Jump to content
cyberten

Kenwood Dnx520Vbt Διαλειτουργικοτητα

Recommended Posts

Καλημερα!

Θα ηθελα να ρωτησω για το KENWOOD DNX520VBT κατα ποσον ειναι πληρως λειτουργικο στο passat. Διοτι βλεπω και απο την επισημη ιστοσελιδα οτι συνεργαζεται με το αυτοκινητο και τα χειριστηρια επι του τιμονιου αλλα κανεις δεν εξηγει τι γινεται με το optical parking system. Αυτο μηπως ειναι υποσυστημα των RCD-510/RNS-510 και μονο; Επιπλεον θα ηθελα να μαθω, αν γνωριζετε, για το αν η εγκατασταση του KENWOOD DNX520VBT επηρεαζει το park assist και εαν υπαρχουν εντυπωσεις απο τη χρηση του τελευταιου απο εσας.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου πολύ καλό το έχω περίπου 4 μήνες αλλά δεν βγάζει την κάτοψη του αυτοκινήτου που δείχνει πόσο φτάνεις στο εμπόδιο μόνο ο ήχος έμεινε. Αλλά έβαλα κάμερα οπισθοπορειας.. Τα κουμπιά από το τιμόνι δουλεύουν κανονικά με ένα ανταπτορακι στην φισα. Δες το http://www.megasound.com.gr/VW_Passat_2009_Kenwood.el.aspx

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάποια πράγματα;

Οι ελληνικοί χαρακτήρες από τον κατάλογο του κινητού ή από τίτλους τραγουδιών mp3 εμφανίζονται κανονικά στην οθόνη; γιατί τα RNS και RCD δεν υποστηρίζουν ελληνικά.

Το Kenwood συνεργάζεται με την οθόνη ανάμεσα στα όργανα του ταμπλό; Εμφανίζονται και εκεί πληροφορίες μουσικής, τηλεφώνου, SMS, GPS κλπ. ;

Επίσης αν κάποιος έχει προεγκατεστημένο media-in στο VW για σύνδεση iPod, αυτό λειτουργεί με το kenwood ή χρειάζεται άλλο καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει τίποτα στην οθόνη ανάμεσα στα όργανα έχει in aux μπροστά υποδοχή καρτας μίνι sd για την αναβάθμιση των χαρτών και θύρα usb και είναι πλήρες ελληνικά όλα τα μενού η χάρτες και η ανάγνωση αρχείων

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου πολύ καλό το έχω περίπου 4 μήνες αλλά δεν βγάζει την κάτοψη του αυτοκινήτου που δείχνει πόσο φτάνεις στο εμπόδιο μόνο ο ήχος έμεινε. Αλλά έβαλα κάμερα οπισθοπορειας.. Τα κουμπιά από το τιμόνι δουλεύουν κανονικά με ένα ανταπτορακι στην φισα. Δες το http://www.megasound.com.gr/VW_Passat_2009_Kenwood.el.aspx

To Εχω βαλει και εγω πριν κανενα 3 τριμηνο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Αν και στην αρχη μου εκανε κατι περιεργα και ειχα ξενερωσει αλλα ηταν επειδη ειχα κανει περιεργες ρυθμισεις :drool:. Αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι αν γνωριζεις πως γινεται η αναβαθμιση χαρτων και αν τα pois που εχω βαλει θα σβηστουν με την αναβαθμιση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To Εχω βαλει και εγω πριν κανενα 3 τριμηνο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Αν και στην αρχη μου εκανε κατι περιεργα και ειχα ξενερωσει αλλα ηταν επειδη ειχα κανει περιεργες ρυθμισεις :). Αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι αν γνωριζεις πως γινεται η αναβαθμιση χαρτων και αν τα pois που εχω βαλει θα σβηστουν με την αναβαθμιση

http://en.wikipedia.org/wiki/Kenwood_DNX520VBT

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

 

ξέθαψα αυτό το θέμα μετά από αρκετά χρόνια για κάποιες ερωτήσεις που έχω.

 

 

έβαλα και εγώ πρίν από μερικές ημέρες μια DVX 520.

 

εγώ μια απορία σχετικά με την οθόνη του κοντέρ στο Passat B7 

 

στην επιλογή τον σταθμών του ραδιοφώνου δεν μου εμφανίζει σταθμούς ? 

 

μου βγάζει μια ένδειξη radio Active (κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά)

 

το έχει λύσει κάποιος το ζήτημα αυτό?

 

 

όχι ότι με απασχολεί ιδιαίτερα αλλά αν υπάρχει λύσει γιατί να μην κάνουμε?

 

στη οθόνη την 510 εμφανίζει κανονικά τους σταθμούς του ραδιοφώνου.

 

υπάρχει περίπτωση να έχει να κάνει με το canbus???

 

έχω κανονικά canbus στο Kenwood.

 

 

 

επίσης έχω εντοπίσει ότι για την οθόνη αυτή υπάρχουν 2 τύποι canbus

 

το ένα με αυτό που έρχεται μαζι με την οθόνη του.

 

Vw-Kenwood-Dnx-520vbt-Steering-Wheel-Adaptor-CAN-Bus-steering.jpg.15182fa9460bc76e20fbcf0f6766a7e9.jpg

 

 

και το άλλο αυτό εδώ

 

unnamed.jpg.2d4bcda34d7868a9f0ba0dfe8d4a1507.jpg

 

caw vw-2101

 

 

τι διαφορές έχουν αυτά εδώ μεταξύ τούς?

