Jump to content
sta8or

Golf Gt Μπλαφονιερες

Recommended Posts

πριν λίγο καιρό ξεκίνησε να κάνει mlkes το golf μου 1/1/2011 δεν έπαιρνε μπροστά το αυτοκίνητο ... λόγος ήταν καμένο ρελέ από τον "οφαλο" του τιμονιού . 23/3/2011 δεν έπαιρνε μπροστά το αυτοκίνητοι ... λόγος καμένο ρελέ τις αντλίας βεζίνης . 27/6/2011 δεν ανάβουν τα φώτα από τις μπλαφονιερες του αυτοκινητου ... λόγος ?????

ο ηλεκτρολόγος μου είπε ότι τα οργανάκια μου δεν περνούν από σωστό σημείο ρεύμα και μάλλον θα πρέπει να αλλάξουμε ένα "εγεφαλακι" που έχει πίσω από τις ασφαλειοθήκες στο χορό τις καμπίνας .....

έχει τύχη τίποτα τέτοιο σε κανέναν σας και ποια η γνώμη σας ρε παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τη δουλεια εχουν οι μπλαφονιερες με τα οργανα πηγαινε και ρωτα σε κανεναν αλλο ηλεκτρολογο. Βαλε ενα πολυμετρο στην πλαφονιερα και δες αν φερνει ρευμα με το ανοιγμα της πορτας αν δεν φερνει τοτε φταιει ο μηχανισμος της πορτας που δινει εντολη για φωτισμο.

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Δεν μπορω να καταλαβω τη δουλεια εχουν οι μπλαφονιερες με τα οργανα πηγαινε και ρωτα σε κανεναν αλλο ηλεκτρολογο. Βαλε ενα πολυμετρο στην πλαφονιερα και δες αν φερνει ρευμα με το ανοιγμα της πορτας αν δεν φερνει τοτε φταιει ο μηχανισμος της πορτας που δινει εντολη για φωτισμο.

συμφωνω και εγω σε αυτο που λεει ο Stavros g γιατι ειχα περιπου το ιδιο προβλημα αλλα μονο απο την μια πορτα....

βασικα δες εδω και θα καταλαβεις...

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37351&st=0&p=393985&fromsearch=1entry393985

δες την τελευταια απαντηση.....

Link to comment
Share on other sites

Η εξηγηση ειναι μια επειδη εχω το ιδιο προβλημα σε passat η πορτα μεσα εχει ενα κουμπακι το κουμπι αυτο μπορειτε να το ακουσετε με τον εξης τροπο τραβαμε το χερουλι και ανοιγο κλεινουμε την πορτα αν δουλευει θα ακουγετε κλακ κλακ αν εχει κολλησει σε κλειστη πορτα τιποτα και δεν θα δινει εντολη ΑΛΛΑ υπαρχει και η τριτη περιπτωση που εδω ειναι το προβλημα να ακουγετε και να μην δινει εντολη εδω υπαρχουν δυο περιπτωσεις η μια ειναι η υγρασια και η βρομα αφου με τη ζεστη δουλευει κανονικα και το χειμωνα με την υγρασια οχι το καθαριζουμε και τελειωσε η αλλη και πιο δυσκολη-ακριβη ειναι να εχει ξεκολλησει καποια επαφη απο μεσα η να εχει καει η πλακετα τελειως εκει η καινουρια η μεταχειρισμενη οποτε το πραγμα θελει λιγο ψαξιμο δεν ειναι ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Η εξηγηση ειναι μια επειδη εχω το ιδιο προβλημα σε passat η πορτα μεσα εχει ενα κουμπακι το κουμπι αυτο μπορειτε να το ακουσετε με τον εξης τροπο τραβαμε το χερουλι και ανοιγο κλεινουμε την πορτα αν δουλευει θα ακουγετε κλακ κλακ αν εχει κολλησει σε κλειστη πορτα τιποτα και δεν θα δινει εντολη ΑΛΛΑ υπαρχει και η τριτη περιπτωση που εδω ειναι το προβλημα να ακουγετε και να μην δινει εντολη εδω υπαρχουν δυο περιπτωσεις η μια ειναι η υγρασια και η βρομα αφου με τη ζεστη δουλευει κανονικα και το χειμωνα με την υγρασια οχι το καθαριζουμε και τελειωσε η αλλη και πιο δυσκολη-ακριβη ειναι να εχει ξεκολλησει καποια επαφη απο μεσα η να εχει καει η πλακετα τελειως εκει η καινουρια η μεταχειρισμενη οποτε το πραγμα θελει λιγο ψαξιμο δεν ειναι ευκολο.

