Jump to content

Recommended Posts

Χθες είδα κάτι καλό στον δρόμο. Opel astra opc blue με 20 αρες .. Μπράβο στην opel ωραίο εργαλείο...

Ου ρε...:p
Link to comment
Share on other sites

Ου ρε...:p

Έβγαλαν κάτι ωραίο μετά από καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν και το χρώμα.... Blue elektrik... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι έχετε να πείτε για το Audi TTS S-tronic? Σκέφτομαι για τον αντικαταστάτη του CC.. Όποια άλλη γνώμη δεκτή..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μικρό δεν ειναι ρε συ για "πρώτο" αυτοκίνητο?

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες ένα γράμμα...το σωστό είναι TTRS;)

Με ένα πρόγραμμα το tts έχει καλές επιδώσεις 0-100 σε 4.2 δεν το λες και αργό αν και το tt rs πάει στο 3.2...;)

Έχει διαφορά όμως στην τιμή +10.000-15.000 που πιστεύω είναι πολλά και δεν αξίζει... Πας σε Μ3-Μ6.

Υπάρχει και το s5 αλλά πολλά κυβικά μεγάλη μέση κατανάλωση δεν παίρνει εύκολα άλογα και από επιδώσεις είναι πιο αργό από ένα ΤΤS με πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μικρό δεν ειναι ρε συ για "πρώτο" αυτοκίνητο?

Ναι είναι και αυτό ένα θέμα.. Το CC με τους χαωδεις χώρους που έχει αποδείχτηκε χρήσιμο στην μεταφορά όταν το τιγκαρα πράματα και ανεβικα Γερμανία.

Κοιτούσα το Audi A8 2008-2009 model αλλά μετά απο επισκέψεις σε διάφορα φόρουμ τρομαξα με τα τοσα προβλήματα που αναφεραν οι ιδιοκτήτες στον ηλεκτρολογικό κυρίως τομέα και για την χάλια εξηπηρετηση της Audi.

Ένα αξιόπιστο αμάξι που δεν είχε θέματα στα τοσα χρόνια που κυκλοφωρη και δεν έχω ακούσει παράπονα σε φόρουμ είναι το BMW 645 το οποίο λογο κρίσης στην Ελλάδα έπεσε πολύ η τιμή του και το βρίσκεις 5000-7000€ ποιο φτηνά από οτι στην Γερμανία. Η εφορία για αυτό το αμάξι εδώ είναι 270€ τον χρόνο 300€ δίνω στην Ελλάδα για 1.800cc.. Είναι μεγάλο χωράει άνετα δυο άτομα μπροστά πίσω λίγο στριμογμενα έχει πολύ μεγάλο χώρο αποσκευών και το μόνο αρνητικό που του βρήκα σε σχέση με το CC είναι οτι δεν έχει χώρους για μικροπραματα μπροστά. Κάτω απο τον τεμπέλη μονο ένα κινητό χωράει..

Αλλά σε test drive που έκανα εδώ ενα 645 το αμάξι λέει. Το μοτέρ κάνει ωραίο θόρυβο για μαμά. Λίγο η κατανάλωση είναι στα 10-11 χαλαρά αλλά αυτά μέσα στην πόλη.

Link to comment
Share on other sites

a8???? Θα πας σε καμια σύνοδο κορυφής? χαχαχα

 

Το a7 εμενα μου αρεσει παντως....

Link to comment
Share on other sites

a8???? Θα πας σε καμια σύνοδο κορυφής? χαχαχα

 

Το a7 εμενα μου αρεσει παντως....

Ίδιο με το Α6 και 20.000 ποιο ακριβό.πολλές γωνίες το πίσω μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω Γιώργο πάρε ενα boeing 747 θα σε εξυπηρετεί παντού η μήπως σου πέφτει μικρο χαχαχα τι A8 ρεεεεε χαχαχα

Edited by pantelisn-passat cc
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το s5 αλλά πολλά κυβικά μεγάλη μέση κατανάλωση δεν παίρνει εύκολα άλογα και από επιδώσεις είναι πιο αργό από ένα ΤΤS με πρόγραμμα.

Δεν παίρνει εύκολα?? :) Με μια τροχαλία και πρόγραμμα, πάει 390 ρόδα! Και αν βάλεις και το supercharger kit (το οποίο ήδη το φτιάχνουν) πάμε κάπου στα 550-600... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει εύκολα?? :) Με μια τροχαλία και πρόγραμμα, πάει 390 ρόδα! Και αν βάλεις και το supercharger kit (το οποίο ήδη το φτιάχνουν) πάμε κάπου στα 550-600... :)

Ναι όμως το supercharge kit βγαίνει 10.000€-13.000€..

