Jump to content

Recommended Posts

δηλαδη αλλαζεις προφυκτηρα και μασκα ε?ποσο κοστιζει ολο αυτο?αν βαλεις και τα πλαινα τα gti και τον πισω προφυλακτηρα ποσο?τα αγοραζεις απο αντιπροσωπεια τα αυθεντικα του gti η απο καπου εξω ποιο φθηνα?ευχαριστω με εσωσες ρε φιλε δεν ξερεις ποσο καιρο ψαχνω για κατι τετοιο..

Link to comment
Share on other sites

για να μπει ο εργοστασιακος προφυλακτηρας GT / GTI (ειναι ιδιος μονο οι μασκες αλαζουν) σε "απλο" golf Fsi η tsi sport line κλπ ΠΡΕΠΕΙ να αλαχθει και η μετοπη βασεις και αρκετα ακωμη. Γινεται και με κοψε ραψε αλλα οχι εργοστασιακα.

Υπαρχουν στο ιντερνετ ετιμα κιτ ομως κομπλε μασκα προφυλακτηρας κλπ για να κουμπονουν στις απλες εκδοσεις FSI TSI με πολυ μικροτερο κοστος αγορας. καπου στα 250 συνολο αβαφα για μπροστα για λοκκ gt / gti. υπαρχουν πολλα τοπικ διαβασε λιγο το φορουμ

ο εργοστασιακος προφυλακτηρας για μπροστα εχει περι τα 400 περιπου αβαφος μασκα σιτες για κεντρο και προβολακια & σημα vw (αν βαλεις μασκα gt θελεις αλλο σημα αν βαλεις gti κανει το ιδιο) εχουν καπου στα 150

προφυλακτηρας πισω με ταπα ρυμουλκισης 90 ευρο και τα πλαινα καπου στα 120.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

σσσσσσσσσωραιοςς θα το ψαξω και ελπιζω να τα πουμε σε καμια συναντιση να δειτε και το δικο μου golfaki να μου πειτε γνωμες.στο ΣΕΦ καθε ποτε μαζευεστε?

Link to comment
Share on other sites

επειδη ξεφυγε λιγο το τοπικ, ο προφυλακτηρας μου κοστισε αγορα απο εδω απο κρητη 450 ευρω πριν 2 χρονια μαζι με τα προβολακια.ειναι προφυλακτηρας που κουμπωνει στην υπαρχουσα μετοπη χωρις μετατροπες.

Link to comment
Share on other sites

3 νεα πραγματακια.. βαφτηκε το σημα απο μεσα κοκκινο και μπηκε φιλτροχοανη της ΑΕΜ πισω απο το φαναρι για να παιρνει πιο κρυο αερα και σκουριναμε το 3ο στοπ που ειναι ψιλα στο πορτπαγκαζ..

27052011504.jpg

Uploaded with ImageShack.us

27052011503.jpg

Uploaded with ImageShack.us

30052011511.jpg

Uploaded with ImageShack.us

29052011505.jpg

Uploaded with ImageShack.us

29052011506.jpg

Uploaded with ImageShack.us

30052011509.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Τωρα ετοιμαζεται κ το front mount intercooler....

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η χωανα θοδωρη.......Καλα ρουφηγματα.. :D

Ολο και κατι θα βαθεις οταν το πηγαινεις για αλλο λογο σε φανοποιους ε???

αλεξη αφου ηταν που ηταν εκει ειπα να κανω δυο πινελιες ακομα...ελπιζω να μην μου ξανακανει ζημια κανενας επιτειδιος.

δεν σκεφτηκα να βαψω κ τα κολωνακια της πορτας σε black gloss.θα γινει κ αυτο..προταιρετοτητα εχει το ιντερκουλερ :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

3 νεα πραγματακια.. βαφτηκε το σημα απο μεσα κοκκινο και μπηκε φιλτροχοανη της ΑΕΜ πισω απο το φαναρι για να παιρνει πιο κρυο αερα και σκουριναμε το 3ο στοπ που ειναι ψιλα στο πορτπαγκαζ..

27052011504.jpg

Uploaded with ImageShack.us

27052011503.jpg

Uploaded with ImageShack.us

30052011511.jpg

Uploaded with ImageShack.us

29052011505.jpg

Uploaded with ImageShack.us

29052011506.jpg

Uploaded with ImageShack.us

30052011509.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Τωρα ετοιμαζεται κ το front mount intercooler....

