Jump to content

Recommended Posts

Ακριβό για 2.0... Με 25.000€ εδώ παίρνεις το S4 3.0tfsi..

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν κρατάς αυτό που έχεις ρε φίλε;

Λόγο καταστάσεων στην Ελλάδα που κάθε χρόνο μεγαλώνουν τα τέλη κυκλοφορίας, σοβαρά αμάξια τα πουλάνε πολύ φτηνά.

Οπότε μπορώ να πάω σε κάτι καλύτερο χωρίς μεγάλο κόστος. Το 2014 τα τέλη θα αυξηθούν και άλλο.. Εκεί να δεις τιμές μετά. Η Ελλάδα είναι μέχρι 1.800cc...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα από την τιμή,θα σε "βόλευε" κάτι τέτοιο??

Αυτή είναι η χρυσή συνταγή και quattro και διπλού συμπλέκτη σε ένα Νορμάλ μοτέρ. Ωραίο και αυτό και το Α4 και το Α5 Sportback.

Αυτά που έχει Ελλάδα όμως οι περισσότεροι τα περνάν manual και γυμνά. Γερμανία έχει πολλές ευκαιρίες και σε τιμές καταπληκτικές.

Link to comment
Share on other sites

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/3712484/

Βρήκα αμάξι τζάμπα. Λέει οποίος βρει ελάττωμα το παίρνει δωρεάν. Λέει είναι m pack ενώ δεν είναι.. Λέει είναι ful extra και δεν έχει ουτε navi ουτε smg...

Αθάνατο ελληνικό εμπόριο....;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/2037077/

Βασικά έχει καλές ευκαιρίες σε 330-335.. Κάποια είναι από μαντραδες που θέλουν να γδαρουν και κάποια από άτομα που θέλουν να πάρουν ποιο μικρό.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΠΕΙΡΑΝ ΤΟ ΔΥΠΛΩΜΑ....... Από σήμερα το αμάξι θα το οδηγάει η γυναίκα.....:) Σε κανένα δυμινο θα ξανά πιάσω τιμόνι αν όλα πάνε καλά. Και όλα αυτά χάρη στο μπουρδέλο που ονομάζεται Ελλάδα. Εύχομαι να απόλυθούν χιλιάδες από δημόσιο και αστυνομία....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή για να κάνω γερμανικό το δίπλωμα μου. Ήρθε χαρτί από Ελλάδα οτι είναι μπλοκαρισμενο. Παίρνω τηλ στο συγκηνωνιων το σηκώνει ένας βαρεμενος και έχει ως έξεις:

CJ: για σας είμαι Γερμανία και στειλατε ένα χαρτί στην Landratsamt οτι έχω μπλοκαρισμενο δίπλωμα. Πως που πότε;;;;

Βαρεμενος:Το ξέρετε ότι περασατε τους πόντους και έχετε μπλοκαρισμενο δίπλωμα απο το 2007; υπάρχει απόφαση δικαστηρίου και έχει ηδοποιηθη η αστυνομία απο τότε. Να πάτε να το παραδωσετε και μετά από έξη μήνες να δώσετε ξανά εξετάσεις.

CJ:θυμάμαι με έγραψαν τότε με πειραν το δίπλωμα για 2 μήνες πληρωσα το πρόστιμο και με πειραν τηλ από την αστυνομία να πάω να το πάρω. Όταν μου το έδωσαν και τους Ρώτησα για πόντους με είπαν δεν υπάρχει πρόβλημα. Όλα αυτά τον Δεκέμβριο του 2007.

Βαρεμενος:Δεν έπρεπε να σου δώσουν το δίπλωμα έπρεπε να στο κρατήσουν αλλους 4 μήνες και να δώσεις εξετάσεις μετά για να το πάρεις.

Cj:λες ηδοποιηθικε η αστυνομία απο τότε και τόσα χρόνια οδηγαω με μπλοκαρισμενο δίπλωμα και κανονικά έπρεπε η αστυνομία να έρθει σπίτι μου απο την στιγμή που υπάρχει δικαστική απόφαση αλλά δεν ήρθε κανείς χωρια σε τόσους ελενχους τιπικους που με κάναν αυτά τα χρόνια δεν μου είπε κανείς τίποτα

Βαρεμενος:Λογικά θα ήρθαν εκεί που μένεις και δεν θα σε βρήκαν.έχουν τόσες υποθέσεις δεν μπορούν να ασχολούνται μονο με εσένα

CJ:Και με αφήνουν τοσα χρόνια να Κυκλοφορώ παράνομα εις γνώσεις τους; Με ποιο δικαίωμα;

Το 2011 με έγραψαν οτι πέρασα με κοκκινο με πειραν το δίπλωμα για 1 μήνα με έγραψαν ποντους. Που τους έγραψαν τους πόντους σε μπλοκαρισμενο δίπλωμα;

Βαρεμενος:Δεν ξέρω πρέπει να παραδωσετε το δίπλωμα

CJ:θα το παραδώσω και εύχομαι να χάσετε την δουλειά σας τόσα χρόνια πληρωνοσαστε και κοιμαστε όρθιοι.....

