Jump to content

Recommended Posts

Θα γεμιση κάπως έχω να πάρω αποσκευές για 2 άτομα +πράματα για το σπίτι +55' LG TV (αυτήν θα την ξαπλωσω κάτω).

Ούτε φορτηγό να ήταν το cc. Αγορασα και λάδια motorex swinzeland 5w-30 15€ το λίτρο, θα τα περάσω αύριο.

Δεν τα έχω δοκιμάσει αυτά αλλά ωραία εμφανισιακά..

Εντάξει άντε να έχεις δηλ.100 κιλά πίσω......

Τι λαδια είναι αυτά από που τα ξέθαψες???15 ευρώ το λίτρο!!! Δεν είναι και από τα φθηνά....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει άντε να έχεις δηλ.100 κιλά πίσω......

Τι λαδια είναι αυτά από που τα ξέθαψες???15 ευρώ το λίτρο!!! Δεν είναι και από τα φθηνά....

Είναι απο αυτό που λένε μάλλον οτι πληρωσεις πάρεις..:) Δεν είχε castrol και πείρα αυτά. Ε θα το κάψει και αυτό δεν έχει ανάγκη.

http://www.motorex.com/index.cfm?oid=1146〈=en&webtoolDbTemp=eintragDetail&eintragId=2944

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό που λες έβαλα. Λέει για vw.απλά το link το έβαλα για να δείξω την εταιρία.http://www.motorex.com/index.cfm?oid=1146〈=en&webtoolDbTemp=eintragDetail&eintragId=2945

Το βρήκα....:)

Edited by Cj Georgio
Link to comment
Share on other sites

Κατά την αλλαγή λαδιών και γενικού Ελένχου του αμαξιού διαπιστώνουμε κομμένα τα 2 λάστιχα δίπλα στον καταλύτη. Η εξάτμιση είναι ποιο κάτω και τα έκοψε. Θέλουν κόψιμο τα αυτακια και κολιμα ποιο πάνω. Που να ρίξω ευθηνες; Στον γιαλατζη που μου την πέρασε; Θα μου πληρώσει την γκάφα του; Ελλάδα με τους επαγγελματίες σου και τα πρόβατα που τους στάζουν λεφτά.

Edited by Cj Georgio
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε ο καιρός το CC μαζί με τον ιδιοκτήτη του και την αρραβωνιαστικιά του (έγινε και αυτό αρραβωνιάστικα χθες 8) ) να αφήσει την Ελλαδίτσα και να μεταναστεύση στην Γερμανία για ένα καλύτερο μέλλον. 14 Μαρτίου αναχωρώ από Ηγουμενίτσα για Τεργέστη και από εκεί αρχινάει ένα όμορφο ταξίδι προς τα πάνω.

Εντυπώσεις και μελλοντικά πατήματα θα συνεχίσουν να γράφονται...

Να ζήσετε και να πετύχετε ότι ονειρεύεστε! Πραγματικά πολύ ωραία διαδρομή. Καλό δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Να ζήσετε και να πετύχετε ότι ονειρεύεστε! Πραγματικά πολύ ωραία διαδρομή. Καλό δρόμο.

Θα βγάλω φωτογραφίες θα της ανεβασω στο facebook... :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιώργο, θα σου πληρώσει και ηθική βλάβη και ψυχική οδύνη! :crazy:

Άστα, μην τα ψάχνεις. Φύγε προς τα βόρεια που τα πράγματα είναι πιο σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

Άσε ήρθα εδώ και ηρεμησα. Το αμάξι χαίρεται γύρισε στην πατρίδα του η άσφαλτος τέλεια βελτιώθηκε το κράτημα ο αέρας καθαρός πείρε αλλά 10 άλογα απο την χαρά του.

Το μόνο στραβό είναι οτι πανω στο καράβι στης μοινοηκες όταν το πείρα απο το καράβι και βγηκα έξω διαπιστοσα γρατζουνια στον ουρανό απο κλειδί. Λέω ρε πουστη μου ακόμα και εδώ; θα το κάνω ενα τοπικό εδώ. Απο βδομάδα μετακομιζω σε ενα σπίτι και αρχιναω μαθήματα γερμανικών...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην ξενιτια!!!!και εγω μαθηματα γερμανικων κανω!!!!!! Μαθε γερο γραματα τωρα στα γεραματα!!!και εσυ και εγω!!!!!! Σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!!!!!

Edited by Christos Milk
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Που βρίσκεσαι; Τα γερμανικά τα θέλεις για να επεικινονεις. Για δουλειά 100-200 λέξεις να ξέρεις να συνενοησε είσαι οκ. Εδώ δουλεύουν δεν κάθονται να κάνουν κους κους όλη την ώρα στην δουλειά όπως Ελλάδα..;)

Link to comment
Share on other sites

Hannover ειμαι!!! Ναι τα χρειαζεσαι για να συνεννοεισαι!! Για την δουλεια χρειαζεσαι μονο τισ απαραιτητες λεξεις πανω στην δουλεια!!!Πραγματικα εδω στην δουλεια ειναι σαν ρομποτακια!!!!

Παντος ειναι δυσκολη Γλωσσα!!!!!!! Θα προσαρμοστουμε που θα παει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στα ξένα Έλληνας και στην πατρίδα ξένος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Που βρίσκεσαι; Τα γερμανικά τα θέλεις για να επεικινονεις. Για δουλειά 100-200 λέξεις να ξέρεις να συνενοησε είσαι οκ. Εδώ δουλεύουν δεν κάθονται να κάνουν κους κους όλη την ώρα στην δουλειά όπως Ελλάδα.. ;)

 

Ακόμα και όταν μιλάς για δουλειά, το μυαλό σου είναι στις επιταχύνσεις! :db:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα 400 μετρα ποιο κάτω στο δημαρχείο δηλώθηκα οτι μένω εδώ έκανα και τα χαρτιά για να αλλάξω το δίπλωμα μου σε γερμανικό και ειπαν το οκ να με πάρουν στο εργοστάσιο 1000 μέτρα από το σπίτι. Καλή η σημερινή μέρα σήμερα.