βασικα αν δεις το λινκ πιο πανω ακριβως το ιδιο λεμε!!! εγω για αυτο το μπουτον πανω στην πλακετα εδωσα 50 ευρω μαζι με εργασια μεταχειρισμενο, ενω καινουρια πλακετα μου ειχαν πει 160!! και εμενα ειχε ξεκολλησει αυτο και μου ειπε ο ανθρωπος αν θες στο κολλαω, αλλα με την χρηση δεν σου εγγυομαι να κρατησει πανω απο χρονο....

Edited by maria_Vor
Link to comment
Share on other sites

Η εξηγηση ειναι μια επειδη εχω το ιδιο προβλημα σε passat η πορτα μεσα εχει ενα κουμπακι το κουμπι αυτο μπορειτε να το ακουσετε με τον εξης τροπο τραβαμε το χερουλι και ανοιγο κλεινουμε την πορτα αν δουλευει θα ακουγετε κλακ κλακ αν εχει κολλησει σε κλειστη πορτα τιποτα και δεν θα δινει εντολη ΑΛΛΑ υπαρχει και η τριτη περιπτωση που εδω ειναι το προβλημα να ακουγετε και να μην δινει εντολη εδω υπαρχουν δυο περιπτωσεις η μια ειναι η υγρασια και η βρομα αφου με τη ζεστη δουλευει κανονικα και το χειμωνα με την υγρασια οχι το καθαριζουμε και τελειωσε η αλλη και πιο δυσκολη-ακριβη ειναι να εχει ξεκολλησει καποια επαφη απο μεσα η να εχει καει η πλακετα τελειως εκει η καινουρια η μεταχειρισμενη οποτε το πραγμα θελει λιγο ψαξιμο δεν ειναι ευκολο.

Δηλαδή ο μόνος λόγος για να μη λειτουργούν οι πλαφονιέρες είναι να έχει χαλάσει ο διακόπτης τους στην πόρτα ?

Σε όσα αυτοκίνητα δε λειτουργούν οι πλαφονιέρες το πρόβλημα είναι το ίδιο όπως και η λύση του ?

Το ότι λειτουργούν ανοίγοντας κάποια άλλη πόρτα εκτός αυτής του οδηγού δε θα το διαπίστωνε ο ιδιοκτήτης ή ο τεχνικός στο συνεργείο που απευθύνθηκε ?

Πολύ ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι λεμε το ιδιο πραγμα απλα το εγραψα ετσι για να καταλαβει το παιδι τι ενοουμε και εγω την πλακετα 50 ευρω τι βρηκα αλλα επειδη θελει λυσιμο ολη η πορτα και εγω το λυπαμαι το αμαξι δεν θα προχωρησω σε αυτη την εργασια μιας και ξερω απο τι προερχεται το προβλημα αν δεν ηξερα θα το εψαχνα το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Ξερω οτι λεμε το ιδιο πραγμα απλα το εγραψα ετσι για να καταλαβει το παιδι τι ενοουμε και εγω την πλακετα 50 ευρω τι βρηκα αλλα επειδη θελει λυσιμο ολη η πορτα και εγω το λυπαμαι το αμαξι δεν θα προχωρησω σε αυτη την εργασια μιας και ξερω απο τι προερχεται το προβλημα αν δεν ηξερα θα το εψαχνα το θεμα.

να σου πω ομως κατι που μου ειπε ο τεχνικος?

ετσι και ξερει ο κλεφτης οτι η πορτα σου εχει κατι τετοιο σε κλεβει χωρις να παρεις χαμπαρι... και συναγερμο να εχεις δεν καταλαβαινει πως ειναι ανοιχτη η πορτα και δεν σφυραει... το δοκιμασα την ημερα λιγο πριν το φτιαξω...

αρα μην το αφηνεις καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι ρε παιδιά ότι δεν αναβουν τα φοτα μέσα όποια πόρτα και αν ανιξο ....

