Jump to content

Recommended Posts

γιωργο παρε ενα διλιτρο να τελειωνεις φιλε και κ04 να μην βαλεις με ενα προγραμμα σταδιο 1  και μια εισαγωγη εφτασες στα 265-275 (αναλογως το προγραμμα και τις ρυθμησεις που θα βαλεις )

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λες ειναι γνωστα. Αλλα παιρνεις ενα αμαξι μεταχειρισμενο κιοχι καινουργιο που το γνωριζεις.

Συμπλεκτη για μενα κανε φτιαχτο επειδη εμπλεξες δεν ειναι οχι ιδιοι.

Αν βρεις φορτωμενο 2.0 προχωρα να αξιζει τουλαχιστο

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

O φτιαχτός συμπλέκτης δεν μπορεί να φτάσει εναν Sachs η ακόμα και βολάν μονής μάζας που μπαίνει σε 2.0.

Το βολάν που έχει το 1.8 άμα ξεκινάς από σταματημένος με 450Nm θα το πάρεις στο χέρι.

 

Ναι εννοείται να είναι φορτωμένο σε άδειο CC δεν θα μπορούσα.

γιωργο παρε ενα διλιτρο να τελειωνεις φιλε και κ04 να μην βαλεις με ενα προγραμμα σταδιο 1  και μια εισαγωγη εφτασες στα 265-275 (αναλογως το προγραμμα και τις ρυθμησεις που θα βαλεις )

 

 

Να βρω το καλοκαίρι Τάσο.Μέχρι τότε έχουμε ακόμα..

Πάντως το CC έχει περάσει πολλές δοκιμασίες στα χέρια μου και σε φάση μετακόμισεις στο εξωτερικό και να έχει μέσα 4 άτομα με αποσκευές,είναι πολύ άνετο στα ταξίδια και 300 άλογα σε αμάξι είναι ικανοποιητηκά (τιμές που βλέπεις σε V8)..

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω τρωγεσαι για να παρεις κατι αλλο..

Τα υπολοιπα για να λεμε.. Να περναει η ωρα :)

Αν θες 260 - 300 με το 1.8 με μαμα τουρμπο και ihi αντιστοιχα εισαι οκ.

Αν θες να το κανεις k04 τοτε προχωρα το για 2.0

@yositosi αυτα που λες για wideband - narrowband ειναι γνωστα ξαναλεω. Και το tuning potential.

Ναι εφοσον ειναι εξωτερικο ας το δωσει να παρει ενα 2.0 full extra

Να το ευχαριστηθει !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Να σου οι την αλήθεια ναι τρώγομαι και για κάτι άλλο άλλη μάρκα άλλη εταιρία αλλά από αυτά που βλέπω στην αγορά είναι δύσκολο να βρω κάτι πολύ καλύτερο. Θα είναι κάπου καλύτερο αλλά θα έχει άλλα μείον.

Για παράδειγμα γλυκοκοιτάζω το BMW 645ci.

Ένα αμάξι 100.000€ που πλέον λόγο κυβικών είναι εύκολη η απόκτηση του και δύσκολη η πώληση του.

Το οδήγησα εδώ στην Γερμανία σε μαύρο.

Καταπληκτικό αμάξι αλλά δεν είχα που να βάλω το κινητό μου και πίσω από εμένα δεν χωράει να κάτσει άλλος. Αλλά άλλη χάρη η ατμόσφαιρα. Δεν έχει το μπαμ του τούρμπο και το πας χαλαρά σε χαμηλές στροφές και έχει δύναμη ψηλά.

Δεν ξέρω θα δείξει τι καλοκαίρι τι θα βρω στην αγορά που να αξίζει. Τώρα για το μτχ, αν το αμάξι είναι καλό και έχει αλλάξει ότι χρειάζεται το κάνω και έναν έλεγχο στο συνεργείο και προχωράω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από έναν χρόνο στο εξωτερικό και βλέποντας πως είναι η ζωή εδώ και η δουλειές από κοντά γιατί άλλο να στα λένε και άλλο να τα ζεις μπορώ να πω ότι πλέον η Γερμανία δεν είναι για μετανάστευση. Τα μεροκάματα έχουν πέσει κάτω από 1000€ σε πολλές περιπτώσεις και το κόστος ζωής δεν το λες πιο φτηνό από την Ελλάδα.

