Jump to content

Recommended Posts

Σήμερα πέτυχα στον δρόμο μου ένα Audi A5 2,0tfsi MTM από Βέροια στην έξοδο για Εγνατία πηγαίνοντας για Θεσσαλονίκη. Ο πιτσιρικάς που το οδιγούσε με πήρε πρέφα και λέει εδώ ήμαστε θα φάει τάπα η λιμουζίνα (που να ξερε)...!!!! Από πίσω του εγώ βγαίνει πλακωμένος και άρχισε να το πατάει. Στα 170 τον κάνω συνιάλο να κάνει δεξιά γιατί αλλιώς δεν θα έκανε και έφαγε μια μεγαλιώδη προσπέραση στα 200 (δεν το πήγαινα τέρμα 4η που πάει 225 αλλά τον πέρασα με 5η χαλαρά και μετά κάποιος έμεινε με την απορία..... Λόγο ζέστης δεν πήγαινα τέρμα και ήμουνα φουλαρισμένος με γεμάτο και τον χώρο τον αποσκευών... Και να μηλίσω λίγο ποιο Ελληνικά, Την έφαγε και του έτσουξε.

Και να φανταστήτε το συγκεκριμένο αμάξι έχει φήμη.Φήμες και κουραφέξαλα...

Link to comment
Share on other sites

Guest tanasi

Σήμερα πέτυχα στον δρόμο μου ένα Audi A5 2,0tfsi MTM από Βέροια στην έξοδο για Εγνατία πηγαίνοντας για Θεσσαλονίκη................ Την έφαγε και του έτσουξε.

Και να φανταστήτε το συγκεκριμένο αμάξι έχει φήμη.Φήμες και κουραφέξαλα...

ΕΙΣΑΙ ΠΟΡΩΣΗ ΛΕΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΣΑΙ ΠΟΡΩΣΗ ΛΕΜΕ.

Και να φανταστείς δεν είμαι άτομο που πάω τάπα αλλά χαλαρά χαλαρά. Άμα τύχη όμως και δω κανέναν γρύγορο τότε γίνομαι τιμωρός.... :bow:

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα ολα ωραια αλλα δεν βαζεις φωτο απο το κτηνος και με αφηνεις στην απορια.

Επειδή δεν ξέρω να βάζω φώτο εδώ και η διαδικασία είναι λίγο περίπλοκη.

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με στείλαν email με το ID για την Evoms.. Το ταξίδι ξεκίνησε...

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο με το καλό φίλε.....

Καλοτάξιδη η λίμο.. :pardon:

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάω από Θεσσαλονίκη Βέροια κατά της 7 το απόγευμα σήμερα. Στα δυόδια πετυχένω ένα μαύρο EVO 9 από Βέροια και φευγει πατητός. Το αμάξι λογικά φοράει πρώτο στάδιο και είναι γύρω στα 360 υποθέτω. Στα 200 χιλιόμετρα είμαι από πίσω του και κοντέβω να κουφαθώ από τον θόρυβο που κάνει η εξάτμιση του.. Τον βλέπω το πατάι από τα 160 και δεν μου δείνει την εντύπωση ότι πάει τέρμα ασχέτος αν έχουν κουφαθεί όλοι όσοι είναι δίπλα του. Στα ανοιγματα από 170 τον μαζέβω άνετα, με πέρνει πρέφα και κάνει στην άκρη για να τον περάσω.

Τώρα στρίβουμε για κλειδί,είναι ανηφορικία δεξιά στροφή που μας βγάζει στην εγνατία προς κοζάνη. Με πλησιάζει απότομα στην στροφή και έρχετε από αριστερά μου, εγώ δεξιά σταθερά με 130 και τρίτη και μόλις ισιάζουν τα αμάξια το πατάω ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΙΑΠΩΝΑ :thumbsup:

Ο τύπος έμεινε....... :lol: και εγώ :lol:

Στο επόμενο ισιάδη που είναι τα καινούγια βενζινάδικα έρχετε φορτομένος. Σταθερά από πίσω μου με 170 4η εγώ μέσα τα πατάμε ΒΒ japan σε άνοιγμα μέχρι τα 220-230 4-5 αμάξια μπροστά το 18αράκι όπως λένε κάποιοι που δεν θα σύκωνε την K04. :notfair:

