Jump to content
golf-agu

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν Τα 270Αρια ! (Hybrid & Big Turbo Setups) [Βελτίωση 3ου Σταδίου]

Recommended Posts

δυστηχως ναι μεν εχουμε υλικο αλλα δεν εχουμε φωτογραφιες....η περιπτωση μου ειναι πολυ απλη.δεν θα ειμαι πανω απτο αμαξι οταν αυτο φτιαχνεται για να λεω τωρα μπηκε αυτο τωρα εκεινο και ετσι ηταν πριν και μετα..μιας και θα το αφησω αθηνα στην autotechnica racing στον κωστα (ΜΑΜΟ) και θα το αναλαβει αυτος.εγω απλα θα το παραλαβω.αλλα σκοπευω να κανω παρουσιαση του αυτοκινητου σε περιοδικο με το που το στρωσω και μπορουμε να το βαλουμε σε dyno...ψαχνω ποιος εχει ακρη να το βγαλω σε κανα power πχ..σαν ολοκληρωμενη προταση μιας και θα ειναι μεσα εξω βελτιωμενο στις αρχες νοεμβρη

Link to comment
Share on other sites

εγώ σκέφτομαι να μείνω με το ρεβο και βλέπω ,δηλαδη να κανω υβριδιο αλλα χωρίς να αλλαξω πρόγραμμα προς το παρόν.....

 

έχει γίνει σε cupra ibiza και δουλευει απροβλημάτιστα ,δεν έχει πάρει τα μέγιστα που μπορει να πάρει αλλά 15-20 αλογακια τα έχει

 

τσιμπησει

 

υγ Nikdev μην μου τα ψάλεις :crazy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ σκέφτομαι να μείνω με το ρεβο και βλέπω ,δηλαδη να κανω υβριδιο αλλα χωρίς να αλλαξω πρόγραμμα προς το παρόν.....

 

έχει γίνει σε cupra ibiza και δουλευει απροβλημάτιστα ,δεν έχει πάρει τα μέγιστα που μπορει να πάρει αλλά 15-20 αλογακια τα έχει

 

τσιμπησει

 

υγ Nikdev μην μου τα ψάλεις :crazy:

σου εστειλα μυνημα τα εχουμε πει στο fb καντο και πιστευω να μην εχεις προβλημα απλα μην το παρακανεις 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερουλες μπαινω και εγω στο κλαμπ των hybrid   :) :) :)

Προχώρα κι αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαστε..  :drinks:

 

Άντε παλιόπαιδα, περιμένω μόλις βρω λίγο χρόνο θα πάω για μέτρηση στο maha να δούμε τι κάναμε..

Και θα το ανεβάσω.

(Πιστεύω να πήραμε κανα μουλαράκι ..)

Edited by nikdev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδη καθημερινα δεχομαι αρκετα πμ,

Θα προτεινα συμπληρωματικα με τα πμ να μιλαμε και στο παρον τόπικ ωστε και το φορουμ να αποκτα ενδιαφερον αλλα να μενουν και χρησιμες σημειωσεις για ολους!

Υπαρχουν αρκετοι ακομα που συμπληρωματικα μπορουν να βοηθησουν οποιον επιθυμει να παει σε stage 2(υβριδιο δηλαδη).

Ευχαριστω δημοσια τα μελη για την εκτιμηση τους.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη καθημερινα δεχομαι αρκετα πμ,

Θα προτεινα συμπληρωματικα με τα πμ να μιλαμε και στο παρον τόπικ ωστε και το φορουμ να αποκτα ενδιαφερον αλλα να μενουν και χρησιμες σημειωσεις για ολους!

Υπαρχουν αρκετοι ακομα που συμπληρωματικα μπορουν να βοηθησουν οποιον επιθυμει να παει σε stage 2(υβριδιο δηλαδη).

Ευχαριστω δημοσια τα μελη για την εκτιμηση τους.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ερωτηση ποια λύση υπάρχει χωρις να αλλαξω τρομπα σε 5αρι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπάρχει λύση χωρις να αλλάξεις τρόμπα Φάνη . Εκτος και αν στο προγραμματισουν με πολυ φτωχό μίγμα και μικρές πιεσεις ωστε να μπορεί να δουλέψει η αντλια στα BAR που πρεπει .
Βεβαια το φτωχό μίγμα ειναι κάπως ''παιζεις με την φλόγα'''
Η λύση ειναι εντόσθια απο αντλια για 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ρε παιδιά την λύση την ξέρω αλλά αυτη η επιλογή δεν με έχει πείσει! πολλα προβλήματα κ πολλά παράπονα!

