Jump to content
nicksid

Συμπλεκτης....

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά k από μένα..λοιπόν από προχθές μου παρουσιάστηκε το έξεις δημιουργήθηκε ένα μεγαλούτσικο κενό στο "πενταλ" του συμπλέκτη κατά το πάτημα δηλαδή όταν πατάω τη συμπλέκτη έχει πρώτα ένα κενό και μετά αρχίζει να έχει τι φυσιολογική αντίσταση στο πόδι...όταν το αφήνω ξεκινάει φυσιολογικά με ελάχιστο έως καθόλου κενό...έχει κανεις ιδέα σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό? σε golf v tsi (140)

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι το μποτιλακι του συμπλεκτη?

Γενικα λειτουργει κανονικα κατα την διαρκεια συμπλεξης αποσυμπλεξης εκτος απο αυτο το θεμα με το πεταλι?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πήγα σήμερα στο συνεργείο και μου είπε πως ξεκίνησε να τα παίζει μια πόμπα που είναι κάτω από το petal!προς το παρόν μην κανεις τίποτα μου είπε μην σε βάζω σε έξοδα!δεν υπάρχει περίπτωση να σε αφήσει αν χειροτερέψει έλα να αλλάξουμε την πόμπα και θα κοστίσει λιγο λιγότερο από 200euro.o συμπλέκτης δουλεύει πολύ καλά...αυτά μου είπε..

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μην ακούς τπτ!!! τι 200... 50 κάνει το ανταλλακτικό και είναι το τρομπάκι του συμπλέκτη απλά είναι λίγο δύσκολο στο πέρασμα το έσπασα και εγώ μια φορά επειδή τράβηξα το πεντάλ προς τα πίσω με το πόδι από κάτω!!

Αν σκύψεις κ δεις θα καταλάβεις τι γίνεται! υπάρχει μια βάσει για το πεντάλ τ συμπλέκτη,το πεντάλ , ένα αμορτισεράκι για την επαναφορά του και το τρομπακι κουμπωμένο στη βάση κ η άλλη μεριά στο πεντάλ με ένα αξονάκι π έχει σε κάθε άκρη από ένα μπαλάκι!!! :lol: ΕΕ αυτό σπάει η μια απο τις δυο άκρες!! ακομη δεν εχεις προβλημα αλλα να σ φύγει το πενταλ πιο πανω καποια στιγμη θα πεταχτει το αμορτισερακι κ μετα θα καταλάβεις την διαφορα!!! :zoro:

Λοιπών αγόρασε το ανταλλακτικό και βρες ένα φιλαράκι που να ξέρει για να σου το περάσει κ είσαι ΟΚ :drinks:

εγώ αυτό έκανα!! :afro:

υ.γ. να μην ξεχάσεις να πάρεις κ ένα μπουκαλάκι υγρά φρένων θα χρειαστεί !!

Link to comment
Share on other sites

Τρομπα σου ειπε και ειναι το μποτιλακι αυτο που σου ανεφερα κι εγω πιο πανω.

Καλο θα ηταν να την αλλαξεις,εχει μικρο κοστος και δεν πρεπει να την αφησεις.

Link to comment
Share on other sites

ενοιειτε ότι θα αλλαχτεί γιατί ναι μεν δεν έχει πρόβλημα να με αφήσει ας πούμε αλλα αυτή η αίσθηση στο petal μου τι σπάει αφάνταστα μήπως κάποιος ξέρει που θα βρω να παραγγείλω το ανταλλακτικό?

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιπροσωπεια ή σε καποιο καταστημα με ανταλλακτικα πιστευω θα το βρεις χωρις καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά k από μένα..λοιπόν από προχθές μου παρουσιάστηκε το έξεις δημιουργήθηκε ένα μεγαλούτσικο κενό στο "πενταλ" του συμπλέκτη κατά το πάτημα δηλαδή όταν πατάω τη συμπλέκτη έχει πρώτα ένα κενό και μετά αρχίζει να έχει τι φυσιολογική αντίσταση στο πόδι...όταν το αφήνω ξεκινάει φυσιολογικά με ελάχιστο έως καθόλου κενό...έχει κανεις ιδέα σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό? σε golf v tsi (140)

και εγω λεω οτι και ο κοσταντινοσ!!!για τσεκαρε το!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.