Jump to content
tsolias26

Polo 6R - Εξωτερικές Παρεμβάσεις (Σήμα,προφυλακτήρες, Lip, Spoilers, Κλπ)

Recommended Posts

llumar αν θυμαμαι καλα στην οροφη και arlon στα φαναρια

ασχετο βασιλη περασες κυριακη πρωι προς μεσημερακι απο ηλεια?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου.σπιτι αρρωστος ημουν αχαχαχαα

αα γιατι ειδα ενα ιδιο χρωμα με πινακιδες AZZ αλλα δεν θυμομουν αριθμο. και μαλιστα κατι με ρωτησε και λεω μπας και ησουν εσυ

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαψω τις ζαντες ανθρακι ματ η μαυρο ματ αλλα πως θα σας φαινοταν αν εκανα με καποιο τροπο και ενα κοκκινο περιγραμμα στο δαχτυλιδι της ζαντας?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!

εχω παραλαβει το παρακατω σηματακι R-Line ,αλλα δεν "στεκεται" στην μασκα την μπροστα γιατι δεν εχει καπου να κοντραρει!

εχει κανεις καμια ιδεα?

 

http://www.ebay.com/itm/BLACK-CAR-REFITTING-FRONT-HOOD-METAL-RLINE-R-LINE-GRILL-EMBLEM-BADGE-FOR-VW-/201315284054?

Link to comment
Share on other sites

Και να σταθει σε μερικους μηνες θα χει σκουριασει ( οι βολτες κ τ παξιμαδια), πηγαινε παρε ταινια διπλης οψης εξωτερικου χωρου και κολλα το rline badge χωρις τη βαση οπου σου ταιριαζει αισθητικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω polo 1.4 tdi facelift 2015.

ξερει κάνεις αν ταιριάζει η αεροτομή απο το blue gt κ τα μαρσπιε απο το gti κ αν καποιος τα έχει βρει σε καποιο link γιατι ψαχνω κ δεν βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για πειτε καμια γνωμη..

το δικο μου ειναι λευκο χρωμα και εχω θεμα με το καπο. 

εχει γεμισει ( ενταξει οχι τελειως) το καπο, στο μπροστα μερος μικρα σκασιματακια προφανως απο πετραδακια απο τους μπροστινους. 

αυτο εχει ως αποτελεσμα να φαινονται μικρα μαυρα στιγματακια. 

το ιδιο συμβαινει με τον προφυλακτηρα αλλα εκει δεν πολυφαινεται.

τι να κανω?

βαψιμο ολο το καπο?

βαψιμο τοπικα? 

μπορω να κανω κατι μονος?

φανταζομαι και οι υπολοιποι με ασπρο χρωμα θα εχετε παρομοιο θεμα

Link to comment
Share on other sites

το βάφεις είτε τοπικά είτε ολόκληρο και το περνάς με διάφανη μεμβράνη και δεν ξανά ασχολείσαι με σημάδια από πετραδάκια ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κοντή κεραία ραδιοφώνου που να την έχει δοκιμάσει και να έχει εξίσου καλό σήμα με την εργοστασιακή;

Link to comment
Share on other sites

έκανα μια εξωτερική παρέμβαση στην μούρη του αμαξιού.οπως βλέπετε έβαψα το κομμάτι πάνω από το νίκελ με μπλε Plasti dip δεν είναι βέβαια ακριβώς το ίδιο χρώμα αλλά αρκετά κοντά και εμένα μου αρέσει πολύ.το αδικεί η φωτό λόγω φωτισμού.πως σας φενεται;

P70821-193724(1).jpg

P70821-193819(1).jpg

P70821-193835(1).jpg

Edited by vasilisrx8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ξαναπέρναγα. Στην πρώτη φωτό η διαφορά χρώματος δεν φαίνεται έτσι όπως πέφτει η σκιά αλλά στις δύο τελευταίες κάνει μπαμ. Τέλος πάντων καλό σαν ιδέα, υποθέτω μαύρο ήταν το κομμάτι πριν το βάψεις. Εγώ θα εξαφάνιζα και το νίκελ. (έχω αλλεργία στο νίκελ πάνω στο σώμα του αυτοκινήτου)

Link to comment
Share on other sites

θα το περάσω άλλη μια φορά και μετά θα το περάσω με το glosifier που έχω για να γυαλίζει και όχι να είναι ματ όπως τώρα.αμα δεν μου αρέσει το τελικό αποτέλεσμα απλά κλασικά το τραβάω και βγαίνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν  το εχω εδώ και καιρό το αμάξι :blush: 

 

Εγώ είχα κάνει αυτές της παρεμβάσεις στο αμάξι που είχα. 