Πάντος ήρθα Γερμανία και ησύχασε το μυαλό μου..

Το αμάξι είναι στο τοπίο του. Βενζίνη ακόμα δεν τελείωσε περιμένω να ανά ή λαμπάκι να πάω να βάλω από εδώ καθαρή γερμανικιά με 1,48€. Τζάμπα πράμα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα 400 μετρα ποιο κάτω στο δημαρχείο δηλώθηκα οτι μένω εδώ έκανα και τα χαρτιά για να αλλάξω το δίπλωμα μου σε γερμανικό και ειπαν το οκ να με πάρουν στο εργοστάσιο 1000 μέτρα από το σπίτι. Καλή η σημερινή μέρα σήμερα.

Πάντος ήρθα Γερμανία και ησύχασε το μυαλό μου..

Το αμάξι είναι στο τοπίο του. Βενζίνη ακόμα δεν τελείωσε περιμένω να ανά ή λαμπάκι να πάω να βάλω από εδώ καθαρή γερμανικιά με 1,48€. Τζάμπα πράμα.

Πράγματι ωραία μέρα φίλε! Άντε να ριζώσεις και να ησυχάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Με το που πιάσω δουλειά πέφτει και ένας γάμος στο δημαρχείο εδώ (σε κρατάει ποιο λιγα λεφτά η εφορία αρα παίρνεις ποιο πολλά τον μήνα και ασφαλίζεται και η γυναίκα σου δωρεάν.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΤΟΣ) και όταν κατεβω Ελλαδίτσα κάνω έναν στην εκκλησία με τα παραδοσιακά γλέντια που ακολουθούν...;)

Ελλάδα έλεγα θέλω λάστιχα το αμάξι σπινιαρι με τρίτη και εδώ δεν σπινιαρι ούτε η πρώτη.Σταμάτησαν και να κάνουν θόρυβο προχωρας και δεν ακούς τίποτα. Πως αλλιώς να χαρακτηρισω την *μη επιτρεπόμενη λέξη* που έχουμε για άσφαλτο στην Ελλάδα; Όλοι οι δρόμοι έχουν λευκές γραμμές που άμα της πατήσεις κάνει θόρυβο για να σε ειδοποιεί. Πάντος δεν βλέπω και πολλά CC ποιο πολύ BMW Audi VW. Σήμερα στο super market με τράβηξε την προσοχή ένα μαύρο VW GOLF R 2011model 5θυρο με μαύρες 19αρες dsg ηλιοροφή rns510 μαύρο δέρμα DCC Και παιδικό καθησματακι πίσω. Εδώ ήμαστε λέω.. Οικογενειακό drag car.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ παρκαινω το αμάξι έξω από το σπίτι και περπατώντας περνάει ένα μαύρο CC 2.0tdi.. Είχε απόλυτη ησυχία και ακούστηκε ο ήχος του Diesel. Μπορώ να πω ξενερωσα απογοητευτηκα μου πεσε.....;) Κρίμα που όλα τα καλά Diesel μοτέρ τα φοράει η Audi και η VW έμεινε με τα μικρά.....:/

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Γιώργο. Γενικώς τί προτιμάει ο κόσμος εκεί diesel ή βενζίνη? Αέριο κυκλοφορεί?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Γιώργο. Γενικώς τί προτιμάει ο κόσμος εκεί diesel ή βενζίνη? Αέριο κυκλοφορεί?

Στην Γερμανία τα ποιο πολλά μεγάλα σοβαρά αμάξια θα είναι Diesel. Βενζινοκίνητα είναι τα μικρά όπως aygo Polo Corsa. Στα μικρά βενζίνη από 1.600cc και πάνω diesel.τα υγραέριοκινητα δεν πολύ κυκλοφορούν.

Το diesel είναι μονόδρομος σαν επιλογή κινητήρα.

Υπαρχουν diesel μοτέρ όπως το 3.0 TDI η το 4.2 TDI που με ένα πρόγραμμα μόνο γίνονται τέρατα 310ps 600Nmκαι 410ps 820Nm αντίστοιχα. Στην Autobahn πας με 200 και σε κάνουν σηνιαλο για να σε προσπεράσουν....:) Πας τάπα με το Diesel και καίει λίγα σε σχέση με την βενζίνη. Όταν με το καλό έρθει η ώρα λογικά το άλλο καλοκαίρι το επόμενο αμάξι μου θα είναι Diesel..

Edited by Cj Georgio
Link to comment
Share on other sites

Ναι οι μεγάλοι TDI είναι μαγικοί! Έχω ένα καλό φίλο στο Mannheim με το Α6 3.0 TDI. Μανίσιο είναι και τα σπάει...

Link to comment
Share on other sites

Το μοτέρ είναι καταπληκτικό. Το φοράει η Audi σε Α4-Α5-Α6-Α7-Α8. Δεν καίει τίποτα οικονομικά σέρβις αξιοπηστο ταξιδεύει με 180 και κοιμάται.. Βάλε και quattro με dsg που είναι στάνταρ στον εξοπλισμό. Τι άλλο να θελήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα κάτι καλό στον δρόμο. Opel astra opc blue με 20 αρες .. Μπράβο στην opel ωραίο εργαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.