Jump to content
zafevolution

[Golf Mk6] Απογραφή

Απογραφή Golf Mk6  

1 member has voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

αφου ολοι ειμαστε ατομα σκεπτομενα και με κατανοηση ας παμε παρακατω

ρε dimake στειλε μου το λινκ απο wiki να δω κ εγω!

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Θα μιλησω ως φιλολογος που είναι η ιδιοτητα μου...

Λοιπον:Η λέξη αλοιμονο εχει διάφορες σημασίες

πχ.1) 'Αλοιμονο σε αυτους που δεν αγαπησαν αλοιμονο αλοιμονο...'Εδω η λεξη χρησιμοποιειται για να ανοιξουμε ενα μπουκαλακι να χαρουμε το ασμα και δεν αποτελει ειρωνεια!!! :wub:

πχ 2)'Αν δεν ερθεις στο Μετσοβο την Κυριακη αλοιμονο σου!!' Εδω η λεξη είναι απειλητικη!! :mad:

πχ 3)'Συμφωνεις οτι τα vw αυτοκινητα είναι τα καλυτερα?? Αλοίμονο!!!' Εδώ η λέξη χρησιμοποιειται επιβεβαιωτικα αν μιλανε φανατικοι κατοχοι ή ειρωνικά αν εχουν βγαλει του κοσμου τα προβληματα! :whistling:

Το μεγαλειο της ελληνικης γλωσσας ειναι απυθμενο οποτε....ειρηνη υμιν!!!

υ.γ Ειμαι τρελα of topic!!! :thumbsup::cry: :cry: :cry:

Συγνωμη ας επανελθουμε στο θεμα απογραφη που είναι και επικαιρο!

Link to comment
Share on other sites

Τασσο δεν μπορω να σου στείλω πμ.

σβήσε κανενα...

σου εχω γράψει comment στο profile σου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου το έλεγαν στην αντιπροσωπεία όταν πήρα το δικό μου ότι είναι περισσότερες οι παραγγελίες για 160άρια αντί για 122 και δεν το πίστευα!

Βλέποντας τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας τελικά μάλλον είχαν δίκιο!

Προφανώς η μικρή χρηματική διαφορά 122 vs. 160 "σπρώχνει" τους αγοραστές να πάνε στο 160ps. Γιώργο σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα R που κυκλοφορούν, μην ξεχνάτε ότι η VW πουλάει 30.000 αυτοκίνητα στην Ελλάδα κάθε χρόνο και τα μέλη του club είναι 9.000. Η μεγάλη μάζα κατόχων VW είναι εκτός club..

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα R που κυκλοφορούν, μην ξεχνάτε ότι η VW πουλάει 30.000 αυτοκίνητα στην Ελλάδα κάθε χρόνο και τα μέλη του club είναι 9.000. Η μεγάλη μάζα κατόχων VW είναι εκτός club..

καλα εννοειται οτι κυκλοφορανε κ αλλα μην τρελαθουμε, απλα στο κλαμπ δεν εχω δει αλλο R μεχρι στιγμης γι αυτο μου εκανε εντυπωση

αν οντως υπαρχει κ αλλος κατοχος R στο κλαμπ ας μου στειλει ενα πμ πλιζ :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις μέχρι στιγμής (δείγμα 53 αυτοκίνητα)

Το 58% έχει 1.4 lt TSI 160 PS

Το 28% έχει DSG

Μόνο το 9.5% έχει GTI ή R

Στα χρώματα επικρατούν το μάυρο και το άσπρο (από 28% το καθένα) με μια ψήφο διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

καλα εννοειται οτι κυκλοφορανε κ αλλα μην τρελαθουμε, απλα στο κλαμπ δεν εχω δει αλλο R μεχρι στιγμης γι αυτο μου εκανε εντυπωση

αν οντως υπαρχει κ αλλος κατοχος R στο κλαμπ ας μου στειλει ενα πμ πλιζ :thumbsup:

Υπάρχει αλλά επειδή χαχα είναι λίγα τα άλογα της συγκεκριμένης έκδοσης ντρέπεται να γράψει..!!! :good::frantics:

Παρατηρήσεις μέχρι στιγμής (δείγμα 53 αυτοκίνητα)

Το 58% έχει 1.4 lt TSI 160 PS

Το 28% έχει DSG

Μόνο το 9.5% έχει GTI ή R

Στα χρώματα επικρατούν το μάυρο και το άσπρο (από 28% το καθένα) με μια ψήφο διαφορά.

