Jump to content
vathom

Προσοχή Κλέφτες Στου Ψυρρή

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Ξέρω ότι δεν είναι η θέση του ποστ στον "κινητήρα", αλλά πιστεύω εδώ θα το διαβάσουν οι πιο πολλοί. Προσοχή όταν πάτε με αμάξι στου ψυρρή στο μοναστηράκι. Προχτές έπιασα 2 καλόπαιδα, όχι πάνω από 16 χρονών, να προσπαθούν να ανοίξουν ένα όπελ. Ο ένας κρατούσε τσίλιες στη γωνία και ο άλλος είχε βάλει μια μεταλλική μπάρα στο παράθυρο για να ξεκλειδώσει την πόρτα. Ήταν σε ένα παράδρομο δεξιά στην Αθηνάς σε κατι στενάκια πανω από το ¨αρόδου¨ και την "ψείρα", αν ξέρετε την περιοχή. Με το που έβαλα τις φωνές χάθηκαν στην Αθηνάς. Εννοείται ότι ειδοποίησα την αστυνομία σχετικά με το περιστατικό. Τους ξαναείδα πάλι να φεύγουν από ένα αμάξι του οποίου βάραγε ο συναγερμός όταν έφευγα. Προχτές σπάσαν το πίσω τζάμι ενός φίλου μου και του πήραν κατι γυαλίά και μπουφάν πάλι στην ίδια περιοχή. Προσέχτε έχουν αγριέψει οι καιροί και έχουν πληθύνει κάτι τέτοια αλητάκια....

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μεταφερθηκε στην σωστη κατηγορια.

Δεν μπορει να βρισκεται στον κινητηρα ωστε να το διαβασουν πιο πολλοι.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα το θεμα σου και χθες που ημουν ψυρρη ειχα μια ανασφαλεια!

βρηκα και παρκαρα πανω στην Ερμου βεβαια εκει που ηταν η σπριντερ παλια αλλα στο μυαλο μου ειχα συνεχεια το τοπικ αυτο!! χαχαχαχα

τελικα ολα καλα αν και στα στενα τα πραγματα ειναι δυσκολα :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Στο γκαζι δοξα το θεο δεν μου το εχουν "ανοιξει" αλλα μου εχουν κλεψει 4ς φορες την κεραια που την ξεχναω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μεταφερθηκε στην σωστη κατηγορια.

Δεν μπορει να βρισκεται στον κινητηρα ωστε να το διαβασουν πιο πολλοι.

Δεν είχα δει το τόπικ.

Στο γκαζι δοξα το θεο δεν μου το εχουν "ανοιξει" αλλα μου εχουν κλεψει 4ς φορες την κεραια που την ξεχναω... :p

Δυστυχώς φίλε μου αυτά τα πράγματα είναι "δανεικά" αν με πιάνεις. Και μένα μου την πήραν μία, αγόρασα καινού ρια, μου την πήραν δυο, ε μετά άρχισα και εγώ να "δανείζομαι"... Όποιος έχει μηχανάκι εκτός πάρκινγκ με καταλαβαίνει. Κάθε τρεις και λίγο μου λείπουν βίδες, μου έχουν σπάσει το βαλιτσάκι 2 φορές, και στο θεό σας, μου πήραν το στρογγυλό πλαστικό που καλύπτει τη μίζα! έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει το τόπικ.

Δυστυχώς φίλε μου αυτά τα πράγματα είναι "δανεικά" αν με πιάνεις. Και μένα μου την πήραν μία, αγόρασα καινού ρια, μου την πήραν δυο, ε μετά άρχισα και εγώ να "δανείζομαι"... Όποιος έχει μηχανάκι εκτός πάρκινγκ με καταλαβαίνει. Κάθε τρεις και λίγο μου λείπουν βίδες, μου έχουν σπάσει το βαλιτσάκι 2 φορές, και στο θεό σας, μου πήραν το στρογγυλό πλαστικό που καλύπτει τη μίζα! έλεος...

Απ το να διαωνίζεις όμως κ εσύ με τη σειρά σου το "δανεισμό", θα μπορούσες κάλλιστα οταν παρκάρεις να την ξεβιδώνεις. Αν σκέφτονταν όλοι έτσι... Κ σε καμία περίπτωση δε θέλω να παρεξηγηθεί ως επικριτικό το post μου. Δεν είμαι σε θέση να κρίνω κανέναν αλλά ούτε κ να κάνω υποδείξεις σε κανέναν, απλά μου έκανε εντύπωση ο αβίαστος τρόπος που παράθεσες ότι "δανείζεσαι" και εσύ αυτό που "δανείζονται" από σένα οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Απ το να διαωνίζεις όμως κ εσύ με τη σειρά σου το "δανεισμό", θα μπορούσες κάλλιστα οταν παρκάρεις να την ξεβιδώνεις. Αν σκέφτονταν όλοι έτσι... Κ σε καμία περίπτωση δε θέλω να παρεξηγηθεί ως επικριτικό το post μου. Δεν είμαι σε θέση να κρίνω κανέναν αλλά ούτε κ να κάνω υποδείξεις σε κανέναν, απλά μου έκανε εντύπωση ο αβίαστος τρόπος που παράθεσες ότι "δανείζεσαι" και εσύ αυτό που "δανείζονται" από σένα οι άλλοι.

Δεν θεωρειται δανεισμος για μενα...Κλεψιμο ομως!Εγω πηρα καινουργια καθε φορα που μου την εκλεβαν!Πλεον απλα αν την ξεχασω φταιω εγω πιο πολυ καθως ξερω τι γινετε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει το τόπικ.

