Jump to content
Guest stefanos

Polo 1.2Tsi Ολοσωμη Εξατμιση

Recommended Posts

Στα ψηλα ειναι που δεν θα εχει προβλημα αφου ο ογκος τον καυσαεριων ειναι μεγαλος.

το μονο πορβλημα που μπορεις να εχεις με λαθος διαμετρο ειναι να αδιασεις χαμηλα οχι ψηλα...

αλλα και παλι δυσκολο πρεπει να το παρακανεις.

Eχεις δίκιο , ανάποδα τα έγραψα και πάλι ;)

Link to comment
Share on other sites

Στα ψηλα ειναι που δεν θα εχει προβλημα αφου ο ογκος τον καυσαεριων ειναι μεγαλος.

το μονο πορβλημα που μπορεις να εχεις με λαθος διαμετρο ειναι να αδιασεις χαμηλα οχι ψηλα...

αλλα και παλι δυσκολο πρεπει να το παρακανεις.

φιλε με τι καταλυτη 700 ευρο turbo back εξατμιση;;;

γιατι ενας πραγματικος 200αρης hjs εχει μερικες εκατονταδες ευρο...

χειροποιητος καταλυτης με 100 τρυπες φιλαρακι ο καταλυτης εκανε μονο 300 ευρω γτ ητανε δικος μου ανθρωπος που του φτιαχναμε το αμαξι......και turbo εξατμιση οπως η δικη μου κανει 250 ευρω χειροποιητη..

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

Με ρώτησε πόσο θέλω να ακούγεται και του είπα να μην σηκώνει τον κόσμο. 850 ευρώ αλλά θα τον παζαρέψω στα 800 μου είπε θα με τακτοποιήσει. Αυτήν την μάρκα καταλύτη με 200 τρύπες θα βάλω, είναι από τους πιο καλούς στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησε πόσο θέλω να ακούγεται και του είπα να μην σηκώνει τον κόσμο. 850 ευρώ αλλά θα τον παζαρέψω στα 800 μου είπε θα με τακτοποιήσει. Αυτήν την μάρκα καταλύτη με 200 τρύπες θα βάλω, είναι από τους πιο καλούς στην αγορά.

φίλε stef ο παπαδόπουλος σε ποιό μέρος είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις και μια βόλτα απο Σκριβάνο; Παλιότερα ήταν πιο ακριβός απο τους άλλους αλλά η δουλειά του ήταν πολύ μερακλίδικη. Κούρμπες και κολλήσεις αξιοθαύμαστες.

Επίσης θα σου πρότεινα και το exhaust center στους Αγ. Αναργύρους. Δεν είχα παράπονο σε ένα απο τα αυτοκίνητα που του πέρασα εξάτμιση και η τιμή του ήταν αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

Πέρασα και από τον ποπαυ, ζητάει πολλά παραπάνω λεφτά και τον απέκλεισα. Το σάββατο πάω στον Παπαδόπουλο, η εξάτμιση σίγουρα θα είναι πολύ καλυτερη ποιοτικά απο την εργοστασιακή, ελπίζω να αξίζει τον κόπο και να δώ διαφορές οπότε θα ενημερώσω με το καλό να μάθετε εντυπώσεις. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Ο Ποπάυ πάντα ήταν ο ακριβότερος αλλά πάντα έφτιαχνε και τις καλύτερες εξατμίσεις στην Ελλάδα. Ο κουρμπαδόρος που έχει είναι μοναδικός στην Ελλάδα και κόστισε κάτι παραπάνω απο 200Κ.

Με το καλό η τοποθέτηση, περιμένουμε εντυπώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε και μια βολτα απο τον Σταυρο φιλε, σιγουρα θα σου πει πιο τσιμπιμενη τιμη αλλα οι εξατμισεις του ειναι πολυ καλες...

Αν η εξατμιση δεν ειναι οπως πρεπει δεν αφηνει το αμαξι να φυγει απο το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε και μια βολτα απο τον Σταυρο φιλε, σιγουρα θα σου πει πιο τσιμπιμενη τιμη αλλα οι εξατμισεις του ειναι πολυ καλες...

Αν η εξατμιση δεν ειναι οπως πρεπει δεν αφηνει το αμαξι να φυγει απο το μαγαζι.

Πηγα στις 9 το πρωί και με άφησε να φύγω στις 8 το βραδυ...

:pardon:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στις 9 το πρωί και με άφησε να φύγω στις 8 το βραδυ...

:blush:

Μια απ' τα ιδια φιλε, τον πανε πισω αρκετα τα τηλεφωνα αλλα στο τελος τα προλαβαινει ολα...

