Jump to content
cjgeorgio

Navigation System For Cc

Recommended Posts

Εχω το rcd510 και λέω γιατί δεν έχει το rns510? :D

Τι έχετε να προτείνετε? zenec or mtx rns510?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το rcd510 και λέω γιατί δεν έχει το rns510? :D

Τι έχετε να προτείνετε? zenec or mtx rns510?

Αν είναι καλό το RNS, τότε αυτό... αλλά συνήθως από e-bay δύσκολο να είσαι σίγουρος. Αν θέλεις κάτι "τσίλικο" τότε το Zenec (τίγκα στα καλούδια).

Αν αυτό που σε καίει είναι το DVD τότε τα παραπάνω μονόδρομος (ξέχνα τις όποιες κινεζιές... μιας και τα ψάξαμε και τα νεότερα μοντέλα και είναι δυστυχώς πολύ μέτρια)

Αν τώρα σε καίει πρακτικά το Navi, και θέλεις και bluetooth (μαμά) χωρίς να νοιάζεσαι για το DVD, με λιγότερα λεφτά από τα 2 παραπανω, μπορεί να γίνει η δουλειά στο RCD σου (τα πάντα ελεγχόμενα από αυτό) :D

Είδα την προσθήκη του navi στο RCD του Νίκου (μαύρη θεική μπερλίνα από την εδώ παρέα μας) και είναι απλα ΑΨΟΓΟ με το IGO! :D

Link to comment
Share on other sites

Είδα την προσθήκη του navi στο RCD του Νίκου (μαύρη θεική μπερλίνα από την εδώ παρέα μας) και είναι απλα ΑΨΟΓΟ με το IGO! :D

Κάτι παραπάνω ξέρει ο παλιός......

μπράβο Σίμο και πάλι σωστός...:D

Link to comment
Share on other sites

Εσείς οι "παλιοί" θα μας κλείσετε τα σπίτια πολύ-αγαπημένε μου κύριε καθηγητά :D :D

Και επί τη ευκαιρία... ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :D :D :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καλό το RNS, τότε αυτό... αλλά συνήθως από e-bay δύσκολο να είσαι σίγουρος. Αν θέλεις κάτι "τσίλικο" τότε το Zenec (τίγκα στα καλούδια).

Αν αυτό που σε καίει είναι το DVD τότε τα παραπάνω μονόδρομος (ξέχνα τις όποιες κινεζιές... μιας και τα ψάξαμε και τα νεότερα μοντέλα και είναι δυστυχώς πολύ μέτρια)

Αν τώρα σε καίει πρακτικά το Navi, και θέλεις και bluetooth (μαμά) χωρίς να νοιάζεσαι για το DVD, με λιγότερα λεφτά από τα 2 παραπανω, μπορεί να γίνει η δουλειά στο RCD σου (τα πάντα ελεγχόμενα από αυτό) :D

Είδα την προσθήκη του navi στο RCD του Νίκου (μαύρη θεική μπερλίνα από την εδώ παρέα μας) και είναι απλα ΑΨΟΓΟ με το IGO! :D

Με καίει το navi και το bluetooth..

Γίνεται με το rcd??????????? :D

INFORMETIONS PLEASE

rns 510 παίζει μτχ 800 ευρόπουλα από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Με καίει το navi και το bluetooth..

Γίνεται με το rcd??????????? :D

INFORMETIONS PLEASE

rns 510 παίζει μτχ 800 ευρόπουλα από Ελλάδα.

Ναι παίζει με εξωτερικό box. Πρακτικά εξωτερικός αντάπτορας/Interface με ένα σκασμό συνδέσεις. Εκεί πάνω μπαίνει το Navi box. Ελεγχος με την οθόνη αφής κανονικα από το RCD. Δυνατότητα να έχεις δικό του εξωτερικό ηχειάκι, ή μέσω των ηχείων του αυτοκινήτου (auto sound muting καιεπιστροφή) κτλ κτλ κτλ. Τιμή νομίζω στα 350ευρώ για αυτά τα δύο.

