Jump to content

Recommended Posts

λοιπον το αμαξι ειναι γαματο!αλλα εχω μια μικρη ενσταση...η αποψη μου ειναι οτι θα ηταν πιο ομορφο να εβαζες τα hella οεμ xenon look φαναρια εμπρος...και αυτα που εχεις βαλει ομορφα ειναι απλα εκεινα θα ειχανε και μια δωση οεμ style!..αντε καλες βολτες αγορινα!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το αμαξι ειναι γαματο!αλλα εχω μια μικρη ενσταση...η αποψη μου ειναι οτι θα ηταν πιο ομορφο να εβαζες τα hella οεμ xenon look φαναρια εμπρος...και αυτα που εχεις βαλει ομορφα ειναι απλα εκεινα θα ειχανε και μια δωση οεμ style!..αντε καλες βολτες αγορινα!

Nα σαι καλα Ανεστη! τα hella σκεφτομουν να βαλω απλα μπηκαν τα dayline ετσι για το κατι διαφορετικο...αλλα ξερω πως στα hella θα καταληξω αργοτερα.. σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

max power παρουσιαση λεμε... :diablo:

Αλεξ γουσταρεις;;; χαχαχα λιγο ακομα κ θα ολοκληρωθει το συνολο ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αρκετο καιρο απουσιας επιστρεφω με μερικες αλλαγες...

Μπηκαν φαναρια dayline Dectane , φρυδακια φαναριων της Mattig και ειπαμε να βαλουμε λιγο χερακι στη μουσικη του αυτοκινητου μιας κ θελαμε να ακουμε λιγο μπασσακι παραπανω :db: και λιγο δυνατοτερες φωνες ... Μπηκαν στις εργοστασιακες θηκες με προσθηκη 8ιντσα ηχεια Beyma κορνες Cadence στην εργοστασιακη θεση του midrange και στην εταζερα που φτιαχτηκε αλλα 2 8ιντσα Beyma με 2 κορνες Power Stream. Επισης μπηκαν 2 15ιντσα sub της PowerBass τα οποια παιζουν με ενα 1400 ενισχυτη cadence Dakota..

Φωτο απο τα φαναρια

17092011805.jpg

Uploaded with ImageShack.us

28977119574003385379810.jpg

Uploaded with ImageShack.us

34009219573959718717510.jpg

Uploaded with ImageShack.us

27820126527945682272622.jpg

Uploaded with ImageShack.us

κ φωτο απο τα χιονια 8P

16690020074795001967310.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και φωτο απο το πορτ παγκαζ.. by FK CUSTOMS CAR AUDIO

dsc00111nw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

39630831400343532283816.jpg

Uploaded with ImageShack.us

42361131400349198949916.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00104zw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

η κατασκευη ντυθηκε μπορντο μιας και στα αμεσα σχεδια ειναι να γινει το σαλονι ολο μπορντο δερμα και ο ουρανος μαυρος.

στα αμεσα σχεδια επισης ειναι η τοποθετηση αντλιας autotech και το ξυραφιασμα της τουρμπινας για να παρουμε μερικα αλογακια ακομα ...

στον βαφεα ειναι επισης τα κομματια γυρω απο το λεβιε ταχυτητων ,το τασακι το πλαισιακι του λεβιε και τα τριγωνα στο πλαι της κονσολας... αναμενουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωρα λοιπον για να δειξω κ εγω το δικο μου μαυρο διαολακι... GOLF V TSI 140 ps trendline. 1/2007.. να πως αγοραστηκε..

007vjv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

κ ετσι ξεκινησε η ιστορια του....πρωτα ζαντες voltec t6 me pirelli 225/40/18 5ποντα ελατηρια χαμηλωματος apex.

041v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

αργοτερα προφυλακτηρας look gti με hella μαυρα φαναρια + φιμε μεμβρανες της foliatec.

06022011309.jpg

Uploaded with ImageShack.us

05032011372.jpg

Uploaded with ImageShack.us

πισω προφυλακτηρας gti με χειροποιητο τελικο + Φαναρια πισω R32 style

sdc10509w.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ο οποιοσ τελικα αντικατασταθηκε με αυτον του R32 παλι με χειροποιητο τελικο Blueflame style

31122010277.jpg

Uploaded with ImageShack.us

31122010278u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

τα πατουμενα του αλλαχτηκαν με ΜΑΚ WHEELS xlr 225/40/18 και continental SP3.

