Jump to content
m@kro

Εμβέλεια Κλειδιού

Recommended Posts

αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα με την εμβέλεια του κλειδιού στο κλείδωμα και στο ξεκλείδωμα του αυτοκίνητου?

από την μέρα που το πήρα το αυτοκίνητο μου κάνουν και τα 2 κλειδιά το εξής.... σπάνια θα κλειδώνουν και θα ξεκλειδώνουν από τα 10 μετρά (και πολλά λέω) και άλλες φορές θα πρέπει να πάω στο μισό μέτρο για να πιάσει.

μου έχει σπάσει τα νεύρα. :thumbsup: μπαταρία δεν νομίζω να είναι γιατί το κάνουν και τα 2 κλειδιά. τη σκ@τ@ είναι?

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις :thumbsup: εσένα γιατί να σε βρίσω? τον Γερμανό θα βρίζω :thumbsup: μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

μετά από βόλτα στην αντιπροσωπεία που έκανα σήμερα βγάλαμε συμπέρασμα ότι φταίει ο συναγερμός που βάλανε στην αντιπροσωπεία (gemini).θα τον βγάλουμε και θα βάλουμε άλλον τις directed.

Link to comment
Share on other sites

μετά από βόλτα στην αντιπροσωπεία που έκανα σήμερα βγάλαμε συμπέρασμα ότι φταίει ο συναγερμός που βάλανε στην αντιπροσωπεία (gemini).θα τον βγάλουμε και θα βάλουμε άλλον τις directed.

παλι καλα που ηταν δωρο ο συναργεμος....

ρε θυμαμε που οταν ειχα ερθει βολο κ μου το ειπες τωρα ακομα πηγες αντιπροσωπια....smile.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω (να ναι καλα ακομα η μπαταρια)

βαζω στοιχηματα απο ποσο μακρυα ξεκλειδωνει...

50 μετρα... μπορει και πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Να γιατί δε πρέπει να πειράζουν τα ηλεκτρικά καινούργιου αυτοκινήτου... Συναγερμό από τη μαμά VW και ξέγνοιασες.

Link to comment
Share on other sites

Να γιατί δε πρέπει να πειράζουν τα ηλεκτρικά καινούργιου αυτοκινήτου... Συναγερμό από τη μαμά VW και ξέγνοιασες.

Δυστυχως τα παραγγελνουν ολοι χωρις συναγερμνο απο μαμα VW για να στο προσφερουν δωρεαν και να πεις "α μου κανει δωρο 300 euro!!" (που τοσο κανει αν θυμαμαι καλα ο εργοστασιακος συναγερμος) και να χαρεις ενω για αυτον κοστιζει ουτε 100.

P.S. χρονια πολλα Z3! σε παρακολουθω στο fuelly και με σκιζεις αβερτα:p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είχε πει φίλος ότι μην κάνεις καμιά μακακία και βάλεις συναγερμό από την αντιπροσωπεία γιατί άμα γίνει στραβή δε βρίσκεις το δίκιο σου, γι' αυτό τον έβαλα από τη μαμά (τότε πήγαινε 200EUR ο συναγερμός) VW και ξέγνοισα.

P.S.: Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη. Σε έχω φίλο στο fuelly; Κάνε με εσύ αν δεν είμαστε :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είχε πει φίλος ότι μην κάνεις καμιά μακακία και βάλεις συναγερμό από την αντιπροσωπεία γιατί άμα γίνει στραβή δε βρίσκεις το δίκιο σου, γι' αυτό τον έβαλα από τη μαμά (τότε πήγαινε 200EUR ο συναγερμός) VW και ξέγνοισα.

