Jump to content
billaros

Παραξενο Προβλημα

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους τους συμφορουμιτες!!εχω ενα golf 6 και αντιμετοπιζο το εξεις παραξενο προβλημα και θελω τα φωτα σας!!

το αυτοκινητο το εχω εναμισι χρονο και ΜΟΝΟ οταν εχει πολλες ζεστες και το εχω εκτεθημενω και οχι σε καποια σκια πηγενω να το βαλω μπρος και δεν περνει!!σκαει νε μεν αλλα σβινει!!

μετα απο 3-4 φορες λοιπον περνει...μου το εχει κανει πολλεσς φορες και αναγκαστικα να το παω αντιπροσωπεια εκει το βαλαν σε vag αλλα δεν εβγαλε τιποτα to αυτοκινητο!!

εχει κανεις αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα η να εχει ακουσει κατι?σας παρακαλω βοηθιστε γιατι τελειωνει η εγγυηση και θελω να το φτιαξω!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστω που απαντησες!!αλλα κατι διαβασε σχετικα..και γραφαν για τρομπα υψηλης..σημερα που πηγα στην αντιπροσωπια τους εβαλα και τα κοιταξαν ολα...δεν βρηκαν τιποτα παλι δυστιχως!!και ο μηχανικος μου ειπε οτι πρεπει να τους το κανει στα χερια τους για να το βρουν,και να το αφισω εκει 3 μερες για να εντωπισουν την ζημια...και μαλον ετσι θα κανω γιατι λιγη η εγγυηση σε λιγους μηνες και δεν θελω να πληρωνω @#$%$%%^%&!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το επαθα και εγω εχτες πρωτι φορα αυτο το πραγμα, και εγω ενα μισι χρονο το εχω ..... αν μαθεις περισοτερα η βρεις το προβλημα ενημεροσε μας. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πες τους να το αφήσουν στον ήλιο να δημιουργηθεί το πρόβλημα.

επισης πες τους οτι αν δεν βρουν λυση θα αναγκαστεις να μετακομισεις στη σουηδια οπου τετοια προβληματα δεν υπαρχουν :whistling:

Link to comment
Share on other sites

πάντως σε γνωστο με οπελ αστρα που του ειχε τυχει το ιδιο του αλλαξαν καποιον αισθητηρα αλλα δεν θυμαται τι ηταν ακριβως. το ξερω οτι δεν βοηθαει πολυ αλλα ειπα να το αναφερω

Link to comment
Share on other sites

Είχα παρόμοιο πρόβλημα πέρσι τον Ιούνιο (εγώ είχα ανοίξει το άλλο thread) αλλά σε μένα ήταν λόγω σκ@!# βενζίνης(υποθέτω) γιατί από τότε δεν το ξανάκανε, παρόλο που το άφηνα καλοκαίρι στον ήλιο. Πιο ασφαλής λύση είναι αυτή που αναφέρθηκε και πάνω, να το αφήσεις στην αντιπροσωπεία να το ψάξουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου.αντιμετωπιζα την ιδια σαχλαμαρα με το δικο μου 5αρι το καλοκαιρι του 07.

δεν εμαθα ποτε τι εφταιγε και ουτε εβγαλαν ποτε ακρη τα "γατονια" στα συνεργεια.

το προβλημα εξαφανιστηκε απο μονο του το φθινοπωρο και ως δια μαγειας δεν το ξαναπαρουσιασε ποτε απο τοτε!!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

επειδη ξερω οτι καποιοι εχετε το ιδιο προβλημα και θελετε απαντησει κανονισα με αντιπροσωπεια να το παω Μ Δευτερα και θα το παρω Μ Πεμπτη!!οποτε οτι μου πουν να στε σιγουρι οτι θα το ποσταρω!!

α!και να διευκρινησω κατι το αυτοκινητο ολο το χειμωνα και το φθινοπωρο δε ειχε τιποτα απολυτος!!!!το εχω παει δυο φορες το βαλανε εγκεφαλο..βγαλαν τρομπα εξω τιποτα!!εγω απλα και δημοκρατικα τους ειπα παρτετο και φτιαχτετο αλλιως αμα ληξει η εγγυηση και παρουσιαστει μετα ολος τυχαιος απο που ειναι το προβλημα..εχει να γινει μαχη..:devil:

Edited by bill-golf1983
Link to comment
Share on other sites

στο πολο μου(9n) που ειχα σχεδον το ιδιο προβλημα,ηταν η βαλβιδα ψυχρης(40 ευρω εκανε νομιζω)..για ριξε μια ματια,δεν εχεις τπτ να χασεις :devil:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα μιλησα με αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι ειναι μια βαλβιδα λαδιου η οποια οταν σβηνει το αμαξι δεν αφηνει το σωστο λαδι που πρεπει για να παρει μπρος και γιαυτο χρειαζοντα η παραπανω μηζιες για να ανεβαση η τρομπα λαδι!!δεν ξερω αν εχει αντιμετωπισει καποιος κατι ιδιο!!αλλα θα θελα πολλη να ποσταρει την εμπειρια του!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα μιλησα με αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι ειναι μια βαλβιδα λαδιου η οποια οταν σβηνει το αμαξι δεν αφηνει το σωστο λαδι που πρεπει για να παρει μπρος και γιαυτο χρειαζοντα η παραπανω μηζιες για να ανεβαση η τρομπα λαδι!!δεν ξερω αν εχει αντιμετωπισει καποιος κατι ιδιο!!αλλα θα θελα πολλη να ποσταρει την εμπειρια του!!

Παρομοιο προβλημα ειχαν και μερικα 5ρια.Απο τη ζεστη τα επαιζε ο εγγεφαλος του immobilizer που ειναι μεσα στο καντραν και δεν λειτουργουσε και μαλιστα δεν το εβγαζε σαν βλαβη.Για τσεκαρετο και αυτο

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπας και βρηκε κανεις λυση στο τι φτει?

Link to comment
Share on other sites

bill-golf1983 δηλαδη σου αλαξαν αυτην την βαλβιδα λαδιου και εφιαξε το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.