Jump to content
vg1912

Revo 1

Recommended Posts

Καρότσα στο 0-100??? Αποκλείεται, αφού ΟΛΟΙ λένε, ότι ΟΛΑ τα Stage1 είναι ΟΛΟΙΔΙΑ :clapping::drinks::drool:

Link to comment
Share on other sites

Καρότσα στο 0-100??? Αποκλείεται, αφού ΟΛΟΙ λένε, ότι ΟΛΑ τα Stage1 είναι ΟΛΟΙΔΙΑ :clapping::drinks::drool:

Αν θεωρησουμε οτι οι αλλαγες κρατουν τον ιδιο χρονο και στα δυο αυτοκινητα τοτε μαλλον πανω απο μιαμιση καροτσα!

Σκεψου οτι το ενα ειναι αντιστοιχα πιο γρηγορο του αλλου και στο γεμισμα της πρωτης...

Βεβαια πρεπει και τα δυο αυτοκινητα να εχουν τα ιδια λαστιχα και να σπινιαρουν το ιδιο στο ξεκινημα!

Αρα καλυτερα να φωναξουμε δυο Stig να μας κανουν την κοντρα επι ισοις οροις... :excl:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που βλεπω τις μετρησεις παρατηρω οτι τραβαει και 7 g/s παραπανω (177 g/s στις 6500 σαλ περιπου) απο το Superchips... :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα νεα λαστιχα δεν ηρθαν ακομη (αυριο-μεθαυριο) ειπα να το σκισω λιγο οπως ειναι!

Με το VImonitor μετρησα 15 δλ στο 400αρι (1/4 μιλιου) και 10 δλ στα 200 μ (1/8 μιλιου).

Ολα αυτα με πολυ σπινιαρισμα στο ξεκινημα (4500 σαλ) και καλη ασφαλτο.

Αν συγκρινουμε την επιδοση μου με αυτην του Opel Insignia 2.0T (220 BHP) που εχει στο 400αρι 15,8 δλ βλεπουμε οτι ειμαστε πολυ καλα... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Μην το γελάσεις αλλά απορούσα τόσες μέρες που δεν μου πέταξες τίποτα περί "τα έχω που τα έχω για αλλαγή είπα να το ξεφτιλίσω λίγο" :thumbsup:;):rolleyes::p

Link to comment
Share on other sites

Σιμο, να σου πω την αληθεια, συμφωνα με τις μετρησεις της επιταχυνσης που κανει το VImonitor στο setting 3 δινει τη μεγιστη τιμη σε 500 σαλ υψηλοτερα και ειναι ελαχιστα πιο "αδειο" στα χαμηλα.

Αντιστοιχα βλεπω οτι ειναι ελαχιστα πιο "γεματο" απο 4000 σαλ μεχρι τις 4500 περιπου.

Απο τις 4500 σαλ μεχρι τις 5500 το 2 φαινεται ελαχιστα καλυτερο.

Και τελικά έμεινες στο 3........ :frantics::sorcerer::laugh: :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά έμεινες στο 3........ :sorcerer::laugh: :laugh: :laugh:

...υπο δοκιμη ομως!

Για να μπορεσω να τα συγκρινω καλυτερα, θα πρεπει να ξαναπαω στο 2 καποια στιγμη...

Πιθανον να ειναι το ιδιο πραγμα τελικα... Οι διαφορες ειναι τοσο μικρες που πρεπει να προσεξεις πολυ για να τις καταλαβεις! :frantics:

Link to comment
Share on other sites

...υπο δοκιμη ομως!

Για να μπορεσω να τα συγκρινω καλυτερα, θα πρεπει να ξαναπαω στο 2 καποια στιγμη...

Πιθανον να ειναι το ιδιο πραγμα τελικα... Οι διαφορες ειναι τοσο μικρες που πρεπει να προσεξεις πολυ για να τις καταλαβεις! :pardon:

αστο ρε βασιλη στο 3 καλα εισαι μην το πειραζεις μια χαρα ειναι ρε φιλε :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

αστο ρε βασιλη στο 3 καλα εισαι μην το πειραζεις μια χαρα ειναι ρε φιλε :thumbsup:

Τασο, ετσι για δοκιμη και για να παρω μετρησεις θα το γυρισω στο setting 2, γιατι για να βγαλω συμπερασματα δεν περιμενω να τα βγαλω μονο την αισθηση που μου δινει αλλα απο νουμερα που ειναι σιγουρα πιο αξιοπιστα...

Ετσι για να εχουν μετρο συγκρισης και οσοι θελησουν να κανουν την αναβαθμιση σε Revo. :bling:

Link to comment
Share on other sites

Τασο, ετσι για δοκιμη και για να παρω μετρησεις θα το γυρισω στο setting 2, γιατι για να βγαλω συμπερασματα δεν περιμενω να τα βγαλω μονο την αισθηση που μου δινει αλλα απο νουμερα που ειναι σιγουρα πιο αξιοπιστα...

Ετσι για να εχουν μετρο συγκρισης και οσοι θελησουν να κανουν την αναβαθμιση σε Revo. :bling:

εσυ ξες τοτε κανε μια δοκιμη με τον μαστορα τον σιμο και μετα το βαζεις παλι 3 :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά αν δεν έχεις διαφορά κατανάλωσης τότε μένεις στο 3 έτσι που σε είδα. Στο δικό μου δυστυχώς εκεί είναι η μεγάλη "αρνητική" διαφορά μιας και το πεντάλ πλεον δουλεύει στο 75% της διαδρομής για αμεσότερη απόκριση, με αποτέλεσμα με το παραμικρό να αρπαζει μεν, αλλά να τρώει και αναλόγως περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.