Jump to content
dimitris_zase

Lugano...

Recommended Posts

μονο 19 ! στο car αυτες που ειδες πρεπει να ναι κατα πασα πιθανοτητα ρεπλικα! γιατι εχω δει σε μαγαζι ρεπλικα lugano 18ara οπως και interlagos 19 ρεπλικα! :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Guest tanasi

μονο 19 ! στο car αυτες που ειδες πρεπει να ναι κατα πασα πιθανοτητα ρεπλικα! γιατι εχω δει σε μαγαζι ρεπλικα lugano 18ara οπως και interlagos 19 ρεπλικα! :whistling:

+1.

Τις λουγκάνο αποκλείεται να τις δεις σε 18΄ και να είναι γνήσιες.

Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι ειδικά για ζάντα το να πάρεις ρέπλικα είναι, αν όχι επικίνδυνο, τουλάχιστον πεταμένα λεφτά. Θα σου βγάλει με τον καιρό κουσούρια...

Link to comment
Share on other sites

Νταξει το θεμα "ρεπλικα ζαντες" εχει πολλες πτυχες...

Και μενα η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως οι ρεπλικα ζαντες ειναι κομπλε για τα χρηματα που κοστιζουν και τις εχω βαλει σε 2 αμαξια μου πριν πολυ καιρο και ως τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα.

Αυτες οι 2 γνωμες διυστανται παντα στο συγκεκριμενο θεμα. Οπως και να το κανουμε οι ρεπλικα δεν ειναι ουτε ΟΖ ουτε BBS. Απλα πρεπει να αντισταθμισεις την τιμη με την ποιοτητα... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Guest tanasi

Νταξει το θεμα "ρεπλικα ζαντες" εχει πολλες πτυχες...

Και μενα η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως οι ρεπλικα ζαντες ειναι κομπλε για τα χρηματα που κοστιζουν και τις εχω βαλει σε 2 αμαξια μου πριν πολυ καιρο και ως τωρα δεν ειχα κανενα προβλημα.

,,,,,,,,,,,,,,,

Απλα πρεπει να αντισταθμισεις την τιμη με την ποιοτητα... :thumbsup:

Τουλάχιστον στο τελευταίο συμφωνούμε! Αν είσαι τυχερός ή την έχεις ψάξει στο θέμα εταιρίας της ρεπλικας, τότε για τα λιγότερα χρήματα που δίνεις, είσαι κερδισμένος εννοείται.

Το προηγούμενο ποστ μου, στηριζόταν στις εμπειρίες που έζησα με το αμάξι του ξαδέρφου μου, που του στράβωσε η ρεπλικα πριν να συμπληρώσει χρόνο το παιδι!Του την πήρε πίσω ο έμπορος να την πάει στον τόρνο και εκεί ήταν που είπε το ποίημα η ζαντούλα...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να βάλω μερικές φωτογραφίες από στραβές ή ραγισμένες OZ Superleggera, OZ Ultraleggera, BBS και μπόλικες από "μαμά" μπας και αλλάξετε λίιιιγο γνώμη για τις replica ? :ermm:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι για δωσε τροφη στο λαο....εγω παντως ζεντερ lemans 17αρες με 8.5 πλατος και μετα το ατυχημα του γκολφ 4 μου λεγανε οι ζανταδες στο νησι αχρηστες λογω σπασιματος και στραβωματος μιας στο εξωτερικο χειλος,τελικα φτιακτηκε σε τορνο με 80 ευρο και πουληθηκαν και 600 ευρο αντι 2000 βεβαια πριν 6 μηνες...

Link to comment
Share on other sites

Ασε που αν στραβωσει/γρατσουνιστει μια καλη ζαντα που θα παρεις με 1500 ευρω πχ ελαφρου κραματος ή τιτανιου μετα πρεπει να πληρωσεις τα μαλλιωκεφαλα σου για να την ισιωσεις/βαψεις. Δεν ειναι απλο αλουμινιο εκει να κανεις τη δουλεια σου με 25 ευρω... Ασε που οι καλες ζαντες γενικα δεν ενδεικνυντε για τους ελληνικους δρομους...