Λειτουργικά, άψογο, και κρατάς τον αντικειμενικά ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ενισχυτή του Blaupunkt μας ΣΥΝ το ότι έχεις διπλό ραδιοφωνικό δέκτη (και για αυτό έχει άψογη λήψη). Μπορείς φυσικά να το δεις από κοντά αν βρεθούμε και με τα παιδιά για να καταλάβεις έμπρακτα.

Για Bluetooth, παίζει από Πολωνία ΓΝΗΣΙΟ σετ (τοποθέτηση κάτω από το κάθισμα οδηγού) σε πολύ χαμηλό κόστος καθότι ο μάγκας το πουλάει σε δολάρια. Και εκέι κάπου στο 300άρι πλεον υπολογίζεις καθότι είναι ξεφτιλισμένο αυτό τον καιρό το δολάριο!!!

Τώρα περισσότερες info από Προφέσορα, ή Νίκο! Το κατέχουν το σπορ πολύ καλύτερα από εμένα. Αν ενδιαφέρεσαι να το δούμε γιατί για το Navi ψήνομαι άσχημα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Άρχισα να ψηνομαι για k04. :D με βλέπω από βδομάδα στον Πορφύρη.....:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Άρχισα να ψηνομαι για k04. :D με βλέπω από βδομάδα στον Πορφύρη.....:D

:D :D :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Άλλαξε συμπλέκτη, και όρμα! Αντε να δούμε πόσο αντέχει το CC :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα ένα rns 510 και έχω 1-2 απορίες. Βγαίνει το rcd 510 και κουμπώνει το rns 510 και όλα οκ? Με το gps τι παίζει? Αγοράζω κεραία από την VW? Με τους χάρτες τι γίνεται τους αγοράζω πάλι από την VW και αν ναι πόσο? Bluetooth για το κινήτο είναι ενσωματομένο στο rns 510 η θέλει χώρια να το αγοράσω όπως στο rcd 510? Πριν πάρω τηλέφωνο θα ήθελα να ξέρω μερικά πράγματα. Εχει σκληρο δίσκο 30G στάνταρ? Η τιμή είναι 800 ευρό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα ένα rns 510 και έχω 1-2 απορίες. Βγαίνει το rcd 510 και κουμπώνει το rns 510 και όλα οκ? Με το gps τι παίζει? Αγοράζω κεραία από την VW? Με τους χάρτες τι γίνεται τους αγοράζω πάλι από την VW και αν ναι πόσο? Bluetooth για το κινήτο είναι ενσωματομένο στο rns 510 η θέλει χώρια να το αγοράσω όπως στο rcd 510? Πριν πάρω τηλέφωνο θα ήθελα να ξέρω μερικά πράγματα. Εχει σκληρο δίσκο 30G στάνταρ? Η τιμή είναι 800 ευρό.

ρε γιωργο κοιτα εδω ο χαμος γινεται και σε πολυ καλες τιμες κιολας

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/?offertype=&ca=77&ca=262&ca=&makes=Volkswagen&q=&ag=&bre=2007&tre=2012&region=&condition= δες εδω και παρε μια και ας μην ειναι γνησια τι εγινε :growl:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα Τάσο με αυτά είναι ότι δεν έχουν ποιοτικιά απικόνηση όπως το μαμά.... :growl:

Μπορεί να έχουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλά αλλιώς φένεται το rns 510 και 800 είναι καλή τιμή. Θα πάρω αύριο τηλέφωνο για πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Σίμοοοο. Θέλω περισσότερες πληροφορίες για την πατέντα που βάζει navi στο RCD510.

