Jump to content
fay

Βοήθεια Με Το Αυτοκινητο.....

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα όποιος γνωρίζει σχετικά με τον εσωτερικό χώρο των γκολφ να με βοηθήσει γιατί είμαι τελείως άσχετη και είναι ανάγκη. :D

Ο φίλος μου έχει ένα γκολφ με 2 πόρτες, μοντέλο κάπου το 2005 και το προσέχει σαν τα μάτια του.Εγώ όμως από τη μεριά του συνοδηγού στην πόρτα και συγκεκριμένα σε αυτό το πλαστικό κομμάτι που κρατιόμαστε και που πάνω είναι και ο διακόπτης του παραθύρου έχω κάνει αρκετές γρατζουνιές με τα νύχια μου και τον έχω κάνει έξαλλο. :roadrage:

Τον άλλο μήνα κλείνουμε 2 χρόνια και θέλω να του κάνω δώρο τα χρήματα για να το φτιάξει γιατί ξέρω πόσο τον πειράζει.Μπορεί κάποιος να μου πει πρώτον αν αλλάζει αυτό το κομμάτι και δεύτερον πόσο θα μου κοστίσει (γιατί και μένα τα οικονομικά μου είναι χάλια αυτό τον καιρό).

Παρακαλώ όποις γνωρίζει να με βοηθήσει γιατί εγώ δυστυχώς δεν έχω ιδέα και δεν έχω και κάποιον να ρωτήσω.

Φαίη

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες

Στο θεμα τωρα, βρε κορίτσι σου κανει σκηνικό για ενα χερούλι, αστον και βρες έναν άλλον με Porsche.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα... μέχρι το μεσημεράκι θα σου στείλω την τιμούλα... κι εγω τα ίδια εχω πάθει και μιας και θα ρωτούσα ετσι κι αλλιως για μένα ρώτησα και για το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

nikoskallithea καλώς σας βρήκα!καλώς ή κακώς αφού έχει τον ενοχλεί οφείλω να το σεβαστώ.Όσο τους τύπους με την πόρσε...τα ίδια κάνουν πίστεψέ με :D !

lilian_tsi σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!περιμένω πως και πως να μου πεις μόλις μάθεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να ξέρεις ότι και το καινούριο θα έχει την ίδια ευαισθησία! Αυτό γιατί είναι βαμμένο με μια ελαστική στρώση χρώματος έτσι ώστε να δίνει καλύτερη αίσθηση στην υφή...

Κατά τ' αλλά είναι κουμπωτό και βγαίνει έτσι:

dsc0144i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και καινούργια να του βάλεις παλι το ιδιο θα γίνει μετα απο κάποιο διαστημα.

εχουν ενα πρόβλημα στο συγκεκριμένο σημείο τα Γκολφ πες του να βάλει καρμπόν.

υπάρχει μαγαζί στην θηβων 65-67 που το κανει κοστος 45 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά Σάκη τί είναι το καρμπόν; αν το βάλουμε θα εξαφανιστουν τα σημάδια ή να βάλουμε το καινούρια και μετά να βάλουμε και το καρμπόν που λες?

εμένα κυρίως με ενδιαφέρει όλη αυτή η επιφάνεια που ειναι γυρω γύρω από το διακόπτη και όχι το χερούλι αυτο καθάυτό. δηλαδή όπως βλέπουμε τη φώτο πάνω το κομμάτι πίσω από το κόκκινο πλαστικό που κρατάει ο τύπος και όχι αυτό που ξεχαρβαλώνει

Edited by fay
Link to comment
Share on other sites

Α Σακη βρήκα βιντεάκια από το συγκεκριμένο μαγαζί και είδα και τί ειναι το καρμπόν.έχεις δει δουλειά του από κοντά; είναι τόσο καλός όσο φαίνεται στα βίντεο?το καρμπόν τί κάνει; δε χαρασσεται ως υλικό ή απλά προστατεύει και τρώει όλες τις "κακουχίες";

πραγματικά σας ευχαριστώ όσους μου απαντήσατε και οποιαδήποτε άλλη άποψη ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Fay αν το αλλαξεις και βαλεις παλι το εργοστασιακο, μπορεις πολυ ευκολα να μην το ξαναγρατζουνισεις αν προσεχεις μιας και ξερεις πλεον οτι ειναι ευαισθητο το χερουλι.Εγω εχω το αυτοκινητο 4 χρονια και τα χερουλια ειναι σαν καινουρια διοτι μου τα εχουν προσεξει οι κοπελες :D .Βαλε λοιπον το ιδιο απλα προσεχε λιγο παραπανω.Τα καρμπον δεν ξερω αν θα του αρεσουν.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά Σάκη τί είναι το καρμπόν; αν το βάλουμε θα εξαφανιστουν τα σημάδια ή να βάλουμε το καινούρια και μετά να βάλουμε και το καρμπόν που λες?

εμένα κυρίως με ενδιαφέρει όλη αυτή η επιφάνεια που ειναι γυρω γύρω από το διακόπτη και όχι το χερούλι αυτο καθάυτό. δηλαδή όπως βλέπουμε τη φώτο πάνω το κομμάτι πίσω από το κόκκινο πλαστικό που κρατάει ο τύπος και όχι αυτό που ξεχαρβαλώνει

Αυτό το κομμάτι που λες βγαίνει πιο δύσκολα αφού πρέπει να βγει όλη η ταπετσαρία της πόρτας και μετά να αφαιρεθεί (δύσκολα) το χερούλι αυτό!

Για μένα δεν αξίζει τέτοιος κόπος!

Η άλλη λύση είναι να ξεβαφτούν όλα αυτά τα πλαστικά χερούλια τρίβοντάς τα με πολύ ψιλό γυαλόχαρτο, και να μείνουν έτσι! Αυτό θα κάνω και εγώ γιατί όλα τα χερούλια -εκτός του δικού μου (οδηγού)- έχουν σημαδευτεί!

Τυχαίο? Δεν νομίζω!

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κομμάτι που λες βγαίνει πιο δύσκολα αφού πρέπει να βγει όλη η ταπετσαρία της πόρτας και μετά να αφαιρεθεί (δύσκολα) το χερούλι αυτό!

Για μένα δεν αξίζει τέτοιος κόπος!

Η άλλη λύση είναι να ξεβαφτούν όλα αυτά τα πλαστικά χερούλια τρίβοντάς τα με πολύ ψιλό γυαλόχαρτο, και να μείνουν έτσι! Αυτό θα κάνω και εγώ γιατί όλα τα χερούλια -εκτός του δικού μου (οδηγού)- έχουν σημαδευτεί!

Τυχαίο? Δεν νομίζω!

Να αφησεις τα γυαλοχαρτα και τα τριψιματα και να τα περασεις με ενα carbon!!!!! Kτ ξερω που σου λεω :wink::clapping:

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πραγματικά ολόυς για τις απαντήσεις σας!θα σας ενημερώσω όταν καταλήξω στο τί θα κάνω!

λιλιαν σου έχω στείλει πμ!

Link to comment
Share on other sites

Απλα εχε υποψιν σου οτι για να αλλαξεις το πανω κομματι πρεπει να λύσεις την ταπετσαρια της πορτας γιατι οι βιδες που το κρατανε ειναι απο μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.