Jump to content
TSI

Maγαζι Για Γυαλισμα-Κερωμα Θεσσαλονικη?

Recommended Posts

Ψάχνω κάποιο μαγαζί που γνωρίζεται ότι κάνει καλή δουλειά, το αυτοκίνητο είναι καινούργιο και θέλω τώρα πρίν το καλοκαίρι να κάνω γυάλισμα-κέρωμα. Τιμή?

Υπάρχει κοντά στο κέντρο?

Στο internet βρήκα αυτό:

AUTOGLYM - ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ | AUTOGLYM - PANTELIDIS

ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ | AUTOMOBILE WASHING

ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΓΡΗΓ. 100 | LABRAKI GRIG. 100

Τούμπα - Toumba Θεσσαλονίκη - Thessaloniki 54351

Ελλάδα - Greece

2310909985

Link to comment
Share on other sites

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=16749

DAZZLE λεγεται το μαγαζι δουλευει και πουλαει meguiars ,αν πιανουν τα χερια σου ,αγοραζεις τα προιοντα απο εκει και το κανεις μονος σου ,οπως εκανα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποιο μαγαζί που γνωρίζεται ότι κάνει καλή δουλειά, το αυτοκίνητο είναι καινούργιο και θέλω τώρα πρίν το καλοκαίρι να κάνω γυάλισμα-κέρωμα. Τιμή?

Υπάρχει κοντά στο κέντρο?

Στο internet βρήκα αυτό:

AUTOGLYM - ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ | AUTOGLYM - PANTELIDIS

ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ - ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ | AUTOMOBILE WASHING

ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΓΡΗΓ. 100 | LABRAKI GRIG. 100

Τούμπα - Toumba Θεσσαλονίκη - Thessaloniki 54351

Ελλάδα - Greece

2310909985

Εκανα εγω αλοιφη. 3 χερια και κερι και με πηρε 100 ευρο το αμαξι εγινε πιπιλα.

Απλα δεν ηξερα και το επληνα μονος μου στο χερι με γαντη μικροϊνας και οταν το εβαλα στον ηλιο ειχα κυκλακια. Του το πηγα και το ειδε, χωρις να τον πω οτι το επλυνα, με λεει το επλυνες με μικροϊνα σφουγκαρι? Το καταλαβε αμεσος. Τωρα θελω ενα κερωμα απο αυτον και θα ειναι παλι πενα. Το μαγαζι αυτο ειναι πολυ γνωστο πλυντηριο εδω στοις Συκιες για το χερι του στην αλοιφη. Εαν θελεις να σε φερω σε επαφη απλα αυτος θελει να εχει συννεφιασμενο καιρο ακομα και να βρεχει γιατι καθετε καλητερα η αλοιφη και δεν εχει και δουλεια και σε προσεχει περισσοτερο. Αν θελησεις μου λες να παμε και μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγω αλοιφη. 3 χερια και κερι και με πηρε 100 ευρο το αμαξι εγινε πιπιλα.

Απλα δεν ηξερα και το επληνα μονος μου στο χερι με γαντη μικροϊνας και οταν το εβαλα στον ηλιο ειχα κυκλακια. Του το πηγα και το ειδε, χωρις να τον πω οτι το επλυνα, με λεει το επλυνες με μικροϊνα σφουγκαρι? Το καταλαβε αμεσος. Τωρα θελω ενα κερωμα απο αυτον και θα ειναι παλι πενα. Το μαγαζι αυτο ειναι πολυ γνωστο πλυντηριο εδω στοις Συκιες για το χερι του στην αλοιφη. Εαν θελεις να σε φερω σε επαφη απλα αυτος θελει να εχει συννεφιασμενο καιρο ακομα και να βρεχει γιατι καθετε καλητερα η αλοιφη και δεν εχει και δουλεια και σε προσεχει περισσοτερο. Αν θελησεις μου λες να παμε και μαζι.

Σε ευχαριστώ πολύ.Κοίτα εμένα το αμάξι είναι καινούργιο και δεν το έχω πλύνει σε βούρτσα, οπότε είναι σε καλή κατάσταση, Πού βρίσκεται ακριβώς? Τι προιόντα χρησιμοποιεί? :frantics:

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=16749

DAZZLE λεγεται το μαγαζι δουλευει και πουλαει meguiars ,αν πιανουν τα χερια σου ,αγοραζεις τα προιοντα απο εκει και το κανεις μονος σου ,οπως εκανα εγω.