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάω από Θεσσαλονίκη Βέροια κατά της 7 το απόγευμα σήμερα. Στα δυόδια πετυχένω ένα μαύρο EVO 9 από Βέροια και φευγει πατητός. Το αμάξι λογικά φοράει πρώτο στάδιο και είναι γύρω στα 360 υποθέτω. Στα 200 χιλιόμετρα είμαι από πίσω του και κοντέβω να κουφαθώ από τον θόρυβο που κάνει η εξάτμιση του.. Τον βλέπω το πατάι από τα 160 και δεν μου δείνει την εντύπωση ότι πάει τέρμα ασχέτος αν έχουν κουφαθεί όλοι όσοι είναι δίπλα του. Στα ανοιγματα από 170 τον μαζέβω άνετα, με πέρνει πρέφα και κάνει στην άκρη για να τον περάσω.

Τώρα στρίβουμε για κλειδί,είναι ανηφορικία δεξιά στροφή που μας βγάζει στην εγνατία προς κοζάνη. Με πλησιάζει απότομα στην στροφή και έρχετε από αριστερά μου, εγώ δεξιά σταθερά με 130 και τρίτη και μόλις ισιάζουν τα αμάξια το πατάω ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΙΑΠΩΝΑ :lol:

Ο τύπος έμεινε....... :logik: και εγώ :laugh:

Στο επόμενο ισιάδη που είναι τα καινούγια βενζινάδικα έρχετε φορτομένος. Σταθερά από πίσω μου με 170 4η εγώ μέσα τα πατάμε ΒΒ japan σε άνοιγμα μέχρι τα 220-230 4-5 αμάξια μπροστά το 18αράκι όπως λένε κάποιοι που δεν θα σύκωνε την K04. :gym:

B)

Ω!, ρε Γιώργο μιλάμε για τρελό "πόνο" ο "Mitsubas"! :lol::lol::lol: Έκανες πάρτυ πάλι! :zoro::lol::thumbsup:

Ξέρεις τί είναι να το έχεις "τουμπανιάσει" στο θόρυβο, να το παίζεις "σίγουρος" -_- αλλά στην ώρα της "κρίσης" να σε κάνει "μεροκάματο" η αθόρυβη λιμουζίνα;;;!!! :lol::lol: .Θα ήθελα να το έβλεπα αυτό γιατί χρόνια τώρα μας "πρήζουν" οι "φτερουγάτοι"!

Ωραίος! Λοιπόν αν είχες Κ03 τί θα του έκανες;;; δε λέω δυνατός 0 1.8 και στα 240+ΗΡ αλλά με Κ04 :super: είσαι "αλλού"!! :sword::notfair::alien:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Ω!, ρε Γιώργο μιλάμε για τρελό "πόνο" ο "Mitsubas"! :lol::lol::lol: Έκανες πάρτυ πάλι! :zoro::yahoo::hyper:

Ξέρεις τί είναι να το έχεις "τουμπανιάσει" στο θόρυβο, να το παίζεις "σίγουρος" -_- αλλά στην ώρα της "κρίσης" να σε κάνει "μεροκάματο" η αθόρυβη λιμουζίνα;;;!!! :D:lol: .Θα ήθελα να το έβλεπα αυτό γιατί χρόνια τώρα μας "πρήζουν" οι "φτερουγάτοι"!

Ωραίος! Λοιπόν αν είχες Κ03 τί θα του έκανες;;; δε λέω δυνατός 0 1.8 και στα 240+ΗΡ αλλά με Κ04 :super: είσαι "αλλού"!! :sword::devil::alien:

Ασε εχθές ένας μου λέει το ποιο κουφό. Σου βρήκα αμάξι για να τα δωκιμάσεται. Τι αμάξι?

Honda civic turbo 450 ps. :notfair::angry2::laugh:

Τι άλλο θα ακούσω?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει πέσει πολύ γέλιο. Ρε cj βρες κανένα συνοδηγό με ψηφιακή να τα τραβάς vid αυτά τα σκηνικά..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει πέσει πολύ γέλιο. Ρε cj βρες κανένα συνοδηγό με ψηφιακή να τα τραβάς vid αυτά τα σκηνικά..

Της περισσότερες φορές είμαι μόνος μέσα στο αμάξι και αυτά τα σκηνικά δεν ξέρεις πότε θα σου κάτσουν. Έχουμε πολλούς στόκους στην Ελλάδα όμως που κατευθείαν θα πουν .... Τα EVO τα έπλασε ο θεός είναι τα καλύτερα δεν τα περνάει τίποτε αποκλείεται έχουν τεχνολογία WRC και άλλο ένα σωρό. Δεν λέω καλα αμάξια αλλά στον τομέα τους. Στα πολλά η λιμουζινα καθαρίζει.