και το πορτ μπαγαζ δεν ανάβει το φως και από το τασάκι αλλα και από το ντουλαπάκι του "σινδιγου"

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Δηλαδή ο μόνος λόγος για να μη λειτουργούν οι πλαφονιέρες είναι να έχει χαλάσει ο διακόπτης τους στην πόρτα ?

Σε όσα αυτοκίνητα δε λειτουργούν οι πλαφονιέρες το πρόβλημα είναι το ίδιο όπως και η λύση του ?

Το ότι λειτουργούν ανοίγοντας κάποια άλλη πόρτα εκτός αυτής του οδηγού δε θα το διαπίστωνε ο ιδιοκτήτης ή ο τεχνικός στο συνεργείο που απευθύνθηκε ?

Πολύ ενδιαφέρον...

1) ναι ο μονος λογος...

2) ισως δεν το γνωριζω, αλλα σιγουρα σε αλλες εταιρειες ειναι πιο ευκολο να ανοιξεις την πορτα γιατι πολυ απλα ειναι σε σημειο που δεν θελουν ολα ανοιγμα (πχ Στα οπελ ειναι σε εξωτερικη θεση της πορτας και ειναι σαν αυτα που εχουμε στο ψυγειο του σπιτιου με το κουμπι και την πορτα!) (ελεινο γιατι αν δεν κλεισει η πορτα καλα πρεπει να το ελεγξεις, ενω σε εμας δεν ισχυει κατι τετοιο ... απλα δεν σβηνει το φως αν δεν εχει κλεισει καλα η πορτα!!)

3)μην το ψαχνεις... υπαρχουν πολυ μακακες που βαριουνται να κανουν δουλεια και σου τσαμπουνανε διαφορα.... αστο και μενα λιγες μακακιες δεν μου εχουν πει... αντιθετως ειναι παρα πολλες..!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι ρε παιδιά ότι δεν αναβουν τα φοτα μέσα όποια πόρτα και αν ανιξο ....

και το πορτ μπαγαζ δεν ανάβει το φως και από το τασάκι αλλα και από το ντουλαπάκι του "σινδιγου"

Προφανώς φίλε και δεν ευθύνεται το controller κάποιας πόρτας.

Σε διαγνωστικό συνδέθηκε το αυτοκίνητο ?

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

το κακό είναι ρε παιδιά ότι δεν αναβουν τα φοτα μέσα όποια πόρτα και αν ανιξο ....

και το πορτ μπαγαζ δεν ανάβει το φως και από το τασάκι αλλα και από το ντουλαπάκι του "σινδιγου"

σιγουρα ειναι απο την πλακετα της πορτας σου, απλα μπορει να ειναι αλλο σημειο στο οποιο εχεις προβλημα.... εμενα ηταν ενα μπουτον... εσενα μπορει να ειναι κατι αλλο να βραχυκυκλωσε κατι... παντως ειναι τελειως ασχετο με τα παραπανω προβληματα.... απλα ηταν ολα μια συμπτωση!!!

Link to comment
Share on other sites

1) ναι ο μονος λογος...

2) ισως δεν το γνωριζω, αλλα σιγουρα σε αλλες εταιρειες ειναι πιο ευκολο να ανοιξεις την πορτα γιατι πολυ απλα ειναι σε σημειο που δεν θελουν ολα ανοιγμα (πχ Στα οπελ ειναι σε εξωτερικη θεση της πορτας και ειναι σαν αυτα που εχουμε στο ψυγειο του σπιτιου με το κουμπι και την πορτα!) (ελεινο γιατι αν δεν κλεισει η πορτα καλα πρεπει να το ελεγξεις, ενω σε εμας δεν ισχυει κατι τετοιο ... απλα δεν σβηνει το φως αν δεν εχει κλεισει καλα η πορτα!!)

3)μην το ψαχνεις... υπαρχουν πολυ μακακες που βαριουνται να κανουν δουλεια και σου τσαμπουνανε διαφορα.... αστο και μενα λιγες μακακιες δεν μου εχουν πει... αντιθετως ειναι παρα πολλες..!!!!!!

Αν καεί η ασφάλεια για τις πλαφονιέρες, αυτές θα λειτουργούν ?

Αν καούν οι λάμπες, αυτές θα λειτουργούν ?

Αν χαλάσει ο εγκέφαλος άνεσης που τις ελέγχει θα λειτουργούν ?