P.S.: Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη. Σε έχω φίλο στο fuelly; Κάνε με εσύ αν δεν είμαστε :rolleyes:

Αυτα ειναι εκανες την καλυτερη κινηση! προς γνωση για τα επομενα αυτοκινητα κιεγω αυτο θα κανω.. οχι πως εχω παραπονο (φτου φτου) απο τον συναγερμο που μου εβαλαν στον φιλοσιδη.. μια χαρα ειναι και πιανει απο παρα παρα παρα πολυ μακρια (σημαντικο για μενα που ειμαι ξεχασιαρης) μονο αν ακουγοταν πιο δυνατα θα ημουν πιο ευχαριστημενος. Λενε οτι ο GT που βαζει η καρεντα ειναι κορυφη και σχεδον τοσο τελειος οσο ο δικος σου (εχουν στυλακι αντιπροσωπειας ferrari, δεν δινουν εκπτωση, χρεωνουν το να βαλουν αερα στα λαστιχα ε κανουν και ενα καλο εκει στην καρεντα αυτο με τον συναγερμο!)

σε εκανα φιλο τοσο καιρο σε ειχα FAN (μην το παρεις πανω σου απλα δεν ειχα παρει χαμπαρι την διαφορα :thumbsup:)

offtopic : αυριο παω για κατι τυπικα φιλοσιδη και θα βαλω να δουν αν εχουμε καινουργια εκδοση στον εγκεφαλο και αν ναι θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!Μήπως γνωρίζει κανείς αν γίνεται κάποια μετατροπή στο κεντρικό κλείδωμα του polo ώστε να ανεβαίνουν τα παράθυρα με ένα απλό πάτημα της ενεργοποίησης του συναγερμού?Και όχι με αυτό τον κουτό τρόπο να το πατάς συνεχόμενα?Λογικά θα χρειάζεται άλλη πλακέτα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα παραγγελνουν ολοι χωρις συναγερμνο απο μαμα VW για να στο προσφερουν δωρεαν και να πεις "α μου κανει δωρο 300 euro!!" (που τοσο κανει αν θυμαμαι καλα ο εργοστασιακος συναγερμος) και να χαρεις ενω για αυτον κοστιζει ουτε 100.

P.S. χρονια πολλα Z3! σε παρακολουθω στο fuelly και με σκιζεις αβερτα:thumbsup:

Επειδή μου είχε πει φίλος ότι μην κάνεις καμιά μακακία και βάλεις συναγερμό από την αντιπροσωπεία γιατί άμα γίνει στραβή δε βρίσκεις το δίκιο σου, γι' αυτό τον έβαλα από τη μαμά (τότε πήγαινε 200EUR ο συναγερμός) VW και ξέγνοισα.

P.S.: Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη. Σε έχω φίλο στο fuelly; Κάνε με εσύ αν δεν είμαστε :rolleyes:

Αυτα ειναι εκανες την καλυτερη κινηση! προς γνωση για τα επομενα αυτοκινητα κιεγω αυτο θα κανω.. οχι πως εχω παραπονο (φτου φτου) απο τον συναγερμο που μου εβαλαν στον φιλοσιδη.. μια χαρα ειναι και πιανει απο παρα παρα παρα πολυ μακρια (σημαντικο για μενα που ειμαι ξεχασιαρης) μονο αν ακουγοταν πιο δυνατα θα ημουν πιο ευχαριστημενος. Λενε οτι ο GT που βαζει η καρεντα ειναι κορυφη και σχεδον τοσο τελειος οσο ο δικος σου (εχουν στυλακι αντιπροσωπειας ferrari, δεν δινουν εκπτωση, χρεωνουν το να βαλουν αερα στα λαστιχα ε κανουν και ενα καλο εκει στην καρεντα αυτο με τον συναγερμο!)

σε εκανα φιλο τοσο καιρο σε ειχα FAN (μην το παρεις πανω σου απλα δεν ειχα παρει χαμπαρι την διαφορα :thumbsup:)

offtopic : αυριο παω για κατι τυπικα φιλοσιδη και θα βαλω να δουν αν εχουμε καινουργια εκδοση στον εγκεφαλο και αν ναι θα σας πω!

