Jump to content
dimsaras

Polo Gti Λάδια

Recommended Posts

σημερα πηγα να συμπλιρωσω και με ενημερωσαν πως βρεθηκε λυση και μου ειπαν κ εμενα για βαλβιδα και πως στειλανε την καρτελα μου και θα περιμενουμε τα ανταλλακτικα κ πως αυτη ειναι η λυση. φιλε σπυρο σου ελεισαν μοτερ τελικα η οχι?

Link to comment
Share on other sites

τα 160αρια ειναι μοτέρ CAVD ενω τα 180αρια CAVE εμαφνισιακα (μεσα και εξω) ειναι ιδια . Αλλα εχουν καποιες μικρές διαφορές .

Παντως αν εχει να κανει με το συστημα αναθυμιασεων ειναι για κλαματα οι ανθρωποι

Link to comment
Share on other sites

τα 160αρια ειναι μοτέρ CAVD ενω τα 180αρια CAVE εμαφνισιακα (μεσα και εξω) ειναι ιδια . Αλλα εχουν καποιες μικρές διαφορές .

Παντως αν εχει να κανει με το συστημα αναθυμιασεων ειναι για κλαματα οι ανθρωποι

Το έχω ξαναγράψει και στο παρελθόν, ότι η αίσθησή μου ήταν ότι δεν καίει από τα ελατήρια. Αλλά από την εισαγωγή. Θεωρώ ότι λάθος σχεδιαστικό σε ελατήρια τη σήμερον ημέρα απλά είναι απίθανο να συμβεί (σχεδιαστικό και όχι κατασκευαστικό). Πιθανότατα θεώρησαν οι φρίτσηδες στην αρχή ότι ήταν κατασκευαστικό σε ελατήρια και προφανώς δεν ασχολήθηκαν. Αν όντως είναι απο τις αναθυμιάσεις (αυτό είναι καλό γιατί θεωρητικά θα διορθωθεί) τότε είναι μάλλον σχεδιαστικό το πρόβλημα (αν αλλάζουν σωλήνες, κλπ) και δεν αλλάζουν π.χ. απλά μια ελατωματική βαλβίδα.

Σε κάθε περίπτωση είναι φάουλ διότι δεν ασχολήθηκαν σοβαρά από την πρώτη στιγμή. Η πλάκα είναι ότι το λάδι που έχουνε συμπληρώσει δωρεάν θα τους έχει κοστίσει ο κούκος αηδόνι χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα να συμπλιρωσω και με ενημερωσαν πως βρεθηκε λυση και μου ειπαν κ εμενα για βαλβιδα και πως στειλανε την καρτελα μου και θα περιμενουμε τα ανταλλακτικα κ πως αυτη ειναι η λυση. φιλε σπυρο σου ελεισαν μοτερ τελικα η οχι?

οχι δεν μου ελυσαν μοτερ.παιδια οποιος κανει πρωτος τα 1000 ας γραψει γιατι εγω κυκλοφορω με μηχανη και με βλεπω να αργω να κανω 1000

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει ο winner καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν το βρισκω. θυμαμαι ειχε πει τα καλυτερα

 

αυτα δεν ειναι για εμας http://www.powerparts.gr/liqui-moly-toptec-4200-5w30-6x1l? σωστα?

γιατι 6 λιτρα?

Link to comment
Share on other sites

γιατι 6 λιτρα?

το εχει σε προσφορα με δωρεαν μεταφορικα. γι αυτο.

αλλωστε πες 3.600 νομιζω που περνει μεσα (χωρις το φιλτρο η με το φιλτρο?)

συν κανα λιτρο καβατζα για συμπληρωμα οποτε παμε στα 5 λιτρα. το ενα λιτρο ακομα μας πειραξε? :crazy:

αυτα ειναι παντως τα σωστα? απο οτι ειδα αυτα ειναι αλλα για να ειμαστε σιγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο trade wind τα εχει 45 ευρώ το 5λιτρο , νομιζω .

Ναι αυτα ειναι Πιπη

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

ρε παιδια αν το 5 λιτρο εχει 45 ευρω συν τα μεταφορικα και το 6 λιτρο ειναι στα 70 με δωρο μεταφορικα νομιζω πανω κατω το ιδιο βγαινει.

βαλτε λινκ απο το αλλο μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος με polo gti 6r ο οποίος εκανε επισκευη και ελυσε το πρόβλημα με τηβκαταναλωση λαδιων? 

Καποτε είχε κάνει το μελος tsolias και εβαλε ελατηρια της npr αλλα δε μας είπε ποτέ κωδικο ελατηριων και εκ τοτε χαθηκε από το forum.

Καποιο αλλο μελλος? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.