Την απάντηση την έδωσε ο φίλος πιο πάνω το πρόβλημα του οποίου συζητιέται.

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Προφανώς φίλε και δεν ευθύνεται το controller κάποιας πόρτας.

Σε διαγνωστικό συνδέθηκε το αυτοκίνητο ?

αν ειχε γινει αυτο θα τα ηξερε ολα τωρα..

Αν καεί η ασφάλεια για τις πλαφονιέρες, αυτές θα λειτουργούν ?

Αν καούν οι λάμπες, αυτές θα λειτουργούν ?

Αν χαλάσει ο εγκέφαλος άνεσης που τις ελέγχει θα λειτουργούν ?

Την απάντηση την έδωσε ο φίλος πιο πάνω το πρόβλημα του οποίου συζητιέται.

ο οποιος παρεπιπτοντως λεει ακριβως το ιδο με μενα με αλλα λογια διοτι ειχα και εγω το ιδιο προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

ο οποιος παρεπιπτοντως λεει ακριβως το ιδο με μενα με αλλα λογια διοτι ειχα και εγω το ιδιο προβλημα....

Δηλαδή το πρόβλημα του δικού σου αυτοκινήτου στο οποίο δεν λειτουργούσαν οι πλαφονιέρες με το άνοιγμα της πόρτας του οδηγού είναι το ίδιο πρόβλημα με αυτό του αυτοκινήτου του μέλους που δημιούργησε αυτό το θέμα, στο οποίο δεν λειτουργούν οι πλαφονιέρες και συνολικά ο φωτισμός στην καμπίνα (πορτ-μπαγκάζ κτλ) όποια πόρτα κι αν ανοίξει, ότι και να γίνει ???

ΟΚ. Άρα η λύση του προβλήματος βρέθηκε.

Μια χαρά. Τέλεια.

@sta8or: Ρίξε λοιπόν λίγο σπρέι να ξεκολλήσει το κουμπάκι.........................................και μετά πήγαινε σε έναν σοβαρό ηλεκτρολόγο με διαγνωστικό να σου πει με σιγουριά που πραγματικά οφείλεται το πρόβλημα.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο καιρό ξεκίνησε να κάνει mlkes το golf μου 1/1/2011 δεν έπαιρνε μπροστά το αυτοκίνητο ... λόγος ήταν καμένο ρελέ από τον "οφαλο" του τιμονιού . 23/3/2011 δεν έπαιρνε μπροστά το αυτοκίνητοι ... λόγος καμένο ρελέ τις αντλίας βεζίνης . 27/6/2011 δεν ανάβουν τα φώτα από τις μπλαφονιερες του αυτοκινητου ... λόγος ?????

ο ηλεκτρολόγος μου είπε ότι τα οργανάκια μου δεν περνούν από σωστό σημείο ρεύμα και μάλλον θα πρέπει να αλλάξουμε ένα "εγεφαλακι" που έχει πίσω από τις ασφαλειοθήκες στο χορό τις καμπίνας .....

έχει τύχη τίποτα τέτοιο σε κανέναν σας και ποια η γνώμη σας ρε παιδιά ?

Εγω να ρωτήσω, τι εννοείς με αυτο που γράφεις? εχεις πρόσθετα όργανα στο αυτοκίνητο?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να τσακωθω επειδη φιλε passater ειμαι πολυ ψαγμενος με αυτο το θεμα και εχω περασει πολλες ωρες ψαχνοντας και εχω φαει πολλα λιτρα βενζινας να φερνω γυρω απο συνεργειο σε συνεργειο περνοντας γνωμες διαβασε δεν υπαρχει ποτε ξεχωριστη ασφαλεια για τις πλαφονιερες για να καουν ολες οι λαμπες ταυτοχρονα πρεπει να εισαι γα*****ος γκαντεμης δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση και αν καει ο εγκεφαλος ανεσης μας γα**σε γιατι ουτε θα κλειδωνει το αμαξι ουτε θα κανει τις υπολοιπες λειτουργιες που εχει. Το διαγνωστικο δειχνει οτι το σημα τις κλειδαριας προς τον εγκεφαλο ειναι αδυναμο οταν υπαρχει αυτο το προβλημα. Επισης αν ο εγκεφαλος ειναι καμμενος δεν θα μπορεσει ποτε να τον διαβασει με διαγνωστικο.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να τσακωθω επειδη φιλε passater

