Jump to content
chris.tax

Παραπονο-Απογοητευση

Recommended Posts

Τι να πληρώσει και κουραφέξαλα ρε Νίκο? Αφού εδώ ο φίλος μας μιλάει για εντός εγγύησης!

Μη γενικεύεις τα προβλήματα! Μην επηρεάζεσαι αρνητικά λόγο της αντιπάθειας σου για τη VW!

Δεν εχω καμια αντιπάθεια και για τίποτα απλά λεω τι συμβαίνει και τι διαβαζω, για να ενημερωθούν κάποιοι που δεν γνωρίζουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καμια αντιπάθεια και για τίποτα απλά λεω τι συμβαίνει και τι διαβαζω, για να ενημερωθούν κάποιοι που δεν γνωρίζουν

Να ενημερωθούν, ναι συμφωνώ, αλλά στο κατάλληλο θέμα-topic!

Εδώ μιλάμε για πρόβλημα εντός εγγύησης και για κακή-αισχρή αντιμετώπιση από την αντιπροσωπεία!

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωθούν, ναι συμφωνώ, αλλά στο κατάλληλο θέμα-topic!

Εδώ μιλάμε για πρόβλημα εντός εγγύησης και για κακή-αισχρή αντιμετώπιση από την αντιπροσωπεία!

Εσυ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ το οφφ τοπικ δεν το ξεκίνησα εγω. Απλα απαντώ εφ΄οσον μου απευθύνεις τον λόγο και πρωτος με εκανες quote.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ το οφφ τοπικ δεν το ξεκίνησα εγω. Απλα απαντώ εφ΄οσον μου απευθύνεις τον λόγο και πρωτος με εκανες quote.

Post #18, και όποιος ξέρει να διαβάζει καταλαβαίνει ποιος ξεκίνησε το off-topic!

Εσυ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ το οφφ τοπικ δεν το ξεκίνησα εγω. Απλα απαντώ εφ΄οσον μου απευθύνεις τον λόγο και πρωτος με εκανες quote.

Έχεις να πεις κάτι on-topic? Αν ναι τότε περιμένουμε όλοι τη γνώμη σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Post #18, και όποιος ξέρει να διαβάζει καταλαβαίνει ποιος ξεκίνησε το off-topic!

Έχεις να πεις κάτι on-topic? Αν ναι τότε περιμένουμε όλοι τη γνώμη σου!!!

Παίρνοντας καποιος vw πιστευει οτι αγόρασες ενα καλο και αξιόπιστο αυτοκίνητο και εν μέρη αυτο συνέβαινε παλαιότερα, με τους Tsi ομως έρχεται το παράπονο και η απογοήτευση, είτε απο το αυτοκίνητο είτε απο τους αντιπροσώπους (απο τους οποίους εγω δεν εχω παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να μην επηρεάζεσαι από το ύφος του καθενός και επικεντρώσου πως θα κάνεις σωστά την δουλειά σου στο αμάξι στο συνεργείο που πας.

Κάθε μάστορας-αντιπρόσωπος κλπ θέλει το κουμπί του όπως και κάθε άνθρωπος.

Κάνε την επέκταση εγγύησης να είσαι καλυμμένος για μια τετραετία. Μίλα ευγενικά με τον σύμβουλο Service και πέρνα στην εγγύηση το συμπλέκτη κι ότι άλλο

ελαττωματικό ανταλλακτικό έχεις.

Υπομονή και αν έχεις τη δυνατότητα επισκέψου ένα άλλο εξουσιοδοτημένο ή αντιπροσωπεία. Θα καταλάβεις ότι δεν αξίζει να χαλάς εσύ την ηρεμία σου για

το αυτοκίνητο ή 2-3 "μάστορες-αντιπροσώπους":frantics:

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να μην επηρεάζεσαι από το ύφος του καθενός και επικεντρώσου πως θα κάνεις σωστά την δουλειά σου στο αμάξι στο συνεργείο που πας.

Κάθε μάστορας-αντιπρόσωπος κλπ θέλει το κουμπί του όπως και κάθε άνθρωπος.

Κάνε την επέκταση εγγύησης να είσαι καλυμμένος για μια τετραετία. Μίλα ευγενικά με τον σύμβουλο Service και πέρνα στην εγγύηση το συμπλέκτη κι ότι άλλο

ελαττωματικό ανταλλακτικό έχεις.