Μετά 600ps με 600Nm θέλει ποιο καλά φρένα μπρος πίσω ανάρτηση πάμε στα 16.000€. Σύνολο αμάξι με βελτίωση πας στα 40.000€-45.000€... Εκεί παίζει RS6 με λιγα χιλιομετρα που με φπε παει 700ps και δεν το πιάνει ουτε μηχανή πίστας....;)

Τα έχω ψάξει...:)

Εγω λέω Γιώργο πάρε ενα boeing 747 θα σε εξυπηρετεί παντού η μήπως σου πέφτει μικρο χαχαχα τι A8 ρεεεεε χαχαχα

Εδώ έχει μεγάλους δρόμους χωρίς λακούβες δεν σε τρέχουν αμα εχεις μεγαλο αμάξι. Όσο ποιο μεγάλο τόσο και ποιο άνετο.. Κάναν τεστ το Α8 4.2tdi V8 με ενα ρεζερβουάρ 90 λίτρα έκανε 1500χλμ σε σταθερή πορεία με 90χλμ. Αμάξι τέρας απο επιδόσεις αν και diesel που αμα το βάλεις μόνο ενα πρόγραμμα βλέπεις 800Nm...... Και 410ps.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Cj...   Το εχεις ψαξει βλεπω...  :crazy:

 

Α βρε χαζε, σε εχει συνεπαρει η ξενιτια.. Πηγαινε παρε κανενα Mercedes να εισαι κυριλε και thug life ταυτοχρονα πχ CLS, με vag θα ξαναχοληθεις; :S

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Cj...   Το εχεις ψαξει βλεπω...  :crazy:

 

Α βρε χαζε, σε εχει συνεπαρει η ξενιτια.. Πηγαινε παρε κανενα Mercedes να εισαι κυριλε και thug life ταυτοχρονα πχ CLS, με vag θα ξαναχοληθεις; :S

Τα cls τα δίνουν τζάμπα... Το έχω κατά νου και αυτό..

Εγω θα έλεγα BMW M3 η M1!Ανάλογα βέβαια και τα χρήματα που θα διαθέσεις.

Μ3 smg 2005 model E46 εύκολο αλλά παλιό.

Ε92 καλό αλλά αιμοβόρο στην κατανάλωση και στα πάγια έξοδα. Έχει μεγάλη ασφάλεια λογο σπορ εκδόσεις. Το θέμα είναι τι γίνεται στην αγορά αυτοκινήτου στην Ελλάδα; Οι μαντραδες πόσο το κοστολογουν το δικό μου για τραμπα; βλέπω CC γυμνά από 13.000 και με έξτρα σαν το δικό μου στα 20.000. Βέβαια εγώ τραμπα θα επειδιοξω όχι να πάρω λεφτά αλλά με τους μαντραδες που κλίνουν ο ένας μετά τον άλλον στην Ελλάδα είναι να τους φοβασε. Η από χέρι λόγο τελών κυκλοφοριας να θέλει κάποιος να δώσει το αμάξι του όπως πολλοί. Τα τέλη του 2014 προετοιμάζουν εκπλήξεις...

Link to comment
Share on other sites

Ποιες η διαφορές από το golf GTI DSG 2009-2010 με το VW Scirocco 2.0 TSI DSG 2010 (facelift)? Ίδια μηχανή ίδιο σαζμαν απλά το scirocco έχει ποιο φαρδιά μετατρόχια;

Το vw scirocco R vs scirocco 2.0 tsi K04 έχουν διαφορές; Εντάξει το R έχει το μοτέρ από το s3 αλλά tfsi ενώ το άλλο έχει το καινούργιο tsi.. Και τα δύο μπροστινοκινητα..

Περιμένω απόψεις από γνώστες. Ευχαριστώ.

Edited by Cj Georgio
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ρε συ Γιώργο, ώρες-ώρες (με πιάνει μια τρέλα να τηλεφωνήσω) και να σε ρωτήσω από που προμηθεύεσαι τα χάπια σου

να πάρουμε κι εμείς κανένα !!!!!  8P  8P  :fool:  :fool:

 

Πως τα κατάφερες πάλι και ενώ ξεκίνησες από Α8 να φέρεις την κουβέντα σε Golf ????

Έχεις πάθει σύγχυση μάλλον επειδή ξαφνικά από την έρημο της Ελλάδας βρέθηκες σε μια όαση από σοβαρά και φθηνά αυτοκίνητα..