31122010276.jpg

Uploaded with ImageShack.us

22012011301.jpg

Uploaded with ImageShack.us

05032011366.jpg

Uploaded with ImageShack.us

το μοτερ του ενισχυθηκε με προγραμμα OVERLOAD 100ron και εισαγωγη της pipercross...για ωραιο ηχο στο αφημα του γκαζιου,μπηκε μια σκαστρα της HKS SSQV3. K στο μοτερ μπηκαν καποιες πινελιες επιπλεον.

18032011002.jpg

Uploaded with ImageShack.us

18032011003x.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και απο εσωτερικο εχει μπει τιμονακι GTI ,η κεντρικη κονσολα βαφτηκε gloss black και μπικε κ ενα μπαρομετρο 60mm APEXi

13783732.jpg

Uploaded with ImageShack.us

05032011373.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Αυτο εν ολοιγης ειναι το golfaki μου...

στα αμεσα σχεδια ειναι η τοποθετηση downpipe με καταλυτη hjs για να ολοκληρωθει η εξατμιση ,και η τοποθετηση coilover αναρτησης για να χαμηλωσει λιγακι ακομα.....

οποιαδηποτε γνωμη και αποψη δεκτη!!!!!!

Ευχαριστω!!!

Απο τα πιο ομορφα και καλοφτιαγμενα golf που εχω δει. respect +

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πιο ομορφα και καλοφτιαγμενα golf που εχω δει. respect +

Σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!! θελει βεβαια ενα δυο πραγματακια ακομα αλλα σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά όντως!!! Να το χαίρεσαι! Decibel, που χάθηκες ρεεεε;;; :)

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχθεί μόνο με αίτημα του δημιουργού του, εφόσον θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αρκετο καιρο απουσιας επιστρεφω να παρουσιασω κ εγω μερικες μικροαλλαγες στο μαυρο διαολακι!! λοιπον ξεκιναμε με το βαψιμο των ζαντων Mak xlr 18''

που εχς τωρα κ 3 χρονια αισιως οι οποιες ομως απο τα φαρμακα σε πλυντηρια ασπρισαν στο μαυρο μερος τους... αποφασισα να κανω κατι extreme και ετσι βαφτηκαν σε χρωμα κοκκινο gloss κ τελικα εδεσαν με το ολο συνολο. Η βαφη εγινε απο το πολυ καλο φιλο κ μαστορα Βαιλακη Δημητρη.. 

 

xqmv.jpg

Πριν

lggo.jpg

 

qhsz.jpg

 

και το αποτελεσμα

 

c8sv.jpg

 

4r39.jpg

 

qsh9.jpg

 

b8ii.jpg

 

επισης μπηκε carbon 3d στο καπω και στο πορτ παγκαζ λογω του οτι καπιοι καλοθελητες εκαναν χαρακιες στ αυτοκινητο.

 

oic2.jpg

 

ri6g.jpg

 

61zb.jpg

 

επισης εκανα μιa μικρη μετατροπη στη μασκα ,τη μικρινα, για να παιρνει περισσοτερο αερα το cooler.

 

whhs.jpg

 

τοποθετηθηκε επισης αεροτομη look gti για να γεμισει περισσοτερο το πισω μερος!

 

we50.jpg

 

5xdu.jpg

 

κ τελος εγινε αλλαγη των εμπρος φαναριων σε look bixenon της depo.

 

 qa48.jpg

 

utez.jpg

 

peab.jpg

 

Aυτα εν ολιγης!!! κ επονται ακομα μερικες ψιλοαλλαγες!!! ακουω τις γνωμες σας! 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια ! Τ φαναρια αγοραστηκαν απο το μαγαζι FK CUSTOMS του φιλου μου Κωστα Φαρσαρη στα 300 ευρω ...

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ τα λαστιχα μου apo sport contact 3 κατεληξαν σαν slick απο την ηρεμη μου οδηγηση  :diablo:  προχωρησα σε μια προσωρινη κ οικονομικη λυση μεχρι τον αλλο χειμωνα , στα Continental sport contact 5 ελαφρως μεταχειρισμενα ...οι πρωτες εντυπωσεις απ το λαστιχο σε βρεγμενο τουλαχιστον μιας κ εδω στο ηρακλειο σημερα κανει πολυ νερο, ειναι πολυ καλες!! θα δειξει κ στο στεγνο..! 