Υπομονή και αν έχεις τη δυνατότητα επισκέψου ένα άλλο εξουσιοδοτημένο ή αντιπροσωπεία. Θα καταλάβεις ότι δεν αξίζει να χαλάς εσύ την ηρεμία σου για

το αυτοκίνητο ή 2-3 "μάστορες-αντιπροσώπους":frantics:

Συμφωνώ απόλυτα, ειδικά την επέκταση εγγύησης, πρόσεξε την ιδιαίτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να μην επηρεάζεσαι από το ύφος του καθενός και επικεντρώσου πως θα κάνεις σωστά την δουλειά σου στο αμάξι στο συνεργείο που πας.

Κάθε μάστορας-αντιπρόσωπος κλπ θέλει το κουμπί του όπως και κάθε άνθρωπος.

Κάνε την επέκταση εγγύησης να είσαι καλυμμένος για μια τετραετία. Μίλα ευγενικά με τον σύμβουλο Service και πέρνα στην εγγύηση το συμπλέκτη κι ότι άλλο

ελαττωματικό ανταλλακτικό έχεις.

Υπομονή και αν έχεις τη δυνατότητα επισκέψου ένα άλλο εξουσιοδοτημένο ή αντιπροσωπεία. Θα καταλάβεις ότι δεν αξίζει να χαλάς εσύ την ηρεμία σου για

το αυτοκίνητο ή 2-3 "μάστορες-αντιπροσώπους":thumbsu:

Συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες αλλα σκεψου πως ενιωσε ο φιλος οταν του μιλησε ετσι οπως το μιλησε? Ηξερε,φανταζομαι, να τον γλυφει οταν ηταν να του χωσει τα ωραια του χιλιαρικα, να αγορασει τρια αυτοκινητα και υστερα να του πει με το υφος του Θεου προς ενα πιτσιρικα "ξερεις να οδηγεις? η μηπως το σκιζεις?" Ας ανοιξει ο τυπος σχολη οδηγων να μας μαθει να οδηγαμε,ισως να τον προτιμησουμε και την αντιπροσωπεια ας τη αφησει σε καποιον που εχει μεγαλυτερη γνωση και διαθεση να βοηθησει τον πελατη του. Εγω τουλαχιστον ετσι θα ενιωθα.

Link to comment
Share on other sites

Ο λύκος κι αν εγέρασε κι άσπρισε το μαλλί του, μήτε τη γνώμη άλλαξε μήτε την κεφαλή του.

Sorry κιόλας, αλλά από τα 244 σου post, έχω διαβάσει 244 ειρωνικές απαντήσεις και κατά βάση offtopic.

Να με συγχωρείτε αλλά αν δεν το έλεγα θα έσκαγα :growl:

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιόλας, αλλά από τα 244 σου post, έχω διαβάσει 244 ειρωνικές απαντήσεις και κατά βάση offtopic.

Να με συγχωρείτε αλλά αν δεν το έλεγα θα έσκαγα :growl:

Ως πιο έμπειρος χρήστης θα γνωρίζεις ότι σε κάθε δημοσίευση που κάποιο μέλος θεωρεί ότι παραβιάζονται οι όροι χρήσης υπάρχει η δυνατότητα αναφοράς της, και είναι και η ενδεδειγμένη κίνηση σε αντίθεση με την δημόσια απάντηση που εσύ προτίμησες.

Δοκίμασέ το. Το έχουν κάνει κι άλλοι πολλοί στο παρελθόν. Δεν είναι ρουφιανιά.

Θα έπρεπε όλα εσείς τα έμπειρα και συνετά μέλη να δίνετε το καλό παράδειγμα.

Η άποψη περί ειρωνείας είναι προσωπική σου. Σεβαστή μεν, άστοχη δε κατά τη δική μου κρίση. Το ίδιο, ίσως σε μεγαλύτερο βαθμό, ισχύει και για την άποψη περί εκτός θέματος.

Και sorry κιόλας...

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες αλλα σκεψου πως ενιωσε ο φιλος οταν του μιλησε ετσι οπως το μιλησε? Ηξερε,φανταζομαι, να τον γλυφει οταν ηταν να του χωσει τα ωραια του χιλιαρικα, να αγορασει τρια αυτοκινητα και υστερα να του πει με το υφος του Θεου προς ενα πιτσιρικα "ξερεις να οδηγεις? η μηπως το σκιζεις?" Ας ανοιξει ο τυπος σχολη οδηγων να μας μαθει να οδηγαμε,ισως να τον προτιμησουμε και την αντιπροσωπεια ας τη αφησει σε καποιον που εχει μεγαλυτερη γνωση και διαθεση να βοηθησει τον πελατη του. Εγω τουλαχιστον ετσι θα ενιωθα.