Θα ξανά επιστρέψω στα πάτρια εδάφη σε κανένα χρόνο από τώρα (να βγάλω τουλάχιστον τα σπασμένα) οπότε το αμάξι μένει και θα συνεχιστεί λίγο η βελτίωση του με 2-3 αλλαγές.

Έχω φτάσει 90.000χλμ και δεν μου έχει βγάλει προβλήματα. Άμα το προσέχεις σε προσέχει που λένε.

Θα παραγγείλω τα καινούργια φανάρια της Dectane που έβγαλε για το cc σε μαύρο χρώμα.

Να μας πάνε όλους όλα καλά παιδιά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σου τα έλεγα αν θυμάσαι και δε μ' άκουγες! Το ίδιο πράγμα είναι, πολλοί πήγαν και γύρισαν (οι οποίοι δεν είχαν κάποιο στήριγμα εκεί).. Τέλος πάντων, προσφάτως πήγε ένας φίλος μου εκεί και γυρίζοντας μου είπε πως σαν την Ελλάδα δεν έχει...   Όπως και να έχει με το καλό να έρθεις να ξαναβρεθούμε, γιατι χαθήκαμε εντελώς..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα από όλους και από όλα Βασίλη. Έκανα μια προσπάθεια για αλλού ήρθα και αλλού κατέληξα.

Να περάσει και αυτή η χρονιά τώρα και του χρόνου να στρώσω τα πράγματά κάτω για δουλειά και κατεβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα από όλους και από όλα Βασίλη. Έκανα μια προσπάθεια για αλλού ήρθα και αλλού κατέληξα.

Να περάσει και αυτή η χρονιά τώρα και του χρόνου να στρώσω τα πράγματά κάτω για δουλειά και κατεβαίνω.!!!

Άντε μπράβο Γιώργο με το καλό να επιστρέψεις!!!Θυμάσαι που σου είχα πει: "πρόσεχε μην πεις τη Βέροια Βεροιάκι"

Σε περιμένω με το καλό να τα πούμε από κοντά το καλοκαίρι. :friends:

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

στεριωσε καπου πρωτα σε δουλεια και μετα ερχονται ολα....καλα εδω ουτε μεροκαματο πλεον δεν κανουν στην επαρχια πολλοι...ζουνε επειδη τυχαινει καποιος στην οικογενεια να εχει δουλεια 1η στους 4 της οικογενειας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε μπράβο Γιώργο με το καλό να επιστρέψεις!!!Θυμάσαι που σου είχα πει: "πρόσεχε μην πεις τη Βέροια Βεροιάκι"

Σε περιμένω με το καλό να τα πούμε από κοντά το καλοκαίρι. :friends:

Και αν θυμάσαι φίλε μου σε είχα πει ούτε με νοιάζει η Βέροια αφού δεν είμαι από εκεί απλά εμένα τελευταία εκεί. Η Θεσσαλονίκη με λείπει πολύ και το επόμενο μέρος που θα μείνω θα είναι εκεί.

Όλα με πρόγραμμα.

Το καλοκαίρι θα τα πούμε από κοντά.

Edited by Cj Georgio
Link to comment
Share on other sites

Ο εξατμισας στην ωραία τοποθέτηση που μου έκανε -την έβαλε λίγο πιο ψηλά- είχε σαν αποτέλεσμα να κοπούν 2 λάστιχα απο μια βάση από κάτω που πιάνει η εξάτμιση μετά τον καταλύτη.

Θα πάω από βδομάδα να παραγγείλω το ανταλλακτικό.

Πάλι καλά εδώ αν δεν το έχουν στην αποθήκη σε 2 μέρες από την παραγγελία στο φέρνουν.

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές μπήκε και η κάμερα στο αμάξι και πλέον τραβάει τα πάντα... Δέχεται και πίσω κάμερα αλλά δεν την έβαλα για να μην κρέμονται τα καλώδια. Το καλοκαίρι θα το κάνω Ελλάδα, σωστή εγκατάσταση να μην φαίνεται τίποτα. .

Θα ανεβάσω βίντεο στο YouTube όταν τραβήξω κάτι καλό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Πήγα σήμερα στην VW να παραγγείλω το σίδερο με τα 2 λάστιχα που πιάνει μετά τον καταλύτη.

Το βλέπει ο μάστορας και μου λέει ότι είναι πολύ επικίνδυνο και αρχινάει να τα λέει τόσο ωραία (σαν να βλέπεις ταινία) ότι θα πέσει η εξάτμιση όλη κρατιέται δηλαδή από τα λάστιχα που είναι για τους κραδασμούς και το αμάξι από την κόντρα που θα κάνει η εξάτμιση στην άσφαλτο θα τουμπάρει το αμάξι θα κάνει σβούρες στον αέρα και τα σχετικά.

