Jump to content
PAGOURISTAS

Εκδρομή Στο Μέτσοβο

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι,

Η Ελληνική Αγωνιστική – Αυτοκινητιστική Λέσχη Φίλων και Κατόχων Volkswagen οχημάτων διοργανώνει εκδρομή στο Μέτσοβο την Κυριακή 22 Μαΐου.

Το παρόν θα δώσουν μέλη από τις πόλεις Ιωάννινα, Κοζάνη, Θεσσαλονίκη, Λαμία, Λάρισα, Βέροια κλπ.

Η κάθε πόλη θα αποφασίσει μόνη της την ώρα που θα ξεκινήσει ώστε να είναι στην πάνω είσοδο του Μετσόβου στις 11:30 το πρωί. Εκεί θα συγκεντρωθούν όλα τα οχήματα και θα συνεχίσουν για την κεντρική πλατεία του Μετσόβου (Λυκιαρδοπούλου). Έχει γίνει η απαραίτητη επικοινωνία με τον Δήμο Μετσόβου και την Τροχαία ώστε να μας παραχωρηθεί χώρος στο πλακόστρωτο της πλατείας και να σταθμεύσουμε εκεί από τις 12:00 έως τις 15:00 τα μοναδικά μας οχήματα!!!

Έτσι θα αναδειχθεί η οργανωμένη αυτοκίνηση στην πόλη του Μετσόβου και παράλληλα οι λάτρεις της γερμανικής μάρκας θα γνωρίσουν εργοστασιακά και βελτιωμένα μοντέλα! Φυσικά θα διαφημιστεί και η δική μας λέσχη ώστε νέα μέλη να έλθουν στην μεγαλύτερη παρέα Volkswagen!!!

Έχοντας σταθμεύσει στην πλατεία θα βγάλουμε διάφορες φωτογραφίες με τα πανώ της λέσχης, θα συνομιλήσουμε μεταξύ μας για να γνωριστούμε και φυσικά θα ακολουθήσει φαγητό στο Μετσοβίτικο Σαλόνι. Ισχύει 10% έκπτωση επί του καταλόγου για να μην μας κάτσει το φαγητό βαρύ ;-)

Για την καλύτερη μας οργάνωση όσοι έρθουν θα πρέπει να μας δηλώσουν την παρουσία τους ώστε να ενημερωθεί η ταβέρνα και να υπάρχει θέση για όλους. Όσοι δεν ενημερώσουν μάλλον θα … νηστέψουν!!!

Η προθεσμία ισχύει μέχρι Πέμπτη 19 Μαΐου 23.00

Στην εκδρομή μην ξεχάσετε να έρθετε ΟΛΟΙ είτε έχετε βελτιωμένο είτε εργοστασιακό VW! Ελάτε μόνοι σας ή με την δική σας παρέα! Φορέστε όμως μπλουζάκια, καπελάκια, μπουφάν και ότι άλλο αξεσουάρ της λέσχης έχετε ώστε να κάνουμε αισθητή την παρουσία μας!!!!

Ε!!!! Την φωτογραφική μηχανή και την βίντεο κάμερα σας … μην την ξεχάσετε για να αποθανατίσετε τις μοναδικές μας στιγμές!!!

Επικοινωνήστε με τον συντονιστή της περιοχής σας ώστε να έλθετε όλοι μαζί ένα κομβόι:

Από Κοζάνη συντονιστής θα είναι ο Nanos

Από Θεσσαλονίκη θα είναι ο Mourh

Από Βέροια ο Billgr4

Από Λαμία ο Gravedigger

Από Γιάννενα ο Pagouristas

Κοζάνη σημείο συνγκέντρωσης: 1η Εξοδος Εγνατιας για Κοιλα Κοζανης στο Εκκλησακι. Αναχωρηση 10:30 Χαρτης

Γιαννενα σημείο συνγκέντρωσης: Απέναντι από τα αξεσουάρ Auto Store 8χιλ. Ιωαννινων - Αθηνων ωρα 10.00. Αναχωρηση 10.30 Χαρτης

Βεροια σημείο συνγκέντρωσης: Κομβος Βεροιας ωρα 09.55. Αναχωρηση 10.00 Χαρτης

Καβάλα σημείο συνγκέντρωσης: Χάρτης Αναχώρηση ώρα 7:15 για να μην τρέχουμε :lol:

Θεσσαλονικη σημείο συνγκεντρωσης: Πριν τα διοδια Μαλγαρων ωρα 9.00 Χαρτης

Λαμία σημείο συναντησης: parking Μαρινόπουλου στο στρατόπεδο Τσαλτάκη, ωρα 8:30. Νέο Μοναστήρι: 9:00 Καρδίτσα: 9:30

Για την Θεσσαλία το τελικό σημείο προσυνάντησης είναι στο κολυμβητήριο των Τρικάλων στις 10:00.