Να πω επισης μιας κι εχω δει εξατμιση απο παπαδο δεν κανει φινιρισμα, θα μου πεις δεν την βλεπεις την εξατμιση, απο την στιγμη που αναλαμβανεις μια δουλεια πρεπει να την κανεις σωστα πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα.

Καλο θα ειναι να λεμε την προσωπικη μας γνωμη και οχι τι εχουμε ακουσει, γιατι ολοι εχουμε ακουσει πολλα.

1)Και γιατι εγω θα πρεπει να πληρωσω το μηχανημα του Ποπαι που παντα ειναι ο ποιο ακριβος απο ολους? Δουλεια του ειναι,ισα ισα αν κρατουσε τις τιμες χαμηλα θα πηγαιναμε ολοι εκει και θα το ειχε ξεχρεωσει τωρα. Εχετε δει πολλες δουλειες του? Εγω δυο, μια ηταν πολυ καλη και η αλλη σκουριασμενη.

2)Σκριβανο εχω δει καλες δουλειες.

3)Στο Golf μου ειχα βαλει και εγω απο τον Παπαδοπουλο απο μπροστα μεχρι πισω, που για τα λεφτα που ζηταει κανει παρα πολυ καλη δουλεια.Δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

4)Exhaust center σαν την πρωτη κριτικη μου.

Οντως καλο θα ειναι να μην κανει πολυ θορυβο.

Με το να ειναι πολυ ανοιχτη η εξατμιση κερδιζει ισως ενα πολυ τουμπανιασμενο αμαξι. Το δικο μας δεν θα καταλαβει και πολλα,οποτε δεν υπαρχει λογος να σπάει αυτια.

Edited by kos21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο καράμπελας είναι καλός ρε παιδιά;τι λέτε; :thumbsup:

δεν εχω εμπειρία αλλα εχω ακούσει καλα λόγια γενικα

Τα καλύτερα εχω ακούσει και εχω δει σε mini S 2 φιλων μου απο Μαυροειδακο

και φυσικα για Σκριβανο οπου εχω και εγω εξατμιση.

Link to comment
Share on other sites

Guest stefanos

Καλό είναι να λέει ο καθένας τις εμπειρίες του ή οτι έχει ακούσει τέλος πάντων, πολύ καλά λόγια ακούγονται για τον Σκρίβανο, για τον ποπαυ επίσης, δεν αμφισβητώ ότι δεν 8α γίνει άριστη δουλειά αλλά δεν προτίθεμαι να δώσω τόσα λεφτά επειδή ο ποπαυ θέλει να κάνει απόσβεση του μηχανήματος. Έμενα με κέρδισε ο Παπαδόπουλος με την ειλικρίνια του + ότι έχω φτιάξει δικά μου αυτοκίνητα και ξέρω την δουλειά του, πιστέυω αν δεν ήξερε τι έκανε δεν 8α είχε επιβιώσει τόσα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Στις επόμενες μέρες σκέφτομαι αλλαγή d.p, sport cat..έχω όμως τις εξής ενστάσεις

 

 

1.Αλλαγή Διατομής ή απλά να γίνουν λίγο πιο ‘’ελευθέρας’’

 

2.μήπως είναι υπερβολή ο 200cpi και ίσως είναι καλύτερα ένας 400 cpi στη βάση της λογικής ότι δε θέλω να χω προβλήματα με αισθητήρες λ, λόγω μικρής τουρμπίνας

 

αν κάποιος είναι από Θεσσαλονίκη η όλη δουλειά θα γίνει κατά πάσα πιθανότητα στον Χαμαλίδη για όσους γνωρίζουν

Link to comment
Share on other sites

Τι μοτερ φορας θα μας πεις ;

Και τι setup θα κανεις.

Υγ. Πρωτη φορα τον ακουω

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Τι μοτερ φορας θα μας πεις ;

Και τι setup θα κανεις.

Υγ. Πρωτη φορα τον ακουω

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

sorry το θεώρησα δεδομένο το μοτερ μ..1,2(105ps)

θα αλλάξω όλη την εξάτμιση εκτος απο το τελικό που ήδη φορώ με απώτερο σκοπό να βάλω πρόγραμμα

 

αν είσαι απτην πόλη ίσως ξέρεις τον Κοψαχειλη,είναι ακριβώς απέναντι

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια οποιος ξερει!αν βαλεις σε 1.2 tsi 200αρι καταλυτη θα σου αναψει τσεκ κ αν βαλεις 300αρι δεν θα σου αναψει?ισχυει αυτο?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με hjs 200 cpsi EURO 5 δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αρκεί να μπεί στην ίδια θέση με τον μαμά καταλύτη

Edited by Stefanospolotsi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.