Είναι πολύ επικίνδυνο να κυκλοφορήσει το αμάξι μου λέει και πρέπει να μείνει μέσα στο συνεργείο για να το περάσουμε το ανταλλακτικό που κοστίζει 18 ευρώ και για εργασία η ώρα 80 ευρώ. Όλα αυτά με απότερο σκοπό να μου κάνουν την δουλειά εκεί και να με πάρουν κανένα φράγκο..

Λέω τι λέει το γατάκι....

Παράγγειλα το ανταλλακτικό και θα πάω αύριο να το πάρω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Πήγα σήμερα στην VW να παραγγείλω το σίδερο με τα 2 λάστιχα που πιάνει μετά τον καταλύτη.

Το βλέπει ο μάστορας και μου λέει ότι είναι πολύ επικίνδυνο και αρχινάει να τα λέει τόσο ωραία (σαν να βλέπεις ταινία) ότι θα πέσει η εξάτμιση όλη κρατιέται δηλαδή από τα λάστιχα που είναι για τους κραδασμούς και το αμάξι από την κόντρα που θα κάνει η εξάτμιση στην άσφαλτο θα τουμπάρει το αμάξι θα κάνει σβούρες στον αέρα και τα σχετικά.

Είναι πολύ επικίνδυνο να κυκλοφορήσει το αμάξι μου λέει και πρέπει να μείνει μέσα στο συνεργείο για να το περάσουμε το ανταλλακτικό που κοστίζει 18 ευρώ και για εργασία η ώρα 80 ευρώ. Όλα αυτά με απότερο σκοπό να μου κάνουν την δουλειά εκεί και να με πάρουν κανένα φράγκο..

Λέω τι λέει το γατάκι....

Παράγγειλα το ανταλλακτικό και θα πάω αύριο να το πάρω.

Ωραία η κάμερα και καλή λήψη !

Το μικρόφωνο είναι λιγάκι ευαίσθητο.

 

Στο εξωτερικό τα παίρνουν από εργασία.. έτσι πάει.. :)

 

OFF TOPIC:

Ωραίοι δρόμοι, ειλικρινά είμαστε πολύ πίσω. Αυτό διαπιστώνω σε κάθε ταξίδι μου .. Βλέπω στην πόλη που γυρνάς πόσο καθαρά είναι σε αντιδιαστολή με μια βόλτα σε οποιαδήποτε επαρχιακή ελληνική πόλη

που σε αηδιάζει από λακούβες, ελλιπή σήμανση, βρωμιά και τσαπατσουλιά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έρθω Ελλάδα θα πάω στην Τούμπα Γρηγορίου Λαμπράκη στον μάστορα που μου πέρασε την οθόνη και τα ηχεία και θα βάλω και την πίσω κάμερα στο τζάμι και να μου κρύψει τα καλώδια να μην φαίνεται τίποτα για να έχω και την μπριζα του αναπτήρα ελεύθερη. Εννοείται Ελλάδα θα ανέβουν πολλά βίντεο με σκασιματα σπινιαρισματα και τελικιασματα. Θα παίρνω σε βίντεο τα θύματα που θα με κολλάνε από πίσω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ujymu2y7.jpgzazajaty.jpg

eja4yzyz.jpg

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάζω την πινελιά μου.

Edited by Cj Georgio
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανες και το χειλάκι, δεν άντεξες!!  Δεν είναι κακό τελικά.... Βγάλε και μια πανοραμική από ψηλά να φαίνεται καλά ο "νέος" ουρανός.. (αν και θα το δω αύριο από κοντά   :p  )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τελειώσει ακόμα. Δεν έγινε αλοιφή και θέλει 2-3 διωρθοματα. Άλλες 3-4 ώρες δουλειά...Από βδομάδα συνεχίζεται το project.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

epapysa4.jpge9ydy9en.jpgjy8uhuse.jpgebuda8uv.jpg

VW CC STEALTH MODEL.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είχε από Πέλλα και της άλλαξα.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωρα να αλλάξω μπουζί....

Έχουμε Bosch F5DPOR και NGK PFR8S8EG.

Πιο ψυχρά απ'ο τα μαμά...

 

Ακούω γνώμες...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.