Jump to content

Recommended Posts

Ωρα λοιπον για να δειξω κ εγω το δικο μου μαυρο διαολακι... GOLF V TSI 140 ps trendline. 1/2007.. να πως αγοραστηκε..

007vjv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

κ ετσι ξεκινησε η ιστορια του....πρωτα ζαντες voltec t6 me pirelli 225/40/18 5ποντα ελατηρια χαμηλωματος apex.

041v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

αργοτερα προφυλακτηρας look gti με hella μαυρα φαναρια + φιμε μεμβρανες της foliatec.

06022011309.jpg

Uploaded with ImageShack.us

05032011372.jpg

Uploaded with ImageShack.us

πισω προφυλακτηρας gti με χειροποιητο τελικο + Φαναρια πισω R32 style

sdc10509w.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ο οποιοσ τελικα αντικατασταθηκε με αυτον του R32 παλι με χειροποιητο τελικο Blueflame style

31122010277.jpg

Uploaded with ImageShack.us

31122010278u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

τα πατουμενα του αλλαχτηκαν με ΜΑΚ WHEELS xlr 225/40/18 και continental SP3.

31122010276.jpg

Uploaded with ImageShack.us

22012011301.jpg

Uploaded with ImageShack.us

05032011366.jpg

Uploaded with ImageShack.us

το μοτερ του ενισχυθηκε με προγραμμα OVERLOAD 100ron και εισαγωγη της pipercross...για ωραιο ηχο στο αφημα του γκαζιου,μπηκε μια σκαστρα της HKS SSQV3. K στο μοτερ μπηκαν καποιες πινελιες επιπλεον.

18032011002.jpg

Uploaded with ImageShack.us

18032011003x.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και απο εσωτερικο εχει μπει τιμονακι GTI ,η κεντρικη κονσολα βαφτηκε gloss black και μπικε κ ενα μπαρομετρο 60mm APEXi

13783732.jpg

Uploaded with ImageShack.us

05032011373.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Αυτο εν ολοιγης ειναι το golfaki μου...

στα αμεσα σχεδια ειναι η τοποθετηση downpipe με καταλυτη hjs για να ολοκληρωθει η εξατμιση ,και η τοποθετηση coilover αναρτησης για να χαμηλωσει λιγακι ακομα.....

οποιαδηποτε γνωμη και αποψη δεκτη!!!!!!

Ευχαριστω!!!

Edited by Theos GT
Link to comment
Share on other sites

super η golfara ,σκίζει !

και αρκετά κακό το look :whistling:

μία ερώτηση ,ένα ασημένιο κουτάκι που είναι μπροστά περίπου από την χοάνη τι είναι ;

Link to comment
Share on other sites

super η golfara ,σκίζει !

και αρκετά κακό το look :whistling:

μία ερώτηση ,ένα ασημένιο κουτάκι που είναι μπροστά περίπου από την χοάνη τι είναι ;

σ ευχαριστω Δημητρη!!!!! το ασημενιο ειναι ο μετασχηματιστης για τa xenon....εχει κατσει κουτι εκει...

Edited by Theos GT
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φίλε το golfaki σου. Δε μου άρεσε μόνο το κόκκινο χρώμα στο καπάκι του μοτέρ, άλλα γούστα είναι αυτα.

Επίσης η κονσόλα θα γέμιζε με κάτι σε 2 din.

Δώσε καμιά πληροφορία για τη σκάστρα, κάνει για τα tsi, έχει ωραίο ήχο, πόσο την πήρες...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φίλε το golfaki σου. Δε μου άρεσε μόνο το κόκκινο χρώμα στο καπάκι του μοτέρ, άλλα γούστα είναι αυτα.

Επίσης η κονσόλα θα γέμιζε με κάτι σε 2 din.

Δώσε καμιά πληροφορία για τη σκάστρα, κάνει για τα tsi, έχει ωραίο ήχο, πόσο την πήρες...