 

μήπως είναι θέμα can bus

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.
 
ξέθαψα αυτό το θέμα μετά από αρκετά χρόνια για κάποιες ερωτήσεις που έχω.
 
 
έβαλα και εγώ πρίν από μερικές ημέρες μια DVX 520.
 
εγώ μια απορία σχετικά με την οθόνη του κοντέρ στο Passat B7 
 
στην επιλογή τον σταθμών του ραδιοφώνου δεν μου εμφανίζει σταθμούς ? 
 
μου βγάζει μια ένδειξη radio Active (κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά)
 
το έχει λύσει κάποιος το ζήτημα αυτό?
 
 
όχι ότι με απασχολεί ιδιαίτερα αλλά αν υπάρχει λύσει γιατί να μην κάνουμε?
 
στη οθόνη την 510 εμφανίζει κανονικά τους σταθμούς του ραδιοφώνου.
 
υπάρχει περίπτωση να έχει να κάνει με το canbus???
 
έχω κανονικά canbus στο Kenwood.
 
 
 
επίσης έχω εντοπίσει ότι για την οθόνη αυτή υπάρχουν 2 τύποι canbus
 
το ένα με αυτό που έρχεται μαζι με την οθόνη του.
 
Vw-Kenwood-Dnx-520vbt-Steering-Wheel-Adaptor-CAN-Bus-steering.jpg.15182fa9460bc76e20fbcf0f6766a7e9.jpg
 
 
και το άλλο αυτό εδώ
 
unnamed.jpg.2d4bcda34d7868a9f0ba0dfe8d4a1507.jpg
 
caw vw-2101
 
 
τι διαφορές έχουν αυτά εδώ μεταξύ τούς?
 
μήπως είναι θέμα can bus
Καλησπερα το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα βαζοντας πολυλειτουργικο τιμονι. Μου εμφανιζε active μετα απο πολυ ψαξιμο δεν εβρισκα ακρη εστειλα email στην kenwood και μου απαντησαν οτι δεν βγαζει εξοδο για πληροφοριες στο καντραν 5b149448d808290d74e43a41a214301c.jpg

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , nilasgr said:

Καλησπερα το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα βαζοντας πολυλειτουργικο τιμονι. Μου εμφανιζε active μετα απο πολυ ψαξιμο δεν εβρισκα ακρη εστειλα email στην kenwood και μου απαντησαν οτι δεν βγαζει εξοδο για πληροφοριες στο καντραν 5b149448d808290d74e43a41a214301c.jpg

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

αααα εντάξει τότε μικρό το κακό:wink:

 

νόμιζα ότι θα θέλει ίσως καμία συνδεσμολογία άλλη από τα καλώδια που έχει στην φίσα , και για αυτό δεν μου τα βγάζει 

 

όχι ότι με απασχόλησε ιδιαίτερα. ούτος η άλλος και με την οθόνη 510 ποτέ δεν έκανα και ούτε μπήκα στην συγκεκριμένη ρύθμιση από το κοντέρ.

 

 

ΥΓ 

 

έχει ιδέα τι διαφορές έχει το can bus το ένα από το άλλο? 

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2020 at 8:57 ΜΜ, nilasgr said:

εστειλα email στην kenwood και μου απαντησαν οτι δεν βγαζει εξοδο για πληροφοριες στο καντραν
 

 

Έστειλα και εγω email στην Kenwood Hellas Σχετικά με τους χάρτες για το GPS.

 

Αλλά η εδώ αντιπροσωπεία δεν εχει πλέον καμία ιδέα... και μου είπαν οτι μόνο για οικιακές συσκευές είναι αρμόδιες ξέρεις(κουζίνες-μιξερ κτλ)

 

Απο τι βλέπω εσυ με την Kenwood Αγγλίας μίλησες σωστά?

 

 

 

Επίσης την δικια σου οθόνη την εχεις με ΤV???

 

Και αν ναι με τι ψηφιακό δέκτη την έχεις? ( μοντέλο κτλ)

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

στην ελλαδα σου ειχ πει οτι οτι η kenwood εχει κλεισει. Καπου ειχα τηλ στην αθηνα αν δεν καλω λαθος καπου στα νοτια ειναι και ειχα μιλησει μαζι τους οχι παντως στην kwnwood ελλας οι οποιοι αυτοι μου ειπαν για το citynavigtor οπως επισης και οτι πρπει να παω με το αμαξι να μουμ κανουνν αναβαθμιση τον εσωτερικο χαρτη,. Ναι εχω και ψηφιακο δεκτη tv αλλα δεν θυμαμαι ποιον ειναι universal οπως επισης ηταν απο τους πρωτους ψηφιακους δεκτες πριν μπουν ολα τα καναλια στο digea . Αν θυμασαι στην αρχη που εγιναν ψηφιακα  επαιζαν 3-5 καναλια  μονο αυτα επιανε .

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα email απο την kenwood αγγλιας σχετικά με το ερώτημα μου για τους χάρτες του GPS.

 

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να λάβω σαφές απαντήσεις σχετικα με τους χάρτες και μου ειπαν να επικοινωνήσω με την KENWOOD Ολλανδίας .

 

Για την χωρα μας την Ελλάδα  η γραμμή υποστήριξης είναι η Ολλανδία.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.