Στα χρώματα είναι πλασματικό το αποτελεσμα.. ..δεν τα έχουν όλα ετοιμοπαράδοτα και πολλοί που βιαζόμαστε να παραλάβουμε πάμε σε κλασσικές λύσεις..

Link to comment
Share on other sites

Στα χρώματα είναι πλασματικό το αποτελεσμα.. ..δεν τα έχουν όλα ετοιμοπαράδοτα και πολλοί που βιαζόμαστε να παραλάβουμε πάμε σε κλασσικές λύσεις..

Πλασματικό δεν θα το έλεγα μιας και μιλάμε με γεγονότα αλλά σίγουρα ίσως αν κάποιος είχε επιλογή να διάλεγε κάτι άλλο.

Όμως αυτό που ήθελα να δείξω είναι πως το άσπρο έχει πάρει τα πάνω του το τελευταίο καιρό. (αυτή τη στιγμή ισοβαθμεί με το μαύρο)

Για παράδειγμα στο mk5 τα άσπρα δεν είναι τόσα πολλά. Ούτε εκεί είχε επιλογή κάποιος αλλά σίγουρα δεν "έπεσε" σε άσπρο τόσο έυκολα..

Τέλος πιστεύω πως το άσπρο αποτελεί επιλογή που δεν κάνεις τόσο εύκολα επειδή δεν βρήκες κάτι άλλο..

Το ίδιο συμβαίνει και στα άλλα μοντέλα του group. Π.χ στο καινούριο Polo σχεδόν το 50% είναι άσπρα..

Link to comment
Share on other sites

Από τα καταγεγραμένα αποτελέσματα έτσι είναι, το άσπρο έχει ανέβει πολύ. Δείχνει μία τάση, την οποία δεν μπορείς να αγνοήσεις, εδώ με 300 νοικοκυριά βγαίνει αποτέλεσμα εκλογών...

Τα τελικά, πραγματικά όμως νούμερα και με περαιτέρω ανάλυση (ηλικιακές ομάδες κλπ) τα ξέρει μόνο η karenta.

Συμφωνώ επίσης ότι το άσπρο έχει πάρει πολύ τα πάνω του στο 6άρι σε σχέση με το 5άρι, το βασικό που βγαίνει από την καταγραφή είναι αυτό.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Από τα καταγεγραμένα αποτελέσματα έτσι είναι, το άσπρο έχει ανέβει πολύ. Δείχνει μία τάση, την οποία δεν μπορείς να αγνοήσεις, εδώ με 300 νοικοκυριά βγαίνει αποτέλεσμα εκλογών...

Τα τελικά, πραγματικά όμως νούμερα και με περαιτέρω ανάλυση (ηλικιακές ομάδες κλπ) τα ξέρει μόνο η karenta.

Συμφωνώ επίσης ότι το άσπρο έχει πάρει πολύ τα πάνω του στο 6άρι σε σχέση με το 5άρι, το βασικό που βγαίνει από την καταγραφή είναι αυτό.

Kosmocar μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Kosmocar μάλλον.

Πέστο και έτσι.. το αφεντικό το ίδιο είναι (ο Μανδύλας) και τα 2 μαγαζιά ένα και το αυτό.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Πέστο και έτσι.. το αφεντικό το ίδιο είναι (ο Μανδύλας) και τα 2 μαγαζιά ένα και το αυτό.

Το αφεντικό μπορεί να είναι το ίδιο. Τα μαγαζιά όμως αν και προφανώς σχετίζονται δεν είναι ίδια και κακώς συγχέονται.

Link to comment
Share on other sites

Το αφεντικό μπορεί να είναι το ίδιο. Τα μαγαζιά όμως αν και προφανώς σχετίζονται δεν είναι ίδια.!.!.! και κακώς συγχέονται.

Το υπογραμισμενο ειναι απο τα πραγματα που και να μην το εγραφες δεν χαθηκε και ο κοσμος. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Το υπογραμισμενο ειναι απο τα πραγματα που και να μην το εγραφες δεν χαθηκε και ο κοσμος. :thumbsup:

Δε σε κατάλαβα φίλε.

Και όλη τη δημοσίευση να μην έγραφα ή εσύ τη δική σου δε θα χανόταν ο κόσμος.

Μια διευκρίνηση έκανα μιας και έχει τύχει σε γνωστό (και έχω διαβάσει εδώ μέσα πάρα πολλές φορές παρόμοιες περιπτώσεις) να αντιμετωπίζει πρόβλημα με το αυτοκίνητό του και με συγκεκριμένο αντιπρόσωπο (εκτός της Karenta) και να ψάχνει το τηλέφωνο και τελικά να τηλεφωνεί στην Karenta, αντί της Kosmocar, για να διαμαρτυρηθεί.