Ω!, ρε Γιώργο μιλάμε για τρελό "πόνο" ο "Mitsubas"! :lol::lol::lol: Έκανες πάρτυ πάλι! :zoro::yahoo::drinks:

Ξέρεις τί είναι να το έχεις "τουμπανιάσει" στο θόρυβο, να το παίζεις "σίγουρος" -_- αλλά στην ώρα της "κρίσης" να σε κάνει "μεροκάματο" η αθόρυβη λιμουζίνα;;;!!! :D:lol: .Θα ήθελα να το έβλεπα αυτό γιατί χρόνια τώρα μας "πρήζουν" οι "φτερουγάτοι"!

Ωραίος! Λοιπόν αν είχες Κ03 τί θα του έκανες;;; δε λέω δυνατός 0 1.8 και στα 240+ΗΡ αλλά με Κ04 :super: είσαι "αλλού"!! :sword::devil::alien:

Άμα ήμουν Κ03 ε; Βασικά θα του κλανα ταρχ.....ια αν και υπάρχουν κάποια άτομα με Κ03 και χαλασμένο εγκέφαλο που πιστεύουν ότι Κ03-Κ04=είναι το ίδιο. :rolleyes:

Να μπει η evoms φίλε μου και τότε θα κάνουμε πάρτι.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πολλούς στόκους στην Ελλάδα όμως που κατευθείαν θα πουν .... Τα EVO τα έπλασε ο θεός είναι τα καλύτερα δεν τα περνάει τίποτε αποκλείεται έχουν τεχνολογία WRC και άλλο ένα σωρό. Δεν λέω καλα αμάξια αλλά στον τομέα τους. Στα πολλά η λιμουζινα καθαρίζει.

Κοιτα γιωργο αν το στοκους παει στη συζητηση στο FB περνει και εμενα μαζι η μπαλα...

Γι αυτο προσεχε τις εκφρασεις σου...Δεν ειπα πως δεν περασες το evo αλλα ενταξει,το ξεφτυλισατε το θεμα...

Τα βγαλατε εντελως αχρηστα...Αυτο εχω να πω,και στοκοι δεν ειναι αυτοι που εχουν διαφορετικη γνωμη απ την δικη σου...

Στοκοι ειναι αυτοι που ειναι κολλιμενοι με ενα πραγμα και φοροντας παροπιδες δεν βλεπουν γυρω τους...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα γιωργο αν το στοκους παει στη συζητηση στο FB περνει και εμενα μαζι η μπαλα...

Γι αυτο προσεχε τις εκφρασεις σου...Δεν ειπα πως δεν περασες το evo αλλα ενταξει,το ξεφτυλισατε το θεμα...

Τα βγαλατε εντελως αχρηστα...Αυτο εχω να πω,και στοκοι δεν ειναι αυτοι που εχουν διαφορετικη γνωμη απ την δικη σου...

Στοκοι ειναι αυτοι που ειναι κολλιμενοι με ενα πραγμα και φοροντας παροπιδες δεν βλεπουν γυρω τους...

Πίστεψε με φίλε μου τα σχόλια που λέω είναι για συγκεκριμένα άτομα δεν αναφέρομαι σε ονόματα για να μην το κάνουμε Εδώ μέσα μπάχαλο. Τα Evo είναι Καλα αμάξια άλλη κατηγορία Από το αμάξι που έχω για άλλο αγοραστικό κοινό με λίγα λόγια. Για το στόκους είναι ακριβώς όπως τα λες. Στην συγκεκριμένη περίπτωση που το κέρασα τσάι το συγκεκριμένο κάποιοι δεν το δέχτηκαν και άρχισαν να λένε τα δικα τους σε βαθμό χαζομάρας. Όταν λένε χαζομάρες θα την ακούσουν και Από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με φίλε μου τα σχόλια που λέω είναι για συγκεκριμένα άτομα δεν αναφέρομαι σε ονόματα για να μην το κάνουμε Εδώ μέσα μπάχαλο. Τα Evo είναι Καλα αμάξια άλλη κατηγορία Από το αμάξι που έχω για άλλο αγοραστικό κοινό με λίγα λόγια. Για το στόκους είναι ακριβώς όπως τα λες. Στην συγκεκριμένη περίπτωση που το κέρασα τσάι το συγκεκριμένο κάποιοι δεν το δέχτηκαν και άρχισαν να λένε τα δικα τους σε βαθμό χαζομάρας. Όταν λένε χαζομάρες θα την ακούσουν και Από μένα.