Δυστυχώς φίλε μου αυτά τα πράγματα είναι "δανεικά" αν με πιάνεις. Και μένα μου την πήραν μία, αγόρασα καινού ρια, μου την πήραν δυο, ε μετά άρχισα και εγώ να "δανείζομαι"... Όποιος έχει μηχανάκι εκτός πάρκινγκ με καταλαβαίνει. Κάθε τρεις και λίγο μου λείπουν βίδες, μου έχουν σπάσει το βαλιτσάκι 2 φορές, και στο θεό σας, μου πήραν το στρογγυλό πλαστικό που καλύπτει τη μίζα! έλεος...

Πρωτότυπο επιχείρημα για να δικαιολογήσει κάποιος μια κλοπή. Αλλά δεν δικαιολογείται ούτε νομικά, ούτε ηθικά.

Είναι κλοπή κι αυτός που τη διαπράττει ΚΛΕΦΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος κλεψανε τους υαλοκαθαριστήρες στο passat. Και ολα αυτα σε πυλωτη...

Και μη χειροτερα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ κιόλας, αλλά νομίζω ότι όλοι σας που με επικρίνετε και με λέτε "κλέφτη" δεν έχετε τραβήξει τα ίδια. Δε ξέρω που μένετε - εγώ κέντρο με υψηλή εγκληματικότητα - δε ξέρω εαν έχετε150 το μήνα για γκαράζ - εγώ δεν έχω - αλλά σίγουρα ξέρω ότι όποιος τραβάει τα ίδια με εμένα καθημερινά με καταλαβαίνει τουλάχιστον. Όταν πας να πάρεις το αμάξι σου και λείπουν ακόμα και τα καπάκια των βαλβίδων, σκέφτεσαι αλλιώς. Και θεωρώ και τυχερό τον εαυτό μου που δε μου το έχουν ανοίξει - σπάσει - χαρακώσει ακόμα. Οι υπόλοιποι που δεν τολμάτε καν να παρκαρετε για 5 λεπτά στις "κακόφημες" περιοχές που μένω εγώ, μπορείτε να κρατήσετε τις κριτικές σας για τον ευατό σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ κιόλας, αλλά νομίζω ότι όλοι σας που με επικρίνετε και με λέτε "κλέφτη" δεν έχετε τραβήξει τα ίδια. Δε ξέρω που μένετε - εγώ κέντρο με υψηλή εγκληματικότητα - δε ξέρω εαν έχετε150 το μήνα για γκαράζ - εγώ δεν έχω - αλλά σίγουρα ξέρω ότι όποιος τραβάει τα ίδια με εμένα καθημερινά με καταλαβαίνει τουλάχιστον. Όταν πας να πάρεις το αμάξι σου και λείπουν ακόμα και τα καπάκια των βαλβίδων, σκέφτεσαι αλλιώς. Και θεωρώ και τυχερό τον εαυτό μου που δε μου το έχουν ανοίξει - σπάσει - χαρακώσει ακόμα. Οι υπόλοιποι που δεν τολμάτε καν να παρκαρετε για 5 λεπτά στις "κακόφημες" περιοχές που μένω εγώ, μπορείτε να κρατήσετε τις κριτικές σας για τον ευατό σας.

Όποια κι αν είναι η δικαιολογία, η πράξη που περιγράφεις ηθικά και νομικά είναι κλοπή και με τίποτα δεν αλλάζει.

Η αυτοδικία είναι ίδια ή ακόμα χειρότερη ως παράνομη πράξη από την αρχική που την προκάλεσε και κυρίως δε διορθώνει το πρόβλημα, αντιθέτως το διαιωνίζει.

Η κλοπή από όποιον κι αν γίνεται και για οποιονδήποτε λόγο, είναι κλοπή.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε εσεις κακοφημη ή μη κακοφημη περιοχη αν ο αλλος σου εχει βαλει στο ματι να σου κλεψει το αμαξι ή κατι απο αυτο δε το γλυτωνεις. Μεχρι στιγμης μου εχουν <<ελαφρωσει>> καινουργια τασια (πανε 11 χρονια) απο μια lacia delta που ειχα και το καπακι του πισω υαλοκαθαριστηρα του πολο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες εμενα για κανα χρονο στη θεσσαλονικη λογο δουλειας, στη περιοχη κατω ακριβως απο το ιπποκρατειο για οσους ξερουν απο θεσ. καθε φορα που παρκαρα το αμαξι ειχα μια τζαντα και εβαζα μεσα: κεφαλη απο το ραδιο cd, gps, ολα τα εγγραφα ( διπλωμα ασφαλειες κλπ ) γιατι μερικοι τα κλεβουν και αυτα, κεραια αμαξιου και φυσικα δεν αφηνα ουτε ενα κερμα των 5 λεπτων σε εμφανες σημειο γιατι πολλοι ναρκομανεις ειναι ικανοι να σπασουν ενα αμαξι εστω και 5 λεπτα.με τα απο αυτο το σκεπαζα και με μια κουκουλα γιατι να γνωριζετε πως η κουκουλα απωθει κατα μεγαλο ποσοστο του κλεφτες.φυσικα ειχα και συνεγερμο.ευτυχως στον ενα χρονο που εμεινα δεν ειχα κανενα περιστατικο εκτος απο μια γρατζουνια στο πισω φτερο επειδη ενας βλακας διπλοπαρκαρε και το κολλησε πανω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.