Πού τοποθετείται το επιπλέον hardware;

Πού και πώς τοποθετείται η κεραία GPS;

Τι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιεί; Windows Mobile; Windows CE; Άλλο;

Τι εισόδους έχει; USB; SD card; CD;

Δέχεται είσοδο από το RCD (π.χ. από το CD του ή την SD card του) ;

Έρχεται με συγκεκριμένο navigation software (π.χ. iGo) και αν ναι, ποια version και με ποιους χάρτες (εταιρεία και έκδοση) ;

Δέχεται ανανεώσεις χαρτών και POIs (π.χ. speedcameras) και αν ναι, από ποια είσοδο;

Η έκδοση του software είναι επίσημα αγορασμένη με άδεια, με κλειδιά πρόσβασης και δικαίωμα αναβαθμίσεων χαρτών κλπ;

Οι διαφορετικές λειτουργίες του RCD (π.χ. radio, CD, multimedia, aircondition, αισθητήρες στάθμευσης, κάμερα οπισθοπορείας) σε συνδυασμό με το navi λειτουργούν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο όπως στο RNS;

Link to comment
Share on other sites

Σίμοοοο. Θέλω περισσότερες πληροφορίες για την πατέντα που βάζει navi στο RCD510.

Πού τοποθετείται το επιπλέον hardware;

Πού και πώς τοποθετείται η κεραία GPS;

Τι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιεί; Windows Mobile; Windows CE; Άλλο;

Τι εισόδους έχει; USB; SD card; CD;

Δέχεται είσοδο από το RCD (π.χ. από το CD του ή την SD card του) ;

Έρχεται με συγκεκριμένο navigation software (π.χ. iGo) και αν ναι, ποια version και με ποιους χάρτες (εταιρεία και έκδοση) ;

Δέχεται ανανεώσεις χαρτών και POIs (π.χ. speedcameras) και αν ναι, από ποια είσοδο;

Η έκδοση του software είναι επίσημα αγορασμένη με άδεια, με κλειδιά πρόσβασης και δικαίωμα αναβαθμίσεων χαρτών κλπ;

Οι διαφορετικές λειτουργίες του RCD (π.χ. radio, CD, multimedia, aircondition, αισθητήρες στάθμευσης, κάμερα οπισθοπορείας) σε συνδυασμό με το navi λειτουργούν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο όπως στο RNS;

Οτι θα γινόμουν και εκπρόσωπος τύπου, δεν το περίμενα. Directly via MSN από τον Νίκο :thumbsup::thumbsu:

--- Windows CE.

--- SD Card.

--- Είσοδο από το RCD όχι (δεν βγάζει το RCD έξοδο και δεν θα είχε νόημα κάτι που υπάρχει ήδη στη συσκευή να το περνάς από μια 3rd party συσκευή και να τη γυρίζεις πάλι μέσα στην αρχική! :p) Έχει όμως εισόδους για TV, DVD κλπ, καθώς και εξόδους για πίσω προσκέφαλα)

--- Έρχεται με παλιά έκδοση του iGO (iGO 8 με ελληνικά, αλλά πολύ παλιά), αλλά η συσκευή είναι ξεκλείδωτη, οπότε περνάς με ένα απλό copy/paste ότι software χαρτών σου αρέσει).

--- Σαφώς και περνάς ότι χάρτη θέλεις και ότι ΡΟΙ αφού είναι εντελώς ξεκλείδωτο. Όλα αυτά από την SD του navi box.

--- Προφανώς δεν είναι αγορασμένη άδεια το software και δεν έχει κανένα κλειδί πρόσβασης.

--- Όταν βρίσκεσαι στο περιβάλλον του χάρτη, στην οθόνη δεν βλέπεις ΤΙΠΟΤΑ από τις μαμά λειτουργίες του RCD. Μπορείς φυσικά να αλλάξεις την ένταση ή σταθμό ραδιοφώνου, αλλά δεν βλέπεις τίποτα στην οθόνη. Την κάμερα οπισθοπορείας όμως, αν την συνδέσεις στο interface αντί για το RCD, αλλάζει αυτόματα είτε βρίσκεσαι σε φάση ΟΕΜ οθόνης είτε σε φάση navigation οθόνης (έχω την ΟΕΜ κάμερα και παίζει έτσι ακριβώς).

