Jump to content
pireas2009

Ζεστη Στη Καμπινα

Recommended Posts

Χαιρετω ολους τους φιλους αλλα και τις φιλες,

Ειμαι κατοχος ενος Golf 6 tsi 160hp.

Αυτη την εποχη τα βραδια που εχει δροσερο αερα ανοιγω τα παραθυρα και παρα τη δροσια που ερχεται απο τον φρεσκο εξωτερικο αερα,καταλαβαινω και καποια κυματα ζεστης να ερχονται στο προσωπο.Κλιματισμος-καλοριφερ κλειστα ολα.Βαζω το χερι σε ολους τους αεραγωγους μηπως και συμβαινει κατι απο εκει αλλα τιποτα.Ολα καλα.

Δυστυχως το ιδιο προβλημα το αντιμετωπισα και με ενα Audi A6 που ειχα αλλα μεχρι που το πουλησα δεν ειχα βρει ακρη.

Το εχει νοιωσει καποιος απο σας αυτο το αισθημα ζεστης να ερχεται στο προσωπο περιπου, παροτι τα παραθυρα ειναι ανοικτα και μπαινει καθαρος και δροσερος αερας το βραδυ?

Καθε γνωμη και αποψη θα μου ειναι πολυτιμη,οπως επισης αν ειναι κατι υπαρκτο ή μονο εγω ειμαι ο παραξενος και το νοιωθω.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να κλείσεις τους αεραγωγούς του κλιματισμού (από την ροδέλα)... εμένα μου έχει τύχει αυτό (γενικά με αέρα όχι απαραίτητα ζεστό) όταν ανοίγω παράθυρο ή οροφή. Όπως λέμε "κάνει ρεύμα"...

Link to comment
Share on other sites

To φαινιμενο εχει αναφερθει πολλες φορες.

Γυρισε το στην ψηξη αστο να δουλεψει λιγο και μετα κλειστο, δεν θα ξαναβγάλει ζεστο αερα.

Link to comment
Share on other sites

To φαινιμενο εχει αναφερθει πολλες φορες.

Γυρισε το στην ψηξη αστο να δουλεψει λιγο και μετα κλειστο, δεν θα ξαναβγάλει ζεστο αερα.

Να δουλεψω δηλαδη το κλιματισμο στο κρυο για καποιο διαστημα και μετα απλα να το βαλω off?

Αυτο ειναι ολο και με εχει πρηξει τοσο καιρο?

Να δουλεψω δηλαδη το κλιματισμο στο κρυο για καποιο διαστημα και μετα απλα να το βαλω off?

Αυτο ειναι ολο και με εχει πρηξει τοσο καιρο?

Οσο για τις ροδελες που ανεφερει ο φιλος Μιλτος ειναι κλειστες αλλα χωρις τελικα αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους τους φιλους αλλα και τις φιλες,

Ειμαι κατοχος ενος Golf 6 tsi 160hp.

Αυτη την εποχη τα βραδια που εχει δροσερο αερα ανοιγω τα παραθυρα και παρα τη δροσια που ερχεται απο τον φρεσκο εξωτερικο αερα,καταλαβαινω και καποια κυματα ζεστης να ερχονται στο προσωπο.Κλιματισμος-καλοριφερ κλειστα ολα.Βαζω το χερι σε ολους τους αεραγωγους μηπως και συμβαινει κατι απο εκει αλλα τιποτα.Ολα καλα.

Δυστυχως το ιδιο προβλημα το αντιμετωπισα και με ενα Audi A6 που ειχα αλλα μεχρι που το πουλησα δεν ειχα βρει ακρη.

Το εχει νοιωσει καποιος απο σας αυτο το αισθημα ζεστης να ερχεται στο προσωπο περιπου, παροτι τα παραθυρα ειναι ανοικτα και μπαινει καθαρος και δροσερος αερας το βραδυ?

Καθε γνωμη και αποψη θα μου ειναι πολυτιμη,οπως επισης αν ειναι κατι υπαρκτο ή μονο εγω ειμαι ο παραξενος και το νοιωθω.

θα πατησεισ το κουμπι ekon και θα τελειωσει η ζεστη

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο μου εκανε και εμενα αλλα η λυση ηταν διαφοετικη απο τους αλλους το ανοιγω για λιγο και βαζω το κλιμα στην ενδειξη low οχι σε θερμοκρασια τοτε το κλεινω, ετσι σταματαει να ερχεται αυτος ο ζεστος αερας!!

Link to comment
Share on other sites

To φαινιμενο εχει αναφερθει πολλες φορες.

Γυρισε το στην ψηξη αστο να δουλεψει λιγο και μετα κλειστο, δεν θα ξαναβγάλει ζεστο αερα.

+1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ολα τα παιδια για την ανταποκριση στο προβλημα μου.

Φιλικα

Μακης.

Κατι τελευταιο και δεν σας κουραζω αλλο.

Οταν βαζουμε το κλιματισμο στο κρυο και στο low απο θερμοκρασια,πρεπει ο αερας να ειναι ρυθμισμενος να βγαινει απο καπου συγκεκριμενα ή δεν παιζει ρολο??π.χ στα ποδια?στο προσωπο?στο auto?

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο και δεν σας κουραζω αλλο.

Οταν βαζουμε το κλιματισμο στο κρυο και στο low απο θερμοκρασια,πρεπει ο αερας να ειναι ρυθμισμενος να βγαινει απο καπου συγκεκριμενα ή δεν παιζει ρολο??π.χ στα ποδια?στο προσωπο?στο auto?

Ευχαριστω και παλι.

auto παντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.