ενω ο δισκος 228 απο το 160αρι..

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

αρα για να εχει 230μμ το βολαν μασ μαλλον μπαινει...αν μπαινει απο το 160αρι μαλλον θα μπαινει και απο σ3 ειχα ακοθσει οτι στα τσι τα μεγαλητερα απο τ δικα μασ 140 και 170 και 160 μπορει να μπει δισκο πλατο απο σ3..δεν ειναι σηγουροσ αν αληθευει αυτο ομωσ....αντε να δουμε και την td 04 ποτε σκευτεσαι να τν βαλεισ πανω?

Link to comment
Share on other sites

αρα για να εχει 230μμ το βολαν μασ μαλλον μπαινει...αν μπαινει απο το 160αρι μαλλον θα μπαινει και απο σ3 ειχα ακοθσει οτι στα τσι τα μεγαλητερα απο τ δικα μασ 140 και 170 και 160 μπορει να μπει δισκο πλατο απο σ3..δεν ειναι σηγουροσ αν αληθευει αυτο ομωσ....αντε να δουμε και την td 04 ποτε σκευτεσαι να τν βαλεισ πανω?

φίλε δεν ξέρω αν ισχύει αυτό και μπαίνει όχι 230mm αλλά 228mm (τόσο είναι του 160)

επίσης δεν μας χρειάζεται κάτι παραπάνω πχ του s3 (με του S3 σίγουρα θα βαρύνει το πεντάλ και θα είναι πιο κουραστικό σε καθημερινή οδήγηση - έχω οδηγήσει Leon Cupra και το ξέρω)

ακόμη πιθανόν να μπαινει με το βολάν μαζί το σετ του S3 αλλά άποψή μου δεν αξίζει τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σας ετοιμαζω "φωτορεπορταζ" απο σασμαν λυμενο , συγκρισεις μεταξυ δικου μας δισκο πλατο και με του 160αριου κτλ απλα θα μ παρει λιγο χρονο...

Για λυσεις σ3 το βολαν μπορει να τα χωραει αλλα οταν παει να κουμπωσει το πλατο στην μερια του σασμαν δεν θα τεριαζει ουτε το διχαλο , ουτε το χωνι , ουτε το ρουλεμαν οποτε ξεχαστε το..

Εγινε κατι απιστευτο για μενα σημερα που ενω απογοητευτηκα αρχικα μετα μου δωθηκαν καποιες -αρκετες μπορω να πω- ελπιδες οσον αφορα να κουμπωσει το δισκο πλατο απο το 160αρι σε εμας... Αυριο το πρωι θα μαθουμε που ερχεται το σασμαν...

Η ολη ιστορια βρισκεται στο κωλο ρουλεμαν που παταει στο πλατο και στο αν το πλατο και τα χτενια αυτου που ειναι μεγαλυτερα και βγαινουν ποιο εξω απο τα δικα μας βρισκουν η οχι στο σασμαν ..

θα σας δειξω φωτο που δυσκολα βρισκεις αφου κανεις απο οτι ξερω δν εχει μπει στην διαδικασια να προσπαθησει να λυσει σασμαν , να κατεβασει δισκο πλατο , να ψαξει να βρει το ποιο καταλληλο δισκο πλατο απο τα 140αρια 170αρια και 160αρια γτ βγαζει 2 τελειως διαφορετικα σετ συμπλεκτη για χρονολογιες απο 2006 και μετα επειτα να παραγκειλει δισκο πλατο απο 160αρι , να το παει στην αντιπροσωπεια κανοντας ενα σωρο δρομολογια ωστοσο (εγω μενω ηρακλειο και το αμαξι μου εινα φανταστειται βρισκεται σε αντιπροσωπεια σε αλλη πολη δηλαδη 65 χιλ μακρια ) να δει αν κανει κτλ.....χωρια λοιπον το χρονο και τον κοπο μ ελπιζω να βγει κατι καλο απο αυτην την ιστορια αυριο και οι φωτο μ να ειναι χρησιμες για ολους...

Αυτα.. :sweat:

Edited by -alextsis-
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σας ετοιμαζω "φωτορεπορταζ" απο σασμαν λυμενο , συγκρισεις μεταξυ δικου μας δισκο πλατο και με του 160αριου κτλ απλα θα μ παρει λιγο χρονο...

Για λυσεις σ3 το βολαν μπορει να τα χωραει αλλα οταν παει να κουμπωσει το πλατο στην μερια του σασμαν δεν θα τεριαζει ουτε το διχαλο , ουτε το χωνι , ουτε το ρουλεμαν οποτε ξεχαστε το..

Εγινε κατι απιστευτο για μενα σημερα που ενω απογοητευτηκα αρχικα μετα μου δωθηκαν καποιες -αρκετες μπορω να πω- ελπιδες οσον αφορα να κουμπωσει το δισκο πλατο απο το 160αρι σε εμας... Αυριο το πρωι θα μαθουμε που ερχεται το σασμαν...

Η ολη ιστορια βρισκεται στο κωλο ρουλεμαν που παταει στο πλατο και στο αν το πλατο και τα χτενια αυτου που ειναι μεγαλυτερα και βγαινουν ποιο εξω απο τα δικα μας βρισκουν η οχι στο σασμαν ..

θα σας δειξω φωτο που δυσκολα βρισκεις αφου κανεις απο οτι ξερω δν εχει μπει στην διαδικασια να προσπαθησει να λυσει σασμαν , να κατεβασει δισκο πλατο , να ψαξει να βρει το ποιο καταλληλο δισκο πλατο απο τα 140αρια 170αρια και 160αρια γτ βγαζει 2 τελειως διαφορετικα σετ συμπλεκτη για χρονολογιες απο 2006 και μετα επειτα να παραγκειλει δισκο πλατο απο 160αρι , να το παει στην αντιπροσωπεια κανοντας ενα σωρο δρομολογια ωστοσο (εγω μενω ηρακλειο και το αμαξι μου εινα φανταστειται βρισκεται σε αντιπροσωπεια σε αλλη πολη δηλαδη 65 χιλ μακρια ) να δει αν κανει κτλ.....χωρια λοιπον το χρονο και τον κοπο μ ελπιζω να βγει κατι καλο απο αυτην την ιστορια αυριο και οι φωτο μ να ειναι χρησιμες για ολους...

Αυτα.. :sweat:

Alex εύχομαι να μπορέσεις να το βάλεις τελικά. Με το καλό.... ;)

Link to comment
Share on other sites

αλεξ 1 απο τα 2 σετ θα ταιριαξει σιγουρα,αν οχι το περιεργο αυτό που βλέπαμε με τα ελατήρια στο πλατό επανω,το αλλο πιστευω θα κατσει οπως το εργοστασιακο..το αλλο θεμα ειναι το καρε αλλα δεν συμφερει τις εταιρειες να εχουν πολλα καρε οποτε κι εκείνο θα κάθεται (το δαχτυλίδι του δίσκου πάνω στον άξονα που προεξέχει από το σασμάν)

του cupra/s3 είναι τέρας ο δίσκος πάντως

Link to comment
Share on other sites

Alex εύχομαι να μπορέσεις να το βάλεις τελικά. Με το καλό.... ;)

Στελιο σε ευχαριστω...Το ελπιζω γτ εχω φαει πολυ τρεξιμο και ζορυ..

Θαναση κιομως εχουμε διαφορετικα καρε γτ εχουμε αλλα σασμαν...

θα το δεις στις φωτο..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.