Jump to content
free4you

Δευτερεύουσα Μνήμη Mfd

Recommended Posts

Αν δεν την μηδενίσουμε χειροκίνητα (πατώντας το reset) σε ποιες περιπτώσεις μηδενίζεται από μόνο του? Στο γέμισμα του ρεζερβουάρ? Όταν μηδενίσουμε το trip του ταμπλό? Σε άλλη περίπτωση???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την μηδενίσουμε χειροκίνητα (πατώντας το reset) σε ποιες περιπτώσεις μηδενίζεται από μόνο του? Στο γέμισμα του ρεζερβουάρ? Όταν μηδενίσουμε το trip του ταμπλό? Σε άλλη περίπτωση???

Το αναφέρει στο εγχειρίδιο του αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβάσει πολύ καλά αυτά που λέει το εγχειρίδιο και ρωτάω γιατί ή έκανα κάτι κατά λάθος και την μηδένισα ή μηδενίζεται αυτόματα και σε άλλες περιπτώσεις από αυτές που αναφέρονται στο εγχειρίδιο, αν έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο κάποιος ιδιοκτήτης Polo 6R παρακαλώ να μου πει!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβάσει πολύ καλά αυτά που λέει το εγχειρίδιο και ρωτάω γιατί ή έκανα κάτι κατά λάθος και την μηδένισα ή μηδενίζεται αυτόματα και σε άλλες περιπτώσεις από αυτές που αναφέρονται στο εγχειρίδιο, αν έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο κάποιος ιδιοκτήτης Polo 6R παρακαλώ να μου πει!!!

Να υπάρχουν λάθη ή παραλείψεις στη σύνταξη ενός εγχειριδίου χρήσης αυτοκινήτου δεν το θεωρώ πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

Να υπάρχουν λάθη ή παραλείψεις στη σύνταξη ενός εγχειριδίου χρήσης αυτοκινήτου δεν το θεωρώ πιθανό.

ΝΑΙ, γι' αυτό το εγχειρίδιο αναφέρει ότι η MFD έχει "Ψηφιακή ένδειξη θερμοκρασίας λαδιού" αλλά ως δια μαγείας κανείς μας δεν την έχει δει πότε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την μηδενίσουμε χειροκίνητα (πατώντας το reset) σε ποιες περιπτώσεις μηδενίζεται από μόνο του? Στο γέμισμα του ρεζερβουάρ? Όταν μηδενίσουμε το trip του ταμπλό? Σε άλλη περίπτωση???

Στο golf ο 2ος υπολογιστής μηδενίζει κάθε 99 ώρες οδήγησης ή 9999 χλμ νομίζω! Μετράει ώρες στο polo;

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, γι' αυτό το εγχειρίδιο αναφέρει ότι η MFD έχει "Ψηφιακή ένδειξη θερμοκρασίας λαδιού" αλλά ως δια μαγείας κανείς μας δεν την έχει δει πότε!!!

Το ότι δεν είναι ενεργοποιημένη η ένδειξη αυτή (γιατί ασφαλώς αισθητήρας υπάρχει όπως και σε κάθε αυτοκίνητο εδώ και πάρα πολλά χρόνια και όταν η θερμοκρασία περάσει το ορισμένο όριο ασφαλείας θα ανάψει η σχετική προειδοποιητική λυχνία, άσχετα αν δεν εμφανίζεται συνεχώς η θερμοκρασία http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=45907&view=findpost&p=448539) στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο δε σημαίνει ότι υπάρχει λάθος στο εγχειρίδιο.

Το εγχειρίδιο καλύπτει όλες τις εκδόσεις κάθε μοντέλου και δεν είναι διαφορετικό για κάθε έκδοση, επίπεδο εξοπλισμού ή συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Τέλος πάντων...μακάρι να βρεις τις απαντήσεις στις ερωτήσεις σου.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας... Μάλλον θα πρόκειται για δικό μου λάθος, θα το παρακολουθήσω και αν κάτι δεν συμφωνεί με αυτά που γράφει το manual θα postάρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.