Και να προσθέσω εγώ ότι

- η τοποθέτηση πρακτικά γίνεται με πλακέτα που συνδέεται ΜΕΣΑ στο κουφάρι του RCD και πρακτικά τα παντρεύει όλα μεταξύ τους (εξωτερικά box, με can και αφής)

- Κεραία πεταμένη στο χάος εντός του ταμπλώ (τραβάς και βγαίνει αεραγωγός συνοδηγού, και από εκεί πίσω το χάος. Την πετάς εκεί και πιάνει

- Στην σύνδεση της πλακέτας αν θέλεις επιλέγεις να δουλέυει ηχητικά από τα μαμά ηχεία (auto-mute κτλ κτλ). Aν δεν θέλεις δίνουν και εξωτερικό ηχείο).

- Για το άναμα του GPS έχεις εξωτερικό κουμπάκι που αν το κολλήσεις στην κολώνα του τιμονιού δεν φαίνεται πουθενά.

Φωτό δεν έχω να ανεβάσω, αλλά στην "μαύρη καλλονή" παίζει ΑΨΟΓΑ!!

P.S. και το βασικότερο ότι μιλάμε για σύνολο hardware στα 350 γιούρια (ο Νίκος έχει κάνει κονέ και για χαμηλότερη τιμή νομίζω από ότι μου έλεγε)! Μοναδικό μανίκι που θέλει υπομονή είναι η τοποθέτηση αλλά για εμένα αξίζει τον κόπο μιας και το RCD έχει ΦΟΒΕΡΗ πηγή σε σχέση με τις εναλλακτικές που υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πως δεν περίμενα τόσο γρήγορη απάντηση! Many thanks!

Μερικές διευκρινίσεις τώρα:

Ακόμα δεν κατάλαβα πού τοποθετείται το Navi Box. Σε ποιον χώρο του αυτοκινήτου δηλαδή και πώς έχεις πρόσβαση να του βάλεις π.χ. μια SD αναβάθμισης;

Πώς χειρίζεσαι το interface του Navi box; Υποθέτω ότι βλέπεις τα πάντα στην οθόνη του RCD, αλλά για να έχεις interaction στα μενού (π.χ. για τα copy paste που λες) το λειτουργείς κανονικά με touch screen ή έρχεται με κάποιο mini keyboard ή remote;

Όταν παίζει το Navi, τι πρέπει να κάνεις για να επιστρέψεις στις μαμίσιες ενδείξεις του RCD; Κάποιο από τα κουμπιά του RCD ή κάτι στο NaviBox; Υποστηρίζει multitasking ώστε αφού π.χ. κάνεις όπισθεν να ξαναγυρίσεις στην ενεργή διαδρομή του navi ή πρέπει να βγεις από/κλείσεις το Navi software για να δεις π.χ. την κάμερα οπισθοπορείας στην οθόνη του RCD;

Πώς κάνει διαχείριση ενέργειας; Παίρνει ρεύμα κατευθείαν με το άναμμα της μηχανής ή έχει επιπλέον κουμπί on/off; Αν τραβάει απευθείας ρεύμα, για πόσα αμπέρ μιλάμε; Πόσο ρεύμα καίει σε stand-by mode με σβηστή τη μηχανή;

Η τιμή των περίπου 350 ευρώ είναι μόνο για το μηχάνημα ή περιλαμβάνει και τοποθέτηση; Αν όχι, πόσο είναι το κόστος τοποθέτησης (αν το αναλαμβάνει αυτός που το πουλάει) ; Αν δεν ισχύει τίποτα από αυτά, ξέρει κανείς πόσο περίπου κοστίζει μια τέτοια τοποθέτηση σε έναν ηλεκτρολόγο αυτοκινήτου;

Τίποτα φωτογραφίες έχουμε από το μηχάνημα και από την τοποθέτηση;

Thanks again! :p

Link to comment
Share on other sites

1. Βάζοντας την πλακέτα στο εσωτερικό του RCD, μπορείς πλεον να συνδέσεις επάνω του ένα εξωτερικό Interface το οποίο έχει video in, gps in κτλ κτλ. Αυτό το Interface είναι ένα κουτάκι το οποίο το βάζεις όπου εσύ επιθυμείς. Στην περίπτωση του ο Νίκος, επειδή δεν σκόπευε να συνδέσει τίποτα άλλο το πέταξε κάτω από το στερεοφωνικό (στον άδειο χώρο). Στο Interface αυτό συνδέεται το Navi-box το οποίο το βάζεις πρακτικά όπου θέλεις. Στην περίπτωση του ο Νίκος το έχει πετάξει μέσα στη θήκη του book του αυτοκινήτου (ταβάνι από το ντουλαπάκι συνοδηγού).