Παρέδωσα το δίπλωμα και θα μου βγάλουν άλλο εδώ στην Γερμανία με οτι έχω χωρίς να περάσω εξετάσεις ξανά. Και με αυτό θα κυκλοφωρω κανονικά Ελλάδα. Οι παραβάσεις θα μετατραπούν στον γερμανικό κοκ που μετά απο δυο χρόνια εδώ σβηνονται οι πόντοι. Οποτε για κάτι που έγινε το 2007 δεν το δίνουν σημασία. Στην Landratsamt που έκανα τα χαρτιά και του είπα τι έγινε έμεινε ο τύπος και γελούσε για τον τρόπο που δουλεύουν στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο τραβα στο υπουργειο και καντα πουτανα ολα.

 

 

Ama imoun Athineos mporei..

Ekana omws kati kalutero.. Allaksa xwra.....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αξιος αντίπαλος........ Οπως έκανε η BMW το μπαμ στης μηχανες πίστας έτσι και η KIA...

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η VW στο σημείο να συγκρίνεται με την κία?

 

=@  =@

Με έναν απο τους καλύτερους Γερμανούς σχεδιαστές με χρόνια προηπηρεσια στην Audi η KIA πλέον έχει φτάσει στο σημείο να συγκρίνεται με πολλές εταιρίες. Το συγκεκριμένο μοντέλο κάνει μπαμ στην κατηγορία προσφέροντας κάτι που δεν έχει ο ανταγωνισμός. Εκτός άμα πάμε σε αμάξια +15.000€-20.000€.

Link to comment
Share on other sites

το συγκρίνεις όμως το κια με παλιότερης γενιάς vw είναι lifting το passat και τεχνολογίας 2005 . περίμενε το επίσημο νέο passat και κάνε σύγκριση... ακούς εκεί 8χρόνια διαφορά και τα συγκρίνεις

Link to comment
Share on other sites

το συγκρίνεις όμως το κια με παλιότερης γενιάς vw είναι lifting το passat και τεχνολογίας 2005 . περίμενε το επίσημο νέο passat και κάνε σύγκριση... ακούς εκεί 8χρόνια διαφορά και τα συγκρίνεις

 

2011 model είναι το ΚΙΑ. Και σκέψου ότι ful extra κάνει μόνο 24.000.. Σε τιμή είναι 15.000 ποιο φτινό...

Και βάλε και 7 χρόνια εγγύηση.............

Edited by Cj Georgio
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για το μόνο αυτοκίνητο "καινούριο" που θα έδινα λεφτά σήμερα θα ήταν αυτό

 

http://www.carxmotor.com/2013/03/20/leaked-official-photos-of-the-new-mercedes-benz-cla-45-amg/mercedes-benz-cla-45-amg-photos-9/

 

 

Για όλα τα υπόλοιπα ...

Μεταχειρισμένο και πάλι μεταχειρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για το μόνο αυτοκίνητο "καινούριο" που θα έδινα λεφτά σήμερα θα ήταν αυτό

 

http://www.carxmotor.com/2013/03/20/leaked-official-photos-of-the-new-mercedes-benz-cla-45-amg/mercedes-benz-cla-45-amg-photos-9/

 

 

Για όλα τα υπόλοιπα ...

Μεταχειρισμένο και πάλι μεταχειρισμένο

Ωραίο αμάξι το έχω δει μέσα στο Μόναχο. Κάνει μπαμ ακόμα και σταματημένο σε αντίθεση με το audi S7 που μπορεί να έχει μοτέρ τέρας αλλά δεν διαφέρει καθόλου εξωτερικά από το απλό Α7. Στην τιμή όμως που κάνουν αυτά τα αμάξια καινούργια η και μτχ πας και σε μτχ gallardo-R8-GTR-RS5-RS6-F410- σε πολύ καλή κατάσταση. Εδώ τα supercar και τα δίνουν σε πολύ χαμηλές τιμές με λίγα χλμ και με εγγύηση... Χρήμα να έχεις και κυκλοφορας οτι θέλεις χωρίς να πληρωνεις τα μαλιοκεφαλα σου στην εφορία.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.