Εννοείται πως εμείς ως πελάτες πρέπει να έχουμε την στοιχειώδη ευγένεια προς τους εργαζόμενους στα συνεργεία ή οπουδήποτε αλλού, γιατί και εμείς εργαζόμαστε (ακόμα) κάπου και θα θέλαμε και εμείς να μας φέρονται επίσης ωραία!

Με αυτή την βασική προϋπόθεση λοιπόν δεν νοείται να μας φέρονται σαν σκουπίδι! Φαντάζομαι πως ο φίλος μας chris.tax θα μίλησε ευγενικά στο συνεργείο σε αντίθεση με "αυτούς" που τον υποτίμησαν έτσι! Το ότι συνέχισε να πηγαίνει στον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο ήταν μεγάλο λάθος γιατί έτσι τους κάνουμε να νομίζουν ότι τους έχουμε ανάγκη!

Η λύση είναι μία: ΔΕΝ ξαναπάμε στο συγκεκριμένο συνεργείο-εταιρία που μας φέρθηκαν έτσι άσχημα! Υπάρχουν και άλλοι (αντιπρόσωποι-εταιρίες) που κάνουν σωστά την δουλειά τους και σέβονται ΠΡΩΤΑ τον πελάτη και ΜΕΤΑ το προϊόν! Στο τέλος τέλος εμείς πληρώνουμε και εμείς έχουμε την επιλογή! Στο χέρι μας είναι να "φάνε πόρτα" οι "κακοί"!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως εμείς ως πελάτες πρέπει να έχουμε την στοιχειώδη ευγένεια προς τους εργαζόμενους στα συνεργεία ή οπουδήποτε αλλού, γιατί και εμείς εργαζόμαστε (ακόμα) κάπου και θα θέλαμε και εμείς να μας φέρονται επίσης ωραία!

Με αυτή την βασική προϋπόθεση λοιπόν δεν νοείται να μας φέρονται σαν σκουπίδι! Φαντάζομαι πως ο φίλος μας chris.tax θα μίλησε ευγενικά στο συνεργείο σε αντίθεση με "αυτούς" που τον υποτίμησαν έτσι! Το ότι συνέχισε να πηγαίνει στον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο ήταν μεγάλο λάθος γιατί έτσι τους κάνουμε να νομίζουν ότι τους έχουμε ανάγκη!

Η λύση είναι μία: ΔΕΝ ξαναπάμε στο συγκεκριμένο συνεργείο-εταιρία που μας φέρθηκαν έτσι άσχημα! Υπάρχουν και άλλοι (αντιπρόσωποι-εταιρίες) που κάνουν σωστά την δουλειά τους και σέβονται ΠΡΩΤΑ τον πελάτη και ΜΕΤΑ το προϊόν! Στο τέλος τέλος εμείς πληρώνουμε και εμείς έχουμε την επιλογή! Στο χέρι μας είναι να "φάνε πόρτα" οι "κακοί"!!!

Έτσι είναι.

Μόνο αν αφήσει ο κάθε πελάτης τους νόμους της αγοράς να λειτουργήσουν θα καθαρίσει αυτή από τα ενοχλητικά στοιχεία. Μέσω του ανταγωνισμού είναι πολύ εύκολο να γίνει αυτό.

Όπως και σε ευρύτερους τομείς, έτσι και στην αγορά, ο κόσμος - πελάτες είναι αυτός που έχει τη δύναμη και μπορεί να καθορίσει καταστάσεις.

Αν ο πελάτης δεν κάνει έρευνα αγοράς, αν δε φροντίζει να ενημερωθεί εκ των προτέρων για το κόστος και τις επιπλέον χρεώσεις κι αν συνεχίζει να προτιμά επαγγελματίες με ανάρμοστη συμπεριφορά, οι τελευταίοι θα συνεχίσουν να δρουν με τον ίδιο τρόπο ενώ ο πρώτος δε θα έχει κανένα δικαίωμα διαμαρτυρίας.