2. Στο RCD πρακτικά βλέπεις μόνο το πρόγραμμα πλοήγησης, και μπορείς να το ελέγξεις με το αφής. ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω! Δηλαδή δεν βλέπεις περιβάλλον WinCE από ότι κατάλαβα μιας και είναι autoboot όπως είναι και ένα εξωτερικό GPS. Τις όποιες μετατροπές σε POI, ή αντιγραφές κτλ κτλ τα κάνεις με PC απευθείας επάνω στην κάρτα SD του Navibox. Καθότι ανέφερε ο Νίκος, είναι ξεκλείδωτο οπότε έχεις ελευθερία κινήσεων... και είναι πρακτικά σαν να σετάρεις ένα PDA :roadrage:

3. Από ότι μου έδειξε πατάς το κουμπί του ράδιο πχ και σε πάει στη λειτουργία ράδιο. Αν το πατήσεις ξανά σε πάει σε Navi. Από ότι είδα πρακτικά, το RCD δουλεύει ΩΣ είχε σε όλους τους τομείς και το GPS δουλεύει παράλληλα όπου και φυσικά επιλέγεις εσύ πότε θέλεις να το βλέπεις.

4. Για το ρεύμα, έτσι που το είδα τραβάει μέσω του RCD. Κοινώς, όταν κόβει το RCD, κόβουν και όλα τα υπόλοιπα. (θα το τσεκάρω)

5. Η τιμή είναι για αγορά Online απ'έξω. Κοινώς με τις οδηγίες που έχει το ψάχνεις εσύ για να το κάνεις. Από όσο γνωρίζω τα παιδιά το έκαναν μόνοι τους, με μπόλικη υπομονή, και ασχολούμενοι κάποια ώρα. Λογικά ένας ηλεκτρονικός κάνει την δουλειά στο φτερό επάνω στο RCD, και ένας ηλεκτρολόγος το περνάει πολύ εύκολα μετά επάνω στο αμάξι με τις όποιες συνδεσμολογίες.

Γενικά είναι λίγο "ταλαιπωρία" και θέλει μπόλικο μεράκι για να γίνει, αλλά το αποτέλεσμα πιστεύω ότι αξίζει καθότι το τιγκάρεις το αμάξι με ένα σκασμό "εισόδους" και διατηρώντας το RCD έχεις και ένα πληρως λειτουργικό Navi! Το τονίζω αυτό καθότι όπως έχουμε ξαναπεί, ο ενισχυτής του Blaupunkt RCD είναι ΠΟΛΥ καλός για την κατηγορία του, και πρακτικά υπερτερεί (έστω και στα σημεία) ακόμα και αυτού του Siemens/VDO RNS (λογικό λόγω των εξτρά κυκλωμάτων, και δίσκου που έχει το RNS).

Για φωτό δεν έχω τίποτα, αλλα μπορούμε να ζητήσουμε από τον Νίκο να βγάλει μερικές (λειτουργικά). Από τοποθέτηση δεν νομίζω να έχει κάτι στο χέρι να μας δώσει.

Οταν το παρουμε απόφαση και μου το παραγγείλει, και το περάσουμε θα τα βγάλουμε όλα αναλυτικά (ως συνήθως) :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχει βγει Interface με built-in gps οποτε δεν ειναι απαραιτητο το Navi-box.

Εχεις κανένα Link να μας δώσεις? Κάτι τέτοιο ακούγεται ακόμα πιο ενδιαφέρον! :)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι είναι ίδιο με αυτό που ανέφερα. Δεν καταλαβαίνω όμως αν εννοεί ότι το "option" είναι για χτισμένο εσωτερικά, ή για να το δίνουν μαζί το Navi-box σαν πακέτο :console:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα το lm navigation look oem στο αμάξι μου μαζί με κεραία για ψηφιακό σήμα.