Link to comment
Share on other sites

MERCEDES 17" original "μαμά" τρομάρα της

Σπασμένη σε 4 διαφορετικά σημεία

Ήδη κωλλημένη ακόμη μια φορά στο παρελθόν

Φυσικά δεν προχώρησα σε επισκευή

Οι πατσαβούρες δεν επισκευάζονται :ermm:

MERCEDES_BROKEN_6.jpg

MERCEDES_BROKEN_1.jpg

MERCEDES_BROKEN_2.jpg

MERCEDES_BROKEN_3.jpg

MERCEDES_BROKEN_4.jpg

MERCEDES_BROKEN_5.jpg

Link to comment
Share on other sites

μονο σε 19αρες βγαινουν original My link

.....ολες σπανε ολες στραβωνουν...οι περισσοτερες φτιαχνονται....πιστευω ομως οτι το θεμα ειναι οτι οι μαμα πωλουνται ως ανταλλακτικο , δηλ. αν σπασει ή στραβωσει κ δε φτιαχνεται μια παιρνεις μια , ενω οι ρεπλικες κ τα μεγαλα ονοματα του χωρου μονο καρε..... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα 1 μαμα ζαντα απο την αντιπροσωπεια (γιατι δεν παιζει να την βρεις μεταχειρισμενη και να σου δωσει 1 ο αλλος) κοστιζει οσο 1 καρε ρεπλικα ...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα 1 μαμα ζαντα απο την αντιπροσωπεια (γιατι δεν παιζει να την βρεις μεταχειρισμενη και να σου δωσει 1 ο αλλος) κοστιζει οσο 1 καρε ρεπλικα ...

.....κινεζικες απο e-bay?My link

Edited by antonio cc
Link to comment
Share on other sites

κατι απο αυτα που λες αναιρει κατι απο αυτα που λεω?

Δεν παιζει ο κυρ Μητσος που ειναι 60 χρονων να μπεις να τις παραγγειλει απτο e-bay. Απο μια αντιπροσωπεια ρεπλικα ζαντων στην Αθηνα τις παραγγελνει. Και ναι εκεινη η αντιπροσωπεια τις παραγγελνει απο E-bay Κινας και Ιαπωνιας. Τιγκα στην ραδιενεργεια ηρθαν οι ζαντες...

Link to comment
Share on other sites

κατι απο αυτα που λες αναιρει κατι απο αυτα που λεω?

Δεν παιζει ο κυρ Μητσος που ειναι 60 χρονων να μπεις να τις παραγγειλει απτο e-bay. Απο μια αντιπροσωπεια ρεπλικα ζαντων στην Αθηνα τις παραγγελνει. Και ναι εκεινη η αντιπροσωπεια τις παραγγελνει απο E-bay Κινας και Ιαπωνιας. Τιγκα στην ραδιενεργεια ηρθαν οι ζαντες...

οχι φυσικα.απλα πιστευω οτι δεν λεει να βαλει κανεις αγνωστου προελευσης , σημαντικο κατ εμε , εξαρτημα στο αυτοκ του.ποσο μαλλον οταν εχει κ καποια σοβαρη ιπποδυναμη να διαχειριστει.θα εβαζες για παραδειγμα ελαστικα made in "ποιος ξερει?" ?

Edited by antonio cc
Link to comment
Share on other sites

το "σημαντικη ιπποδυναμη" ειναι υποκειμενικο. Για σενα μπορει να ειναι τα 200 αλογα για μενα τα 400 αλογα...

Μιλαμε τοση ωρα για scirocco 160hp... Οταν η ζαντα ομως που θελω, αυθεντικη και ποιοτικη κοστιζει περι τα 3.000 ευρω, οπως ειναι η δικη μου (Audi RS4) τοτε θα βαλω την ρεπλικα γιατι δεν μου αρεσει καποια αλλη συγκεκριμενα για το δικο μου αυτοκινητο, και εννοειται πως δεν προτιθεμαι να δωσω 3.000 ευρω για ζαντες.

Link to comment
Share on other sites

το "σημαντικη ιπποδυναμη" ειναι υποκειμενικο. Για σενα μπορει να ειναι τα 200 αλογα για μενα τα 400 αλογα...

Μιλαμε τοση ωρα για scirocco 160hp... Οταν η ζαντα ομως που θελω, αυθεντικη και ποιοτικη κοστιζει περι τα 3.000 ευρω, οπως ειναι η δικη μου (Audi RS4) τοτε θα βαλω την ρεπλικα γιατι δεν μου αρεσει καποια αλλη συγκεκριμενα για το δικο μου αυτοκινητο, και εννοειται πως δεν προτιθεμαι να δωσω 3.000 ευρω για ζαντες.

ok. :unsure: ποιες εχεις βαλει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.