Η παρόμοια επωνυμία, τα πολλά υποκαταστήματα της Karenta και λιγότερο η κοινή ιδιοκτησία που λίγοι γνωρίζουν δημιουργούν κακώς αυτή τη σύγχυση.

Η Kosmocar Α.Ε. είναι ο επίσημος εισαγωγέας και διανομέας των αυτοκινήτων VW και AUDI στην Ελλάδα.

Η Karenta Α.Ε. είναι εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος των αυτοκινήτων VW και AUDI (δλδ της Kosmocar).

Δεν καταλαβαίνω την υπόδειξη. Αν θέλεις διευκρίνησέ μου ώστε να το διορθώσω ή να το συζητήσουμε. Αλλιώς δε θα χαθεί κι ο κόσμος...

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο. Απλα εχεις διαφορετικο τροπο σκεψεις (ποιο λογικο θα ελεγα) και εγω το παρεξηγησα ενω ειναι κατι σωστο.

Link to comment
Share on other sites

candy white - 160 - Μηχανικο

περίμενα τα 122άρια να ήταν περισσότερα, για να δουμε...

Edited by tsi160
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις μέχρι στιγμής (δείγμα 53 αυτοκίνητα)

Το 58% έχει 1.4 lt TSI 160 PS

Το 28% έχει DSG

Μόνο το 9.5% έχει GTI ή R

Στα χρώματα επικρατούν το μάυρο και το άσπρο (από 28% το καθένα) με μια ψήφο διαφορά.

Μόνο 67 αυτοκίνητα? Ψηφίσαμε όλοι? :whistling:

Λοιπόν έχουμε μόνο μικρές αλλαγές:

Το 54% έχει 1.4 lt TSI 160 PS και ακολουθεί ο 1.4 TSI 122 με 39%

Το 25% έχει DSG

Μόνο το 7.5% έχει GTI ή R

Στα χρώματα επικρατούν το μάυρο και το άσπρο με μια ψήφο διαφορά μπροστά το μαύρο. (Διαχρονικό το μαύρο δεν πεθαίνει ποτέ :whistling:)

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 67 αυτοκίνητα? Ψηφίσαμε όλοι? :(

Λοιπόν έχουμε μόνο μικρές αλλαγές:

Το 54% έχει 1.4 lt TSI 160 PS και ακολουθεί ο 1.4 TSI 122 με 39%

Το 25% έχει DSG

Μόνο το 7.5% έχει GTI ή R

Στα χρώματα επικρατούν το μάυρο και το άσπρο με μια ψήφο διαφορά μπροστά το μαύρο. (Διαχρονικό το μαύρο δεν πεθαίνει ποτέ :notfair:)

Είναι σκάλωμα το μαύρο χρώμα..!

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει ας ειναι μαυρο και ας το σκουπιζω 2 φορες την μερα,αυτες τις λιγες ωρες ομως που παραμενει καθαρο δεν συγκρινετε με κανενα χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου ψήφος ίσως να μην μπορεί να χρησημοποιηθεί για λόγους απογραφής,

λόγω του ότι είμαι απο Κύπρο. Φυσικά κάπιοι θα πούν ότι και οι Κύπριοι, Έλληνες είναι(κάπιοι όχι).

Ωστόσο εαν τίθεται θέμα στατιστικής, μπορείτε να αφαιρέσετε ένα Carbon Steel Gray GTI απο την λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου ψήφος ίσως να μην μπορεί να χρησημοποιηθεί για λόγους απογραφής,

λόγω του ότι είμαι απο Κύπρο. Φυσικά κάπιοι θα πούν ότι και οι Κύπριοι, Έλληνες είναι(κάπιοι όχι).

Ωστόσο εαν τίθεται θέμα στατιστικής, μπορείτε να αφαιρέσετε ένα Carbon Steel Gray GTI απο την λίστα.

Όχι ρε συ!

Δε κάνουμε καμιά επίσημη απογραφή! :whistling: Για να δούμε τις προτιμήσεις των μελών μας.

Για όλα τα μέλη του Club είναι η ψηφοφορία!

Οπού και να είναι ο καθένας!

Ελλάδα, Κύπρος, Αφρική, Νότιος Πόλος, Σελήνη, Άρης, Κρόνος, Κέπλερ-11

Είμαστε διαγαλαξιακό club! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.