Έχουμε και λέμε. Από χάρτες είναι καλό δείχνει και της κάμερες και τα σημεία που την πέφτουν ποιο συχνά με ραντάρ χειρός.

Από DVD player είναι ικανοποιητικό.

Η sd κάρτα που είχα 8G δεν την διάβαζε και μου είπαν μέχρι 2G διαβάζει.

Το iPhone 4 το συνδέω με καλώδιο που τράβηξαν στο ντουλαπακι του συνοδιγού και Το διαβάζει παίζει τα τραγούδια και το φορτίζει. Έχει και USB ανταπτορα μαζί αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα.

Το τηλέφωνο συνδέεται αυτόματα μέσω bluetooth ΑΛΛΑ δεν μου άρεσε που δεν ακούω καλά το άτομο με το οποίο μηλάω και πρέπει να ανεβάζω πολύ την ένταση και ούτε ακούγομαι καλά (Παρασκευή θα πάω να το διωρθώση)

Ο κλιματισμός δουλεύει κανονικά με πλήρη απηκόνηση και ο αισθητήρας παρκαρίσματος πίσω ( με τον μπροστά έχουμε θέμα δεν έχει οπτική ένδηξη αλλά μόνο ηχητική )

Το ψηφιακό σήμα δεν δουλεύει καθόλου και θα πάω να μου αλλάξουν θέση της κεραίες από το παμπρίζ στο εσωτερικό της μηχανής.

Το όλο πακέτο κόστισε 750 €

Παρασκευή που θα πάω για της μικροδιωρθώσεις θα αλλάξω τα 4 twitter και τα 2 μεσαία μπροστά με κόστος 250€. Θα αποκτίση ποιο γεμάτα μεσαία και ποιο ποιοτικό ήχο χωρίς να χρειάζεται να ανεβάζω πολύ την ένταση.

Το κατάστημα είναι στην τούμπα γρ.Λαμπράκη

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις τα ηχεία, θα βαλεις τα μπροστά πίσω, και τα καινούργια μπροστά! Τα πίσω είναι που είναι του πεταματού Γιώργο!

Για το car-audio... καλοφόρετο!

Παρεπιπτόντως τι ηχεία σου είπε για 250γιούρια? (μάρκα εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα το lm navigation look oem στο αμάξι μου μαζί με κεραία για ψηφιακό σήμα.

Έχουμε και λέμε. Από χάρτες είναι καλό δείχνει και της κάμερες και τα σημεία που την πέφτουν ποιο συχνά με ραντάρ χειρός.

Από DVD player είναι ικανοποιητικό.

Η sd κάρτα που είχα 8G δεν την διάβαζε και μου είπαν μέχρι 2G διαβάζει.

Το iPhone 4 το συνδέω με καλώδιο που τράβηξαν στο ντουλαπακι του συνοδιγού και Το διαβάζει παίζει τα τραγούδια και το φορτίζει. Έχει και USB ανταπτορα μαζί αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα.

Το τηλέφωνο συνδέεται αυτόματα μέσω bluetooth ΑΛΛΑ δεν μου άρεσε που δεν ακούω καλά το άτομο με το οποίο μηλάω και πρέπει να ανεβάζω πολύ την ένταση και ούτε ακούγομαι καλά (Παρασκευή θα πάω να το διωρθώση)

Ο κλιματισμός δουλεύει κανονικά με πλήρη απηκόνηση και ο αισθητήρας παρκαρίσματος πίσω ( με τον μπροστά έχουμε θέμα δεν έχει οπτική ένδηξη αλλά μόνο ηχητική )

Το ψηφιακό σήμα δεν δουλεύει καθόλου και θα πάω να μου αλλάξουν θέση της κεραίες από το παμπρίζ στο εσωτερικό της μηχανής.

Το όλο πακέτο κόστισε 750 €

Παρασκευή που θα πάω για της μικροδιωρθώσεις θα αλλάξω τα 4 twitter και τα 2 μεσαία μπροστά με κόστος 250€. Θα αποκτίση ποιο γεμάτα μεσαία και ποιο ποιοτικό ήχο χωρίς να χρειάζεται να ανεβάζω πολύ την ένταση.