????????? :pirate:

ειμαι πολυ ψαγμενος με αυτο το θεμα και εχω περασει πολλες ωρες ψαχνοντας και εχω φαει πολλα λιτρα βενζινας να φερνω γυρω απο συνεργειο σε συνεργειο περνοντας γνωμες διαβασε δεν υπαρχει ποτε ξεχωριστη ασφαλεια για τις πλαφονιερες

capturefwfg.jpg

26062011260.jpg

για να καουν ολες οι λαμπες ταυτοχρονα πρεπει να εισαι γα*****ος γκαντεμης δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση και αν καει ο εγκεφαλος ανεσης μας γα**σε γιατι ουτε θα κλειδωνει το αμαξι ουτε θα κανει τις υπολοιπες λειτουργιες που εχει. Το διαγνωστικο δειχνει οτι το σημα τις κλειδαριας προς τον εγκεφαλο ειναι αδυναμο οταν υπαρχει αυτο το προβλημα. Επισης αν ο εγκεφαλος ειναι καμμενος δεν θα μπορεσει ποτε να τον διαβασει με διαγνωστικο.

Και μόνο αυτό, ότι δεν το "διαβάζει" θα αρκούσε ώστε να καταλάβει κανείς ότι υπάρχει πρόβλημα.

Ο κάθε εγκέφαλος δεν "καίγεται" απαραίτητα όλος μαζί. Μπορεί να χαλάσει ή να μην έχει επαφή κάποιο στοιχείο του.

Κανείς δεν είπε ότι αυτό που αναφέρεις δεν αποτελεί αιτία προβλήματος (κυρίως σε παλιότερα αυτοκίνητα!) όταν δε λειτουργούν οι πλαφονιέρες με το άνοιγμα συγκεκριμένης πόρτας. Μάλιστα είναι πολύ κοινή αιτία κι αν ρωτούσες θα γλίτωνες τη βετζίνα που έκαψες ψάχνοντας.

Και κάποιος άσχετος όμως θα καταλάβαινε ότι το πρόβλημα του συγκεκριμένου θέματος δεν έχει καμία σχέση με αυτό μιας και δε σχετίζεται με το άνοιγμα συγκεκριμένης πόρτας άρα και με πρόβλημα σε κάποια από αυτές, αλλά είναι κάποιο πρόβλημα σε κάποιο κεντρικό controller.

@sta8or: αν με το "οργανάκια" που τώρα πρόσεξα δεν εννοείς το καντράν αλλά κάποια έξτρα όργανα, προφανώς θα πρέπει να ψάξεις τη λύση στον τρόπο που αυτά εγκαταστάθηκαν. Αν έχεις πάρει ρεύμα γι' αυτά από ένα μη σωστό σημείο είναι πολύ πιθανό να σου δημιουργεί αυτό τα συνεχόμενα διαφορετικά ηλεκτρολογικά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Δηλαδή το πρόβλημα του δικού σου αυτοκινήτου στο οποίο δεν λειτουργούσαν οι πλαφονιέρες με το άνοιγμα της πόρτας του οδηγού είναι το ίδιο πρόβλημα με αυτό του αυτοκινήτου του μέλους που δημιούργησε αυτό το θέμα, στο οποίο δεν λειτουργούν οι πλαφονιέρες και συνολικά ο φωτισμός στην καμπίνα (πορτ-μπαγκάζ κτλ) όποια πόρτα κι αν ανοίξει, ότι και να γίνει ???

ΟΚ. Άρα η λύση του προβλήματος βρέθηκε.

Μια χαρά. Τέλεια.

@sta8or: Ρίξε λοιπόν λίγο σπρέι να ξεκολλήσει το κουμπάκι.........................................και μετά πήγαινε σε έναν σοβαρό ηλεκτρολόγο με διαγνωστικό να σου πει με σιγουριά που πραγματικά οφείλεται το πρόβλημα.

κοιτα να δεις ειτε εχεις δικιο εσυ ειτε εγω, εδω κανουμε συζητηση, και εγω ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΕΙΡΩΝΙΚΑ, δεν ξερουμε ο ενας τον αλλον, γι'αυτο προσεχε πως μιλας. κοψε αυτο το υφακι γιατι απο οτι ειδα σε ολους ετσι μιλας... εδω προσπαθουμε να ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ και ΟΧΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΡΩΝΙΚΑ... αυτο ειναι ευκολο και μπορουν να το κανουν ολοι....