Το έχω ακουστά αλλα δεν ξέρω πώς θα το βρώ...

Απο τιμές?

Link to comment
Share on other sites

πισω απο το νταλιπη ειναι αν δε κανω λαθος ο δρομος που πας για κρηνη.

στο 100ρικο το απλο

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο λεγοντας? Γιατι και εμενα δεν ειχε μπει σε βουρτα και ηταν χαλια. Απο οτι καταλαβα ομως θες απλα ενα κερακι για γυαλισμα και συντηριση. Κερακι μπωρεις να κανεις και μονος σου δεν ειναι κατι το δυσκολο. Το μαγαζι αυτο που σου λεω ειναι στις Συκιες και χρεισημοποιη μονο προιοντα της 3m.

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο λεγοντας? Γιατι και εμενα δεν ειχε μπει σε βουρτα και ηταν χαλια. Απο οτι καταλαβα ομως θες απλα ενα κερακι για γυαλισμα και συντηριση. Κερακι μπωρεις να κανεις και μονος σου δεν ειναι κατι το δυσκολο. Το μαγαζι αυτο που σου λεω ειναι στις Συκιες και χρεισημοποιη μονο προιοντα της 3m.

Δέν έχω κάνει ξανά για αυτό το σκέφτομαι, το αμάξι είναι 3 μηνών και το έχω σε parking.

Διεύθυνση?

πισω απο το νταλιπη ειναι αν δε κανω λαθος ο δρομος που πας για κρηνη.

στο 100ρικο το απλο

Απο την μεριά που είναι το πλαίσιο η όχι?

Απο κέντρο πάω απο παραλιά προς Καλαμαριά?

Link to comment
Share on other sites

οπως ερχεσε απο τον περιφεριακο (απο δυτικα) περνας απεναντι στην Μακεδονιας(ανηφορικη),στην πρωτη μεγαλη διασταυρωση στριβεις δεξια,στα 200 μετρα περιπου στο αριστερο σου χερι ειναι.για πιο ευκολα μπες στο google earth κ πατα την διευθυνση...

Edited by wobman76
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πληροφορία απο γνωστό μου πήγα στο Car Botox με 35ε πλύσιμο μέσα-έξω και κέρωμα γυάλισμα και ζάντες τα πάντα (φροντίδα πλαστικών). Και τα προιόντα πού χρησιμοποιούν είναι της pozerlack και πλύσιμο με nanotech (για προστασία του κεριού και το νερό φεύγει χωρίς καθαριστήρες έως και 60κμ).

Πολύ καλή δουλειά καθρέπτης το αυτοκίνητο και οι άνθρωποι πολύ φιλικοί. :hyper:

Ρώτησα για προσφορά για το club και μου είπε για μαζικό πλύσιμο αυτοκινήτων θα μπορούσε να κάνει εκπτώσης operator απο θεσσαλονίκη ενα τηλεφωνάκι και θα έχουμε προσφορά.

Site: www.carbotox.gr

Υ.Γ( Για να μήν υπάρχουν Παρεξηγήσεις δέν έχω κάποια σχέση με το μαγαζί μήν το δείτε σάν διαφήμιση)

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

κανενα πιο κοντα σε τουμπα δεν ξερετε,οχι απαραιτητα μεσα στην τουμπα,αλλα εστω κοντα.....για να παω και να γυρισω ηλιουπολη θελω καμια 10 ευρω βενζινη.....!!!(το ηλιουπολη ηταν το πιο κοντινο παραδειγμα...μην παρεξηγηθω....)

Link to comment
Share on other sites

κανενα πιο κοντα σε τουμπα δεν ξερετε,οχι απαραιτητα μεσα στην τουμπα,αλλα εστω κοντα.....για να παω και να γυρισω ηλιουπολη θελω καμια 10 ευρω βενζινη.....!!!(το ηλιουπολη ηταν το πιο κοντινο παραδειγμα...μην παρεξηγηθω....)

post #2 : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=46026&view=findpost&p=449550

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.