δλδ παιδια εγω που θα το παραγγειλω σε λιγο καιρο (2 βδομαδες το πολυ) και σκεφτομαι να βαλω συναγερμο στο αμαξι καλα ειναι να τους πω να μου τον βαλουν απο γερμανια??δλδ να τον βαλω απο το χαρτι που ειναι και τα αλλα εξτρα π.χ ηλιοροφη,δερμα,χενον,κ.α??γιατι σκεφτομουν να βαλω κατι απο εμποριο οπως viper που εχει και ευαισθησια γιατι οπως γνωριζω του εργοστασιου δεν εχουν,αλλα βεβαια ειναι λιγο πιο τσουχτερος σε τιμη απ'οτι της VW και τον εχω αποριψει τον viper και σκεφτομαι να μου βαλουν απο την VW.αρα τι κανω??τους λεω να βαλουν και συναγερμο μεσα στα εξτρα??

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ο καθένας κάνει φυσικά ότι θέλει. Επειδή εγώ τον έβαλα από το εργοστάσιο δεν πάει να πει ότι είναι καλύτερος από άλλες after market λύσεις. Απλά ΔΕΝ ήθελα να πειράξουν τα ηλεκτρικά ενός καινούργιου αυτοκινήτου. Τελειώνω εδώ το offtopic γιατί το πάμε αλλού το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ο καθένας κάνει φυσικά ότι θέλει. Επειδή εγώ τον έβαλα από το εργοστάσιο δεν πάει να πει ότι είναι καλύτερος από άλλες after market λύσεις. Απλά ΔΕΝ ήθελα να πειράξουν τα ηλεκτρικά ενός καινούργιου αυτοκινήτου. Τελειώνω εδώ το offtopic γιατί το πάμε αλλού το θέμα!

Συμφωνω, για τον συναγερμο ειναι στο χερι του καθενος δεν υπαρχει σωστο ή λαθος... όπως και για τους αισθητηρες παρκαρισματος : αν θες σου βαζει η μαμα VW με πολυ περισσοτερα χρηματα αλλα οσο να'ναι κερδιζεις αλλου (καποιος θα ποναει η καρδουλα του αν την πρωτη μερα δει το τουτου να "ταλαιπωρειται" πχ στην καρεντα σου βγαζουν τον προφυλακτηρα για να τα βαλουν, στον φιλοσιδη τα περνανε χωρις να τον βγαλουν αλλα και στις δυο περιπτωσεις ΕΠΕΜΒΑΙΝΟΥΝ σε καινουργιο αμαξι που οσο να'ναι το χρυσοπληρωνεις για να το παρεις "παρθενο") καποιος αλλος θα πει σιγα το πραγμα 4 τρυπιτσες κανουν και βαζουν μεσα τους αισθητηρες δεν θα λιωσει το αμαξι, δεκτο και αυτο... ομως σημερα φιλοσιδη που πηγα* ειδα ενα GOLF που ειχε αισθητηρες μπροστα και του λεω που το πηγες και τους εβαλαν??? και η απαντηση του ηταν "το ειχα παραγγειλει απο VW ετσι"

φυσικα, οι αντιπροσωπειες δινουν εγγυηση για τους αισθητηρες και τον συναγερμο που τοποθετουν οι οποιες συνηθως συνοδευονται με την γενικη εγγυηση του αυτοκινητου (2 ή 4 χρονια) κιετσι εισαι καλυμμενος απο αυτη την πλευρα.. για να τα λεμε ολα (και να αναφερω και συναγερμο να μπω λιγο στο θεμα μπας και γλυτωσει το post μου την διαγραφη!!)

ειμαι περιεργος τι θα σου προσφερουν (στην αντιπροσωπεια) δωρο αν παρεις απο μαμα συναγερμο και αισθητηρες.. 8)

* μπειτε στο θεμα που ανοιξε ο Z3RATUL για το Update Εγκεφαλου Polo 1.2 Tsi σημερα το βραδυ ή αυριο που θα εχω βγαλει ασφαλη συμπερασματα θα σας πορωσω (θελω να πιστευω!)

ετσι και ΤΥΠΙΚΑ τελειωσα τα offtopic που ανοιξαμε πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.