 

Αεροτομή polo GTI 

Ζάντες 16αρες της VW από το εργωστασιο.

Εργοστασιακά αμορτισέρ από polo GTI (τα ειχε επάνω από μαμα)    

Φιμε τζάμια οδηγού συνοδηγού lummar σε απόχρωση πράσινη της vw. 

Φιμε ανεμοθραυστες climair.

Οθόνη 2din.

πεταλ αλουμινίου vw μαζί με footrest.

Και καλύμματα σε κόκκινο χρώμα   

 

 

 

 

 

   

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πρώτη φορά σε forum.θα ήθελα την γνώμη-βοήθεια όσον αφορά το χαμήλωμα στο polaki..2011 μοντέλο 5πορτο.πειτε τρόπους που να μην ρισκάρουν εάν υπάρχουν..και το βασικα ερώτηματα μου είναι κόψιμο ελατηρίων η τοποθέτηση καινούργιων ;;;θα κοπανάει μετά το χαμήλωμα;;σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , Dimitris polo said:

Καλησπέρα παιδιά πρώτη φορά σε forum.θα ήθελα την γνώμη-βοήθεια όσον αφορά το χαμήλωμα στο polaki..2011 μοντέλο 5πορτο.πειτε τρόπους που να μην ρισκάρουν εάν υπάρχουν..και το βασικα ερώτηματα μου είναι κόψιμο ελατηρίων η τοποθέτηση καινούργιων ;;;θα κοπανάει μετά το χαμήλωμα;;σας ευχαριστώ...

φίλε μου τι κόψιμο ελατηρίων λες;που είμαστε στο 1800 στην άγρια Δύση;εννοείται καινούργια ελατήρια χαμηλοματος σε συνδιασμό με αμορτισέρ.ναι άμα χαμηλώσεις θα Κοπανάκι λίγο παραπάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πρώτη φορά σε forum.θα ήθελα την γνώμη-βοήθεια όσον αφορά το χαμήλωμα στο polaki..2011 μοντέλο 5πορτο.πειτε τρόπους που να μην ρισκάρουν εάν υπάρχουν..και το βασικα ερώτηματα μου είναι κόψιμο ελατηρίων η τοποθέτηση καινούργιων ;;;θα κοπανάει μετά το χαμήλωμα;;σας ευχαριστώ...


Θα κανεις banακι ποτε κοψιμο μονο αλλαγη τα ελατηρια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2018 at 8:17 ΜΜ, OMINUS said:

Αν και δεν  το εχω εδώ και καιρό το αμάξι :blush: 

 

Εγώ είχα κάνει αυτές της παρεμβάσεις στο αμάξι που είχα. 

 

Αεροτομή polo GTI 

Ζάντες 16αρες της VW από το εργωστασιο.

Εργοστασιακά αμορτισέρ από polo GTI (τα ειχε επάνω από μαμα)    

Φιμε τζάμια οδηγού συνοδηγού lummar σε απόχρωση πράσινη της vw. 

Φιμε ανεμοθραυστες climair.

Οθόνη 2din.

πεταλ αλουμινίου vw μαζί με footrest.

Και καλύμματα σε κόκκινο χρώμα   

 

 

 

 

 

   

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Γειά σου φίλε μου. Μήπως μπορείς να μου πεις θέλω να περάσω ένα μπροστινό σποιλερ χειλάκι (ingo noak ) θα είναι καλύτερα με παμπριζόκολλα ή βιδωτό; Ρωτώ γιατί βλέπω έχεις πειρα.Ευχαριστώ 

INE-290031-ABS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.