Jump to content
dhmhtrhsel_diablo

Anartisi Gia Golf V Gt

Recommended Posts

Ρυθμιζομενη μονο καθ υψος φανταζομαι...

Τα λεφτα για ρυθμιζομενη ειναι καλα απλα δεν την γνωριζω σαν μαρκα για να εχω εντυπωσεις ..

Link to comment
Share on other sites

Εχει ανοιχτει ξανα θεμα για τις ta technix οτι τριζουν τα ελατηρια και οτι ειναι κακιστης ποιοτητας και δεν κανουν για τους ελληνικους δρομους καλυτερα να χαμηλωσεις με μαμα αμορτισερ πιο λιγο θα βαραει το αμαξι φιλικα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

και η γνωμη σας για τα vmaxx ???? :D coilover Παντα

coilover θα παρεις κατι τοπ.

TEIN , BILSTEIN ,KW , KONI κλπ...

διαφορετικα με ποιο λιγα χρηματα θα παρεις μια σοβαρη σπορ αναρτηση πχ β7 bilstein κλπ..

Link to comment
Share on other sites

coilover θα παρεις κατι τοπ.

TEIN , BILSTEIN ,KW , KONI κλπ...

διαφορετικα με ποιο λιγα χρηματα θα παρεις μια σοβαρη σπορ αναρτηση πχ β7 bilstein κλπ..

θα συμφωνησω με τον πανο... δοκιμασα κ εγω φτηνιαρικη coilover και τη εβγαλα μετα απο 2 μερες...μεγαλη απογοητευση...ελατηριακι σπορ 3μισαρι η 5ποντο,με bilstein,η koni...εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω αμορτισέρ και να βάλω τα koni-FSD. Το αυτοκίνητο φοράρει APEX τα μαύρα ελατήρια τα οποία το χαμηλώνουν μπροστά και πίσω είναι λίγο σηκωμένο.....(θα ψάξω να βρω κωδικό για να είμαι πιο συγκεκριμένος)

Ο λόγος της αλλαγής είναι ότι τα μαμά αμορτισέρ παρέδωσαν πνεύμα και θέλω να βάλω κάτι το οποίο να είναι άνετο και να συνεργάζεται με τα Apex σε πρώτη φάση.

Αν έχετε εμπειρία με το FSD, παρακαλω ακούω γνώμες ή και άλλες προτάσεις ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι ειναι apex γιατι μετα απο ψαξιμο δεν εχω βρει apex μαυρα μονο κιτρινα αν ειναι χαμηλωματος τα ελατηρια για μενα βαλε bilstein κιτρινα τα οποια ειναι κορυφη και δευτερη επιλογη ειναι τα koni κιτρινα τα ρυθμιζομενα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αλλάξω αμορτισέρ και να βάλω τα koni-FSD. Το αυτοκίνητο φοράρει APEX τα μαύρα ελατήρια τα οποία το χαμηλώνουν μπροστά και πίσω είναι λίγο σηκωμένο.....(θα ψάξω να βρω κωδικό για να είμαι πιο συγκεκριμένος)

Ο λόγος της αλλαγής είναι ότι τα μαμά αμορτισέρ παρέδωσαν πνεύμα και θέλω να βάλω κάτι το οποίο να είναι άνετο και να συνεργάζεται με τα Apex σε πρώτη φάση.

Αν έχετε εμπειρία με το FSD, παρακαλω ακούω γνώμες ή και άλλες προτάσεις ...!!

ποτε προλαβαν? :pardon:

Link to comment
Share on other sites

ποτε προλαβαν? :thumbsup:

Παναγιώτη με μαμά αμορτισέρ και after market ελατήρια τελικά το αποτέλεσμα έίναι αυτό που υποστιρίζουν οι περισσότεροι ....

Αφου ειναι h&r τοτε δαγκωτο bilstein κιτρινα που ειναι χιλιοδοκιμασμενος συνδιασμος.

Ευχαριστώ Σταύρο αλλά θα θέλω κάτι πιο άνετο από τον γνωστό συνδιασμό !!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα προσθέτοντας πως εδώ και ένα μήνα σχεδόν φοράω αμορτισερ optimal χαμηλώματος με ελατήρια H&R μαύρα και το αποτέλεσμα είναι πολύ ικανοποιητικό. Η αίσθηση είναι πιο σφιχτή από τα μαμά gt αμορτισέρ, μόνο που θα ήθελα να ήταν τα πίσω λιιιγο πιο σφιχτά ακόμη. Αλλά άνεση και χαλήλωμα συνεργάζομαι πάρα πολύ καλά μεταξύ τους.

Edited by keegan.
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρετε κάποιος πουλάω εγώ μια ανάρτηση πλήρες ρυθμιζόμενη.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=46988&pid=458877&st=0entry458877

Edited by BASILHS~GTI_V
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.