Συμφωνω μ αυτο που λες,αλλα επιδη ημουν και εγω μεσα στη συζητηση φανταστηκα πως αναφεροσουν και σε μενα...

Πρεπει να αναφερθει ομως πως οχι μονο αυτοι που δεν το δεχτηκαν άρχισαν να λένε τα δικα τους σε βαθμό χαζομάρας,αλλα και ο αλλος τυπας,ο κολιμενος vagakias,ο αρτζι...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μ αυτο που λες,αλλα επιδη ημουν και εγω μεσα στη συζητηση φανταστηκα πως αναφεροσουν και σε μενα...

Πρεπει να αναφερθει ομως πως οχι μονο αυτοι που δεν το δεχτηκαν άρχισαν να λένε τα δικα τους σε βαθμό χαζομάρας,αλλα και ο αλλος τυπας,ο κολιμενος vagakias,ο αρτζι...

Και κάποιοι άλλοι είναι κολιμένοι με τα subaru. Τι να κάνουμε; Δίνουμε τόσα επειχειριματα και πάλι τίποτα. Δεν Ασχολεισε απλό είναι. Μην κολάτε τόσο με τα αμάξια. Έκανα ένα εργαλείο και ο κάθε ζηλιάρης πάει να το βγάλει ότι δεν είναι καλό. Άτομα που έχουν βελτιωμενα αμάξια σαν το δικό μου μου λένε μπράβο ενώ αυτοί που κολισαν στο προγραμα λένε ένα σωρό´ μαλακίες. Άμα είναι ο άλλος βλάκας τι να κάνεις; Τον κόβεις από την ζωή σου και συνεχίζεις δεν θα κάτσεις να ανχονεσε. Φιλικά πάντα με το καλό όχι να σου την πω κανονικοτατα και μετα να σου πετάξω στο τέλος το φιλικά σαν κανένας αγραματος χωριατης.

Link to comment
Share on other sites

Και κάποιοι άλλοι είναι κολιμένοι με τα subaru. Τι να κάνουμε; Δίνουμε τόσα επειχειριματα και πάλι τίποτα. Δεν Ασχολεισε απλό είναι. Μην κολάτε τόσο με τα αμάξια. Έκανα ένα εργαλείο και ο κάθε ζηλιάρης πάει να το βγάλει ότι δεν είναι καλό. Άτομα που έχουν βελτιωμενα αμάξια σαν το δικό μου μου λένε μπράβο ενώ αυτοί που κολισαν στο προγραμα λένε ένα σωρό´ μαλακίες. Άμα είναι ο άλλος βλάκας τι να κάνεις; Τον κόβεις από την ζωή σου και συνεχίζεις δεν θα κάτσεις να ανχονεσε. Φιλικά πάντα με το καλό όχι να σου την πω κανονικοτατα και μετα να σου πετάξω στο τέλος το φιλικά σαν κανένας αγραματος χωριατης.

Στο προγραμμα κολα παρα πολλοι...και το ξερω γιατι ειχα αντιστοιχα προβληματα...

Βλεπεις πολλους τους χαλαει που οι etuners μπορουν να κανουν αυτα που αλλοι παλεβουν καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Στο προγραμμα κολα παρα πολλοι...και το ξερω γιατι ειχα αντιστοιχα προβληματα...

Βλεπεις πολλους τους χαλαει που οι etuners μπορουν να κανουν αυτα που αλλοι παλεβουν καιρο...

Ναι τους χλιδατους τους χαλάει θέλουν μουρατο πρόγραμα με όνομα. Ελληνικές πατέντες θα κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... Μουρατο προγραμμα +500ευρο -50ps

Εtuners -500ευρο +50ps....

xaxaxax

Τι νομίζεις ότι οδηγάμε, hyundai? Only good stuff for our babes..:nea:

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστικε το πρώτο πρόβλημα... Αντλία καυσίμου. Θα βάλω αυριο άλλη μάλλον από S3 μαζή με την αλλαγή λαδιών.

Ξέρω και μαμά tsi που την έχουν αλλάξη οπότε ήταν κάτι το αναμενώμενο..

Link to comment
Share on other sites

AUTOTECH , KMD , APR για να ξενιάσεις :tongue:

Για γίνε ποιο συγκεκριμένος γιατί δεν κατάλαβα. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.