Jump to content
tsolias26

Polo 6R - Εξωτερικές Παρεμβάσεις (Σήμα,προφυλακτήρες, Lip, Spoilers, Κλπ)

Recommended Posts

Ή να τα περάσεις με plasti dip σε ότι χρώμα θέλεις και όταν το βαρεθείς απλά το αφαιρείς. Αν και πιστεύω ότι το μαύρο θα του κάτσει καλά.

Στο βίντεο εδώ το βάζει.

Στο βίντεο εδώ το αφαιρεί.

Κι εδώ http://squarespokes.com/09/plasti-dipping-vw-emblems/

είναι οι οδηγίες για το πως βγαίνουν τα σήματα από το αυτοκίνητο. Βέβαια το αυτοκίνητό του είναι Golf, αλλά είναι ίδιο χρώμα νομίζω με το δικό σου. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το Polo πλέον θα διατίθεται σε 2 εκδόσεις(Match και R-Line)και θα καταργηθουν αυτές που κυκλοφορούν τώρα,μήπως γίνεται να μάθουμε αν η Κοσμοκαρ θα φέρει τους προφυλακτήρες-μαρσπιε-αεροτομή του R-Line?Γιατί όσα έχει τώρα στη λίστα με τα αξεσουάρ δε είναι αυτής της έκδοσης αλλά διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

μια ιδέα για όσους θέλουν να το κάνουν μαύρο ματ.......

IMG_4556.jpg

γνωμη μου,

απλα ΑΘΛΙΟ!!!!! λες και βαψαμε ολο το αμαξο με μαρκαδορο ειναι!!!!

στη ζαντουλα μια χαρα θα ηταν αλλα ολο το αμαξι ουτε να κοιταξω την φωτο δεν μπορω

Link to comment
Share on other sites

100 ευρο κερκυρα τοποθετημενο το αυτοκολλητο(μεμβρανη) οροφης στον δημοσθενη για οποιον εκει κοντα με οτιδηποτε

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση το πιεστικο στο πλυσιμο να διωξει το plasti dip απο το σημα VW?

εσεις που το βαψατε το δοκιμασατε απο πολυ κοντινη αποσταση?

Edited by ahilleas87
Link to comment
Share on other sites

αν εχει κενα το βαψιμο ναι αν το περασεις καλα δεν θα εχει προβλημα...! αλλα κ να φυγει εφοσον βγαινει κ με το χερι το ξαναπερνας ;) ευκολο στη χρηση του ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον ενα χρονο εχω βαψει το σημα και ολη την αεροτομη με το plasti dip. Το αμαξι εχει πλυθει καμια 10αρια φορες σε πλυντηριο αυτοκινητων χωρις να χαλασει καθολου. Καμια απωλεια χρωματος. Το μονο που χρειαζεται προσοχη ειναι οταν πλυθει να μην τριφτει πανω καποιο πανι-πετσετα γιατι επειδη ειναι ματ κραταει πανω "κομματακια". Επομενο project οι καθρευτες!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας για ενα αντικειμενο που ειναι λιγο δυσκολο να με εξυπηρετισουνε εδω στην ρόδο οπου και βρήσκομαι..
θα ηθελα να βρω την κοκκινη ταινία ποθ μπαινει στην μασκα την μπροστινη οπου εχει και το σημα..αυτη την κοκκινη ταινια την φορανε ολα τα gti συνηθως θα ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω αυτη την ταινια η ενα link απο e-bay να μου στειλετε για να την παραγγειλω..ελπιζω να καταλαβατε τι ακριβως ψαχνω..  post-21189-0-43366500-1374651280_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλέπεις στο GTI δεν ειναι ταινία ειναι ενα κομματι πλαστικό με "κουμπιά" που κουμπώνει στην μάσκα, δεν ξερω αν πωλείτε χωριστά, μπορείς ομως να το βγάλεις να το πας σε αν βαφέα και να στο κάνει κοκκινο

 

Εγω το εχω επενδύσει μα carbon γιατι αντιπαθώ τα κόκκινα.

dsc00435aj.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.de/itm/KUHLERGRILL-VW-POLO-4-IV-9N3-BJ-2005-2009-GTI-OPTIK-SCHWARZ-ROT-LACKIERFAHIG-/130859406146?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3AVW%7CModel%3APolo&hash=item1e77d41342

όντως θα σου βγει και πιο φτηνά αν το επενδυσεις...

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.