 

z4u9.jpg

 

i88t.jpg
 
evc3.jpg
 
azhd.jpg
 
ml63.jpg
 
iylq.jpg
 
Αν μεινω ευχαριστημενος θα μπουν σαν νεα 4αδα για τον επομενο χειμωνα... ειδωμεν!!
 
 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οκ..!οταν τις ειχα δει δεν μου αρεσαν ισως να εφταιγε το χρωμα που ειχε διαλεξει η εταιρεια αλλα τωρα που ειναι μονοχρωμες ειναι ΓΑΜΑΤΕΣ!!!οποτε παμε στις ερωτησεις τωρα.ποσο πηγαν αγορα?τι στησιμο εχεις εμπρος πισω? κ επισης....εχω προσπαθησει σαν χαζος ποσες ωρες ολοκληρες

να βγαλω τον πισω υαλοκαθαριστηρα αλλα εχει κολλησει κ δε βγαινει με τιποτα...εχεις καποιο κολπο???

Link to comment
Share on other sites

:drinks:  Λοιπον πραγματικα οπως το λες ειναι τελειως διαφορετικες μονοχρωμες εδειξαν απιστευτα.. οι Μακ πριν 3 χρονια που τις ειχα παρει 8χ18 45 οφσετ μου κοστισαν 1000 ευρω. αλλα βαφτηκαν επειδη το μαυρο ματ ποθ ειχαν αρχισε κ απριζε κ αποφασισα να τις βαψω κοκκινες μιας κ τ αμαξι ειναι καταμαυρο να γινει μια εχτριμ αντιθεση που μ αρεσει παρα πολυ. 

το στησιμο στις φωτο ειναι αμορτισερ απο GTI με ελατηρια 5ποντα  APEX. τωρα εχουν αντικατασταθει με coilover της TA TECHNIX και το εχω χαμηλωσει λιγοπερισσοτεο κ μπρος και πισω .

 

οσο για τον υαλοκαθαριστηρα εχω αφαιρεση ολο το συστημα κ το μοτερ που υπαρχει στο πορτ παγκαζ ειναι ακριβως πανς απο το σημα-χερουλι 3 βιδες κ το αφαιρεσεις βγαζωντας τη φυσα κ μονωνοντας την.. 

 

αυτα εν ολοιγης.. Συντομα θα ανεβουν και φωτο με τις coilover..

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε εννοω τον υαλοκαθαριστηρα μονο πως τον αφαιρεσες...το μοτερ απο πισω ξερω πως βγαινει...αυτες οι φωτο ειναι με τα 5ποντα σωστα?απο κοπανημα πως πανε??εχω τα 3ποντα μπροστα μονο κ πισω μαμα υψος αλλα σκληρα H&R κ τα 2 και δεν κοπαναει καθολου.τα coilover τι ρυθμισεις εχουν κ ποσο τα πηρες?ειναι επισκευασημα?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο καιρο απουσιας λογω διαφορων παραγοντων ,επιστρεφω με μερικες αλλαγες στο golfaki.

 

Πρωτον, μπηκε το dtm φιλετακι της rieger στον προφυλακτηρα εμπρος για να αγριεψει λιγο ακομα η εμφανιση του αυτοκινητου.. 

 

 

SvkRvI.th.jpg

 

 

 

ncKdcJ.th.jpg

 

 

και επειτα ξεκινησε η προετοιμασια του αυτοκινητου για stage 2 ...

 

 

Ανοιχτηκε η αντλια υψηλης πιεσης ,μπηκαν τα εντοσθια της autotech καθως επισης αντικατασταθηκε το Oring το οποιο ηταν σχεδον διαλυμενο... 

Ετσι η αντλια μας εγινε καινουρια χαρη στην επιμελεια του RS Powerteam εδω στο Ηρακλειο. 

