Jump to content
andrpyro_TSi

Αγορά Και Τοποθέτηση Συναγερμού Σε Golf Vi.

Recommended Posts

Για σας παιδιά.

Θέλω να βάλω συναγερμό με ή χωρίς τηλεειδοποίηση στο καινούριο μου Golf VI που θα έρθει την επόμενη εβδομάδα αλλά δεν ξέρω ποιον να επιλέξω.

Έχω βρει κάποιους της Clifford. Επειδή όμως δεν ξέρω και πολλά από συναγερμούς θέλω την βοήθεια σας να μου προτείνεται εσείς ποιον συναγερμό θεωρείται πιο καλό και γιατί .(Σε λογικές τιμές)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by andrpyro_TSi
Link to comment
Share on other sites

της Clifford είναι ο καλύτερος! ξεκινάει απο 500 ευρο περίπου και ανεβαίνει αρκετά ανάλογα με τα +++ που θα επιλέξεις να βάλεις......

Link to comment
Share on other sites

ο cliford-viper. που προτεινε ο φιλος θεωρειται απο τοθς κορυφαιους.

υπαρχουν πολυ φτηνοτεροι απο αυτους με τα ιδια χαρακτηριστικα.τωρα απο ποιοτητα δεν ξερω.

σαν επιλογη που εχεις ειναι αν θα ειναι απλος η can bus.

Ψαχνομαι και εγω εχω βρει καποιον (φτηνο εννοειται) και μαλλον με αυτον θα πορευτω.

αν παλι θες την γνωμη μου μαλλον θα φαω πετρες απο τους υπολοιπους καθοτι 5 χρονια ειχα cliford.

τα κατα του ειναι καθε μηνα ηθελε μπαταρια το κοντρολ,μετα απο καμια 50ρια ρυθμισεις το dual stage ρανταρ ησυχασα.οχι βεβαια γιατι εφτιαξε αλλα γιατι πηρα κατσαβιδακι να το σκαλιζω εγω.τα ιδια βεβαια το κραδασμικο του(αυτο βεβαια ηθελε ξηλωμα για ρυθμιση).

αν με ρωτησεις αν θα εβαζα ξανα τον ιδιο θα σου απανταγα οχι.οχι γιατι δεν ειναι σουπερ απλα θεωρω οτι δεν αξιζει τα λεφτα του(χωρις να ξερω τι γινεται σημερα)

αν καποιος εχει cliford ας μας απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει σε αρκετά καταστήματα με συναγερμούς και έχω καταλήξει σε τρεις : 1) clifford matrix 1x (554€) , 2) Clifford matrix 50.7 (634€) , 3) Clifford G5 concept 470 (600€).

Δεν ξέρω ποιον να διαλέξω οι 2 πρώτοι έχουν τηλεειδοποίηση και ο G5 δεν έχει αλλά ο G5 έχει ψηφιακό κραδασμικό και ογκομετρικό…

Δώστε μου τα φώτα σας γιατί δεν έχω και πολλές γνώσεις πάνω στο αντικείμενο…

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει σε αρκετά καταστήματα με συναγερμούς και έχω καταλήξει σε τρεις : 1) clifford matrix 1x (554€) , 2) Clifford matrix 50.7 (634€) , 3) Clifford G5 concept 470 (600€).

Δεν ξέρω ποιον να διαλέξω οι 2 πρώτοι έχουν τηλεειδοποίηση και ο G5 δεν έχει αλλά ο G5 έχει ψηφιακό κραδασμικό και ογκομετρικό…

Δώστε μου τα φώτα σας γιατί δεν έχω και πολλές γνώσεις πάνω στο αντικείμενο…

Ευχαριστώ..

Εχω τον Clifford 590.2X, κορυφαιο μοντελο και απολυτα ικανοποιημενος, για περισσοτερα εδω .

Αν ημουν στη θεση σου θα επελεγα καποιον φθηνοτερο της ιδιας εταιρειας με τηλεειδοποιηση, αγορα απ το εξωτερικο μαζι με ολα τα περιφερειακα του και περασμα εδω.

Ενδεικτικα ο πρωτος που αναφερεις εχει 129 δολαρια ( κοιτα εδω) και μαζι με μεταφορικα και τελωνειο στην πορτα σου φτανει υπολογισε περιπου κανα 170 ευρω.

Οσο αφορα το χειριστηριο σε εμενα με εγχρωμη οθονη, τηλειδοποιηση κλπ κραταει περιπου 1,5 με 2 μηνες, αναλογα με τη χρηση, αλλα κανενα προβλημα ειναι επαναφορτιζομενη και σε κανα δυωρακι ειναι ετοιμη και παλι. Για τη ρυθμιση ευαισθησιας των ρανταρ και ογκομετρικων, δεν εχω προβλημα και το μονο που ζητησα να ρυθμιστει στο πιο αναισθητο απ την αρχη που τοποθετηκε το warn away, δηλαδη ο ηχος προειδοποιησης οταν καποιος ειναι πολυ κοντα στο αυτοκινητο ή κοιτα απ το παραθυρο αδιακριτα.

Edited by soukos
Link to comment
Share on other sites

Εχω τον Clifford 590.2X, κορυφαιο μοντελο και απολυτα ικανοποιημενος, για περισσοτερα εδω .

Αν ημουν στη θεση σου θα επελεγα καποιον φθηνοτερο της ιδιας εταιρειας με τηλεειδοποιηση, αγορα απ το εξωτερικο μαζι με ολα τα περιφερειακα του και περασμα εδω.

Ενδεικτικα ο πρωτος που αναφερεις εχει 129 δολαρια ( κοιτα εδω) και μαζι με μεταφορικα και τελωνειο στην πορτα σου φτανει υπολογισε περιπου κανα 170 ευρω.

Οσο αφορα το χειριστηριο σε εμενα με εγχρωμη οθονη, τηλειδοποιηση κλπ κραταει περιπου 1,5 με 2 μηνες, αναλογα με τη χρηση, αλλα κανενα προβλημα ειναι επαναφορτιζομενη και σε κανα δυωρακι ειναι ετοιμη και παλι. Για τη ρυθμιση ευαισθησιας των ρανταρ και ογκομετρικων, δεν εχω προβλημα και το μονο που ζητησα να ρυθμιστει στο πιο αναισθητο απ την αρχη που τοποθετηκε το warn away, δηλαδη ο ηχος προειδοποιησης οταν καποιος ειναι πολυ κοντα στο αυτοκινητο ή κοιτα απ το παραθυρο αδιακριτα.

Σε ευχαριστώ πολύ souko...

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε και κανεναν ο οποιος να ξερει να περναει τετοια συστηματα ? Γιατι και 600αρες χρεωνουν και να τα ρυθμισουν δεν μπορουν ...με αυτο το θεμα στην ελλαδα υπαρχει προβλημα ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.