Φαίνεται ότι εκτός όλων των άλλων ειδών παιδείας, είναι σε έλλειψη και η αγοραστική.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Η vw κανει συχνα ελεγχους για την εξυπηρετηση πελατων, εμενα με εχουν παρει 3 φορες τα τελευταια 6 χρονια να με ρωτησουν αν ολα πηγαν καλα στο service αν εμεινα ευχαριστημενος απο τον αντιπροσωπο κτλ. Οταν σε παρουν λοιπον Chris.Tax ξερεις τι να πεις... τωρα θα μου πεις κ κατι τρεχει στα γυφτικα, αλλα εννοειται να μην τους την χαρισεις, αν μαζι με σενα εχουν κανει τα ιδια σχολια καμια 50αρια αλλοι ισως να του δημιουργησεις θεματακι.

Παντως οπως σου ειπαν κ αλλοι πιο πανω, οταν βλεπεις τετοια συμπεριφορα απλα στολισε τους κ παρε το αμαξι κ πηγαινε στον παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

Η vw κανει συχνα ελεγχους για την εξυπηρετηση πελατων, εμενα με εχουν παρει 3 φορες τα τελευταια 6 χρονια να με ρωτησουν αν ολα πηγαν καλα στο service αν εμεινα ευχαριστημενος απο τον αντιπροσωπο κτλ. Οταν σε παρουν λοιπον Chris.Tax ξερεις τι να πεις... τωρα θα μου πεις κ κατι τρεχει στα γυφτικα, αλλα εννοειται να μην τους την χαρισεις, αν μαζι με σενα εχουν κανει τα ιδια σχολια καμια 50αρια αλλοι ισως να του δημιουργησεις θεματακι.

Παντως οπως σου ειπαν κ αλλοι πιο πανω, οταν βλεπεις τετοια συμπεριφορα απλα στολισε τους κ παρε το αμαξι κ πηγαινε στον παρακατω.

Η Κοσμοκάρ κάνει την έρευνα ικανοποίησης πελατών για να είμαστε σωστοί.

Και βέβαια να τους πει ότι ακριβώς του έκαναν του φίλου μας, αλλά και όλοι όσοι δέχονται τέτοια τηλεφωνήματα ή γράμματα να λένε την αλήθεια και να ασχολούνται λίγο, γιατί όλοι μαζί μπορούμε να διορθώσουμε την άθλια κατάσταση που επικρατεί στα Εξουσιοδοτημένα της Ελλάδας!

Για να ξέρετε ότι: όταν εμείς πούμε καλά λόγια για έναν Αντιπρόσωπο σε μια τέτοια έρευνα -είτε είναι αλήθεια, είτε ψέμα- τότε η Κοσμοκαρ ανταμείβει τον καλύτερο αντιπρόσωπο με bonus, βραβεία, κτλ! Φανταστείτε λοιπόν εμείς να βραβεύουμε έμμεσα τους άχρηστους??? Είναι άδικο να παραμερίζονται τα συνεργεία που αξίζουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Κοσμοκάρ κάνει την έρευνα ικανοποίησης πελατών για να είμαστε σωστοί.

Και βέβαια να τους πει ότι ακριβώς του έκαναν του φίλου μας, αλλά και όλοι όσοι δέχονται τέτοια τηλεφωνήματα ή γράμματα να λένε την αλήθεια και να ασχολούνται λίγο, γιατί όλοι μαζί μπορούμε να διορθώσουμε την άθλια κατάσταση που επικρατεί στα Εξουσιοδοτημένα της Ελλάδας!

Για να ξέρετε ότι: όταν εμείς πούμε καλά λόγια για έναν Αντιπρόσωπο σε μια τέτοια έρευνα -είτε είναι αλήθεια, είτε ψέμα- τότε η Κοσμοκαρ ανταμείβει τον καλύτερο αντιπρόσωπο με bonus, βραβεία, κτλ! Φανταστείτε λοιπόν εμείς να βραβεύουμε έμμεσα τους άχρηστους??? Είναι άδικο να παραμερίζονται τα συνεργεία που αξίζουν!!!

Σημαντικότερα από κάθε βραβείο ή bonus για κάθε αντιπροσωπεία, συνεργείο ή οποιοδήποτε κατάστημα γενικότερα, είναι τα ακριβοθώρητα πλέον χρήματα των πελατών. Μόνο αυτά αν κοπούν εκεί που δεν αξίζει να δίνονται θα μπορέσουν να τους κάνουν να αλλάξουν τιμολογιακή πολιτική και στάση γενικότερα.

