Jump to content
gkb tsi

Safe Mode

Recommended Posts

καλημερα σε ολους τους φιλους χρονια πολλα Χριστός Ανέστη.ενα δωρο μου επιφύλασσε ανημερα της γιορτης μου το jetta tsi 140 υστερα απο διασκεδαση κ καθως κανενα συμπτωμα δεν ειχε παρουσιαστει εως τωρα εβαλα μπροστα κ διαπιστωσα οτι δεν ανεβαζε πανω απο 3000 σαλ χωρις κανενα λαμπακι τιποτα.εκανα καποια χλ κ το εσβησα το ξανα αναψα κ τοτε αναψε η κίτρινη ένδειξη μηχανης κ το αμαξι συνεχειζει να ειναι σε safe mode κατασταση κ να μην πηγαινει καθολου.Πριν 30000 περιπου χλμ αλαξα σκαστρα κ πριν 15000 ν75 κ μαγνητική κομπρεσορα.ρε παιδια καμια ιδεα τι μπορει να ειναι γιατι θα τρελαθω σημερα εχετε?

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά φίλε ! μήπως έβαλες καμία βενζίνη σκάρτη;

πολλά μπορεί να είναι το λαμπάκι της μηχανής,εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό-το ε΄χειςβάλει σε vag com μήπως και σου βγάλει την βλάβη;

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά φίλε ! μήπως έβαλες καμία βενζίνη σκάρτη;

πολλά μπορεί να είναι το λαμπάκι της μηχανής,εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό-το ε΄χειςβάλει σε vag com μήπως και σου βγάλει την βλάβη;

να σε καλα φιλε δεν ξερω αν ειναι η βενζινη αναψε σημερα κ τελειωνε η βενζινη κ ξανα εβαλα απο το ιδιο πρατηριο δεν ξερω τη να κανω δεν εχω διαγνωστικο κ δεν εχω καποιον που να εχει μακαρι να προλαβω αυριο να το παω κ δεν εχω με τι αλλο να κινηθω κ αναγκαστικα με το ιδιο κ ας εχει προβλημα πρεπει να παω δουλεια ευχομαι να μην ειναι κατι τι αλλο να πω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εστρωσε με την βενζινη θα πρεπει να μπει οπωσδηποτε σε διαγνωστικο για να δεις απο που προερχεται το σφαλμα.

Λογικα κατι εχει διαβασει και επεσε σε safe mode.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εστρωσε με την βενζινη θα πρεπει να μπει οπωσδηποτε σε διαγνωστικο για να δεις απο που προερχεται το σφαλμα.

Λογικα κατι εχει διαβασει και επεσε σε safe mode.

Δυστηχως μαγνητικη κομπρεσορα μεσα σε 7 μηνες δευτερη φορα θα σας πω νεα μολις το φτιαξω την πεμπτη.

Link to comment
Share on other sites

εισαι εγγυηση?

[/quot]

οχι δεν ειμαι ουτε την πρωτη φορα ημουν πριν 7 μηνες απλα πλήρωσα τα μισα.

Edited by GKB TSI
Link to comment
Share on other sites

Αν την άλλαξες σε αντιπροσωπεία ή εξουσιοδοτημένο συνεργείο VW έχει δύο χρόνια εγγύηση ανταλλακτικό και εργασία οπότε θα την αντικαταστήσουν δωρεάν.

Edited by PERIS
Link to comment
Share on other sites

Αν την άλλαξες σε αντιπροσωπεία ή εξουσιοδοτημένο συνεργείο VW έχει δύο χρόνια εγγύηση ανταλλακτικό και εργασία οπότε θα την αντικαταστήσουν δωρεάν.

ετσι θα γινει φιλε αν κ στην αρχη αλλα μου λεγαν οτι αφου πληρωσα την μιση στην αρχη μιση εγγυηση εχω αλλα δεν το δεχτηκα κ μου ειπαν οκ μετα ας το φτιαξω κ βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η μαγνητική αλλάχτηκε στα πλαισια εγγυήσεως του ανταλλακτικού με μηδενικό κοστος ουτε για εργασια να ειναι καλα τα παιδια στην αντιπροσωπία της Λειβαδιας.

Link to comment
Share on other sites

Τελος καλο ολα καλα λοιπον.

Τωρα λειτουργει κανονικα το αμαξι?

ναι Κωνσταντινε πεταει ξανα σημερα θα αλαξω κ μπουζακια κ ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε GKB TSI ακριβως το ιδιο προβλημα σε TSI 140 2007 107000χιλ την Παρασκευη.Σημερα αλλαξα σκαστρα Ν75 και μαγνητικη και πληρωσα μαζι με σερβις λιπαντικο (174eur) συνολο με εργατικα 680eur, με 15%εκπτ.Ποσο πληρωσες εσύ?

Αστα να πανε και ηταν εκτως εγγυησης, τι αλλο θα βγαλει!!!!!!!!!!!ΑΜΑΝ

Ελπιζω να μην εχω την ιδια συνεχεια μεσενα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.