σ ευχαριστω φιλε μου!!!κοκκινο μαυρο βαφτηκε το καπακι του μοτερ για να ταιριαζει με τις υπολοιπες λεπτομερειες του αυτοκινητου,ρηγα εμπρος κ δαγκανες ;)

οσο για το 2διν προς το παρον με ενδιεφερε η ποιοτητα κ η δυναμη της μουσικης μιας κ πριν ειχα το rcd300.οποτε για την ωρα ειναι καλο κ ετσι :whistling: η σκαστρα ειναι universal αλλα μιας κ το προγραμμα ειναι custom την εχουμε κανει κ δουλευει στην εντελεια..κανει φοβερο θορυβακι..καμια σχεση με spacer... ουτε σκαει απο τισ 1000 στροφες...ειναι ακριβως οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο να το χαιρεσαι!!!κακια!!!δυο ερωτησεις 1)πως συνδεσες την HKS πως ακουγεται και εχεις κανει καμμια μετρηση αν χανει πιεση?και δευτερον η PIPERCROSS ποια ειναι c0176 η c0177?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φίλε το αμάξι, αρκετά κακό! Αρνί ήταν στην αρχη και το έκανες λύκο! :huh:

Εξωτερικά είναι άψογο νομίζω, εσωτερικά αν έβαζες 1-2 πινελιές, π.χ. πεταλιέρες και λεβιέ θα ήταν εξίσου καλό! :thumbsup:

Υ.Γ. Τον πίσω προφυλακτήρα τον πήρες καινούριο? Θυμάσαι τιμή?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο να το χαιρεσαι!!!κακια!!!δυο ερωτησεις 1)πως συνδεσες την HKS πως ακουγεται και εχεις κανει καμμια μετρηση αν χανει πιεση?και δευτερον η PIPERCROSS ποια ειναι c0176 η c0177?

ευχαριστω φιλε gazof!!!!την hks την συνδεσα με Τ στο κολαρο του intercooler που ειναι πιο κοντα στην πεταλουδα κ υποπιεση πηρα με Τ απο κει που εχω συνδεσει το μπαρομετρο. εχω μετρησει κ με vag κ με τισ ενδειξεις του μπαρομετρου το αμαξι κραταει σταθερη πιεση κ δεν κρεμαει στις αλλαγες.ακουγεται δυνατα κ κοφτα. η pipercross einai h C0177.!

Ωραίο φίλε το αμάξι, αρκετά κακό! Αρνί ήταν στην αρχη και το έκανες λύκο! :huh:

Εξωτερικά είναι άψογο νομίζω, εσωτερικά αν έβαζες 1-2 πινελιές, π.χ. πεταλιέρες και λεβιέ θα ήταν εξίσου καλό! :thumbsup:

Υ.Γ. Τον πίσω προφυλακτήρα τον πήρες καινούριο? Θυμάσαι τιμή?

ευχαριστω ACE!!ηθελε κοπο κ χρονο για να γινει...αλλα εγινε.. οντως θελει κ στο εσωτερικο αυτες τις λετομερειες που ανεφερες για να δειξει ακομα πιο πολυ!!! τον πισω προφυλακτηρα τον πηρα 390 ευρω καινουριο απο την καρεντα ηρακλειου.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό άλλο αυτοκίνητο εξωτερικά, για μέσα θα σου έλεγα τις πεταλιέρες του gti να έβαζες !

σ ευχαριστω Κοσμα!!! το ψαχνω κ εγω για τς πεταλιερες μιας κ θα αναδειχτουν με τον μπλε φωτισμο που εχω εκει απο κατω....

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφυνε το εσωτερικο με το piano black συνεχισε τρελο αγορι και με τα υπολοιπα!

πρωτη προτεραιοτητα το dp !!! :devil::laugh::gym: :gym:

σ ευχαριστω λευτερη... οσο για το dp, ανυπομονω ....ο Κουκλινος περιμενει :yahoo:

πολυ ομορφο θωδορη!! keep tuning...

Μανο thanks!! σε επαιρνα χθες τηλ για τις ευχες αλλα δεν σε βρηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μανο thanks!! σε επαιρνα χθες τηλ για τις ευχες αλλα δεν σε βρηκα!!!

κοιμομουν και ειδα πολυ αργα την κληση σου. Να σε καλα και μονο που με σκεφτηκες!

Link to comment
Share on other sites

κοιμομουν και ειδα πολυ αργα την κληση σου. Να σε καλα και μονο που με σκεφτηκες!

κ εσυ να σαι καλα κ οτι επιθυμεις!!!! αντε να κανονισουμε βολτα με τα γκολφακια γιατι ολο το λεμε κ τιποτα... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Theos GT ένα μεγάλο μπράβο για τη δουλειά που έκανες και διαφοροποίησες το αμάξι σου από τ' άλλα! Του έδωσες τον δικό σου χαρακτήρα!

