Jump to content
ioannis_Polo tsi

Θορυβος Στο Ντουλαπακι Συνοδηγου + Bucket Καθισμα

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους,

έχω μόλις 700km με το polo 1.2 tsi_highline και δυστυχώς πάω κι εγώ αύριο συνεργείο Καρεντα Μαρούσι.

1. έχω κι εγώ τον γνωστό θόρυβο στο ντουλαπάκι του συνοδηγού στις χαμηλές στροφές...

2. τα καθίσματα οδηγού+συνοδηγού (bucket) παρόλο που είναι τέλεια στην αίσθηση, "κουνιούνται" ελαφρώς μπρος πίσω και ειδικότερα στο φρενάρισμα. Σαν να μην έχουν κουμπώσει καλά αλλά πάλι καινούριο αμάξι είναι...

Παρακαλώ για οποιαδήποτε βοήθεια ή σχόλιο για τα "προβλήματα" αλλά και για την εξυπηρέτηση στη συγκεκριμένη αντιπροσωπεία (ποιότητα, service, συμπεριφορά)..

PS : Είναι το πρώτο μου VW οπότε καλοδεχούμενα τα σχόλια σας

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου το polaki!μην σε ανησυχει ο θορυβος πισω απο το ντουλαπακι του συνοδηγου,συντονιζει ενα σωληνακι θα πας στην αντιπροσωπεια θα σου το στηριξουνε κ θα σταματησει μια για παντα!για τα καθισματα δν γνωριζω κατι θα στο δουνε εκει,ενημερωσε μας!καλες βολτες! :devil:

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου το polaki!μην σε ανησυχει ο θορυβος πισω απο το ντουλαπακι του συνοδηγου,συντονιζει ενα σωληνακι θα πας στην αντιπροσωπεια θα σου το στηριξουνε κ θα σταματησει μια για παντα!για τα καθισματα δν γνωριζω κατι θα στο δουνε εκει,ενημερωσε μας!καλες βολτες! :)

Πήγα που λέτε Κarenta Μαρούσι και:

1. 2 ώρες για να μου πουν ότι το ξέρει η vw κι έχει δώσει οδηγίες για αντικατάσταση μιας πλαστικής βάσης που συγκρατεί τα σωληνάκια της βενζίνης για να μην χτυπούν όταν συγχρονίζονται...ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΟ POLO????

2.Για τα καθίσματα εγώ είμαι "ο τρελός"...

Μήπως υπάρχει κάποια αντιπροσωπεία με λιγότερο κάφρους στο service ??

ευχαριστώ

:thumbsup::thumbsd: :thumbsd: :thumbsd: :thumbsd:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα που λέτε Κarenta Μαρούσι και:

1. 2 ώρες για να μου πουν ότι το ξέρει η vw κι έχει δώσει οδηγίες για αντικατάσταση μιας πλαστικής βάσης που συγκρατεί τα σωληνάκια της βενζίνης για να μην χτυπούν όταν συγχρονίζονται...ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΟ POLO????

2.Για τα καθίσματα εγώ είμαι "ο τρελός"...

Μήπως υπάρχει κάποια αντιπροσωπεία με λιγότερο κάφρους στο service ??

ευχαριστώ

:):thumbsup::thumbsd: :thumbsd: :thumbsd:

αστα φιλε μου και εμενα μου το φτιαξανε αυτο με τα σωληνακια και μετα ακουγα ενα αλλο ηχο στο ρελαντι μου αν μπορεις δες το topic moy στα προβληματα το εχω γραψει προβλημα ρελαντι θα το δεις και αν μπορεις απαντα μου..

Link to comment
Share on other sites

αστα φιλε μου και εμενα μου το φτιαξανε αυτο με τα σωληνακια και μετα ακουγα ενα αλλο ηχο στο ρελαντι μου αν μπορεις δες το topic moy στα προβληματα το εχω γραψει προβλημα ρελαντι θα το δεις και αν μπορεις απαντα μου..

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@

καλησπέρα

τελικά ο θόρυβος αραίωσε αρκετά και μάλλον δεν θα πάω ακόμα συνεργείο...

το καλύτερο πoυ άκουσα από Karenta Μαρούσι είναι να βάζω πιο δυνατά μουσική....

κάάάάάάάφφφρρρροιοιοοιοιοι...μπουρλόόόόότττοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@

καλησπέρα

τελικά ο θόρυβος αραίωσε αρκετά και μάλλον δεν θα πάω ακόμα συνεργείο...

