Jump to content
giorgos1234

Μεταλλικες Σωληνωσεις

Recommended Posts

Χαιρεται, μολις σημερα πηρα ενα μεταχειρισμενο βαρελακι bmc με τις δικες μας διαστασεις αλλα επειδη ακριβως ηταν μεταχειρισμενο δεν ειχε σωληνωσεις.Οποτε αν θα μπορουσε κανεις να μου πει που θα μπορουσα να βρω μεταλλικους σωληνες θα με εξυπηρετουσε πολυ.Πηγα μενιδι exhaust εκει που εφτιαξα την εξατμιση αλλα δεν μπορουσε να βοηθησει.Βρηκα και ενα αλλο μαγαζι το οποιο ειχε τα παντα σωληνες σιλικονης,πλαστικους,λαστιχενιους αλλα οχι μεταλλικους.Οποιος εχει την καλοσυνη να βοηθησει τον ευγνωμονω!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει λογος να βαλεις μεταλλικες σωληνωσεις.

Μπορεις να βρεις πλαστικες ή λαστιχενιες οι οποιες εχουν μεταλλικο δεσιμο(σαν ραψιμο) απο μεσα ωστε να ειναι ευκαμπτες και να μην σκιζονται.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να πεις στον εξατμισα να γινει φαρμακοποιος αν δεν μπορει στον κουρμπαδορο να γυρισει μια σωληνα οτι διασταση παιρνει το αμαξι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει λογος να βαλεις μεταλλικες σωληνωσεις.

Μπορεις να βρεις πλαστικες ή λαστιχενιες οι οποιες εχουν μεταλλικο δεσιμο(σαν ραψιμο) απο μεσα ωστε να ειναι ευκαμπτες και να μην σκιζονται.

Κομπλε αυτο σκεφτομουν και γω για σιλικονη.Το θεμα μου ειναι που να το βαλω?θελω καποιον ο οποιος να το χει ξανακανει και να ειναι σιγουρος.Γιατι απο τον μηχανικο μου που περασα μου λεει φερε μου σωληνες και θα το μονταρουμε κλπ κλπ.Επειδη εχει σωληνακια και μλκς οπως αναθυμιασεων και πιεσης και λοιπα θελω καποιον που να το χει κανει πολλες φορες και να ειναι ρουτινα για αυτον μην εχω τρεχαματα..Για αυτο ψαχνω καποιον που να το χει κανει προσφατα μεσ΄ στο club.Αν ξερετε κανεναν πειτε μου..

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε ενα εξατμισα σοβαρο που να μην λεει μακακιες να σου γυρισει ενα σωληνα φ70 η φ80 τι χρειαζεται και να σου κολλησει και ενα ρακορ για να μπει το σωληνακι αναθυμιασεων οπως εκανε ενας φιλος μου σε scirroco ειναι ζητημα 15 λεπτων και κοστος γυρω στα 15 - 20 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε ενα εξατμισα σοβαρο που να μην λεει μακακιες να σου γυρισει ενα σωληνα φ70 η φ80 τι χρειαζεται και να σου κολλησει και ενα ρακορ για να μπει το σωληνακι αναθυμιασεων οπως εκανε ενας φιλος μου σε scirroco ειναι ζητημα 15 λεπτων και κοστος γυρω στα 15 - 20 ευρω.

Τελικα παιδια επειδη με εβγαλε ο δρομος απο την groupa πανω βαρυμπομπη και ο Τασος το φτιαξε σε 5 λεπτα μπομπατο.Θα ανεβασω και βιντεακι με τα αποτελεσματα!

Edited by giorgos1234
Link to comment
Share on other sites

ποσο σου βγηκε στου τασου?

γιατι ψαχνεται ενας φιλος μου...

Αν με ρωτας ποσο μου βγηκε η εισαγωγη δεν την πηρα απο group a αλλα απο *μη επιτρεπόμενο @ URL* μετ/νη 80γιουρια αλλωστε νομιζω οτι ο Τασος προτεινει Pipercross(το επομενο βημα μου)γιατι απλα δεν συνεργαζεται με bmc.Τωρα αν ρωτας ποσο πηγε η φαση να με εξυπηρετησει βαζοντας μου το βαρελι 7-8 λεπτα και ενα 20αρικο για τον κοπο και την σιλικονη..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.