Edited by maria_Vor
Link to comment
Share on other sites

Η Maria vor ειχε το προβλημα το εφτιαξε εγω εχω το προβλημα θα το φτιαξω και αλλοι 800 μαζι το ιδιο προβλημα που ξερουμε απο που προερχεται οποτε δεν αξιζει να μιλαμε και να τσακωνωμαστε η να ειρωνευεται ο ενας τον αλλον. Τωρα δεν νομιζω να λεει για εξτρα οργανα το παιδι γιατι αναφερει αλλαγη εγκεφαλου μην το κανεις αυτο τζαμπα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Η Maria vor ειχε το προβλημα το εφτιαξε εγω εχω το προβλημα θα το φτιαξω και αλλοι 800 μαζι το ιδιο προβλημα που ξερουμε απο που προερχεται οποτε δεν αξιζει να μιλαμε και να τσακωνωμαστε η να ειρωνευεται ο ενας τον αλλον. Τωρα δεν νομιζω να λεει για εξτρα οργανα το παιδι γιατι αναφερει αλλαγη εγκεφαλου μην το κανεις αυτο τζαμπα λεφτα.

και εκτος αυτου εγω αρχισα να μιλαω για το δικο μου θεμα γιατι δεν ειχε αναφερθει απο την επικεφαλιδα για ολα αυτα τα προβληματα. αρχικα ειπε για πορτες κτλ, κατι το οποιο ειχα και εγω... και γι'αυτο απαντησα και στο θεμα...

anyway... το καλυτερο θα ηταν να πας στον ηλεκτρολογο να του πεις ολα οσα εχουν προβλημα και τελος.

και passater, αν εχεις την λυση ακριβως , πεσ την γιατι το παιδι αυτο περιμενει...

στο κατω κατω γι'αυτο ανοιξε και το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Η Maria vor ειχε το προβλημα το εφτιαξε εγω εχω το προβλημα θα το φτιαξω και αλλοι 800 μαζι το ιδιο προβλημα που ξερουμε απο που προερχεται οποτε δεν αξιζει να μιλαμε και να τσακωνωμαστε η να ειρωνευεται ο ενας τον αλλον. Τωρα δεν νομιζω να λεει για εξτρα οργανα το παιδι γιατι αναφερει αλλαγη εγκεφαλου μην το κανεις αυτο τζαμπα λεφτα.

Δηλαδη οταν λεει καποιος "ο ηλεκτρολόγος μου είπε ότι τα οργανάκια μου δεν περνούν από σωστό σημείο ρεύμα" τι σημαίνει αυτο?

Οτι το εργοστασιο σύνδεσε σε λαθος μερος τα οργανα?

Εκτος και αν ο ηλεκτρολόγος εχει πρόβλημα με τα Ελληνικά του.

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι αν ο ηλεκτρολογος ειναι μπετοβλακας και απατεωνας και θελει να βγαλει κανα σπασμενο μπορει να ξηλωσει και τον ουρανο του αυτοκινητου τα οργανα απο το εργοστασιο ειναι μια χαρα συνδεμενα απο κει και περα παιζει ρολο σε ποιον ηλεκτρολογο θα βαλει τα εξτρα οργανα τελος παντων εγω τελειωσα δεν ξανασχολουμαι ας κανει οτι θελει το παιδι και δεν προκειται να βαλω μυαλο σε κανενα.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

sorry εγω τα ειπα λαθος οργανακια εχω defi ενα μπαρομετρο και ενα πιρομετρο ... αυτα τα οργανακια ελεγα ... sorry ε .... τισ 6 το απογεμα θα παρω τηλ. να μου πει τη εχει .... θα σας πω τα μαντατα .....

Link to comment
Share on other sites

sorry εγω τα ειπα λαθος οργανακια εχω defi ενα μπαρομετρο και ενα πιρομετρο ... αυτα τα οργανακια ελεγα ... sorry ε .... τισ 6 το απογεμα θα παρω τηλ. να μου πει τη εχει .... θα σας πω τα μαντατα .....

ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ???

Του εχει κανει μαιμουδια ο ηλεκτρολόγος, τι αισθητηρες στις πορτες κλπ και μακακιες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.