το καλύτερο πoυ άκουσα από Karenta Μαρούσι είναι να βάζω πιο δυνατά μουσική....

κάάάάάάάφφφρρρροιοιοοιοιοι...μπουρλόόόόότττοοοοοο

Kαι εγώ με ραδιόφωνο δεν ακούω κάτι, ετσι και αλλιώς δεν είναι τίποτα παραπάνω απο ένας ήχος ουσιαστικά δεν είναι "πρόβλημα"

Link to comment
Share on other sites

=@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@ =@

καλησπέρα

τελικά ο θόρυβος αραίωσε αρκετά και μάλλον δεν θα πάω ακόμα συνεργείο...

το καλύτερο πoυ άκουσα από Karenta Μαρούσι είναι να βάζω πιο δυνατά μουσική....

κάάάάάάάφφφρρρροιοιοοιοιοι...μπουρλόόόόότττοοοοοο

Η Karenta Αμαρουσίου πρέπει να είναι από τις χειρότερες αντιπροσωπίες στην Αθήνα.

Στην δικιά μου (Φιλοσίδης) το θέμα λύθηκε απλά με αρκετά σχολαστικό ψάξιμο από αυτούς

όπως έγραψα στο συναφές θέμα: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38786&st=40

Link to comment
Share on other sites

Η Karenta Αμαρουσίου πρέπει να είναι από τις χειρότερες αντιπροσωπίες στην Αθήνα.

=@

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά Polistes και δη όσοι έχετε πρόβλημα με τον σχετικό θόρυβο

ΤΕΡΜΑ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ... :afro::afro::p:p

:goodjob: Το πρόβλημα εξαφανίστηκε χάρη στο φιλαράκι από VW Λιβαδειάς ο οποίος αφιέρωσε 2,5 ώρες για επέμβαση και δοκιμές. Να γιατί δεν πρέπει να ξεχνάμε τα καλά μαστόρια της επαρχίας.

Ο θόρυβος που ακούγεται μέσα από το ντουλαπάκι του συνοδηγού οφείλεται σε 2 παράγοντες κατά τη γνώμη τους και μετά από πολλές δοκιμές :

1. το σωληνάκι της βενζίνης μέσα στη χοάνη (όπως έχει ήδη αναφερθεί σε άλλο topic), εδώ κυρίως βγάζει λίγο θόρυβο στο ρελαντί. Μια απλή μετατόπιση στη διπλανή θέση , λίγο afrolex και :thumbsu:

2.ο μεταλλικός σωλήνας που φεύγει από το σύστημα A/C εφάπτεται στο αμάξωμα (συχγωρέστε τους μη δόκιμους όρους) κάτω αριστερά όπως κοιτάζουμε τη μηχανή. Εδώ ο θόρυβος αυξομειώνεται ανάλογα με τις στροφές κάνοντας το γνωστο κρρκρκρκρκρ. Σφίγγει το μεταλλικό σωλήνα ο μάστορας και όλα τόσο τέλεια... :p:frantics::hairy::hairy:

Νομίζω πως ξέρω που θα κάνω service το Polaki μόνο και μόνο για το ενδιαφέρον και την εξυπηρέτηση.

Δεν πρόκειται για διαφήμιση της εν λόγω αντιπροσωπείας απλά ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ...κύριοι της KARENTA

καλές και ασφαλείς τσάρκες

:whistling::roadrage::roadrage::roadrage::roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορά τον θόρυβο που έρχεται πίΣω από το ντουλαπάκι του Συνοδηγού και η αιτια είναι τα Σωληνάκια βενζίνης εΣτειλα e-mail Στην εταιρια και περιμένω απάντηΣη..... 8) οτι μου Στείλουν θα το αναρτήΣω εδω....αναμονη λοιπόν.... :lazy:

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορά τον θόρυβο που έρχεται πίΣω από το ντουλαπάκι του Συνοδηγού και η αιτια είναι τα Σωληνάκια βενζίνης εΣτειλα e-mail Στην εταιρια και περιμένω απάντηΣη..... 8) οτι μου Στείλουν θα το αναρτήΣω εδω....αναμονη λοιπόν.... :lazy:

το ξέρουμε εδώ και καιρό αυτό..

Link to comment
Share on other sites

το ξέρουμε εδώ και καιρό αυτό..

το ξέρω απλα σας ενημέρωσα για το e-mail πού έστειλα (στο εργοστάσιο και όχι στον εισαγωγέα) ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.