Jump to content

Recommended Posts

.....αν δεν κανω λαθος (κ διορθωστε με αν κανω) το 36αρι εχει το ιδιο κοντερ με ολους τους λοιπους μας....μονο απο κανα γτι αν μονταρετε ή το κανετε χειροποιητο........ :devil:

Edited by antonio cc
Link to comment
Share on other sites

ή
έχετε???

:pirate:

Ααααχχχχχ! Αυτή η "μαγική" ένδειξη (300) :frantics: Αλλά θέλει μοτέρ "καρυδάτο" για να στα δείξει! (ακόμα και "κοντερίσια", δηλαδή αληθινά γύρω στα 275-280Km/h;;;;; :queen: )

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

ή
έχετε???

:pirate:

Κανένα από τα δύο. Σαν το δέυτερο έχουμε με κόκκινες ενδείξεις και μέχρι τα 280

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα δύο. Σαν το δέυτερο έχουμε με κόκκινες ενδείξεις και μέχρι τα 280

280?εισαι σιγουρος? εμενα 260

Link to comment
Share on other sites

280?εισαι σιγουρος? εμενα 260

Στο passat φίλε μου έχει μέχρι 260 στο passat cc έχει μέχρι 280.

Σήμερα πέτυχα στον δρόμο μου ένα Audi A5 2,0tfsi MTM από Βέροια στην έξοδο για Εγνατία πηγαίνοντας για Θεσσαλονίκη. Ο πιτσιρικάς που το οδιγούσε με πήρε πρέφα και λέει εδώ ήμαστε θα φάει τάπα η λιμουζίνα (που να ξερε)...!!!! Από πίσω του εγώ βγαίνει πλακωμένος και άρχισε να το πατάει. Στα 170 τον κάνω συνιάλο να κάνει δεξιά γιατί αλλιώς δεν θα έκανε και έφαγε μια μεγαλιώδη προσπέραση στα 200 (δεν το πήγαινα τέρμα 4η που πάει 225 αλλά τον πέρασα με 5η χαλαρά και μετά κάποιος έμεινε με την απορία..... Λόγο ζέστης δεν πήγαινα τέρμα και ήμουνα φουλαρισμένος με γεμάτο και τον χώρο τον αποσκευών... Και να μηλίσω λίγο ποιο Ελληνικά, Την έφαγε και του έτσουξε.

Και να φανταστήτε το συγκεκριμένο αμάξι έχει φήμη.Φήμες και κουραφέξαλα...:pirate:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέτυχα στον δρόμο μου ένα Audi A5 2,0tfsi MTM από Βέροια στην έξοδο για Εγνατία πηγαίνοντας για Θεσσαλονίκη. Ο πιτσιρικάς που το οδιγούσε με πήρε πρέφα και λέει εδώ ήμαστε θα φάει τάπα η λιμουζίνα (που να ξερε)...!!!! Από πίσω του εγώ βγαίνει πλακωμένος και άρχισε να το πατάει. Στα 170 τον κάνω συνιάλο να κάνει δεξιά γιατί αλλιώς δεν θα έκανε και έφαγε μια μεγαλιώδη προσπέραση στα 200 (δεν το πήγαινα τέρμα 4η που πάει 225 αλλά τον πέρασα με 5η χαλαρά και μετά κάποιος έμεινε με την απορία..... Λόγο ζέστης δεν πήγαινα τέρμα και ήμουνα φουλαρισμένος με γεμάτο και τον χώρο τον αποσκευών... Και να μηλίσω λίγο ποιο Ελληνικά, Την έφαγε και του έτσουξε.

Και να φανταστήτε το συγκεκριμένο αμάξι έχει φήμη.Φήμες και κουραφέξαλα...:flowers:

Εσυ αγορι μου εισαι για S2000 με F24c build!!! Τι το τυραννας καλοκαιριατικα το καημενο..... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μα καθόλου λέμε.... Και ποιο πολύ που τον κέρασε ένας από την ίδια πόλη που είναι και αυτός.

βέβαια είναι στην φάση ατόμου που το αμάξι του το πήρε ο μπαμπάς 18-19 χρονων. :lol:

Εσυ αγορι μου εισαι για S2000 με F24c build!!! Τι το τυραννας καλοκαιριατικα το καημενο..... :lol:

Την 3η-4η πάτησα μετά με το που μπήκε 5η και κεράστικε το τσάι ήμουν χαλαρά να φανταστής έβαλα τον αυτόματο πιλότο...:flowers::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Την 3η-4η πάτησα μετά με το που μπήκε 5η και κεράστικε το τσάι ήμουν χαλαρά να φανταστής έβαλα τον αυτόματο πιλότο...:flowers::rolleyes:

Μα πανω απο 250 δεν πιανει ειπες; :lol: :lol: :lol::whistle::laugh:

Link to comment
Share on other sites

Μα πανω απο 250 δεν πιανει ειπες; :flowers::rolleyes::lol: :lol: :lol:

Δεν χρειάστηκε να πάω 250 για να περάσω τον μικρούλι.