Λαρισα σημειο προσυναντησης η εισοδος των ΤΕΙ 9.00

Επίσης όλοι όσοι θα έχουν PMR θα πρέπει να τα φέρουν μαζί τους, φορτισμένα και με εφεδρικές μπαταρίες αν απαιτείται. Απαγορεύονται αυστηρά όλες οι επιδείξεις οδηγικής ικανότητας ή η οδήγηση μετά από κατανάλωση αλκοόλ σε μη επιτρεπτά επίπεδα. Σε αντίθετη περίπτωση το όχημα θα αποσύρεται άμεσα από το κομβόι. Υπενθυμίζουμε ότι θα βρίσκεται παρούσα η τροχαία Μετσόβου για την διαχείριση της κυκλοφορίας.

Το σημείο που θα βρεθούμε όλοι στις 11.30 είναι αυτό

Χαρτης

Το σημείο που θα παρκάρουμε είναι εδώ

Χαρτης

Συμμετοχές

Pagouristas + Pagourina

Stavros g + 1

Milios_d ?

Karaman + 1

Nanos +1 +4

Alexisp

NikosAJ + 1

M@kro + 3

Cjgeorgio + 1

Billgr4

wobman76 + 1

turbomakis + 1

pants_ + 1

axouri46 + 3

topografos + 1

ghost guest + 3

Billis + 4

Jim75

Dimake + 2

Σαμαρας Γιωργος + 1

Kit +1

chris_poloGTI + 2

Jimtic + 3

Ventos +2

Doctordim +2

Βασιλης +2

Stelios golf 6 tsi +2

Neroulas +1

xalarosgti +1

Κοσμας +1

Παυλος Κασσος +2

Ηλιας

Garbage +1

Bobosgt +1 1/2

Βεροια +6

Σερρες +12

Gravedigger

Nikolas gti +2

Τελης +3

Εκ του Δ.Σ. του Hellenic VWClub.

Edited by PAGOURISTAS
Link to comment
Share on other sites

Μεσα Pagouristas + pagourina

Edited by PAGOURISTAS
Link to comment
Share on other sites

στο καλο να πατε,μιας και δεν θα ειμαι εδω,ελπιζω να περασετε πολυ ωραια...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Μας βαζεις λιγο δυσκολα πραγματα γιατι τα οικονομικα μας δεν πανε και πολυ καλα αλλα καπως θα το κανονισουμε μεχρι τις 19 θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Τα μέλη από Θεσσαλία θα συναντηθούμε στα Τρίκαλα, σε ώρα και μέρος που θα ανακοινωθεί στο πρώτο post. :whistling:

Και όπως είπαμε: δηλώσεις συμμετοχής μέχρι Πέμπτη 19 Μαΐου στις 23:00.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς από Ηγουμενίτσα θα έρθουμε απευθείας εκεί???

Παίρνω αν είναι τον Τόλη και κάποιον Γιώργο με Polo GTI μαύρο και ερχόμαστε...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σιγουρος ακομα αλλα θα προσπαθησω να ειμαι εκει :thumbsup:

Edited by activious
greeklish
Link to comment
Share on other sites

Αιμιλιε κοιτα να εισαι εκει δεν εχω να σου πω κατι αλλο :thumbsup::whistling:

Γιωργο εαν θελετε μπορειται να ερθετε απο εδω και να φυγουμε ολοι μαζι.

Εμεις θα εχουμε ραντεβου στις 10.00 απεναντι απο τα αξεσουαρ Auto Store

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ.

ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΣΤΗ ΚΟΖΑΝΗ : 1Η ΕΞΟΔΟΣ ΕΓΝΑΤΙΑΣ ΓΙΑ ΚΟΙΛΑ ΚΟΖΑΝΗΣ ΣΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ

ΩΡΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΑΠΟ ΚΟΖΑΝΗ : 10:30

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε Δημήτρη, 10:30 συνάντηση οι Κοζανίτες, 10:00 εμείς; Με τα ποδήλατα θα πάμε;; :heart:

Link to comment
Share on other sites

Ωρα αναχωρησης 10.30 εχουν. Και εμεις 10.30 θα φυγουμε. Το 10 το γραφω για να ερθουν ολοι 10.30.χαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχα Κατι ξερει ο παλιος.

Προσθεσα τα ατομα στο πρωτο post.

Αλεξη απ οτι καταλαβα θα ερθεις.

Γιωργο(Tsolias) μεχρι την αλλα Πεμπτη εαν θες παρε με τηλ. να συννενοηθουμε.

Edited by PAGOURISTAS
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο(Tsolias) μεχρι την αλλα Πεμπτη εαν θες παρε με τηλ. να συννενοηθουμε.

Ναι είμαι μέσα και εγώ ... θα κανονίσω και με τα παιδιά και τα λέμε....