 

cj3Zc2.th.jpg

 

ksRBAJ.th.jpg

 

rGMaTU.th.jpg

 

Ql0U6P.th.jpg

 

tbjgRD.th.jpg

 

dME918.th.jpg

 

μετα αλλαχτηκαν και τα λαδακια castrol edge 5-30  καθως επισης μπηκαν και μπουζι ιριδιου NGK 7EIX  

 

E9MUt2.th.jpg

 

τα παλια μπουζι δειχνουν οτι με το παλιο μου προγραμμα (overload) το αυτοκινητο στεγνωνε.. 

 

PjkMyE.th.jpg

 

UVGHSI.th.jpg

 

σφηχτικε και η wastegate 2 στροφες καθως επισης μπηκε σκαστρα ανοιχτου τυπου μηχανικο με σκληρο ελατηριο ,και το αυτοκινητο ετοιμαστηκε για το νεο προγραμμα

 

shsOnO.th.jpg

 

cj3Zc2.th.jpg

 

 

IWKwcW.th.jpg

 

Ρυθμιστηκε το αυτοκινητο με 100αρα βενζινη με overboost 1.75 και 1.35 στον κοφτη. πολυ μεγαλη διαφορα στο αυτοκινητο. βγηκε πραγματικα δυνατο..

 

Μπηκαν και τα αυτοκολλητακια μας ασορτι με τις ζαντες και ειμαστε κομπλε.

 

8KVpF6.th.jpg

 

B7ZALE.th.jpg

 

qjlYWG.th.jpg

 

4DRA8h.th.jpg

 

Αναμενονται ακομα μερικες αλλαγες στο εσωτερικο. μαυρος ουρανος και κολωνακια , βαψιμο σε ολα τα μπεζ κομματια που υπαρχουν σε piano black και ντυσιμο με δερματινη carbon στο λεβιε και τον τεμπελη....

 

Τελος του μηνα θα γινει και η δυναμομετρηση να δουμε τι καναμε..

Edited by Theos GT
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!

Ολοκληρωθηκε και ο ουρανος, το λεβιεδακι μας και ο τεμπελης και επισης μπηκε σκαστρα κλειστου τυπου tmg.

Συντομα θα μπουν φωτο!

Edited by Theos GT
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φωτο απο τον ουρανο ,το λεβιεδακι μας και τον τεμπελη... ο φιλος μας ο αντωνης εκανε ωραια δουλεια.. η carbon δερματινη δειχνει πολυ ωραια τελικα.

 

nu4RDP.th.jpg

 

 

3SzvRt.th.jpg

 

a6q1xP.th.jpg

 

Εχει μεινει ακομα το θεμα σαλονι, που κατα 90% θα μπει απο gti , διαφορετικα θα γινει το υπαρχον δερματινη μαυρη σε συνδιασμο με carbon.. ειδωμεν

 

 

Μπηκε και η σκαστρα κλειστου τυπου απο TMG Motorsports και πλεον ειμαστε κομπλε απο θεμα 2nd stage!

 

2eB1dB.th.jpg

 

 

και μια φωτο μετα τη δουλεια  μου,  επειτα απο επιμελημενο πλυσιμο!!!!

 

RQPH8Y.th.jpg

 

 

Edited by Theos GT
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και γίνεται μοναδικό. 

Βγάλε αν σου είναι εύκολο περισσότερες φωτογραφίες από τον ουρανό γιατί ο φωτισμός δεν βοηθάει αρκετά.

 

Θα σου πρότεινα να βάλεις γρίλια χωρίς σήμα μπροστά ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω  turbomakis !!!

 

Φορουσα παλιοτερα για μερικες μερες γριλια χωρις σημα αλλα την εβγαλα..στην αποθηκη την εχω..

 

Ηθελε κλεισιμο και το καπο γιατι φαινοταν ασχημα.φωτο με τον ουρανο θα βγαλω με την ψηφιακη γιατι με το κινητο δεν κανω δουλεια....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε καλοταξιδο!!! πραγματικα πολυ όμορφο...

σου εστειλα κ ενα πμ με αποριες αλλα απο τις φωτο οι αποριες μου λυθηκαν.... τα γκρι κομματια του ουρανου ειδα οτι τα εβαψες!!!

για το σαλονι έχεις άποψη αν μπαινει απο το corsa opc?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλεεεεε!! πλαφονιερες και χερουλια βαφτηκαν black gloss .. σαλονι opc ε?? λες να μας κανουν μπροστινα καθισματα?? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.