(την επιλογη φτωχο μιγμα δεν το συζηταω καθολου!)

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν μιλάμε για απλή βελτίωση .καπου εδώ αλλάζεις κινητήρα.και αν κάποιος ήξερε οτι θα το βελτίωση τόσο ας έπαιρνε ενα άλλο αμάξι πιο δυνατό

Βάζω και εμένα μέσα κρίμα να μην έχουμε το διλητρο γιατι με τα ίδια λευτα που ζούμε ρίξει θα περνάμε πολλα περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Μικρόβιο σκριβώς έτσι,όταν το είχα πσρει θεωρούσα τα 160 υπεραρκετά και έλεγα ότι δεν θα το πειράξω...τώρα πάω για υβρίδιο κ εγώ ...

Link to comment
Share on other sites

ολοι σκεφτηκατε πρωτα την οικονομια και μετα κατοπης εορτης μου θελατε και αλογα....και πλεον εχετε φτασει τα 300 αλογα και η οικονομια εχει φυγει απτο παραθυρο του 1.4.παλιο βρικολακες!!!εχετε πιει με το καλαμακι το αιμα του 1.4!!!στο συνεργειο που ειμαι παληκαρι εχει 1.4 400+αλογα και βγαινει απο μερα σε μερα..1 διλιτρο(σε χρημα) στο μοτερ εχει ριξει αλλα η αδεια εκει να γραφει 1.4.τι τρελες ειναι αυτες?δεν καταλαβαινω...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Στον Μαμο που πας για ποιο λες 1.4 400+? Λιγο δυσκολο....

@playmaker οχι φιλε μου εγω προσωπικα δεν μετανιωσα για το 1.4 το διλιτρο θελει ενα σωρο λεφτα καθε χρονο! Η βελτιωση ειναι βελτιωση ειτε εχεις 1.2tsi είτε 1.4 ειτε 2.0 tsi !

Με ποια ενοια λες λαθος αμαξι πηραμε? το οτι δεν μπορει να βελτιωθει αρκετα? Το καθε μοτερ βελτιωνεται μεχρι ενα σημειο μετα ξεφευγει απο το value for money προσωπικα θεωρω οτι το 1.4 tsi αλλα και καθε μοτερ οτι καλυτερο ειναι το φουλ ολοκληρωμενο 1ο στάδιο , αντε και υβριδιο!
Και παλι το αμαξι ειναι οικονομικο μπορει και πιο οικονομικο απο μαμα .

 

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

Προχώρα κι αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαστε..  :drinks:

 

Άντε παλιόπαιδα, περιμένω μόλις βρω λίγο χρόνο θα πάω για μέτρηση στο maha να δούμε τι κάναμε..

Και θα το ανεβάσω.

(Πιστεύω να πήραμε κανα μουλαράκι ..)

Μπορείς να μάς πεις το set up  σου;

Link to comment
Share on other sites

Μικρόβιο σκριβώς έτσι,όταν το είχα πσρει θεωρούσα τα 160 υπεραρκετά και έλεγα ότι δεν θα το πειράξω...τώρα πάω για υβρίδιο κ εγώ ...

Και εσύ τέκνον Βρούτε...??? :clapping:  Τέλος πάντων ας είναι αλεξίσφαιρο, αν και στο stage που βρίσκεσαι είναι από τα πιο καλοφτιαγμένα (και αξιόπιστα).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2013 at 10:54 ΜΜ, vasillakis said:

Μπορείς να μάς πεις το set up  σου;

Λίγες πίσω μπορείς να δεις αναλυτικά.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

λογικα το πιστευουν εχουν αλλχτει κομπρεσσορες και τουρμπο και σωθηκα και ολα....

Link to comment
Share on other sites

για πείτε το υβριδικό τουρμπο θέλει κάποιου είδος στρώσιμο και αν ναι ποιο είναι αυτό

 

 

υγ ετοιμαζόμαστε σιγα σιγα :crazy:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.