Θα σου πρότεινα να βάψεις μαύρα γυαλιστερά όπως έκανες την κεντρική κονσόλα στα σημεία με το βελάκι:

05032011373.jpg

Επίσης στον κινητήρα θα ήταν ωραίο να συνεχίσεις το "κόκκινο-μαύρο" και στο καπάκι της μπαταρίας και στο καπάκι της ασφαλειοθήκης αλλά και στα καπάκια του νερού και των υαλοκαθαριστήρων!

Συνέχισε την πολύ καλή δουλειά!!!

Μπράβο και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Theos GT ένα μεγάλο μπράβο για τη δουλειά που έκανες και διαφοροποίησες το αμάξι σου από τ' άλλα! Του έδωσες τον δικό σου χαρακτήρα!

Θα σου πρότεινα να βάψεις μαύρα γυαλιστερά όπως έκανες την κεντρική κονσόλα στα σημεία με το βελάκι:

Επίσης στον κινητήρα θα ήταν ωραίο να συνεχίσεις το "κόκκινο-μαύρο" και στο καπάκι της μπαταρίας και στο καπάκι της ασφαλειοθήκης αλλά και στα καπάκια του νερού και των υαλοκαθαριστήρων!

Συνέχισε την πολύ καλή δουλειά!!!

Μπράβο και πάλι!!!

Σ ευχαριστω πολυ φιλε Τa6ape για τα καλα σου λογια κ για τις συμβουλες..κ εγω τα σκεφτομουν τα σημεια που επισημανες.δοκιμαστικα εκανα την κονσολα κ τα χερουλια της πορτας απο μεσα κ τωρα θα κανω και τα υπολοιπα!!!να σαι καλα κ ευχαριστω κ παλι.

Link to comment
Share on other sites

τουμπαναρα η γκολφο του θοδωρη,και απο εμφανιση αλλα και απο ηχο ;)

γεια σου ρε μανο!!! φωτο απο το πορτ παγκαζ δενειχα γι αυτο δεν σχολιασα τον ηχο :thumbsup: να σαι καλα!!!και η polara σου ομως δεν παει πισω!!!!

Link to comment
Share on other sites

μηπως,λεω μηπως εβαλε κανενας dp??? :thumbsup: ειδα την γκολφαρα σε υποπτο σημειο προχθες το μεσημερακι ;)

Link to comment
Share on other sites

μηπως,λεω μηπως εβαλε κανενας dp??? :) ειδα την γκολφαρα σε υποπτο σημειο προχθες το μεσημερακι :p

μην τα μαρτυρας ολα!!!! χαχχαχα ..ειχα παει να τον συννενοηθω να δω τι θα κανουμε... γιατι δεν σταματησες;;;

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε μανο!!! φωτο απο το πορτ παγκαζ δενειχα γι αυτο δεν σχολιασα τον ηχο :) να σαι καλα!!!και η polara σου ομως δεν παει πισω!!!!

πολυ ομορφο το γκολφακι σου φιλαρακι...πραγματικα τεραστια αλλαγη εκανες...μπραωο...πολυ καλα....να το χαιρεσαι.... :D:good::clapping: :clapping: :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο καιρο,σημερα μπηκε κ full decat turboback εξατμιση 63.5mm χειροποιητη στυλ Blue Flame απο τον Βαγγελη Κουκλινο!!πολυ καλη δουλεια απο το παλικαρι,πολυ καλος κ προσεκτικος μαστορας.ενα ευχαριστω και στον φιλο midkin για το dp και την αψογη συνεργασια που ειχαμε.λοιπον,μεγαλη διαφορα στο αυτοκινητο κ σε ηχο και σε αποδοση. αναμενεται τωρα το setup του προγραμματος μιας και το αμαξι ειναι πλεον με μεγαλυτερη εξαγωγη ωστε να παρουμε το 100% της λειτουργικοτητας της.

μερικες φωτο απο την τοποθετηση :

06052011484.jpg

Uploaded with ImageShack.us

07052011488.jpg

Uploaded with ImageShack.us

07052011489.jpg

Uploaded with ImageShack.us

07052011486.jpg

Uploaded with ImageShack.us

07052011490.jpg

Uploaded with ImageShack.us

07052011495.jpg

Uploaded with ImageShack.us

07052011498.jpg

Uploaded with ImageShack.us

07052011496.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ακουω γνωμες!! ευχαριστω!!!

Edited by Theos GT
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.