Ρε Δημήτρη ... Θα μας χωρέσει το Μέτσοβο??? Αν σκάσουν και τα ΚΑΠΙ θα γίνει πήχτρα!!!

Μας βλέπω να παρκάρουμε στο Ανήλιο!!tongue.png

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

Μεσα και εγω με την κοπελα μου!![Συνολο 2]

Παγουριστα κανε τα κουμαντα σου μην μεινουμε και νηστικοι!! :thumbsup: :thumbsup: :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι μέσα και εγώ ... θα κανονίσω και με τα παιδιά και τα λέμε....

Ρε Δημήτρη ... Θα μας χωρέσει το Μέτσοβο??? Αν σκάσουν και τα ΚΑΠΙ θα γίνει πήχτρα!!!

Μας βλέπω να παρκάρουμε στο Ανήλιο!!tongue.png

Γιωργο μην φοβασαι. Τα εχω κανονισει ολα.Εαν ερθουν τα ΚΑΠΙ θα τα στειλουμε στο Ανηλιο. χαχαχαχ

vwclub rulez!!!!!

Μεσα και εγω με την κοπελα μου!![Συνολο 2]

Παγουριστα κανε τα κουμαντα σου μην μεινουμε και νηστικοι!! :thumbsup: :thumbsup: :roadrage:

Νικο σε προσθεσα και σενα.

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω να ερθω και γω.θα ενημερωσω τελευταια στιγμη!

Παγουριστα ηρθα Γιαννενα για 1 μηνα... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Cjgeorgio με Passat cc από Βέροια... Βάλτε και εμένα μέσα. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

m@kro+1 παρακαλώ

Πανο εσυ μονος σου θα ερθεις η θα βρεθεις με κανενα κομβοι στο δρομο?

θα προσπαθησω να ερθω και γω.θα ενημερωσω τελευταια στιγμη!

Παγουριστα ηρθα Γιαννενα για 1 μηνα... :rolleyes:

Γιωργο σε περιμενω.Μακαρι να εχεις εξοδο για να ερθεις.

Cjgeorgio με Passat cc από Βέροια... Βάλτε και εμένα μέσα. :unsure:

Cjgeorgio εσυ θα ερθεις με τον Bill4gr και με τα παιδια απο Κοζανη και Θεσ/κη?

Link to comment
Share on other sites

Cjgeorgio εσυ θα ερθεις με τον Bill4gr και με τα παιδια απο Κοζανη και Θεσ/κη?

Δημητρη, ναι μαζι θα αναχωρησουμε...

Λοιπον, τα μελη της Βεροιας και των γυρω περιοχων να ειναι το αργοτερο στις 09: 55 στον κομβο της Βεροιας.. Η ωρα αναχωρησης υπολογιζεται αυστηρα στις 10: 00, διοτι θα μας περιμενουν τα παιδια απο την Κοζανη να συνεχισουμε μαζι την διαδρομη εως το Μετσοβο...

Το σημειο συναντησης θα ειναι αυτο στο οποιο ειχαμε σταθμευσει και την προηγουμενη φορα πηγαινοντας στην εκδρομη της Κοζανης: Χαρτης

Υ.Γ. Και για να θυμηθουμε λιγο τι εγινε στην εκδρομη της Κοζανης --> http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=2138&view=findpost&p=427136

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη, ναι μαζι θα αναχωρησουμε...

Λοιπον, τα μελη της Βεροιας και των γυρω περιοχων να ειναι το αργοτερο στις 09: 55 στον κομβο της Βεροιας.. Η ωρα αναχωρησης υπολογιζεται αυστηρα στις 10: 00, διοτι θα μας περιμενουν τα παιδια απο την Κοζανη να συνεχισουμε μαζι την διαδρομη εως το Μετσοβο...

Το σημειο συναντησης θα ειναι αυτο στο οποιο ειχαμε σταθμευσει και την προηγουμενη φορα πηγαινοντας στην εκδρομη της Κοζανης: Χαρτης

Υ.Γ. Και για να θυμηθουμε λιγο τι εγινε στην εκδρομη της Κοζανης --> http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=2138&view=findpost&p=427136

Ενημερωθηκε το πρωτο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Φτου!!! Θα είμαι Αθήνα... Κρίμα και είμαι τόσο κοντά στο Μέτσοβο!!!

Link to comment
Share on other sites

αρε ατυχια :thumbsup: !!! κολοστρατοοοος!!!! μα ποτε θα ειμαι και εγω σε αυτες τισ συναντησεις?? ολο κατι μου τυχαινει!!!παιδια καλα να περασετε!!! σας χαιρετω απο το νησι της κολοΣαμοθρακης! 94 και σημερα!!!! POLONOS PAGOYRAS (Λ.Ι.)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.