Link to comment
Share on other sites

Μα καθόλου λέμε.... Και ποιο πολύ που τον κέρασε ένας από την ίδια πόλη που είναι και αυτός.

βέβαια είναι στην φάση ατόμου που το αμάξι του το πήρε ο μπαμπάς 18-19 χρονων. :bow:

Την 3η-4η πάτησα μετά με το που μπήκε 5η και κεράστικε το τσάι ήμουν χαλαρά να φανταστής έβαλα τον αυτόματο πιλότο...:bow::bow:

Πω-πω!, "κακιούλες"! :bow: Δε πειράζει, δώσε "πόνο" στα 2λιτρα αλλά ΚΥΡΙΩΣ στους πιτσιρίκους με τα "δανεικά" γκάζια των μπαμπάδων! :bow: Να δουλέψουν, να βγάλουν φράγκα να τα βελτιώσουν (σοβαρά όμως) κι αυτοί! χα!, χα!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Πω-πω!, "κακιούλες"! :tongue: Δε πειράζει, δώσε "πόνο" στα 2λιτρα αλλά ΚΥΡΙΩΣ στους πιτσιρίκους με τα "δανεικά" γκάζια των μπαμπάδων! :thumbsu: Να δουλέψουν, να βγάλουν φράγκα να τα βελτιώσουν (σοβαρά όμως) κι αυτοί! χα!, χα!

Θα φτάσω στο σημείο να στέλνω κόσμο στα συνεργεία να το κάνουν Κ04 για να με περάσουν (αν και στο παρελθόν εδώ μέσα κάποιος θα το έκανε για να με ρίξει τάπα...). :whistling:

Είναι σαν τους πολιτικούς το -ΘΑ- το κάνω από το έκανα... :bow:

Βρε δίνω πόνο σε πολλούς καραγκιόζηδες και χωρίς το αμάξι μου...

Όσο για αυτούς που τα έχουν έτοιμα από το μπαμπακα τι να κάνουμε κάποιοι έχουν κάποια τυχερά, το θέμα είναι να είναι και ο οδηγός ησάξιος του οχήματος που κουμντάρη.

CJ ΕΙΣΑΙ ΠΟΡΩΣΗ.

Τέλος.

Κάποιοι θα χάσουνε τον ύπνο τους εξαιτίας μου... :bow:

:bow::bow::bow::bow::bow:

Έτσι έτσι να ξυπνάει το forum. Καθώς κατέβαινα Κατερίνη με 110km στον αυτόματο με περνάει το seat club. 1 Ibiza με black mate και 3-4 Leon το ένα λευκό cupra με καμιά 120-130. :bow:

Μισόχιλιόμετρο ποιο κάτω τους πέρασα με 260.. :bow::bow:

Link to comment
Share on other sites

Θα φτάσω στο σημείο να στέλνω κόσμο στα συνεργεία να το κάνουν Κ04 για να με περάσουν (αν και στο παρελθόν εδώ μέσα κάποιος θα το έκανε για να με ρίξει τάπα...). :bow:

Είναι σαν τους πολιτικούς το -ΘΑ- το κάνω από το έκανα... :bow:

Βρε δίνω πόνο σε πολλούς καραγκιόζηδες και χωρίς το αμάξι μου...

Όσο για αυτούς που τα έχουν έτοιμα από το μπαμπακα τι να κάνουμε κάποιοι έχουν κάποια τυχερά, το θέμα είναι να είναι και ο οδηγός ησάξιος του οχήματος που κουμντάρη.

Κάποιοι θα χάσουνε τον ύπνο τους εξαιτίας μου... :bow:

Έτσι έτσι να ξυπνάει το forum. Καθώς κατέβαινα Κατερίνη με 110km στον αυτόματο με περνάει το seat club. 1 Ibiza με black mate και 3-4 Leon το ένα λευκό cupra με καμιά 120-130. :whistling:

Μισόχιλιόμετρο ποιο κάτω τους πέρασα με 260.. :bow::bow:

Ναι αλλά μη "παίρνεις" πολύ αέρα -ειδικά με παλιά Golf και Leon 1.8 20VT- γιατί τα "γλεντάνε" χρόνια, τα έχουν "μπουχτήσει" και για να... "ξανανιώσουν" τη χαμένη νιότη τους, τους έχουν "κοτσάρει" κάτι "αλύπητες" GT3071R (Garrett) στα 520 :bow: αλογάκια! Αν αποφασίσουν να "παίξουν"... Άστα φίλε Γιώργο μου... :bow: . Καλύτερα να σκύψoυμε να βάλουμε στο radiocd μας :bow: το τελευταίο hit του Πασχάλη (Τερζή φυσικά! :bow: ): "χτύπα δυνατά". Το άκουγα πριν λίγη ώρα στο Fabia. "Koμματάρα" λέμε! Γιατί με "τέτοια" αμάξια πρέπει "κάτι άλλο" να κάνεις από το να προσπαθείς να τα περάσεις!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μη "παίρνεις" πολύ αέρα -ειδικά με παλιά Golf και Leon 1.8 20VT- γιατί τα "γλεντάνε" χρόνια, τα έχουν "μπουχτήσει" και για να... "ξανανιώσουν" τη χαμένη νιότη τους, τους έχουν "κοτσάρει" κάτι "αλύπητες" GT3071R (Garrett) στα 520 :whistling: αλογάκια! Αν αποφασίσουν να "παίξουν"... Άστα φίλε Γιώργο μου... :bow: . Καλύτερα να σκύψoυμε να βάλουμε στο radiocd μας :bow: το τελευταίο hit του Πασχάλη (Τερζή φυσικά! :bow: ): "χτύπα δυνατά". Το άκουγα πριν λίγη ώρα στο Fabia. "Koμματάρα" λέμε! Γιατί με "τέτοια" αμάξια πρέπει "κάτι άλλο" να κάνεις από το να προσπαθείς να τα περάσεις!