Σε φαντάζομαι - σαν καλόγερος που ξαφνικά τον αμόλησαν στο Cavo Paradiso θα είσαι !!!!! :hyper:  :hyper:  :hyper:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιες η διαφορές από το golf GTI DSG 2009-2010 με το VW Scirocco 2.0 TSI DSG 2010 (facelift)? Ίδια μηχανή ίδιο σαζμαν απλά το scirocco έχει ποιο φαρδιά μετατρόχια;

Το vw scirocco R vs scirocco 2.0 tsi K04 έχουν διαφορές; Εντάξει το R έχει το μοτέρ από το s3 αλλά tfsi ενώ το άλλο έχει το καινούργιο tsi.. Και τα δύο μπροστινοκινητα..

Περιμένω απόψεις από γνώστες. Ευχαριστώ.

γιωργο το golf gti dsg 2009-2010 φοραει ακριβως το ιδιο μοτερ με το scirocco 2.0tsi dsg 2010 και ανεβαινουν το ιδιο απλα το ροκο εχει αλλο σασι και αλλο στησιμο .ενοειται πως εχει και καλυτερο κρατημα απο το golf .το scirocco r σε σχεση με το rocco 2.0 tsi k04 ναι εχουν διαφορες το rocco r εχει αλλα φρενα αλλο στησιμο αλλο εσωτερικο αλλο μοτερ (moter s3)ενω το rocco 2.0tsi εχει αλλα φρενα αλλο στησιμο και φοραει το νεο μοτερ 2.0tsi 211 αλογα .σαν ανεβασμα αλογων ανεβαινουν το ιδιο απλα στο rocco r πρεπει να αλλαξεις και αντλια υψηλης ενω στο 2.0Tsi οχι γιατι φοραει καλη αντλια και δινει εως και 180 μπαρ .

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ρε συ Γιώργο, ώρες-ώρες (με πιάνει μια τρέλα να τηλεφωνήσω) και να σε ρωτήσω από που προμηθεύεσαι τα χάπια σου

να πάρουμε κι εμείς κανένα !!!!!  8P  8P  :fool:  :fool:

 

Πως τα κατάφερες πάλι και ενώ ξεκίνησες από Α8 να φέρεις την κουβέντα σε Golf ????

Έχεις πάθει σύγχυση μάλλον επειδή ξαφνικά από την έρημο της Ελλάδας βρέθηκες σε μια όαση από σοβαρά και φθηνά αυτοκίνητα..

Σε φαντάζομαι - σαν καλόγερος που ξαφνικά τον αμόλησαν στο Cavo Paradiso θα είσαι !!!!! :hyper:  :hyper:  :hyper:

Άσε όλο μέσα στην αμφιβολία είμαι... Όντως έχει τρομερές προσφορές και ευκαιρίες εδώ. Απλά το δικό μου θέλω να το δώσω Ελλάδα και να πάρω ένα άλλο απο εκεί 2.000cc και πάνω. Το δικο μου για να το κάνω γερμανικές πινακίδες πρέπει να το κάνω μαμά. Οι τιμές κάτω στην Ελλάδα πέφτουν τραγικά σε αμάξια άνω των 2.000cc οπότε πάμε για αλλαγή....

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κάτι με τετρακίνηση...

Ποιο Μάκη; Audi A4 2.0 tfsi quattro αξίζει αλλά αυτά που πουλάνε στο car είναι άδεια από εξοπλισμό..: (

S3 δεν με τραβάει.. Δεν έχεις πολλές επιλογές με τετρακίνηση που να κυκλοφορούν Ελλάδα. Με καίει ποιο πολύ να είναι αυτόματο γιατί θα το δίνω και στην γυναίκα και για το ότι είναι άνετο. Ξέρεις εσύ από το wise-λευκό Scirocco.. Το Passat CC 3.6 έχει τα πάντα DSG quattro και όλα τα έξτρα της VW... Αλλά ένα μοτέρ παλιό που καταργήτε... :/

Δεν μπορούσαν να το βάλουν ενα 2.0 TSI DSG quattro όπως κάνει η Audi στο Α4-Α5?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω αυτό και ας μην είναι τετρακίνητο ...

 

image.jpg

Καλό αλλά καίει τα έντερα του έχει ακριβή φορολογία ασφάλεια ακόμα και στην Γερμανία. Έχει πολύ δύναμη η οποία θα μείνει στον ύπνο. Εδώ δεν είναι Ελλάδα να κάνεις ταρζανιες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.