Δυστυχώς βρίσκουν πρόσφορο έδαφος και τα κάνουν. Αν δεν υπήρχαν πελάτες πάνω στους οποίους θα μπορούσαν να κερδοσκοπήσουν, αν δεν υπήρχαν πελάτες στους οποίους θα μπορούσαν να μιλήσουν αγενώς, πολύ απλώς δε θα το κάνανε.

Πιστεύω ότι στο ευρύ κοινό υπάρχει η άποψη ότι λόγω εγγύησης, όλες οι εργασίες θα πρέπει να γίνονται και σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο και ίσως στο ίδιο που αγοράστηκε το αυτοκίνητο. Το "υποψιασμένο" κοινό του συγκεκριμένου forum ή και άλλων είναι πολύ μικρό σε σχέση με το σύνολο των καταναλωτών. Δεν υπάρχει ενημέρωση.

Υπάρχει μια ωραία λέξη για το τι πρέπει να γίνει. Boycottage.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους σας για τον ενδιαφερον και το χρονο που δειξατε στο προβλημα μου..σημερα παρελαβα το αυτοκινητο μου μετα απο την αλλαγη δισκο πλατο ,ρουλεμαν κτλ..

Ο ΄΄μεγαλος΄΄ μολις με ειδε γυρισε το κεφαλι του λες και ημουν κανενας και γω δεν κερω τι..τεσπα το προβλημα ειναι με τη συμπεριφορα του κυριου αλλα καποια μερα θα γυρισουν ολα μπουμεραγκ..τα παιδια στο συνεργειο ειναι αψογα,κανενα παραπονο..

και παλι ευχαριστω φιλοι μου και συγνωμη αν σας κουρασα!!

Link to comment
Share on other sites

:nea:

ΥΓ.Παρακολούθησέ το για λίγα χιλιόμετρα το αμάξι μετά τις εργασίες. Αν χρειαστεί να επανέλθεις ΣΥΝΤΟΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι φιλε μου..απο τη στιγμη που το πηρα απο την αντιπροσωπεια το παρκαρα σπιτι μου και δεν το μετακινησα..χθες βραδυ που το πηρα για να παω βολτα..παλι τα ιδιααααααα...!!!!!! ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ????????

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ..(ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ GOLF 6) ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΤΕ-ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΘΟΡΥΒΟ???

Edited by chris.tax
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι φιλε μου..απο τη στιγμη που το πηρα απο την αντιπροσωπεια το παρκαρα σπιτι μου και δεν το μετακινησα..χθες βραδυ που το πηρα για να παω βολτα..παλι τα ιδιααααααα...!!!!!! ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ????????

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ..(ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ GOLF 6) ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΤΕ-ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΘΟΡΥΒΟ???

1.Αλλαξε μάστορα

2.Μπορεις να κανεις και το εξής εκει που πας, στην αντιπροσωπεία, βρες ενα ιδιο σαν το δικο σου μπες μεσα και κανε μια δοκιμη, να δεις συμπεριφέρεται σαν το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα ωραία η μαμα vw τα γνωρίζει άραγε;;; Οι απαντήσεις στα τηλέφωνα απ την kosmocar εύκολα "μαγειρευονται" εμείς όμως τι κάνουμε;;; Πιστευει κανείς ότι η kosmocar παρουσιάζει αληθή στοιχεία στη vw η μήπως λέω μήπως θα έπρεπε να τους τρελανουμε τους Γερμανους στα τηλέφωνα και στα email;;; Μπορει να λέω και μακακιες αλλά από ότι κατάλαβα μόλις κατάλαβε ο φιλοσιδης ότι μιλάω κατευθείαν με vw ag άλλαξε στάση!!! ( ελπίζω να μην παίζει ρόλο ότι δεν έχω παραλάβει ακόμα το αυτοκίνητο!)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι φιλε μου..απο τη στιγμη που το πηρα απο την αντιπροσωπεια το παρκαρα σπιτι μου και δεν το μετακινησα..χθες βραδυ που το πηρα για να παω βολτα..παλι τα ιδιααααααα...!!!!!! ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ????????

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ..(ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ GOLF 6) ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΤΕ-ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΘΟΡΥΒΟ???

Αδερφέ κι εμένα τα ίδια έκανε με τον συμπλέκτη και μου άλλαξαν δισκο-πλατώ αλλα μου φαίνεται δεν έγινε καλή δουλειά και θα το ξαναπάω. Έχω κάνει και σχετικό post για περισσότερες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.