Παω χαλαρά και τα αφήνω να κοιτάνε...:bow:

Εντόπισα το 350Ζ στην παραλία Κατερίνης. Παρκαρισμένο στον πεζόδρομο και ο ιδιοκτήτης άφαντος. Τυχερούλης..... :bow:

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασμένο στο πεζοδρόμιο???

Έλεος

Αυτό δεν είναι τίποτα Ελλάδα ήμαστε....:)

Σήμερα με στείλαν email με το ID για την Evoms.. Το ταξίδι ξεκίνησε...

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, εντελώς απορία το έχω :

0-100 σε πόσο;;;

(αν έτυχε να το μετρήσεις)

Θέλει V-box... :thumbsup: αλλά λογικά 5,5-5,7sec. Και θα έκανε και λιγότερο αν είχε 4κίνηση αλλά σε αυτά τα αμάξια δεν έχει τόση σημασία το 0-100, (το οποίο μπορεί να μην είναι και τόσο εντυπωσιακό, γιατί δεν φτιάχθηκαν εξ' αρχής κάποια εξαρτήματα για τόση ιπποδύναμη [π.χ σχέσεις μετάδοσης, ρύθμιση TCS κ.λπ] αλλά το 0-400m ή το 0-160Κm/h) :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύναμη Παιδιά για να βρει πρόσφυση κάτω όπως λέει και ο φίλος δεν φτιάχτηκε το σκάφος για καλές εκκηνησεις αλλά για ταξίδια. Πάντος από τα 180-190 μια χαρά φεύγει. Έχει καλό 100-200..:thumbsup:

Στο θέμα τελική όντως το αμάξι τερματίσει τα 280 του κοντέρ του αλλά όχι με τον ρυθμό που έχουν σπορ αμάξια 500 αλόγων. Το ωραίο είναι μαμά έχει 222 τελική και με Τετάρτη πάει 225... :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Θέλει V-box... :thumbsup: αλλά λογικά 5,5-5,7sec

Τόσο βαρύ προσθιοκίνητο δεν μπορεί να έχει τέτοιο 0-100. Δεν παίζουν ρόλο μόνο τα άλογα, μπορεί αν είχε 50 άλογα λιγότερα να είχε το ίδιο 0-100 με τώρα αφου απο ένα σημείο και μετά δεν περνάνε στο δρόμο με μικρές σχέσεις. Όπως είπε και ο Γιώργος στο 100-200 δείχνει την αξία του.

Γιώργο, έχεις κανένα βίντεο ή καμία ερασιτεχνική μέτρηση χρονου για το 100-200?

Link to comment
Share on other sites

Τόσο βαρύ προσθιοκίνητο δεν μπορεί να έχει τέτοιο 0-100. Δεν παίζουν ρόλο μόνο τα άλογα, μπορεί αν είχε 50 άλογα λιγότερα να είχε το ίδιο 0-100 με τώρα αφου απο ένα σημείο και μετά δεν περνάνε στο δρόμο με μικρές σχέσεις. Όπως είπε και ο Γιώργος στο 100-200 δείχνει την αξία του.

Γιώργο, έχεις κανένα βίντεο ή καμία ερασιτεχνική μέτρηση χρονου για το 100-200?

Δεν έβγαλα κανένα βίντεο ούτε το επιχειρισα να πω την αλήθεια. Το αμάξι δεν το χέρομαι στα 0-100 αλλά στα 100- και όσο πάει. :thumbsup:

Εχθές άνοιξα για πλάκα με μια 325 BMW coupe e46 μετά τα 170 που το έδωσα ενώ ήμουν από πίσω του τον άνοιξα τρελή διαφορά. Τα άλογα φενονται στα πολλά χιλιόμετρα ακόμα ποιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλα κανένα βίντεο ούτε το επιχειρισα να πω την αλήθεια. Το αμάξι δεν το χέρομαι στα 0-100 αλλά στα 100- και όσο πάει. :thumbsup:

Εχθές άνοιξα για πλάκα με μια 325 BMW coupe e46 μετά τα 170 που το έδωσα ενώ ήμουν από πίσω του τον άνοιξα τρελή διαφορά. Τα άλογα φενονται στα πολλά χιλιόμετρα ακόμα ποιο πολύ.

:laugh::laugh:;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.