Το κατάστημα είναι στην τούμπα γρ.Λαμπράκη

ε καλα δεν παιζεσαι με τιποτα ρε φιλε καλα ρε εσυ το μεσιμερι δεν ηξερες τι να βαλεις και τωρα το περασες κιολας και το εχεις και το χαιρεσαι πωπωπω τι εισαι εσυ ρε φιλε δεν παιζεσαι ομως με τιποτα :blush::lol: :lol: :lol: :lol: καλοριζικο να ειναι και να σε γερος για να χαρεις οτι εχεις βαλει μεχρι στιγμης στο αμαξακι σου φιλε μου και σαν και αυτα χιλια :thumbsup:

Edited by tasossline t
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις τα ηχεία, θα βαλεις τα μπροστά πίσω, και τα καινούργια μπροστά! Τα πίσω είναι που είναι του πεταματού Γιώργο!

Για το car-audio... καλοφόρετο!

Παρεπιπτόντως τι ηχεία σου είπε για 250γιούρια? (μάρκα εννοώ)

Δεν ρώτησα μάρκα αλλά υποθέτω μια καλή μιας και ο τύπος που έχει το μαγαζί είναι επαγγελματίας και όχι κανένας βαρεμενος όπως κάτι άλλοι. Κάτσε να βγουν οι πόρτες άμα είναι βάζω τα μπροστά πίσω και ένα ζευγάρι μπάσα μπροστά καινούργια. Το μηχάνημα πάντος καλό είναι.

Έχει καλή ποιοτητα και αξίζει τα λεφτά του.

ε καλα δεν παιζεσαι με τιποτα ρε φιλε καλα ρε εσυ το μεσιμερι δεν ηξερες τι να βαλεις και τωρα το περασες κιολας και το εχεις και το χαιρεσαι πωπωπω τι εισαι εσυ ρε φιλε δεν παιζεσαι ομως με τιποτα :blush::lol: :lol: :lol: :lol: καλοριζικο να ειναι και να σε γερος για να χαρεις οτι εχεις βαλει μεχρι στιγμης στο αμαξακι σου φιλε μου και σαν και αυτα χιλια :thumbsup:

Τι να κάνω ήταν αμαρτία τέτοιο αμάξι και να κρατάω το κινητό στο χέρι όταν μηλαώ. Και από την άλλη τόση αστυνομιά καλό είναι να ξέρεις που την πέφτουν και που έχει κάμερες. Μόλις βάλουν και την ψηφιακή καρέα καλα μαζί με τα ηχεία θα είναι ότι πρέπει (πολυτελές δερματινο σαλόνι με ψηφιακή τηλεόραση)....

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αύριο θα πάω να μου τελειώσει το ice-project στο αμάξι μου. :whistling:

Θα βάλουμε εξωτερικό μικρόφωνο για της κλείσεις του τηλεφώνου.

Θα βάλουμε καλύτερα της κεραίες της ψυφιακής τηλεόρασης η θα της αλλάξουμε. :frantics:

Θα δούμε γιατί στο ράδιο δεν παίζει καθαρά και έχει παράσητα. :drinks:

Θα δούμε γιατί δεν διαβάζει τραγούδια η κάρτες απο usb-sd card. :yahoo:

Και αν δεν βρεθει λύση με βλέπω να το βγάζω και να πέρνω τα λεφτά μου πίσω. :thumbsu:

Δεν είμαι ικανοποιημένος 100% (όταν βλέπουμε κάτι κακό καλό είναι να το λέμε)

Αν όλα πάνε καλά τότε θα αλλάξω τα ηχεία του αυτοκινήτου μου με καλύτερα και θα βγει προς πώληση το μαμά rcd 510. :p

Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντήσω δημόσια ή πριβέ? (σόρρυ που χθες δεν μπόρεσα να σου μιλήσω στο τηλέφωνο αλλά είχα έναν πανζουρλισμό από απίστευτες καταστάσεις στο γραφείο και έκανα πραγματικά χαμηλές πτήσεις φίλε)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.