λοιπον αρχιζω!!... το αμαξι εχει δειξει παρα πολυ!! ειδικα το σημα μπροστα δ παιζεται!!! αλλα το ποιο ωραιο ειναι πισω ι αεροτομη κ πρεπει να φενεται ωραιο το βραδυ ετσι???

Link to comment
Share on other sites

τουμπανο η γκολφαρα μπραβο ρε bro......

να σαι καλα αδερφε!!!! κ το δικο σου στο χω πει οτι σκιζει!!

Ωραίες οι αλλαγές φίλε, super το Golf!! :hyper:

thanx ACE να χαιρεσαι κ εσυ το θηριο σου!!! συναδελφοι στο χρωμα :hyper:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Μια ακομα προσθηκη στο αυτοκινητο.. ασπιδα custom για την απομονοση της θερμοκρασιας και την αμεση τροφοδοσια με κρυο αερα..τελικα η φιλτροχοανη επεστρεψε στην προηγουμενη της θεση κ το μπλε κολαρο αφαιρεθηκε..

04062011518.jpg

Uploaded with ImageShack.us

04062011517.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edited by Theos GT
Link to comment
Share on other sites

την ζηλεψα την ασπιδα σου! θελω και εγω...

κανει δουλεια? πως το βλεπεις? :p γιατι αλλαξες το μανιταρι ? ωραια και η χοανη αυτη βεβαια.. και εγω το ψηνω για καμια ΚΝ>.

μια συμβουλη!

βαψε ακομα το καπακι της μπαταριας και της ασφαλειοθηκης και θα ναι γαματο ..

στειλε ρε θοδωρη σε ΠΜ ποσο σου πηγε η ασπιδα να ξερω.. θελω και εγω μια..

ο κουκλινος λες να φτιαξει η να παω καζανη?

Edited by scirocco122
Link to comment
Share on other sites

λευτερη κανει δουλεια κ αν δεις ανακλαει πισω την θερμοκρασια,κ κατευθυνει τον κρυο αερα στη χοανη..αυτη η χοανη που εβαλα ειναι ΑΕΜ.αν δεις πανω εχει γαραγμενο το σημα της Κ&Ν. Αυτη ειναι απο πλεξιγκλας χοντρο αλλα ειδικο για τη θερμοκρασια..ειναι χειροποιητη κατασκευη...πηγαινε στου καζανη..αξιζει παντως η ολη κατασκευη...οσο για το καπακι μπαταριας ειναι στα αμεσα σχεδια.αλλα πρωτα το ιντερκουλερ.την τριτη που μας ερχεται μπαινει μεσα τ αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω! Σου εστειλα π.μ. Πιστευω τελος της αλλης βδομαδας να ειναι ετοιμο,ωστε να κανω κ το σεταπ του προγραματος λογω decat κ ιντερκουλερ στου μιχαλη για να δουμε ακομα μεγαλυτερη διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη φοβερη ασπίδα ....θελω να δω fmic να ξεπροβαλει απο μπροστα....ποιος το ειδε και δεν το φοβηθηκε μετα..... 8)

thanx αλεξη!!!θα το δεις το fmic!!θα σε παρω τηλ μολις ετοιμαστει να ρθεις να τσεκαρεις!!! θα φυγει κ η μεσαια κατω σιτα..

πολυ κακια μετα!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

μετά το fmic πας για δυναμομέτρηση; 8)

Δημητρη πρωτα για fine tuning του προγραμματος μιας και εχει μπει decat φουλ 63.5 εξατμιση και θα προστεθει κ το ιντερκουλερ,γι αυτο κ το αφησα να το κανω μια κ καλη, και μολις τελειωσω με το ιντερκουλερ θα παω για δυναμομετρηση να δω τι λεει το golfaki..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να γινει επισημα στειζ 2 ?

θελω να το δω αυτο..

Ναι λευτερη!!αφου θα δουλεψουμε παραπανω πιεση με το decat και το ιντερκουλερ... πιστευω θα βγει ωραιο το αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

καλη τυχη και καλα νουμερα!

Σ ευχαριστω Τασο!!!! κ εγω ευχομαι το ιδιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.